تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش شنل بخریم یا فرش شگی؟

فرش شنل بخریم یا فرش شگی؟

همه چیز درباره فرش شگی یا فرش پرز بلند
خصوصیات فرش شگی پرز بلند یا فرش شگی پرز کوتاه
معایب فرش شگی پرز بلند ماشینی
فرش شنل یا فرش بلژیکی چیست؟
خصوصیات فرش شنل یا فرش بلژیکی ماشینی
مقایسه کلی فرش شگی و فرش شنل یا بلژیکی برای خرید

امروزه فرش های ماشینی با انواع مختلفی تولید می شوند که این تنوع بالای طرح در فرش های ماشینی باعث شده است تا افراد برای خرید فرش ماشینی منازل و محل کار خود به مشکل بخورند اما توجه داشته باشید که هر کدام از انواع فرش های ماشینی تنها برای مکان های مختص به خود مناسب می باشند. فرش های ماشینی در انواع فرش سنتی و کلاسیک و فرش های مدرن تولید می شوند که خود فرش های مدرن دارای شاخه و دسته بندی های مختص به خود می باشند. یکی از انواع فرش های مدرن که ظاهری فریب دهنده ای نیز دارند فرش های شنل و شگی می باشند.

تنوع طرح و محصول فرش های مدرن به قدری زیاد می باشد که کسانی هستندکه تنها فقط ظاهر فرش را می بینند و فرش برای محل کار یا منازل خود می خواهند، فارق از اینکه قبل از خرید از کیفیت فرش اطلاعی داشته باشند! فرش های ماشینی هر کدام به نوبه خود برای مکان های مختص به خود بافته شده اند که قبل از خرید فرش ماشینی مدرن باید با انواع آن آشنا باشید و بدانید هر فرش مختص به کدام مکان می باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با ویژگی های فرش شنل و فرش شگی آشنا کنیم تا قبل از خرید فرش بدانید فرش شنل و شگی چه کاربردی دارند و برای کدام یک از مکان ها مناسب می باشند!

 

همه چیز درباره فرش شگی یا فرش پرز بلند

اولین بار فرش شگی را کشور ترکیه تولید نمود و در سال 1383 به دلیل استقبال مردم از این فرش ماشینی جذاب خط تولید آن نیز در ایران هم راه افتاد و تولید و فروش فرش های شگی به حدی رونق گرفت که ایران این فرش های مدرن جدید را به دیگر کشور های همسایه نیز صادر کرد. فرش های شگی، فرش هایی هستند که دارای پرز های بسیار بلندی نسبت به فرش های ماشینی بافت ساده می باشند و طول نخ خاب در فرش های ماشینی شگی تقریبا 3 برابر فرش های ماشینی عادی می باشد که انواع فرش های شگی کاشان عبارتند از: فرش شگی ساده، فرش شگی سه بعدی و فرش شگی پرز کوتاه. فرش های شگی دارای رنگ زمینه ای خاص و چشمگیر می باشند که یعنی نوع نخی که در بافت فرش شگی به کار می رود باعث شده تا این فرش مدرن حالتی براق و درخشان در خود داشته باشد. جنس نخی که برای بافت فرش شکی استفاده می شود پلی پروپیلن و اکثرا نخ پلی استر می باشد که نخ پلی استر قابلیت رنگ پذیری بسیار بالایی دارد و مثل نخ های ابریشم دیده می شوند.

فرش شگی ساده

فرش شگی ساده همانطور که از اسم آن نیز مشخص می باشد، فرشی است که تنها با یک رنگ بافته می شود و هیچ رنگ دوم و سومی در بافت فرش شگی ساده وجود ندارد. فرش شگی ساده بیشتر با ابعاد و اشکال خاص بیشتر به فروش می رسند چرا که اغلب مردم برای سالن های پذیرایی خود فرش های مدرن ماشینی را خریداری می کنند و بعد از آن برای قسمت هایی خاص مثل راه رو ها و یا جلوی کتابخانه و قسمت های خالی منزل خود از فرش های شگی پرز بلند استفاده می کنند تا فضای مدرن منزل خود، با نوعی فرش خاص ست دکوراسیون جلوه ای خاص و متفاوت بگیرد.

فرش شگی سه بعدی

فرش شگی سه بعدی، فرشی است که داخل بافت آن از انواع طرح های مختلف و رنگ های متفاوت استفاده می شود که جنس نخ بافته شده در فرش شگی سه بعدی نیز پلی استر 100% می باشد که فرش های سه بعدی، فرش هایی هستند که حالت برجسته ای در خود دارند و این فرش ها نیز همانند فرش های ماشینی با نخ هایبالک برای قسمت های برجسته بافته می شوند. بافت فرش شگی سه بعدی همانند فرش شگی ساده صورت می گیرد اما در آخر، زمان پرداخت فرش با حرارت نخ ها کوتاه می شوند و فرش حالت قسمت های برجسته و فرو رفته به خود می گیرد.

انواع فرش شگی پرز بلند با کیفیت های مناسب

 

خصوصیات فرش شگی پرز بلند یا فرش شگی پرز کوتاه

 • فرش شگی نمونه ای از فرش فانتزی برای منازل سبک مدرن می باشد اما به دلیل جلوه رنگ و طرح های متنوع بی نظیری که در خود دارد و سبک بافت خاص، فرشی است که برای تمامی سبک های دکوراسیون می تواند در نظر گرفته شود.
 • فرش شگی، فرشی بسیار نرم و لطیف می باشد که اغلب نیز با سایز های 1.5 متری، 4 متری و 6 متری تولید می شود که فرش های شگی جدید دارای وزنی ایده آل می باشند و در صورتی که مشتری این فرش را با ابعاد بزرگتر بخواهد گروه تولیدی فرش کاشان به صورت بافت سفارشی تولید می کنند اما ما فرش شگی 9 متری و 12 متری را اصلا پیشنهاد نمی کنیم چون این فرش ها، فرش هایی بسیار حساس می باشند و اغلب به دلیل طول عمر کمی که دارند با متراژ های 6 و 9 متری تولید نمی شوند چون ارزش خریدشان بسیار پایین می آید.
 • برای کسانی که علاقه دارند هر چند سال یکبار وسایل و فرش های منزل خود را تعویض کنند فرش شگی را برای اتاق خواب ها یا برای ورودی منزل و... پیشنهاد می کنیم چون این انواع فرش های فانتزی جدید دارای قیمت بسیار زیادی نمی باشند.

 

معایب فرش شگی پرز بلند ماشینی

 • فرش شگی به دلیل داشتن ظاهری جذاب و فریب دهنده برای منازل مدرن مناسب هستند و از این فرش های پرز بلند در منازل، محل کار، فرش راه رو، و اتاق خواب و... استفاده می شود. اما فرش شگی به دلیل داشتن پرز های بلند برای مکان های پر رفت و آمد و مکان هایی که با کفش تردد می کنند و در معرض آلودگی زیادی قرار دارند اصلا مناسب نمی باشند چرا که به دلیل بافت با نخ پلی استر ذرات ریز موارد خوراکی اگر در الیاف این فرش پرز بلند ماشینی رخنه پیدا کنند بر طرف کردن آن بسیار سخت خواهد بود.
 • فرش شگی به دلیل داشتن پرز های بلند و یا کوتاه اگر زیاد شسته شوند بعد از مدتی تمامی نخ های فرش روی یکدیگر تخته می شوند، یعنی شستن فرش شگی به دلیل داشتن پرز بلند کمی دشوار می باشد.
 • پس بهتر است از فرش های شگی به عنوان عنصر جلوه بخش و زینت بخش در منزل خود استفاده کنید و اگر برایتان طول عمر زیاد فرش چندان مهم نمی باشد می توانید فرش شگی را نیز برای مکان های پر رفت و آمد استفاده کنید که تولیدات کارخانجات فرش کاشان همیشه تولید بهترین فرش های ماشینی بوده است که از همین فرش شگی کاشان ایرانی حساس نیز اگر به درستی مواظبت کنید تا سالیان سال نیز می بینید که هیچ آسیبی به بافت و زیبایی فرش وارد نخواهد شد.

 

فرش شنل یا فرش بلژیکی چیست؟

فرش شنل یکی از فرش های ماشینی بسیار زیبا می باشد که به فرش بلژیکی نیز معروف شده است. فرش شنل جدید دارای طرح و رنگ زمینه هایی خاص و زیبا می باشد و بر خلاف فرش شگی دارای پرز های بلند نمی باشد و تقریبا بافت فرش شنل تا حدودی مانند فرش های ماشینی تراکم بالا می باشد. فرش های شنل تماما دارای بافت گل های برجسته می باشند و به دلیل بافت با نخ پلی استر سطحی براق و زیبا دارند. یکی از ویژگی هایی که باعث شده است فرش های شنل بسیار مورد استقبال مردم قرار بگیرند این است که در پشت فرش از چسب لاتکس و آهار مناسب استفاده می کنند که این فرش زمانی که روی سرامیک و پارکت پهن می شود حالت چسبنده ای پیدا کرده و از جای خود نیز تکان نمی خورد.

از پر فروش ترین فرش مدرن سال می توان فرش شنل را نیز نام برد چرا که این فرش دارای ضخامتی کم می باشد و به دلیل بافت با نخ پلی استر هیچگونه پرزدهی ندارد و فرش هایی که پرزدهی نداشته باشند مسلما ضد حساسیت نیز می باشند. فرش شنل در برابر لکه و آلودگی ها فرشی مقاوم می باشند و بر خلاف فرش شگی پرزبلند که می توانستند محلی برای تجمع ذرات ریز و کثیفی ها باشند، فرش شنل اینگونه نیست. فرش های شنل با ابعاد فرش شنل 6 متری، 1.5 و 4 متری بافته می شود.

نمای نزدیک عکس فرش شنل درجه یک ماشینی

 

خصوصیات فرش شنل یا فرش بلژیکی ماشینی

 • فرش شنل به دلیل داشتن ضخامتی کم و نخ پلی استر دارای سطحی بسیار نرم و لطیف می باشد که اگر در اتاق خواب کودکان از فرش شنل و فرش شگی استفاده کنید بدن کودکتان آسیبی نمی بیند. فرش بلژیکی به دلیل داشتن ضخامتی کم فرشی است که هیچگونه پرزدهی ندارد و عدم پرزدهی باعث شده تا حساسیتی برای افراد به وجود نیاورد.
 • فرش های شنل کاشان ضخامتی برابر 6 میلی متر دارند که شاید بخاطر داشتن این ضخامت کم فکر کنید فرش هایی بی کیفیت هستند اما این فرش مدرن جدید به دلیل لاتکس و آهار خاصیت ضد لک و ضد چروک بودن را در خود دارند.
 • فرش بلژیکی یا فرش شنل دارای مقاومتی بسیار خوب می باشد و در برابر پاخور استحکام خوبی نیز از خود نشان داده اند که نظافت این فرش نیز به دلیل ضد لک بودن آسان می باشد.

 

معایب فرش شنل یا فرش بلژیکی ماشینی

 • کلا فرش هایی که دارای ضخامتی کم می باشند نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به فرش های دارای ضخامت بالا دارند که شستن این فرش ها کار هر کسی نیست و بهتر است در منزل آن ها را نشویید. فرش های شنل نیز همانند فرش های 1200 شانه و 1500 شانه گل برجسته در برابر شستشوی زیاد آنقدر استحکام و مقاومت بالایی ندارند و اگر می بینید که از خانوده هایی هستید که منازلی شلوغ و پر رفت و آمد دارید فرش های مدرن تراکم بالا مثل 700 شانه و یا فرش 1000 شانه با این گونه ضخامت ها را خریداری کنید.
 • یکی از معایب مهم فرش شنل این است که این فرش در برابر حرارت تغییر شکل می دهد و دلیل آن نخ مصنوعی پلی استر می باشد، یعنی اگر این فرش ماشینی بلژیکی را می خواهید بشویید حتما تنها از آب سرد استفاده نمایید و اجسام داغ در حد چند ثانیه نیز روی فرش قرار ندهید.

 

مقایسه کلی فرش شگی و فرش شنل یا بلژیکی برای خرید

 • فرش شنل برای استفاده در سالن های پذیرایی، اتاق خواب ها و دیگر مکان های مختلف مناسب می باشند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد اما فرش های شگی اغلب برای مکان های لوکسی که کم رفت و آمد هستند بیشتر استفاده می شوند.
 • فرش شنل به دلیل داشتن ضخامت کم نباید اجسام سنگین مثل کمد روی آن قرار بگیرد، اما فرش شگی به دلیل داشتن پرز های بلند در برابر اجسام سنگین هیچ گونه آسیبی نمی بیند.
 • فرش شنل ماشینی در برابر حرارت و اجسام داغ مقاومت ندارد و سریع تغییر شکل می دهد اما تنها ایرادی که می توان از فرش شگی گرفت این است که شست و شو و نظافت این فرش مدرن فانتزی سخت می باشد.

این ها تمامی ویژگی ها فرش شگی و فرش شنل بودند که شما باید نوع و نحوه و سبک زندگی خود را بشناسید و بعد از آن اقدام به خرید فرش ماشینی کنید و مسلما چون این فرش ها با نخ پلی استر بافته می شوند ارزان تر از فرش های آکریلیک می باشند و اگر به درستی از این فرش ها مواظبت کنید فرش هایی با دوام و طول عمر بالا نیز خواهند بود. فروشگاه فرش کاشان یکی از بزرگترین تولید کنندگان، و فروشندگان عمده فرش های مدرن و فانتزی می باشد که بیش از 100 ها محصول فرش مدرن و فانتزی را با بالاترین درجه کیفی تولید و به فروش می رساند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی