تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چه فرشی کیفیت استاندارد و قابل قبولی دارد؟

چه فرشی کیفیت استاندارد و قابل قبولی دارد؟

مهم ترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت فرش های ماشینی
ویژگی های یک فرش ماشینی خوب و باکیفیت
بهترین جنس نخ پود فرش ماشینی بافت استاندارد
جنس نخ پرز یا نخ خاب فرش های ماشینی بافت استاندارد
بهترین دستگاه با کیفیت برای بافت فرش ماشینی استاندارد
انواع شانه و تراکم های استاندارد در فرش های ماشینی
تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی با کیفیت استاندارد و پر فروش

همانطور که می دانید بهترین عنصر زینت بخش در هر خانه فرش ها می باشند که امروزه نسل جدید فرش های ماشینی به صورت جدی جای فرش های دستباف را گرفته اند و تنوع بی نظیر و کیفیت های خاص و متفاوت هر فرش باعث شده است تا تمایزی بین فرش ماشینی و دستباف به وجود بیاید. با توجه به کم شدن قدرت خرید قالی دستباف، فرش های ماشینی بسیار بولد شده اند و به طور چشم گیری نیز با انواع سبک های دکوراسیون وفق پیدا کرده و زیبایی خاص و منحصر به فردی منزل به خود می گیرد. به دلیل اینکه مردم از فرش ها تا چندین سال استفاده می کنند و شاید یک فرش دست به دست بین افراد خانواده برای دکوراسیون بچرخد به همین دلیل باید هر شخصی فرشی را انتخاب کند که مناسب خانه و زندگی که دارد باشد.

 

مهم ترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت فرش های ماشینی

مهم ترین عواملی که به صورت مستقیم روی کیفیت و ساختار کلی فرش ماشینی تاثیر می گذارد، جنس الیاف نخ و تار و پود، نحوه تولید و بافت، میزان شانه و تراکم می باشد که کیفیت نهایی فرش را تعیین می کند. همانطور که در چند سال اخیر نیز مشاهده نموده اید الیاف مصنوعی جای الیاف طبیعی مثل پشم گوسفندان و... را گرفته اند. همان الیاف مصنوعی نیز دارای درجه های کیفی مختلفی می باشند و بدین صورت فرش های ماشینی دارای درجه بندی های متفاوتی نیز می شوند. فرشی باید خریداری شود که تا سال های زیادی شکل روز اول خود را از دست ندهد و با چند بار شستشو مثل روز اول باقی بماند و هر چه درجه کیفی فرش بالاتر برود فرش ماشینی دارای ایرادات بزرگتری نیز می شود که قبل از خرید باید با تفاوت فرش های درجه یک با با فرش های درجه خورده آشنایی داشته باشید چرا که فرش های درجه دو به فرش های درجه یک ماشینی بسیار شبیه بوده و به صورت عادی نمی توانید قسمت درجه خورده فرش را شناسایی و تشخیص دهید.

 

ویژگی های یک فرش ماشینی خوب و باکیفیت

فرش خوب چه فرشیه؟ فرشی است که تمامی ایده آل های یک فرد را در خود داشته اشد و علاوه بر زیبایی بتواند نیاز های افراد را نیز بر طرف کند. کسانی که در منزل خود بیماران ریوی حساس و یا نوزاد دارند فرش هایی می خواهند که هیچگونه آسیبی به دستگاه تنفس کودک وارد نکند و یا افرادی که کودکان خردسالی دارند نیازمند فرش هایی هستند که زود به زود کثیف نشود و به اصطلاح فرش های چرک تابی باشند. عده ای نشستن روی زمین را به روی مبلمان ترجیح می دهند و دیگر معضلاتی که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید که خرید فرش خوب اهمیت زیادی پیدا می کند. ویژگی های کلی یک فرش ماشینی خوب و با کیفیت این است که در برابر نور مستقیم آفتاب تغییر رنگ ندهد و در برابر حرارت مستقیم نسوزد، دارای سطحی نرم، استحکام و ضخامتی قابل قبول با توجه به کارکرد و استفاده ای که می خواهد از فرش بشود داشته باشد.

 

بهترین جنس نخ پود فرش ماشینی بافت استاندارد

نخ پود از مهم ترین و اولیه ترین نخ های مصرفی برای تشکیل و بافت فرش ماشینی به شمار می آید که این نخ پود در فرش های ماشینی بهتر است از جنس پنبه اصل باشد چرا که فرش هایی هستند که با نخ پنبه اصل بافته نمی شوند و بعد از مدتی این فرش ها دچار بید زدگی شده و یا اگر در منازل مرطوب استفاده شوند به دلیل رطوبت باکتری و آلودگی های موجود در هوا را در خود جذب می کنند و فرش ماشینی نامرغوب دچار پوسیگی می شود.

 

جنس نخ پرز یا نخ خاب فرش های ماشینی بافت استاندارد

بهترین نوع نخی که برای بافت فرش های ماشینی می تواند از آن یاد کرد نخ آکریلیک درجه یک می باشد که بسیاری از تولید کنندگان نیز این نخ را با دیگر الیاف درجه دو قاطی کرده و در فرش ماشینی می بافند. نخ آکریلیک از ویژگی های بی نظیری بهره مند می باشد که بافت فرش های ماشینی را کاملا خاص نموده است و فرش های ماشینی بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده به فرش های با طول عمر زیاد معروف می باشند که ویژگی هایی نظیر فرش ماشینی آکریلیک عبارتند از:

 

 • نخ های آکریلیک نخ هایی بسیار نرم و لطیف می باشند که به نخ های پشم طبیعی شباهت بسیار زیادی نیز دارند.
 • نخ آکریلیک اصل بوی مواد پلاستیکی و نفتی به هیچ وجه نمی دهد.
 • نخ های آکریلیک در برابر پاخور شدن از مقاومت بالایی برخوردار می باشند و هر چه در فرش های تراکم پایین از نخ آکریلیک در بافت استفاده شود، نخ خاب فرش ماشینی در اثر پاخور و فشار به مرور به شکل و حالت عادی خود نیز بر می گردد و کهنگی به خود نمی گیرد.
 • از ویژگی های بی نظیر فرش ماشینی آکریلیک می توان گفت که اتوی داغ و یا قابلمه داغ به مدت 5 دقیقه اگر روی فرش بماند، فرش دچار سوختگی نخواهد شد.
 • نخ آکریلیک قابلیت رنگ پذیری و تثبیت رنگ بالایی دارد که نخ هایی با تناژ رنگی خاص و بی نظیر می باشند.
 • بافت این دسته از فرش های ماشینی، بافتی یکدست و منسجم می باشد که با دست کشیدن روی فرش آکریلیک بافت یکدست زیر دستانتان حس می شود ولی اگر با دست کشیدن در سطح فرش آکریلیک حالت چسبندگی حس نمودید بدانید که ممکن است فرش با نخ های درجه دو و قاطی بافته شده باشد.
 • فرش ماشینی آکریلیک برای بدن حساسیت های پوستی به وجود نمی آورد.
 • نخ آکریلیک که در فرش ماشینی بافته می شود به قدری کیفیت بالایی دارد که بعد چند سال از کهنه نشدن آن خسته می شوید چرا که شستشو و مواد شیمیایی به بافت فرش ماشینی آکریلیک آسیبی وارد نمی کند.

 

دیگر نخ ها نیز هستند که در بافت فرش های ماشینی استفاده می شوند اما برای فرش های با متراژ زیاد که برای سالن های پذیرایی استفاده می شوند، تنها فرش های بافته شده با نخ آکریلیک پیشنهاد می شود به دلیل پاخور و رفت و آمد زیاد در آن قسمت ها. اما از نخ هایی مانند پلی استر یا پلی پروپیلن در بافت گلیم فرش ها استفاده می شود که به دلیل بافت متفاوت در گلیم فرش ها این نوع نخ سطح کیفی و قیمت، فرش را مورد علاقه عموم قرار می دهد و یا برای اتاق خواب کودک از نخ پلی پروپیلن استفاده می شود که این نخ هیچگونه حساسیتی برای دستگاه تنفس نوزادان و سالمندان به دلیل عم پرزدهی ایجاد نمی کنند و فرش هایی با زیبایی بی نظیر و ویژگی های خاص می باشند که گروه تولیدی فرش کاشان، انواع فرش های ماشینی را با الیاف و تار و پود متفاوت به تولید می رساند و جلوی هر محصول ویژگی های فرش ماشینی با کیفیت را ذکر نموده و موارد استفاده از فرش برای مکان های مختلف برای گرفتن تصمیمی آسان در سایت فرش کاشان ذکر شده است.

فرش ماشینی که می خرید حتما توجه داشته باشید که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشد، یعنی نخ های آکریلیک از تونل آب و بخار گذر کرده باشند تا علاوه بر استحکام، پرزدهی خود را با چند بار جارو زدن از دست بدهند.

 

بهترین دستگاه با کیفیت برای بافت فرش ماشینی استاندارد

برای بافت فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلف باید از دستگاه های بافت مختص به خود همان فرش استفاده شود. اینکه از چه دستگاهی برای بافت فرش ماشینی استفاده می شود بسیار مهم است چرا که دستگاه بافت فرش مهم ترین عامل تاثیر گزار در رقم زدن کیفیت فرش ماشینی استاندارد می باشد، چرا که استفاده از دستگاه بافت غیر استاندارد می تواند روی استحکام و مقاومت فرش ماشینی تاثیر بگذارد و یا ریشه های فرش و... محکم در بافت فرش زده نشوند. فرش های ماشینی 700 شانه فروشگاه فرش کاشان با دستگاه HCPX2 بافته می شوند و فرش های 1000 شانه، 1200 و 1500 شانه با دستگاه HCIX2 بافته می شوند که قیمت این دستگاه ها بسیار زیاد بوده و ساخت کشور هایی همچون بلژیک و... می باشد.

 

انواع شانه و تراکم های استاندارد در فرش های ماشینی

فرش های ماشینی دارای بافتی استاندارد و خوب می باشند که تعداد ریشه هایی که در عرض و طول فرش ماشینی بافته اند دارای تعدد ریشه استانداردی نیز می باشند. هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی بالاتر می رود بافت فرش دارای انسجام و استحکام و وزن بیشتری نیز می شود و از طرفی فرش ماشینی دارای بافتی حساس نیز می شود. بطور مثال فرش 700 شانه تراکم 2550 دارای 700 گره در عرض و 2550 گره یا ریشه در طول می باشد که این طول و عرض، کل فرش ماشینی را تشکیل داده اند که بافت فرش 700 شانه نسبت به فرش 1500 شانه تو خالی تر می باشد.

 • فرش 500 شانه تراکم 1200 یا 1500
 • فرش 700 شانه تراکم 2550 یا 3000
 • فرش 1000 شانه تراکم 3000
 • فرش 1200 شانه تراکم 3600
 • فرش 1500 شانه تراکم 4500

 

موارد بالا از دسته فرش هایی با شانه و تراکم استاندارد می باشند که این شانه و تراکم ها بین تمامی فرش های ماشینی مشترک می باشند. فرش هایی که دارای شانه و تراکم های بالایی می باشند دارای ضخامت طول نخ خاب نیز می باشند که کم بودن ضخامت نخ خاب در این فرش ها باعث شده است در کنار بافت توپر و محکمی که دارند آسیب پذیر نیز باشند، چون طول نخ خاب در این فرش ها کم می باشد و قابلیت برگشت پذیری نخ آکریلیک در آن ها کم می باشد. اما فرش های تراکم پایینی همچون فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه دارای ضخامت نخ خاب استاندارد و زیادی می باشند و تعدد گره کم در بافت این فرش های ماشینی باعث شده است تا در برابر پاخور و اجسام سنگین مقاوم باشند. قبل از خرید فرش ماشینی مناسب باید اطمینان پیدا کنید که از تعداد گره واقعی در بافت فرش استفاده شده باشد. باید توجه داشته باشید تا فرش ماشینی دچار هیچگونه کجی نباشد و اینکار را با پشت و رو انداختن فرش روی یک سطح صاف و کشیدن آن متوجه خواهید شد و یا اگر قسمت بالای فرش را نیز نگاه کنید اصولا کجی فرش در قسمت حاشیه دیده می شود.

دیگر عاملی که روی کیفیت استاندارد فرش ماشینی تاثیر می گذارد، ریشه و زیگزاگ فرش می باشد چرا که باید ریشه و زیگزاگ زده شده در سر فرش به گونه ای باشد که تمامی ریشه ها صاف و یکدست و در یک جهت باشند و بسیار سفت و محکم زده شده باشند تا در زمان جابجایی و شستشو بعد از مدتی باز نشوند.

 

تاثیر آهار فرش در کیفیت فرش ماشینی

نخ های ریشه که در بافت فرش ماشینی به کار می روند و نخ تار و پود از مهم ترین عواملی هستند که کیفیت یک فرش را تعیین می کنند که ریشه ها با بهترین دستگاه های جدید و به روز دور نخ تار و چله تابانده می شوند و از استحکام و فشردگی بی نظیری بهره می برند که تمامی عوامل ذکر شده نشان دهنده فرش استاندارد و با کیفیت می باشد ولی فقط جنس نخ تار و پود و نوع الیاف نیستند که روی کیفیت فرش تاثیر می گذارند بلکه آهار به عنوان مهر نهایی در به ثبت رساندن کیفیت فرش می باشد.

آهار باعث می شود فرش تا حد زیادی در برابر سایش و پارگی مقاومت از خود نشان دهد و با آهار زنی فرش ماشینی پرز های فرش تا حد زیادی جمع می شوند و مقاومت فرش ماشینی با آهار زنی درست و استاندارد تایید می شود.

 

خرید فرش ماشینی با کیفیت استاندارد و پر فروش

بزرگترین کارخانه فرش ماشینی ایران، کارخانجات فرش کاشان می باشند که کاشان بیش از 1800 شرکت و کارخانه برای تولید فرش ماشینی دارد که این تعداد بالای فروشندگان و تولید کنندگان فرش های ماشینی باعث شده است تا کیفیت فرش ها بالا رفته و قیمت تمامی فرش های ماشینی کاشان در یک سطح با دیگر تولید کنندگان قرار بگیرد. فرش ماشینی خوب و استاندارد، فرشی است که در پشت خود دارای شناسنامه باشد و در شناسامه معتبر فرش ماشینی تمامی اطلاعات شرکت تولید کننده و شناسه فرش به خوبی ذکر شده باشد. فروشگاه فرش کاشان یکی از فروشگاه های معتبر و جهانی شناخته شده در ایران و جهان می باشد که سایت فروشگاهی این فروشگاه فرش ماشینی دارای نماد ساماندهی، نماد اعتماد الکترونیک، نماد ضمانت پرداخت ایمن، و فروش اقساطی فرش های ماشینی و دیگر نماد های معتبر می باشد که در انتهای سایت می توانید ببینید و با کلیک روی نماد ها از اطلاعات آن ها مطمئن شوید. فروشگاه فرش کاشان، بهترین فرش های ماشینی را با اعتبار و ضمانت به فروش می رساند و در صورتی که هر گونه مشکلی در فرش فروخته شده دیده شود فرش را عودت می کنند و فرش دیگری برای مشتریان ارسال می گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی