تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟

به چه نوع فرشی، فرش کلاسیک می گویند؟
به چه نوع فرشی، فرش فانتزی یا مدرن می گویند؟
فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟

امروزه فرش های ماشینی با انواع مختلف و بی نظیری تولید می شوند که هر یک به نوبه خود برای مکان های مختص به خود مناسب می باشند. فرش های ماشینی نیز به دلیل داشتن تنوع بالا دارای دسته بندی های مختلف هستند که دو دسته اصلی فرش های ماشینی، فرش فانتزی یا مدرن و فرش کلاسیک یا سنتی می باشد. خرید فرش ماشینی مناسب دکوراسیون منزل و محل کار امروزه اصلا کار سختی نیست چرا که در یک دکوراسیون شما ابتدا سبک مورد نظر خود را انتخاب می کنید و بعد از آن رنگ دلخواه را برای دکوراسیون خود در نظر می گیرید که با توجه به نیاز های خود به راحتی اگر منزلتان به سبک مدرن است فرش های مدرن و فانتزی مختص به هر مکان را انتخاب می کنید و یا اگر سبک کلاسیک دارید، دسته فرش های ماشینی کلاسیک را مشاهده خواهید کرد. یکی از دلایل استقبال زیاد از فروشگاه های اینترنتی فروش تخصصی فرش ماشینی این است که انواع فرش های ماشینی را در دسته بندی های مختلف قرار داده اند و با حوصله می تواند مشتری بهترین انتخاب را با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود داشته باشد.

 

به چه نوع فرشی، فرش کلاسیک می گویند؟

فرش های کلاسیک اغلب برای منازلی هستند که سبکی رسمی دارند. فرش های کلاسیک، فرش هایی هستند که در خود طرح و نقش های اصیل ایرانی را دارند و از همه مهم تر کیفیت فرش های کلاسیک بسیار زیاد می باشد. بافت زمینه فرش های کلاسیک شلوغ می باشد و رنگ های به کار رفته در بافت این فرش ماشینی به گونه ای است اغلب رنگ ها گرم می باشند و ظرافت طرح در بافت فرش به خوبی حفظ شده است. فرش کلاسیک نقطه مقابل فرش فانتزی و مدرن قرار گرفته شده است چرا که در زمان طراحی نقشه فرش کلاسیک ماشینی از طرح قالی های اصیل ایرانی استفاده شده است که دلیل نامگذاری این فرش نیز به دلیل داشتن طرح و نقش های اصیل و خاص می باشد. بسیاری از افراد می پرسند فرش ماشینی خوب چی بخرم؟ که در جواب باید بگوییم شما ابتدا اگر سبکی که دوست دارید در منزل داشته باشید را انتخاب کنید به راحتی می توانید فرش مناسب آن مکان را نیز خریداری کنید.

ویژگی انواع فرش کلاسیک ماشینی

 • فرش های کلاسیک به دو دسته دستباف و فرش های ماشینی کلاسیک تقسیم می شوند که از ابتدا فرش های دستباف بودند که با هنر دست مردم بافته می شدند و بعد از آن به دلیل قیمت بالایی که فرش های دستباف داشتند، همان فرش های دستباف طرح سنتی را به بافت ماشینی در آوردند که در بافت ماشینی فرش کلاسیک از طرح و سبک همان فرش دستباف استفاده شده است که فرش های ماشینی کیفیت بسیار بالایی همانند فرش های دستباف دارند و از همه مهم تر به فرش های دستبافتگونه نیز معروف شده اند که قیمت فرش های سنتی کلاسیک از فرش دستباف بسیار ارزان تر، با تنوع طرح و رنگ بسیار بیشتری تولید شده است.
 • انواع فرش های کلاسیک جدید از لحاظ طرح، رنگ بندی، شانه و تراکم دارای تنوع بسیار بالایی می باشند که در زمان خرید فرش دستتان برای انتخاب فرش مناسب منزلتان از نظر مالی و انواع مدل ها باز خواهد بود. فرش های ماشینی دارای شانه و تراکم های مختلفی می باشند و هر چه شانه و تراکم در فرش بالاتر برود فرش دارای طرح و نقشی ریز بافت تر می شود که فرش های 1500 شانه کلاسیک در حال حاضر از گران ترین نوع فرش های ماشینی می باشند. تنوع بافت طرح زمینه در فرش های کلاسیک به قدری بالا می باشد که به صورت جداگانه هر کدام در دسته بندی های خاص خود قرار گرفته اند. به فرش طرح افشان، فرش طرح خشتی، لچک و ترنج دار، شاه عباسی، اسلیمی، شکارگاه و فرش هالیدی و... می توان اشاره نمود که در فروشگاه فرش کاشان انواع طرح های جدید فرش کلاسیک کاشان با شانه و تراکم های مختلف با قیمت پایین و مناسب قرار داده شده اند.
 • اغلب فرش های سبک کلاسیک برای منازل با سبک شلوغ مناسب می باشند و به فضای کلاسیک و سنتی منازل، فرش های کلاسیک جلوه ای خاص و ویژه نیز می بخشند. اغلب فرش های کلاسیک کاشان را برای خانه هایی که دارای متراژی کم هستند پیشنهاد نمی کنیم چون طرح و نقش زمینه شلوغ داخل فرش باعث می شود تا فضای منزل کوچک تر نیز به نظر برسد اما چیزی که باعث شده تا فرش های سبک کلاسیک جدید بسیار مطرح شوند این است که این فرش ها اغلب با طرح های بدون لچک و ترنج بافته می شوند و از طرفی رنگ هایی که در بافت فرش استفاده می شود باعث شده است تا طرح زمینه شلوغ فرش آنقدر به چشم نیاید تا جلوه ای خاص و لایت به خود بگیرد.
 • اما استفاده از فرش طرح کلاسیک برای منازل لوکس و مجلل بسیار مناسب می باشند و هر چه این فرش ها با شانه و تراکم بالاتری خریداری شوند به زیبایی منازل بزرگ می افزایند چون فرش های تراکم بالا به صورت بافت برجسته در آمده اند و حالتی سه بعدی در خود دارند. استفاده از فرش های ماشینی با طرح زمینه شلوغ و با رنگ های گرم باعث می شود که منازل بزرگ فضایی گرم و دوستانه به خود بگیرند و کوچک تر نشان داده می شوند.

 

به چه نوع فرشی، فرش فانتزی یا مدرن می گویند؟

 • فرش فانتزی و یا مدرن دقیقا نقطه مقابل فرش های کلاسیک و سنتی قرار دارند و دو سبکی کاملا متفاوت و خاص می باشند. فرش های فانتزی، فرش هایی هستند که برای منازل سبک مدرن با چیدمان و وسایلی ساده استفاده می شوند و در این خانه ها خبری از رنگ های تیره و سلطنتی نمی باشد. فرش های فانتزی دارای طرح هایی ساده می باشند که در بافت این فرش ها به جای لچک و ترنج از اشکال هندسی مختلف استفاده کرده اند. فرش فانتزی خود به تنهایی دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از این دسته فرش های فانتزی برای اتاق خواب، سالن نشیمن، آشپزخانه و یا سالن های پذیرایی مناسب هستند.
 • دسته ای از فرش های فانتزی هستند که برای اتاق خواب ها مناسب می باشند و با نخ و الیاف مناسب همان مکان نیز تولید می شوند یعنی به این صورت که فرش مناسب اتاق خواب اغلب باید دارای سطحی نرم و ضد حساسیت و ضخامت مناسبی باشد که جنس فرش های فانتزی را با نخ ویکرون، پلی پروپیلن، پلی استر می بافند و همچنین جنس فرش فانتزی مناسب آشپزخانه باید به گونه ای باشد که شست و شو و حمل کردن آن آسان باشد و دارای طرح و رنگ زمینه ای باشد که آلودگی را به وضوح نشان ندهند.
 • فرش های فانتزی، فرش هایی هستند که برای منازل ساده مناسب می باشند و اغلب رنگ هایی که در بافت فرش های فانتزی استفاده می شوند از تنوع بالا و بی نظیری بهره می برند چون اغلب با نخ هایی غیر از آکریلیک بافته می شوند. از انواع فرش های فانتزی می توان به فرش بلوچ، گبه فرش کلاریس،گلیم فرش فانتزی، فرش مراکشی، فرش شگی، شنل، فریز، فرش های سه بعدی اشاره کرد.

ویژگی انواع فرش فانتزی ماشینی

 • از دسته فرش های ماشینی جدید، فرش های فانتزی و یا فرش های مدرن می باشند که با فناوری روز و با جدیدترین دستگاه های بافت تولید می شوند که اغلب فرش های فانتزی به دلیل داشتن سطحی جذاب و بسیار زیبا مورد توجه عموم قرار گرفته شده اند.
 • شاید با شنیدن نام فرش فانتزی تنها به یاد فرش هایی با طرح زمینه ای کودکانه بیفتید اما این گونه نمی باشد و فرش های فانتزی دارای بیش از صد ها مدل و طرح و رنگ می باشند که هر کدام برای مکان های مختص به خود مناسب هستند.
 • اغلب فرش های فانتزی با نخ هایی همچون پلی پروپیلن و یا ویکرون، پلی استر بافته می شوند که فاقد پرزدهی و حساسیت می باشند که استفاده از این نخ ها در بافت فرش باعث شده است تا ظاهر شاد و جذاب به خود بگیرند. فرش های فانتزی علاوه بر اینکه از نظر طرح و رنگ بسیار تنوع بالایی دارند فرش هایی می باشند که دارای دوام و ماندگاری بسیار بالایی نیز می باشند و مهم ترین ویژگی فرش های فانتزی مختلف در این است که شست و شوی آن ها نیز راحت و آسان می باشد.
 • برای منازلی که متراژی کم دارند و سبک چیدمان مینیمال و اروپایی را می پسندند، فرش های فانتزی مناسب سالن پذیرایی برایشان مناسب می باشد و استفاده از فرش های فانتزی با رنگ خنثی باعث می شود تا فضای خانه بزرگتر به نظر برسد و منزل سبک ساده و خاص خود را حفظ کند.

 

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟

 • قبل از خرید فرش مناسب منزل، ابتدا مشخص کنید که چه سبکی را برای منزل خود می پسندید و بعد از آن اقدام به خرید فرش ماشینی کنید. منازلی که کوچک هستند و سبکی ساده و مینیمال دارند اگر از یک فرش کلاسیک با زمینه ای شلوغ و گرم استفاده کنند فضایی بسیار بد و ناهماهنگ به وجود می آید. اما اگر برای سالن پذیرایی منازل سبک مدرن خود می خواهید از فرش های گل و بوته دار استفاده کنید می توانید از فرش هایی با رنگ زمینه لایت و خنثی سبک کلاسیک استفاده کنید چرا که به دلیل تنوع زیاد در طرح و رنگ هایی که در فرش های ماشینی وجود دارد دیگر تمایزی بین اغلب طرح فرش های ماشینی جدید وجود ندارد و هرکسی می تواند فرش ماشینی مطابق سلیقه و علاقه خودش برای سبک خاص چیدمان منزلش خریداری کند.
 • اگر فرشی با دوام بالا و کیفیتی بسیار مناسب می خواهید، فرش های کلاسیک بهترین نوع فرش برای سالن های پذیرایی می باشند، چرا که با بهترین نوع نخ، نخ آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند. سالن پذیرایی چون در معرض رفت و آمد زیادی قرار دارد باید از فرش هایی در آن مکان ها استفاده نمود که در برابر پاخور مقاوم باشند و کیفیت خود را از دست ندهند که فرش کلاسیک مناسب منازل مدرن نیز همانطور که گفتیم با تنوع زیاد نیز تولید می شود یعنی بعضی از طرح فرش های ماشینی هم برای منازل سبک کلاسیک مناسب هستند و هم برای منازل مدرن!
 • اما اگر برای اتاق خواب، آشپزخانه فرش ماشینی می خواهید، اصلا به طرف فرش های کلاسیک نروید چرا که قیمت فرش های کلاسیک بالا می باشد و طرح زمینه فرش کلاسیک اصلا برای دیگر مکان های منزل مناسب نمی باشد و ارزش خرید پایینی خواهند داشت. برای مکان های فرعی منازل خود از فرش های فانتزی استفاده کنید چراکه دارای طرح زمینه هایی بسیار جذاب می باشند و حتی منازلی که به سبک کلاسیک یا سنتی چیده می شوند برای اتاق خواب های خود فرش های فانتزی طرح سنتی را می توانند خریداری کنند چون فرش های فانتزی دارای طرح های بسیار زیادی می باشند که برای خرید فرش فانتزی اصلا به مشکل نمی خورید و هر نوع طرحی که بخواهید را می توانید مشاهده کنید.
 • قیمت فرش های مدرن از فرش های کلاسیک بسیار ارزان تر می باشد. چیزی که روی قیمت فرش های ماشینی تاثیرگذار است جنس نخ خاب، نوع دستگاه بافت، شانه و تراکم در فرش می باشد که اغلب فرش های مدرن به دلیل داشتن رنگ و طرح های نامحدود با نخ پلی پروپیلن درجه یک بافته می شوند. امروزه تمایزی بین فرش های کلاسیک و فانتزی وجود ندارد، چرا که دسته ای از فرش های ماشینی با عنوان فرش وینتیج یا پتینه نیز تولید می شوند که این فرش ها آن قدر تنوع زیادی دارند که برای منازل سبک مدرن و سنتی مناسب هستند و چیزی که باعث می شود فرش برای تمامی سبک های دکوراسیون مناسب باشد تنوع طرح و رعایت اصولی هارمونی رنگ در بافت فرش های ماشینی جدید می باشد.

اگر به دنبال مکانی معتبر برای خرید فرش ماشینی مناسب منزل خود می گردید ما پیشنهاد می کنیم که به صورت اینترنتی اقدام به خرید فرش مناسب مکان مورد نظر خود کنید. گروه تولیدی فرش کاشان یکی از معتبر ترین فروشگاه های فروش اینترنتی فرش ماشینی می باشد و برای اینکه مشتریان انتخاب درستی برای خرید فرش مناسب منزل خود داشته باشند انواع فرش های ماشینی را در دسته بندی های مختلف قرار داده است و جلوی عکس هر فرش ماشینی مشخصات دقیق فرش ماشینی اعم از شانه و تراکم، تعداد رنگ و نوع بافت فرش را ذکر نموده است و از همه مهم تر تمامی محصولات راهنمای فروش دارند و نحوه تولید و مکان مناسب استفاده از فرش ذکر شده است که به صورت مستقیم می توانید از سایت فرش کاشان با کارشناسان فروش در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید و یا به صورت حضوری فرش انتخابی خود را از درب کارخانه فرش کاشان به صورت مستقیم خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی