تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

5 دلیل بسیار مهم برای نخریدن فرش های ماشینی پلی استر

5 دلیل بسیار مهم برای نخریدن فرش های ماشینی پلی استر

فرش ماشینی پلی استر چیست؟
طول عمر کم فرش پلی استر نسبت به فرش آکریلیک
دوام کم فرش پلی استر در برابر پاخور
دوام کم فرش پلی استر در برابر شستشو
نداشتن ثبات رنگ و حساس بودن نخ فرش ماشینی پلی استر
نداشتن دوام و استحکام فرش پلی استر در برابر اجسام سنگین
قیمت فرش پلی استر کاشان

ممکن است برای همه ما پیش آمده باشد که فرش ماشینی را از مکانی نامعتبر خریداری کرده باشیم و بعد از مدتی با خوابیدن ریشه های فرش روی یکدیگر، آب رفتگی فرش و کج شدن آن، رنگ رفتگی و دیگر عوامل روبرو شوید که ندانید مشکل کار از کجا نشاُت می گیرد! باید بدانید که تمامی این دسته از مشکلاتی که ممکن است در زمان خرید فرش ماشینی برای خریداران پیش بیاید، که ندانستن آن ها مشکل خود شما است چرا که مهم ترین و اساسی ترین وسیله در منزل فرش می باشد که قبل از خرید آن باید اطلاعاتی کامل و جامع در مورد انواع فرش ماشینی، بهترین نوع نخ فرش ماشینی، شناخت شانه و تراکم واقعی فرش، اساس قیمت گذاری فرش ماشینی آشنایی کاملی داشته باشید. دسته ای از فرش های ماشینی نیز هستند که به فرش ماشینی پلی استر معروف هستند که این فرش های ماشینی با فروش کمتری نسبت به فرش ماشینی آکریلیک مواجه شدند که دلایل فروش کم و استفاده محدود از فرش ماشینی پلی استر و اساس قیمت گذاری فرش های پلی استر را ذکر می کنیم.

فرش ماشینی پلی استر چیست؟

یکی از فرش های ماشینی که به فرش های ابریشم نما نیز مشهور هستند، فرش های پلی استر می باشند که این فرش ها به دلیل الیاف مصنوعی بودن جنس نخی که در خود دارند رنگ پذیری بی نظیری در زمان رنگرزی به خود می گیرند و زمانی که در فرش ماشینی بافته می شوند، فرش هایی با درخشندگی بالا می شوند. فرش های ماشینی پلی استر به دلیل درخشندگی زیادی که دارند توجه عام و خاص را به خود جلب می کنند و قیمت فرش های پلی استر نیز وابسته به شانه و تراکم و ابعاد آن نیز می باشد. فرش های آکریلیک و فرش های ترک از دوام و کیفیتی بسیار بالا برخوردار می باشند که کیفیت فرش ماشینی پلی استر با این فرش ها اصلا قابل قیاس نمی باشند و طول عمر فرش های پلی استر و کیفیت آن را اصلا نمی توان با دوام و کیفیت فرش های آکریلیک مقایسه کرد، چرا که طول عمر فرش پلی استر بسیار کم و فرش ماشینی پلی استر کاشان جزء فرش های ماشینی مناسب قیمت می باشد که شما می توانید فرش ماشینی ارزان قیمت و با کیفیت را با شانه و تراکم های مختلف بافته شده با نخ ورژن و BCF از فروشگاه فرش کاشان با تنوع و ضمانت محصول خریداری کنید.

قبل از اینکه 5 دلیل بسیار مهم برای نخریدن فرش پلی استر را ذکر کنیم باید بگوییم که این فرش های ماشینی اگر همانند فرش های 700 شانه و... با طول نخ خاب بلند بخواهند تولید شوند به دلیل داشتن نخ خاب به شدت آسیب پذیر خواهند بود و حداقل تا 4 سال عمر مفید خواهند داشت اما از نخ پلی استر در بافت گلیم فرش های ماشینی و فرش گبه پلی استر درجه یک ماشینی استفاده می شود که استفاده از نخ پلی استر برای گلیم فرش ها خیلی خوب می باشد و به بافت تو در تو و خاص گلیم فرش ها نخ پلی استر کیفیتی بی نظیر می بخشند. کلا قبل از خرید فرش ماشینی ابتدا باید از مکانی معتبر اقدام به خرید فرش ماشینی کنید تا راهنمایی های لازم را به شما بکنند چرا که هر فرشی برای مکان های مختص به خود مناسب می باشند و اگر فرش مناسب هر مکان را خریداری کنید حتما از خرید خود رضایت خواهید داشت. چند تا از دلایل بسیار مهم برای نخریدن فرش های ماشینی پلی استر توسط مشتریان را ذکر کرده ایم تا در هنگام خرید بهترین فرش ماشینی دچار مشکل نشوید.

 

1) طول عمر کم فرش پلی استر نسبت به فرش آکریلیک

همانطور که می دانید بهترین نوع نخ در بافت فرش های ماشینی با اصالت و ماندگاری بالا نخ های آکریلیک هیت ست شده می باشند. نخ های آکریلیک از دوام و مقاومتی بسیار بالا برخوردار می باشند و طول عمر فرش های آکریلیک اصل بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهند بین 10 تا 20 سال می باشد. اما نخ پلی استر به دلیل مصنوعی بوند الیافی که در خود دارند نهایتا 4 سال بتوانند زیبایی خود را حفظ کنند. درست است که فرش های پلی استر هیچگونه پرزدهی ندارند اما توجه داشته باشید که فرش های آکریلیک نیز طی عملیات هیت ست کردن یعنی گذر کردن از تونل آب و حرارت فاقد هر گونه پرزدهی می شوند و حداکثر دو هفته پرز روی فرش مشاهده خواهید کرد که با چندین بار جارو کردن حل می شود. فرش های آکریلیک به فرش های دستبافتگونه معروف می باشند و ارزش خرید بسیار بالایی نسبت به فرش پلی استر دارند، چرا که نخ های پلی پروپیلن، پلی اوژن بعد از پلی استر با فناوری های جدید و روز تولید شدند که از لحاظ کیفی از فرش پلی استر بسیار بهتر می باشند و جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی مناسب آشپزخانه و اتاق خواب و محل کار شده اند.

 

2) دوام کم فرش پلی استر در برابر پاخور

فرش های ماشینی پلی استر برای مکان های پر رفت و آمد اصلا مناسب نمی باشند. فرش پلی استر 700 شانه، فرش پلی استر 500 شانه و دیگر تراکم ها به دلیل داشتن طول نخ خاب در سطح خود اگر برای مکان های پر رفت و آمدی همچون سالن های پذیرایی استفاده شوند و آن محل، محلی شلوغ با رفت و آمد زیاد باشد، فرش حتما نخ خاب خود را از دست می دهد و نخ خاب فرش روی یکدیگر تخته می شود و فرش از بین می رود و ظاهری بد به خود می گیرد.

 

3) دوام کم فرش پلی استر در برابر شستشو

نخ پلی استر بافته شده در فرش های ماشینی پلی استر بسیار حساس می باشند و فرش ماشینی پلی استر با هر نوع شوینده و شوینده های الکل دار به هیچ وجه نباید شسته شوند، پس فرش ماشینی پلی استر را نباید زود به زود بشویید چرا که در اثر شستشوی زیاد نخ پلی استر کیفیت خود را از دست می دهد و نخ ها روی یکدیگر قرار می گیرند. اگر فرش پلی استر خریداری می کنید آن را در محیط های پر تردد و شلوغ نیاندازید که لازم نباشد مکرر آن را بشویید، اما فرش های ماشینی آکریلیک هر چقدر هم شسته شوند کیفیتی مثل روز اول خواهند داشت با شستشویی اصولی و درست!

 

4) نداشتن ثبات رنگ و حساس بودن نخ فرش ماشینی پلی استر

ثبات رنگ در فرش ماشینی آکریلیک و فرش ماشینی پلی استر تقریبا یکسان می باشد و نخ ها از نظر ثابت بودن رنگ در یک رده قرار داده می شوند. اما همانطور که گفته شد این نخ پلی استر به دلیل جنسی که دارد بسیار حساس می باشد و هر نوع مواد شیمیایی خاصی می تواند به نخ این فرش ماشینی آسیب وارد کند. شما خودتان فکر کنید زمانی که یک فرش ماشینی در برابر پاخور و رفت و آمد زیاد آسیب ببیند و نخ خاب فرش روی هم قرار بگیرد آیا رنگ نخ های بافته شده در فرش مثل روز اول جلوه خاص و بی نظیر خود را خواهند داشت؟

 

5) نداشتن دوام و استحکام فرش پلی استر در برابر اجسام سنگین

نخ آکریلیک که در بافت فرش های ماشینی استفاده می شود حتی در برابر پاخور زیاد بعد از مدتی این قابلیت را دارند که نخ ها به شکل اول خود بر گردند و حالت اولیه خود را حفظ کنند. اما فرش ماشینی پلی استر دارای ضخامتی کم می باشد که این ضخامت کم و قابلیت ارتجاعی بودن در فرش های ماشینی پلی استر بسیار کم می باشد، پس اگر فرش ماشینی پلی استر خریداری می کنید نباید پایه های سنگین میز و مبلمان و بوفه و... روی این فرش ماشینی قرار دهید چرا که جای اجسام سنگین روی فرش ماشینی پلی استر باقی خواهد ماند و نخ ها به حالت قبل در اثر گذر زمان بر نخواهند گشت.

 

قیمت فرش پلی استر کاشان

فرش پلی استر کاشان نیز همانند دیگر فرش های ماشینی با ابعاد، شانه و تراکم های مختلفی تولید می شوند که به دلیل پایین بودن قیمت فرش پلی استر و همچنین اگر این فرش ماشینی با نخ خاب هایی همانند فرش های 700 شانه ماشینی بافته شوند، فرش هایی با عمر و دوام کم می باشند و ارزش تولید برای تولید کننده ندارند. به همین دلیل از نخ خاب پلی استر برای بافت گلیم فرش های ماشینی استفاده می کنند که استفاده از نخ پلی استر برای بافت گلیم فرش ماشینی بهترین انتخاب می باشد که کیفیت گلیم فرش های ماشینی بافته شده با نخ پلی استر و دیگر نخ های ماشینی بسیار عالی و بی نظیر می باشد و به دلیل داشتن رنگ زمینه ای بسیار زیبا و چشمگیر استفاده از گلیم فرش ماشینی و یا گبه فرش ماشینی در خانه های سبک سنتی رواج پیدا کرده است. برای اطلاع از قیمت فرش پلی استر کاشان می توانید با کارشناسان فروش فرش کاشان در ارتباط باشید و فرش های ارزان قیمت را به صورت بافت سفارشی با تعداد بالا و یا خرید عمده و تکی بدون واسطه خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی