تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

در تکمیل دکوراسیون، از فرش ماشینی کلاسیک کمک بگیرید

برای تکمیل دکوراسیون، از فرش ماشینی کلاسیک کمک بگیرید

به چه نوع فرشی، فرش کلاسیک گفته می شود؟
همه چیز در مورد فرش طرح کلاسیک
انواع مدل های فرش طرح کلاسیک جدید
اصول چیدمان فرش در دکوراسیون کلاسیک
فرش کلاسیک در رنگ بندی جدید
قیمت فرش کلاسیک و عوامل موثر بر آن ها

یکی از فرش های ماشینی که از دیر باز تاکنون مورد توجه عموم قرار گرفته اند و علاوه بر تنوع زیادی که دارند برای انواع سبک دکوراسیون نیز می توان از آن ها استفاده نمود، فرش های کلاسیک ماشینی می باشند اما عده زیادی از مردم تنها فرش کلاسیک را برای منازل سبک سنتی و سلطنتی و شلوغ می شناسند. فرش کلاسیک یکی از انواع فرش های ایرانی می باشد که طرح و بوم فرش کلاسیک کاملا بر خلاف فرش های مدرن و ساده طراحی شده است اما امروزه به قدری مهارت در طراحی فرش های کلاسیک زیاد است که این قالی ماشینی تنها برای منازل کلاسیک مناسب نمی باشند.

 

به چه نوع فرشی، فرش کلاسیک گفته می شود؟

در اصل لغت کلاسیک به معنای کهنه و قدیمی می باشد و به فرش هایی که با طرح های سنتی و اصیل فرش های قدیمی ایرانی بافته می شدند، فرش های کلاسیک می گویند. تنوع طرح نیز در فرش های کلاسیک همانند دیگر فرش ها بسیار زیاد می باشد که بوم زمینه فرش کلاسیک را طرح های اصیل و قدیمی با رنگ های گرم تشکیل داده است و به دلیل این طراحی بی نظیر و خاص در فرش های کلاسیک ماشینی، فرش هایی شناخته شده در سراسر جهان می باشند.

از دسته ویژگی های خاص فرش کلاسیک به صورت کلی می توان به:

  • طرح و نقش های اصیل و سنتی با طرح و نگاره های مشهور و اصیل
  • وجود رنگ زمینه ای با رنگ های گرم و شاداب
  • وجود نقش و نگاره هایی بزرگ و کوچک متناسب با طرح فرش اشاره نمود.


همه چیز در مورد فرش طرح کلاسیک

فرش کلاسیک به دو دسته کلی فرش کلاسیک ماشینی و فرش دستباف تقسیم می شود که این دو سبک قالی اصیل از نظر ظاهری با توجه به استفاده از طرح های اصیل ایرانی مانند گل های شاه عباسی، گل های ختایی و... به یکدیگر بسیار شبیه می باشند و قیمت فرش کلاسیک دستباف بسیار گران تر از فرش ماشینی می باشد که قدرت خرید فرش کلاسیک دستباف بسیار کم می باشد.

اما فرش های کلاسیک علاوه بر اینکه دارای طرح زمینه هایی نامحدود می باشند، دارای قیمتی ارزان، کیفیت بافت بالا و بی نظیری نیز هستند که فرش های کاشان با الیاف شبه طبیعی بافته می شوند و از کیفیت طرح و نقش بی نظیری بهره می برند. امروزه به دلیل استقبال بی نظیر مردم از فرش های کلاسیک کاشان این قالی اصیل و بی نظیر با تنوع طرح و نقش بالایی تولید می شود که فرش کلاسیک مدرن نیز با طراحی بی عیب و نقصی تولید می شود که شلوغی زمینه فرش با ترکیب رنگ بی نظیر لایت اصلا به چشم نمی آید.

 

انواع مدل های فرش طرح کلاسیک جدید

کارخانجات فرش کاشان اولین تولید کنندگان فرش های کلاسیک بسیار زیبا و خاص می باشند که فرش های کلاسیک را به سبک قالی های سنتی اصفهان نیز تولید می کنند. تاثیر شانه و تراکم و دیگر عواملی که ذکر خواهیم کرد از دسته عوامل موثری هستند که با زیبایی فرش رابطه ای مستقیم نیز دارند. فرش های کلاسیک طرح هایی بر گرفته از قالی های دستباف ایرانی دارند که هنرمندان ایرانی با طراحی نقشه هایی خاص با مهارتی زیاد توانسته اند بهترین نوع فرش های کلاسیک جدید را تولید کنند و چیزی که در فرش های کلاسیک باعث جلوه و زیبایی قالی می شود تعداد رنگ بالا در طرح فرش های گوناگون می باشد.

 

فرش کلاسیک افشان با گل های شاه عباسی

یکی از پر طرفدار ترین و زیبا ترین فرش های ماشینی جدید، فرش کلاسیک طرح افشان می باشد که این طرح، طرحی فاقد لچک و ترنج است و سبکی نو و خاص در بافت قالی های کلاسیک به حساب می آید که نبود ترنج میانی و لچک ها باعث شده است تا کل بوم فرش طرح افشان را گل های دسته ای و بهم پیوسته شاه عباسی، اسلیمی، نقش گل فرنگ تشکیل بدهد و طراحان حاذق در این زمینه فرش های سبک افشان را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که فرش کلاسیک طرح افشان با رنگ های خنثی برای منازل کوچک و مدرن انتخابی خوب و مناسب باشد.

طرح کلاسیک با نقش های بته جقه ای

طرح های بته و جقه ای از دسته طرح هایی هستند که در اولین نوع فرش های سنتی ایرانی بافته می شدند و به اصطلاح به طرح های درختی نیز معروف می باشند. برای اینکه بیشتر با طرح بته جقه آشنا شوید باید بگوییم که این طرح همانند همان ترمه هایی هستند که در لباس های سنتی و طرح روی سفال ها نیز به کار می برند، پس اصالت طرح بوته جقه به سنت های اصیل ایرانی باز می گردد که از این طرح های بته جقه ای در فرش های کلاسیک استفاده می شود و تنها به یک نوع فرش خاص نیز بسنده نمی کند.

فرش کلاسیک با نقش های اسلیمی

نقش های اسلیمی گل و بوته هایی هستند که به سبک خاصی از گل ها معروف و شناخته هستند. فرش های اسلیمی نیز با لچک و ترنج میانی و هم مانند فرش های طرح افشان بافته می شوند و زمانی که به بوم زمینه قالی کلاسیک ایرانی نگاه می کنید اول و آخر گل های سبک اسلیمی را اصلا نمی توانید تشخیص دهید به گونه ای که انگار طراح نقشه، دست خود را از قلم و کاغذ بر نداشته و به صورت پی در پی طرح را برای بوم قالی کلاسیک طرح اسلیمی رقم می زده است که فرش های طرح اسلیمی با رنگ های گرم، قالی های مناسبی برای منازل سبک سلطنتی و لوکس می باشند که طرح اسلیمی بافته شده در فرش کلاسیک کاشان نشان جاودانگی و همیشگی بودن است.

طرح فرش کلاسیک با نقش های خشتی

یکی از زیبا ترین فرش های کلاسیک که می توان نام برد و از همه مهم تر فرش هایی متمایز از دیگر قالی ها هستند، فرش طرح خشتی می باشد که بوم این فرش ماشینی با اشکال هندسی مانند مربع و دایره های کوچک تشکیل شده است و داخل هر یک از این اشکال هندسی طرح هایی با معنا و مفهوم شکل گرفته است که اغلب آن ها نشانگر سنت و آداب و رسوم ایرانیان می باشند. درون هر یک از خشت های این فرش کلاسیک جدید کاشان طرح گل های اسلیمی، ختایی، شاه عباسی، و انواع دیگر طرح های زیبا و خاص شکل گرفته است که این قالی به دلیل داشتن سبکی متفاوت و خاصی که در بافت خود دارد اغلب با انتخاب درست تناژ های رنگی برای اغلب سبک دکوراسیون در منازل مناسب هستند.

فرش کلاسیک با طرح لچک و ترنج

از اولین نوع سبک قالی های دستباف که هنوز هم بافته می شوند طرح های لچک و ترنج می باشند که بوم فرش دارای ترنج میانی و چهار گوشه ی فرش دارای لچک هایی چسبیده به حاشیه فرش می باشند که در اصل این فرش های لچک و ترنج دار تنها برای منازل سنتی کاربرد دارند. فرش کلاسیک با طرح لچک و ترنج با انواع مختلفی نیز بافته می شود که گاها در طراحی این سبک فرش ها لچک های کناری را حذف می کنند و اسم دیگری مانند فرش هالیدی روی قالی قرار می دهند اما در اصل ماهیت آن فرش لچک و ترنج می باشد. مهم ترین نکته برای چیدمان منازل شیک و امروزی استفاده از فرش مناسب مکان با طرح و رنگ مناسب می باشد که باید توجه زیادی به آن داشته باشید.

 

اصول چیدمان فرش در دکوراسیون کلاسیک

برای داشتن چیدمانی درست و اصولی در منازل خود باید توجه ویژه ای به سبک دکوراسیون منزل خود داشته باشید، به این صورت که از فرش مدرن برای منازل سنتی و کلاسیک نمی توانید استفاده کنید. اما ویژگی خاصی که فرش های کلاسیک جدید دارند در این است که این قالی برای انواع سبک های دکوراسیون می تواند مناسب باشد که به فرش کلاسیک مدرن مشهور شده اند. فرش های ماشینی یکسری معیار های مختص به خود را دارند که آن ها را ذکر کرده ایم.

شانه و تراکم مناسب در فرش

مهم ترین چیزی که به بافت فرش زیبایی می بخشد و باعث جلوه زیاد در قالی می شود شانه و تراکم طولی و عرضی در قالی ماشینی است. تعداد گره ای که در عرض و طول فرش های ماشینی بافته می شوند هر چه بیشتر باشند قالی کلاسیک با جلوه ای بیشتر، ریز بافت تر و با وضوح بالاتری دیده خواهند شد. فرش های کلاسیک هر چه با شانه و تراکم بالاتری بافته شوند ضخامت فرش نیز کم می شود و قیمت آن افزایش می یابد. اغلب فرش های کلاسیک کاشان به دلیل اینکه دارای بومی با زمینه هایی شلوغ و رنگ هایی گرم می باشند اگر با شانه و تراکم 1200 و 1500 شانه بافته شوند زیبایی بی نظیری به دکوراسیون کلاسیک منازل می بخشند.

برای تکمیل دکوراسیون خود از فرش های کلاسیک کمک بگیرید چرا که فرش های کلاسیک با شانه و تراکم های مختلفی نیز تولید می شوند که پر فروش ترین فرش کلاسیک، فرش 700 شانه تراکم 2550 می باشد چرا که علاوه بر زیبایی و استحکام بالایی که دارد، دارای قیمت مناسبی نیز می باشد. برای منازل بزرگ و لوکس که کل خانه خود را با مبلمان چیدمان می کنند، فرش های کلاسیک 1200 شانه و یا 1500 شانه بهترین انتخاب می باشند چرا که بافت این دسته از فرش ها به صورت گل برجسته می باشد و برای منازلی شلوغ و پر رفت و آمد مناسب نیستند چرا که مانند فرش دستباف نیازمند مواظبت زیادی هستند.

ابعاد مناسب برای انتخاب فرش

فرش های ماشینی با ابعاد متفاوتی بافته می شوند که ابعاد فرش روی زیبایی آن هیچ تاثیری ندارد چرا که طرح نیز طبق ابعاد استاندارد روی قالی زده می شود. اگر فرش کلاسیک را برای منازل سبک کلاسیک و یا حتی مدرن می خواهید همیشه توجه داشته باشد که کل کف منزل را با فرش نپوشانید و حتما فاصله ای خالی از کناره های دیوار برای فرش در نظر بگیرید و فرش را در مرکز سالن پهن کنید و بگذارید کف پوش ها پیدا باشند. فرش های کلاسیک به دلیل داشتن حاشیه و طرح زمینه شلوغ اگر کنار یکدیگر پهن شوند و کل زمین را بخواهید با این نوع سبک فرش ماشینی بپوشانید فضای منزل به شدت بد می شود چرا که این فرش های کلاسیک برای این سبک چیدمان مناسب نمی باشند. ابعاد استاندارد فرش های ماشینی عبارتند از:

  • فرش های 6 متری
  • فرش های 9 متری
  • فرش های 12 متری

و ابعاد کوچکتری نظیر قالیچه، روپشتی، پادری و دیگر سایز های کوچک تر.

بهترین نوع نخ برای بافت فرش

از مهم ترین عواملی که به طور مستقیم روی شانه و تراکم فرش نیز تاثیر می گذارد جنس و نوع نخ بافته شده در فرش کلاسیک کاشان می باشد. فرش های کلاسیک مخصوص سالن پذیرایی اغلب فرش هایی هستند که باید با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشند چرا که نخ آکریلیک از بهترین نوع نخ های مصنوعی می باشد و زمانی که در قالی های ماشینی کلاسیک بافته می شود همانند فرش دستباف می باشد و به همین دلیل است که فرش کلاسیک به فرش دستبافتگونه مشهور می باشد.

نخ های آکریلیک جزء نخ هایی هستند که رنگ پذیری بسیار خوبی دارند و این رنگ پذیری بی نظیر و عالی باعث شده است تا طرح زمینه شلوغ فرش های کلاسیک بسیار زیبا و خاص جلوه کنند و از همه مهم تر به دلیل استفاده از فرش های کلاسیک کاشان در سالن های پذیرایی باید فرش هایی بادوام و با کیفیت در برابر سایش، شست و شو، پاخور نیز باشند. فرش های کلاسیک نیز اگر با تراکم های پایین، فرش کلاسیک 700 شانه و 1000 شانه نیز بافته شوند دارای سطحی بسیار نرم خواهند بود و برای قسمت های شاه نشین در خانه و کاخ های سنتی نیز مناسب هستند که انتخاب فرش با شانه و تراکم و نوع نخ مناسب وابسته به هزینه و سلیقه مشتریان می باشد.

 

فرش کلاسیک در رنگ بندی جدید

فرش های کلاسیک نیز همانند دیگر فرش های ماشینی با رنگ بندی متنوعی تولید می شوند که اغلب فرش های کلاسیک با رنگ های گرم مانند سرمه ای، لاکی، قرمز بافته می شدند، اما امروزه آن قدر تنوع طرح و رنگ در فرش های کلاسیک زیاد شده است که شما طرح هایی تکراری نخواهید دید و با فرش کلاسیک به راحتی می توانید فضای لوکس و خاصی به منزل خود ببخشید. فرش ها از مهم ترین عناصر جلوه بخش در منازل می باشند که انتخاب درست رنگ و طرح فرش حرف اول را در دکوراسیون داخلی منازل می زنند.

منازل کلاسیک اغلب منازلی هستند که در آن جا از پرده و مبلمان سلطنتی، چرم و وسایل زرق و برق دار سلطنتی استفاده می شود که این مکان ها نیازمند فرش هایی با سبک کلاسیک نیز می باشند. اغلب اگر منازلی بزرگ دارید از سبک کلاسیک برای چیدمان اصولی منزل خود استفاده کنید، چرا که دکوراسیون سبک کلاسیک با رنگ های گرم چیده می شوند و استفاده از فرش طرح کلاسیک می تواند فضای بزرگ خانه را کوچک و جمع تر نشان بدهد.

اگر منازلی با متراژ پایین و با نورگیر خوبی ندارید هرگز به سمت چیدمان سبک کلاسیک نروید چرا که استفاده از رنگ های گرم و فرش و مبلمانی با سبک شلوغ فضای منزل تان را بسیار دلگیر و کوچک تر از حد معمول نیز نشان می دهد که برای منازل کوچک و آپارتمانی تنها سبک مدرن و استفاده از رنگ های روشن و خنثی را پیشنهاد می کنیم.

رنگ فرش در دکوراسیون کلاسیک

چیزی که باعث شده است تا همگان برای تکمیل دکوراسیون خود از فرش کلاسیک استفاده کنند این است که فرش های کلاسیک دارای طرح زمینه هایی با تنوعی بسیار زیاد می باشند. اغلب طرح های فرش کلاسیک جدید بدون لچک و ترنج هستند، مانند فرش طرح افشان که از این فرش می توان در منازل سبک مدرن و کلاسیک استفاده نمود چرا که فرش های طرح افشان دارای گل های بهم پیوسته با بوم های شلوغ و خلوت می باشند که استفاده از رنگ های خنثی مانند نقره ای و رنگ های تناژ طوسی، رنگ های لایت باعث شده است تا طرح زمینه شلوغ فرش های کلاسیک با رنگ های لایت آنقدر به چشم نیاید و از قالی کلاسیک برای منازل سبک مدرن نیز استفاده کنند.

فرش رنگ کرم

رنگ کرم نیز یکی از رنگ هایی است که در زمان های قدیم نیز اکثر فرش ها را با این رنگ می بافتند که فرش رنگ کرمی اغلب فضای منزل را گرم و کوچک تر نشان می دهد اما تناژ های رنگی دیگر فرش کرمی، فرش کرم لایت، کرم چرک و فرش کرم صدفی می باشد که فرش کلاسیک کرم لایت برای منازل مدرن با رنگ زمینه خنثی مناسب می باشد.

فرش سرمه ای و لاکی

این دو رنگ بیشترین بافت را در فرش های کلاسیک و اصیل ایرانی داشته اند که زیبایی فرش هایی با رنگ تند در خانه هایی با متراز بزرگ و سبک کلاسیک تنها زیبا و مناسب می باشد. فرش سرمه ای و لاکی تنها زمانی زیبایی و جلوه ای خاص به خود می گیرند که طرح بوم قالی پر باشد و جنس نخ بافته شده در فرش کلاسیک سرمه ای آکریلیک هیت ست شده بدون پرز باشد تا بوم فرش به وضوح دیده شود. اغلب فرش های کلاسیک اگر با رنگ های تیره و بوم شلوغ و با شانه و تراکم بالا بافته شوند طرح فرش با زیبایی بیشتری به چشم خواهد آمد.

فرش طوسی و نقره ای

رنگ طوسی یکی از رنگ های بسیار زیبا و جذاب در دکوراسیون کلاسیک و مدرن می باشد و چیزی که باعث شده است تا این رنگ بسیار مورد توجه قرار بگیرد تناژ های رنگی بی نظیر طوسی می باشد که نقره ای نیز زیر مجموعه ای از رنگ طوسی می باشد. اگر فرش های کلاسیک با رنگ طوسی و یا نقره ای بافته شوند قالی جلوه ای خاص و بسیار زیبا نیز به خود می گیرد. فرش کلاسیک نقره ای رنگ هایی خنثی می باشند که خرید فرش کلاسیک با رنگ خنثی برای انواع سبک های دکوراسیونی که بعد از چند سال می خواهید تغییر سبک بدهید نیز مناسب خواهد بود.

 

قیمت فرش کلاسیک و عوامل موثر بر آن ها

قیمت فرش کلاسیک کاشان با فرش کلاسیک ترک، فرش های مدرن هیچ تفاوتی ندارد چرا که تنها عامل موثر بر قیمت فرش های ماشینی شانه و تراکم، جنس نخ بافته شده و ابعاد فرش می باشد که این سه جزء اصلی عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی می باشند. البته که فرش کلاسیک گل برجسته نسبت به فرش بافت ساده کمی گران تر می باشد به دلیل سبک بافت خاصی که دارند! برای خرید فرش کلاسیک جدید کاشان می توانید انواع فرش ها را از طریق سایت فرش کاشان مشاهده کنید چرا که فرش های کلاسیک بیش از هزار طرح و رنگ متفاوت با یکدیگر دارند که خرید اینترنتی فرش های ماشینی این عامل را برای شما میسر ساخته تا به راحتی انواع طرح و سبک فرش های کلاسیک را مشاهده کنید.

قیمت فرش کلاسیک 1500 شانه و تراکم های بالاتر گران می باشد که بهترین راه برای خرید فرش با قیمت مناسب، خرید فرش ماشینی از درب کارخانه می باشد که اگر نخواستید فرش را به صورت اینترنتی خریداری کنید، می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و اقدام به خرید مستقیم و بدون واسطه انواع فرش های ماشینی به قیمت درب کارخانه کنید و با فرش های کلاسیک تغییری اساسی در سبک چیدمان منازل خود ایجاد کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی