تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

برای خرید فرش ماشینی چقدر بودجه لازم داریم؟

برای خرید فرش ماشینی چقدر بودجه لازم داریم؟

ویژگی های فرش ماشینی خوب با قیمت و کیفیت مناسب
مقایسه قیمت و کیفیت انواع فرش ماشینی با توجه به نیاز افراد
علت تفاوت قیمت فرش‌های ماشینی فانتزی و مدرن
معرفی انواع فرش های ماشینی با توجه به سبک زندگی و توان مالی
فرش را اینترنتی و ارزان با پرداخت بودجه کم بخرید

همانطور که می دانید فرش ماشینی از کالا هایی است که نیاز استفاده از آن در تمامی خانه‌های ایرانی احساس می‌شود. انتخاب درست رنگ و طرح فرش ماشینی تأثیر زیادی در روح و روان انسان دارد. و بالا رفتن شانه و تراکم فرش ماشینی، تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت آن دارد. هنگامی که تنوع محصولات در تولید فرش ماشینی بالا می رود به طبع قیمت گذاری هایی که روی آن انجام می شود نیز متفاوت است. قیمت گذاری ها به عوامل مختلفی بستگی دارند. عواملی که در قیمت فرش ماشینی موثر است عبارت اند از تراکم و شانه فرش ماشینی، جنس الیاف به کار رفته در فرش ماشینی، ابعاد متفاوت موجود در بافت، تعداد رنگی که در بافت فرش ماشینی به کار می رود و وزن فرش.

در بین عوامل گفته شده در مطلب بالا برخی از این ویژگی های تاثیر گذار در قیمت فرش، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند مانند شانه و تراکم بافت در فرش های ماشینی که در مورد تاثیر قیمت بر ویژگی های فرش ماشینی، مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.

 

ویژگی های فرش ماشینی خوب با قیمت و کیفیت مناسب

امروزه به دلیل تنوع زیادی که در بافت فرش های ماشینی صورت گرفته است ممکن است افراد در هنگام خرید فرش ماشینی گمراه شوند و نتوانند به راحتی فرش مورد نظرخود را انتخاب کنند. برای برخی افراد قیمت مهم است اما برای عده ای دیگر جنس و کیفیت الیاف به کار رفته در بافت فرش، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و به همین ترتیب معیار های انتخاب فرش ماشینی خوب متعدد است. پس بهترین فرش ماشینی آن است که تمام ویژگی های خوب را در کنار یکدیگر داشته باشد. در این قسمت به ویژگی های فرش ماشینی خوب می پردازیم:

جنس الیاف فرش ماشینی: جنس الیاف در ماندگاری فرش تاثیر زیادی دارد و فرش هایی که جنس الیاف آن ها از مواد نایلونی است در برابر رطوبت و تغییر شکل مقاومند، ولی این نوع از فرش ها گرد و غبار را به سادگی به اطراف منتقل می کنند و در برابر اجسام داغ شکل خودشان را از دست می دهند و نابود می شوند، برای حل این مشکل می توانید از فرش های آکریلیک استفاده کنید. اما فرش های با جنس پلی استر قیمت مناسب تری نسبت به فرش های آکریلیک دارند. برای خرید فرش های ماشینی که با نخ هایی همچون پلی استر بافته می شوند بودجه کمتری نسبت به فرش های بافته شده با نخ آکریلیک لازم است اما توجه داشته باشید که از یک فرش ماشینی پلی استر نباید توقع زیادی داشته باشید برای همین به خرید فرش با شانه و تراکم پایین و بافته شده با نخ آکریلیک اکتفا کنید اگر که فرش با کیفیت درجه یک را برای سالن پذیرایی منزل خود می خواهید.

ابعاد فرش های ماشینی: فرش های ماشینی در ابعاد گوناگونی بافته می شوند. شایع ترین ابعادی که برای انواع نقشه ها بافته می شود فرش های ماشینی 4 متری، 9 متری و 12 متری است. با توجه به ابعاد ذکر شده هر چه متراژ فرش ماشینی کمتر باشد بودجه کمتری نیز برای خرید قالی لازم است و هر چه متراژ فرش بیشتر شود متریال مصرفی برا بافت قالی ماشینی دستبافتگونه نیز بیشتر می شود و روی قیمت فرش به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. پس فرش های ماشینی 12 متری در میان سایز های استاندارد بیشترین قیمت را دارا می باشند.

ابعاد بزرگ تر نیز در بافت فرش های ماشینی وجود دارد مانند:

  • انواع فرش ماشینی ۲۴ متری: ۶×۴
  • ابعاد فرش ماشینی ۱۸ متری: 3.5*5
  • ابعاد فرش ماشینی ۱۵ متری: ۵×۳

لازم به ذکر است که ابعاد فرش ۱۸ متری مساحتی برابر با 17.5 متر مربع را شامل می شود. یکی از عوامل موثر در انتخاب فرش ماشینی، سایز و ابعاد فرش است که این ابعاد بزرگ در فرش های ماشینی اغلب فرش های گران قیمتی هستند و برای کاخ، مساجد و هتل ها مناسب می باشند.

قیمت فرش ماشینی درجه یک: فروش فرش ماشینی خوب که قیمت مناسبی هم داشته باشد، امتیازی است که می تواند برای فروشندگان در نظر گرفته شود. چرا که افراد زیادی هستند که در این شرایط اقتصادی قیمت فرش ماشینی برایشان از هر چیز دیگر با اهمیت تر است.

 

مقایسه قیمت و کیفیت انواع فرش ماشینی با توجه به نیاز افراد

اگر می خواهید فرش خوبی، با قیمت مناسب خریداری کنید بهتر است از میان طرح‌های مختلف، فرش 1200 شانه را انتخاب کنید. اگر به دنبال خرید فرش مناسب و ارزان‌ قیمت برای منزل خود هستید در این صورت فرش 700 شانه هم نیاز شما را برطرف می‌کند. فرش‌های 700 شانه به دلیل برخورداری از ضخامت زیاد، عمر مفید بیشتری دارند و برای مکان‌ های پر رفت ‌و آمد گزینه مناسبی هستند. فرش های 700 شانه ماشینی و 1200 شانه جزء قالی های درجه یک و پر فروش قرار گرفته اند که ابتدا شما باید نوع استفاده از قالی را در منازل خود بسنجید و بعد از آن اگر که می خواهید هزینه کمتری را بپردازید و فرشی داشته باشید که تا 10 سال هم برایتان مثل روز اول باقی بماند، فرش های تراکم پایین را خریداری کنید.

اما اگر بودجه لازم برای خرید فرش 1200 شانه و فرش های تراکم بالا را دارید که می توانید آن را خریداری کنید، حتما این را هم در نظر بگیرید که اگر از یک فرش تراکم بالا بخواهید در خانه های شلوغ استفاده کنید تمام بودجه ای که پرداخت کرده اید به هدر خواهد رفت چرا که فرش های تراکم بالا به شدت آسیب پذیر می باشند و کیفیت خود را از دست می دهند.

تاثیر شانه فرش فرش ماشینی روی قیمت آن

بیشترین شانه فرش ماشینی که تاکنون بافته شده، فرش 1500 شانه با ‌‌تراکم 4500 است که ظریف و ریز بافت هستند و از جهت ظاهر به فرش دستباف شباهت زیادی دارند. پس می‌توان گفت اگر به فرش دستباف علاقه مند هستید و بودجه کافی برای خرید آن ندارید، می‌توانید فرشی با شباهت زیاد به آن یعنی فرش 1500 شانه یا فرش 1200 شانه با قیمت کمتری تهیه کنید. 

  • فرش 700 شانه معمولا حدود 20% از فرش 500 شانه قیمت بیشتری دارد.
  • فرش 1000 شانه معمولا حدود 15% از فرش 700 شانه قیمت بیشتری دارد.
  • فرش 1200 شانه معمولا حدود 10% از فرش 1000 شانه قیمت بیشتری دارد.
  • فرش 1500 شانه معمولا حدود 40% از فرش 1200 شانه قیمت بیشتری دارد.

تاثیر تراکم فرش ماشینی روی قیمت آن

میزان ضخامت و منسجم بودن در شانه و تراکم فرش اثر دارد. فرش 700 شانه در مقایسه با فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه ضخامت بیشتری دارد. چون در فرش های تراکم پایین گرد و غبار، راحت ‌‌تر به داخل فرش نفوذ می‌کند اما کیفیت خوبی داشته و قیمت آن متوسط است. در فرش‌های 1200 شانه و 1500 شانه به دلیل بافت متراکم، گرد و غبار نمی‌تواند به داخل فرش نفوذ کند و به خاطر همین بسیار ظریف هستند پس در نتیجه جزء گران ‌‌ترین فرش‌ ها در بین فرش‌ های ماشینی کلاسیک به شمار می‌ روند.

 

علت تفاوت قیمت فرش‌های ماشینی فانتزی و مدرن

تنها متفاوت بودن قیمت فرش، در بین فرش‌ های ماشینی کلاسیک مورد بحث نیست و شامل فرش مدرن و فرش فانتزی و ... نیز است. نخ‌ های آکریلیک، گران ‌‌ترین نخ برای تولید فرش های ماشینی هستند و سایر نخ‌ ها قیمت پایین تری دارند که به همین دلیل خرید فرش مدرن و فانتزی ارزان ‌‌تر از کلاسیک است. در بین فرش‌ ها نیز تفاوت قیمت‌ هایی وجود دارد که به شانه، تراکم و جنس نخ بستگی دارد. نخ‌ های آن از پلی‌ استر، فیلامنت،‌ پلی پروپیلن،‌BCF و... است که هرکدام ویژگی‌ های خاص خود را دارند. بحث فرش کلاریس جداست که تنها تفاوت اصلی آن با فرش ماشینی کلاسیک در نحوه رنگرزی و بافت طرح زمینه است. فرش کلاریس جزء فرش‌ های گران است اما در عوض این امکان را به شما می‌ دهد که طرح مورد نظر خود را روی آن چاپ کنید.

 

معرفی انواع فرش های ماشینی با توجه به سبک زندگی و توان مالی

یک ‌متر از طول فرش از عوامل اصلی اختلاف قیمت فرش‌ های ماشینی هستند چرا که هرچه میزان شانه و ‌‌تراکم فرش بیشتر باشد فرش ظریف ‌‌تر، ریز بافت‌‌ تر، فشرده‌‌ تر و با کیفیت ‌‌تر می‌شود که همه این‌ ها روی قیمت فرش اثر می‌گذارد.

فرش 700 شانه تراکم 2550

شانه و تراکم بالای فرش، به زیبایی و ریز بافتی فرش خیلی کمک می کند. هر چه شانه و تراکم فرش زیاد باشد طرح ها دقیق تر و زیباتر بافته می شوند. در استفاده از مواد اولیه فرقی بین فرش ها نیست و به سلیقه کارخانه می تواند هر نوع موادی انتخاب شود. تنها تفاوت نخ ها در ضخامت آن ها است. مثلا در فرش 700 شانه از نخ هایی با نمره 18 استفاده می شود ولی در فرش های با شانه بالاتر از نمره نخ 27 و بیشتر استفاده می شود. فرش های 700 شانه را بیشتر برای محیط های شلوغ مانند مساجد و... به کار می رود. کسانی که فرشی با کیفیت بالا و عمری طولانی می خواهند و از همه مهم تر بودجه کمی می خواهند پرداخت کنند فرش های تراکم پایین را خریداری می کنند که فرش های 700 شانه با توجه به قیمت مناسب و کیفیت بالا از دسته فرش هایی هستند که با تنوع طرح و رنگ زیادی بافته می شوند.

فرش 1000 شانه تراکم 3000

فرش ماشینی 1000 شانه به فرشی گفته می شود که در هر یک متر در راستای عرض فرش 1000 گره وجود داشته باشد. که در هنگام خرید فرش 1000 شانه با قرار دادن یک خط کش در پشت فرش و شمارش تعداد گره های فرش در 10 سانتی متر از آن می توانید متوجه شوید که آیا فرش واقعا 1000 شانه است یا خیر. هماهنگی و ترکیب نمودن رنگ فرش با رنگ دکوراسیون منزل، تا حد زیادی می تواند بر زیبایی کلی پذیرایی اثر داشته باشد. پس فرش ماشینی 1000 شانه با تنوع طرح و رنگ می تواند انتخاب مناسبی برای سالن پذیرایی منزل باشد و شما می توانید فرش را با رنگ دکوراسیون خود هماهنگ کنید.

عده ای از افراد به دنبال خرید فرش هایی با ضخامت کم هستند و بافت گل برجسته را دوست دارند اما بودجه لازم برای خرید فرش های لوکس 1200 شانه و فرش های 1500 شانه ماشینی را ندارند به همین جهت فرش 1000 شانه درجه یک را خریداری می کنند که دارای قیمت کمتری می باشد و ضخامت و ظرافت در بافت فرش های 1000 شانه دست کمی از دیگر قالی های دستبافتگونه ندارد.

فرش 1200 شانه تراکم 3600

فرش ماشینی 1200 شانه با الیاف صد درصد آکریلیک بافته می شود. الیاف آکریلیک خاصیت هایی مانند نخ پشم دارند و به همین دلیل فرش 1200 شانه آکریلیک بسیار نرم و لطیف است. قالی 1200 شانه در برابر گرما و حرارت دچار سوختگی نمی شود و طول عمر بالایی برخوردار دارد و ظاهر آن به هیچ وجه تغییر نمی کند. تعداد گره های بافته شده آن 3600 ریشه است که زیبایی ظاهر فرش با تراکم 3600 بسیار بالا و عالی است. برای بافت تار و پود این قالی از نخ پنبه اصل استفاده شده است. برای مثال فرش 1200 شانه را نباید در آشپزخانه، جلو درب ورودی منزل، جلوی درب سرویس بهداشتی یا اتاق کودک استفاده کرد چون که ویژگی های خاصی دارند بسیار ریز بافت و ظریف هستند و با الیافی کوتاه و نازک بافته شده که اغلب فرش های تراکم بالا را برای منازل لوکس و شیک خریداری می کنند و خرید این قالی های تراکم بالا نیازمند بودجه بیشتری نیز می باشد.

فرش 1500 شانه تراکم 4500

فرش 1500 شانه کاشان گران قیمت ترین فرش ماشینی است. با زیاد شدن شانه فرش تعداد گره های بافت فرش بیشتر می شود و نقش و نگار های طرح زمینه فرش به وضوح و با زیبایی بیشتری به چشم می آید. به همین دلیل است که فرش 1500 شانه با تراکم 4500 زیباترین فرش ماشینی است. برای اینکه مطمئن شوید فرش واقعا ۱۵۰۰ شانه است پشت فرش را نگاه کنید و تعداد گره ها را در یک سانتی متر از طول و عرض فرش بشمارید. باید گره های طولی ۲۲ گره و تعداد گره های عرضی ۱۵ گره باشد. در این صورت فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ واقعی است که این فرش ها بیشتر در سالن‌ های پذیرایی استفاده می شوند. اغلب فرش های 1500 شانه ماشینی جنبه زینتی دارند و کف خانه پهن می شوند و دور تا دور آن مبلمان را قرار می دهند چرا که قرار دادن یک جسم سنگین روی فرش، می تواند به بافت آن آسیب جدی وارد کند.

 

و در کلام آخر

فرش را اینترنتی و ارزان با پرداخت بودجه کم بخرید

بهترین راه موثر برای کاهش هزینه فرش، خرید از فروشگاه اینترنتی فرش است. فروشگاه آنلاین، هزینه‌ های زیاد فروشگاه‌ های فیزیکی را ندارند و فرش را مستقیم از کارخانه عرضه می‌کنند که به همین علت می‌توانند فرش‌ را با قیمت کمتر و مناسب تری به شما بفروشند. و مهم ترین دلیل مناسب بودن قیمت در فروشگاه های آنلاین رقابت بسیار زیاد بین شرکت ها و کارخانه های تولید فرش ماشینی است به طوری که هر کدام سعی می کنند فرش های خود را با پایین ترین قیمت ممکن به مشتریان ارائه کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. بنابراین خرید فرش ماشینی از فروشگاه های آنلاین بهترین خرید با مناسب ترین قیمت است چرا که بودجه کمتری برای خرید فرش ها باید پرداخت کرد. ما اصولا خرید فرش های گران قیمت با تراکم بالا را توصیه می کنیم که به صورت مستقیم از درب کارخانه صورت بگیرد تا قیمت فرش ماشینی کمتر شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی