تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چرا فرش کاشان محبوبیت زیادی دارد؟

چرا فرش کاشان محبوبیت زیادی دارد؟

پیشینه و علت محبوبیت فرش کاشان
همه چیز در مورد فرش کاشان که آن ها را نمی دانید!
ویژگی های خرید فرش ماشینی کاشان
خرید فرش کاشان از فروشگاه های تخصصی فرش کاشان

شاید زیاد برایتان پیش آمده باشد که به بازار فرش کاشان و یا فروشگاه های تخصصی فروش فرش ماشینی رفته باشید و از تنوع بی نظیر محصولات فرش ماشینی در حیرت مانده باشید چرا که فرش ها نه تنها امروزه به عنوان کف پوشی در منازل هستند، بلکه امروزه فرش های سایز کوچک که بیشتر به سبک سنتی نیز بافته شده اند مردم آن ها را خریداری می کنند و در دکوراسیون سبک کلاسیک خود قالیچه های سنتی را به دیوار می زنند و به عنوان یک عنصر تزئینی و زینت بخش دیوار ایرانیان و کسانی هم که در خارج از کشور نیز زندگی می کنند استفاده می شود. فرش ها و دیگر کف پوش های دیگر جزء عناصر کاربردی در منازل از ابتدای شروع نسل بودند اما تا به امروز هنوز فرش ها را از خانه و دکوراسیون خود هیچکس حذف نکرده است چرا که این فرش های ماشینی کاشان هستند که زیبایی و زینت بی نظیری به منازل می بخشند و حتی دکوراسیون مدرن و مینیمال نیز از فرش ماشینی استفاده می کنند که این نشان از تنوع بی نظیر محصولات تولید شده فرش های ماشینی و درجه یک می باشد.

 

پیشینه و علت محبوبیت فرش کاشان

پیشینه فرش کاشان به زمان قبل از مسیح بر می گردد که اولین کشور هایی که به بافت فرش ها مشغول شدند ایران، قفقاز، ترکمنستان بودند که به مهد اولیه تولید فرش مشهور شدند. در این میان چندین کشور دیگر نیز اقدام به بافت و تولید فرش ها نمودند اما تنها کشوری که اولین بار موفق عمل نمود و زیبا ترین فرش را طراحی و به بافت رساند ایرانیان بودند چرا که در بافت فرش چیزی که حرف اول را نیز می زند دستان یک هنرمند می باشد که طرح و بوم زمینه یک فرش را چگونه خلق کند که ایرانیان از همان ابتدا از پس اینکار بر آمدند. اولین قالیچه ایرانی در سال 1949 م. در دره پازیریک توسط باستان شناسان کشف شد و به قالیچه پازیریک نیز مشهور و معروف شد. بعد از آن در ایران اولین شهری که با به کار گیری هنر و خلاقیت خود توانست بهترین و اولین فرش ها را تولید نماید و ببافند شهر کاشان بود که با سرعت زیادی نیز بافت فرش در میان زنان و مردان کاشانی رواج پیدا کرد.

 

همه چیز در مورد فرش کاشان که آن ها را نمی دانید!

همانطور که می دانید از ابتدا فرش ها تنها به صورت دستباف بافته می شدند که روند بافت فرش های دستباف بسیار وقت گیر بود و به دلیل وقت گیر بودن زمان بافت و دستباف بودن آن نیز فرش های دستباف دارای قیمت بالایی نیز می باشند که از این رو قدرت خرید مردم، برای خرید فرش دستباف بسیار کاهش پیدا کرد. زمانی که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد و روند بافت و تولید فرش دستباف وقت گیر بود، به همین دلیل در دهه 50 برای اولین بار کاشان اقدام به تولید فرش ماشینی نمود که اولین فرش های ماشینی مثلا 350 شانه بودند یعنی فرش هایی با ضخامتی بسیار زیاد که به دلیل نو بودن این فناوری و تولید، با استقبال بی نظیری خرید فرش های ماشینی رو به رو شد. به دلیل اینکه فرش های شهر کاشان با دستگاه بافت ماشینی تولید می شدند روند تولیدشان با سرعت بالایی صورت می گرفت و قیمت فرش ها بسیار ارزان تر در می آمد.

چیزی که باعث شد کاشان به عنوان پایتخت تولید فرش ماشینی شناخته شود این بود که از هنر زیادی برای تولید فرش ها استفاده می کردند و روز به روز واحد های تولیدی در کاشان برای تولید فرش ماشینی افزایش یافت و کم کم همان تولیدی های کوچک شهرک های فرش ماشینی را تشکیل دادند که در حال حاضر بیش از 1800 شرکت و کارخانه تولید فرش ماشینی در کاشان وجود دارد و تنها دلیل مشهور شدن فرش کاشان کیفیت بالا و بی نظیر محصولات فرش ماشینی بود که تولید کنندگان کاشانی به هیچ وجه کم کار خود نمی گذارند و به دلیل رقابتی که بین تولید کنندگان به وجود آمده است همه جوره کارخانجات فرش ماشینی کاشان سعی بر بالا بردن کیفیت فرش های خود دارند تا مشهور و شناخته شوند. جالب است که بدانید بیش از 70 درصد صادرات فرش ماشینی کاشان به کشور های خارجی و اروپایی توسط کارخانجات فرش کاشان صورت می گیرد که فرش های ماشینی با تعداد هایی بسیار بالا به صورت عمده به دیگر کشور ها صادر می شوند. فروشگاه فرش کاشان نیز از تولید کنندگان فرش ماشینی درجه یک کاشان می باشد که بخش زیادی از فروش عمده فرش های ماشینی خود را به صادرات به دیگر کشور ها اختصاص داده است.

اوایل تولید فرش های ماشینی در سال 50، فرش های 300 یا 350 شانه با تراکم 900 تولید می شدند که این شانه و تراکم بسیار زیاد بود و باعث می شد طرح زمینه بافته شده بوم فرش چندان پیدا نباشد، اما به دلیل ضخامت زیاد در آن زمان به دلیل مبله نبودن و به روز نبودن سبک های چیدمان منازل فرش های مناسبی بودند. اما فرش کاشان به تولید فرش های 350 شانه اکتفا نکرد و با وارد کردن بهترین دستگاه های فرش ماشینی ابتدا فرش های 500 شانه و بعد از آن فرش های 700 شانه ماشینی، 1000 شانه، 1200 و 1500 شانه را تولید نمود.

 • علت محبوبیت فرش کاشان بر این است که فرش های کاشان دارای تنوع طرح زمینه و همچنین طیف های رنگی بسیار متنوعی می باشند که این تنوع طرح و رنگ و شانه و تراکم در فرش های دستباف و دیگر فرش های ماشینی تولید شده دیگر شهر ها دیده نمی شود. این تنوع طرح و رنگ باعث شده است که امروزه حتی سخت پسند ترین افراد نیز فرش مورد علاقه خود را بتوانند پیدا کنند که افراد اغلب قبل از خرید فرش کاشان به دنبال پیدا کردن پر فروش ترین طرح و سبک های فرش ماشینی هستند تا خاص ترین فرش ها را برای منازل لوکس و خاص خود خریداری کنند.
 • رنگ هایی که برای بافت فرش های ماشینی کاشان به کار رفته می شود رنگ نخ هایی است که هارمونی خوبی و همخوانی بی نظیری با هم دارند که می توانند طیف رنگی بی نظیری را در فرش به وجود بیاورند و از همه مهم تر علت محبوبیت فرش های کاشان در این است که فرش های هر مکان را با نوع نخ مخصوص خود می بافند تا فرش کیفیت و زیبایی خاص خود را حفظ کند. برای اینکه با این موضوع بهتر بتوانید ارتباط بگیرید باید بگوییم که مثلا فرش های سالن پذیرایی بهتر است که با نخ آکریلیک بافته شوند، فرش های اتاق خواب و یا آشپزخانه با نخ های پلی پروپیلن، پلی استر، ویکرون تولید می شوند که دلیل آن ها توسط متخصصان خبره فرش کاشان به اثبات رسیده است و شما هم قبل خرید فرش کاشان حتما باید به مکان مورد نظر خود توجه کنید چرا که علت مشهور شدن فرش های کاشان همین ایجاد تناسب در بافت فرش ها می باشد.
 • برای بافت فرش های ماشینی کاشان تا جایی که امکان دارد از نخ و الیاف بسیار مرغوب و با ظرافت در بافت فرش استفاده می کنند و شاید یکی دیگر از عوامل مهمی که باعث شده است تا فرش های کاشان محبوب و مرغوب شوند، ظرافت و ریز نقشی در بافت آن ها می باشد و همانطور که می دانید هر چه فرش دارای بافت ریز تری باشد نقشه و طرح زمینه بوم بهتر و زیباتر جلوه می کند. فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه به دلیل شانه و تراکم بالایی که دارند فرش هایی با ضخامتی کم می باشند که طرح بوم آن به دلیل داشتن بافتی ریز بسیار زیبا و چشمگیر می باشد که این موضوع ظرافت و تمیزی بافت حتی در فرش های تراکم بالا کاشان نیز صدق می کند، چرا که برای بافت فرش های ماشینی همیشه از به روز ترین دستگاه های بافت استفاده می شود.
 • برای بافت فرش های ماشینی کاشان از نخ های مختص هر نوع فرش استفاده می شود که به صورت کوتاه و مختصر به آن برای آشنایی بیشتر شما مطرح می کنیم تا پی ببرید این محبوبیت و مشهوریت فرش های کاشان به خودی خود به دست نیامده است. همانطور که می دانید فرش های ماشینی با الیاف مصنوعی بافته می شوند که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند.
 • برای سالن های پذیرایی تولید کنندگان کاشانی تنها فرش های آکریلیک را پیشنهاد می کنند چرا که سالن های پذیرایی از پر رفت و آمد ترین مکان ها می باشند که باید از فرشی برای آن مکان ها استفاده نمود که تا 10 سال نیز حتی فرش شکل خود را از دست ندهد. از لحاظ قیمت و کیفیت نیز فرش های 700 شانه هستند که قیمتی ارزان دارند و تا گران ترین و لوکس ترین فرش 1500 شانه تراکم 4500 نیز تولید شده است که با توجه به توانایی خرید و سبک زندگی خود می توانید فرش آکریلیک گران یا ارزان با کیفیت مرغوب کاشان را خریداری کنید.
 • برای اتاق خواب ها و یا آشپزخانه، سالن های نشیمن کوچک اغلب فرش ها با نخ پلی پروپیلن تولید می شوند چون سطحی بسیار نرم دارند، هیچگونه پرزدهی ندارند و به دلیل رنگ پذیری بالا از زیبایی بی نظیری بهره می برند و یا گلیم فرش ها که با پلی استر بافته می شوند و در مکان هایی مثل آشپزخانه و محل کار هر چه آلوده شوند راحت شسته می شوند و زیبایی خود را از دست نمی دهند و یا فرش های مدرن که سبکی نو و جدید در صنعت تولید فرش های ماشینی کاشان می باشند و از دسته فرش های پر فروش و محبوب در سال های اخیر شناخته شده اند.

تا الان دلایل زیادی از محبوبیت فرش های کاشان برایتان ذکر نمودیم که تمام آن ها واضح و مبرهن می باشد چرا که محبوبیت زمانی به وجود می آید که بتوان نظر عموم را به خود جلب نمود که کاشان، قطب اصلی تولید فرش های ماشینی با به کارگیری هنر و تخصص و بالا بردن کیفیت و همچنین با به کارگیری متخصصین خبره فرش های مختص هر مکان را با بالاترین درجه کیفی به تولید و فروش می رساند.

 

ویژگی های خرید فرش ماشینی کاشان

 • استفاده از مواد اولیه درجه یک و مرغوب در بافت فرش ماشینی
 • استفاده از تنوع طرح و رنگ زیاد که به قدری تنوع طرح در فرش های ماشینی کاشان زیاد می باشد که آن ها را به دسته بندی های مختلفی اعم از مدرن، مینیمال، سنتی و کلاسیک نموده اند و در هر یک از زمینه ها کارخانجات فرش کاشان برای مطرح کردن طرح و رنگ متفاوت حرفی برای گفتن دارند.
 • حفظ ظرافت و ریز بافتی در بافت تمامی فرش های ماشینی با شانه و تراکم های کم و زیاد
 • حفظ زیبایی و اصالت نقش و نگاره ها در بافت فرش های ماشینی کاشان
 • استفاده از ماشین آلات و دستگاه های به روز برای تولید هر نوع فرش ماشینی با تراکم های مختلف و بسیاری از موارد دیگر که همه این موارد باعث شده اند تا فرش های کاشان علاوه بر مطرح شدن در کشور عزیزمان تا کشور های سراسر جهان نیز مطرح شوند.

 

خرید فرش کاشان از فروشگاه های تخصصی فرش کاشان

راحت ترین شیوه خرید فرش های پر فروش و محبوب کاشان این است که از فروشگاه های اینترنتی، فرش را خریداری کنید. خرید اینترنتی از بهترین روش ها برای انتخاب درست فرش های ماشینی می باشد که فروشگاه فرش کاشان، انواع فرش های ماشینی را در دسته بندی های مختلفی قرار داده است که می توانید بدون هیچ محدودیتی انواع طرح و سبک و رنگ بندی فرش ها را مشاهده کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید و بعد از آن اگر به خرید اینترنتی فرش ماشینی اعتمادی ندارید با هماهنگی کارشناسان فرش کاشان به صورت حضوری می توانید اقدام به خرید فرش از درب کارخانه نمایید که برای خرید اینترنتی فرش نیز می توانید تمامی نماد های دریافت شده سایت فرش کاشان که از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شده است را مشاهده کنید. فرش های کاشان آنقدر فرش های محبوب و مشهوری هستند که با بالاترین درجه کیفی تولید می شوند که به دلیل رقابت سالم بین تولید کنندگان به صورت حضوری و یا اینترنتی فرش های ماشینی به قیمت درب کارخانه به فروش می رسند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی