تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

در انتخاب فرش ماشینی ترک تجدید نظر کنید!

نام نویسنده: مهدیه زارع
در انتخاب فرش ماشینی ترک تجدید نظر کنید!

علت محبوبیت فرش های ترک در دکوراسیون
ویژگی های خرید بهترین فرش ترک ماشینی
فرش ترک با چه دکوراسیونی ست می شود؟
چه رنگ فرش ماشینی به دکوراسیون منزل شما می آید؟
برای انتخاب فرش چه نکاتی باید در نظر بگیریم؟
مزایا و معایب خرید فرش ترک ماشینی
خرید فرش ترک ارزان از درب کارخانه

اصولا عده زیادی از افراد هستند که قبل از خرید فرش ماشینی به دنبال خرید فرش هایی با رنگ زمینه ای چرک تاب هستند تا زود به زود کثیف نشود اما اینبار از این تصمیم خود تجدید نظر کنید و بیایید برای خانه های خود فرش هایی با سبک و بافتی نو خریداری کنید! قبل از خرید فرش های ماشینی و یا دستباف عوامل مهمی وجود دارند که شما بتوانید برای خرید فرش مناسب منزل خود تصمیم بگیرید که عدم پرزدهی، رنگ مناسب فرش با دکوراسیون، جنس و قیمت فرش از مهم ترین عوامل قبل از خرید می باشد. یکی از انواع فرش های ماشینی که امروزه مردم از آن ها غافل شده اند فرش ماشینی ترک می باشد که می تواند فرشی با سبکی نو و جدید برای خانه های لوکس و شیک شما با قیمتی مناسب باشد.

 

علت محبوبیت فرش های ترک در دکوراسیون

امروزه در دکوراسیون داخلی چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است ایجاد فضایی در منازل است که حس آرامش را به مخاطب القا کنند و تاثیری خوب و مثبت روی روحیه افراد بگذارند چرا که انسان نیمی از وقت خود را در خانه می گذراند و نیازمند تغییر و تحول می باشد. به همین دلیل امروزه طراحان فرش های ماشینی همیشه در حال خلق طرح و نقش هایی متنوع هستند که بیش از صد ها تنوع طرح و رنگ و نقش را می توانید مشاهده کنید. یکی از انواع فرش های ماشینی که با سبکی خاص و نو به تولید رسیده است، فرش ترک ماشینی می باشد که ویژگی های ظاهری آن باعث متمایز نمودن فرش ترک از دیگر فرش ها شده است.
نمی توان فرش های ترک را جزء فرش های مدرن قرار داد و از طرفی به دلیل داشتن گل و بوته و اشکال هندسی و منحنی و پر و پیچ و خمی که در بافت زمینه این فرش ماشینی وجود دارد با فرش سبک کلاسیک نیز فاصله دارد، از این رو فرش ترک ماشینی جدید از دسته فرش هایی است که به راحتی با انواع سبک های دکوراسیون به راحتی ست می شود و هارمونی بی نظیری نیز به وجود می آورد.

کیفیت فرش ترکیه ای جدید در ایران چگونه است؟

برای اولین بار فرش ترکیه ای جدید در ترکیه نیز بافته شد و به دیگر کشور ها نیز صادر می شد اما این فرش های ترکیه ای دارای کیفیتی پایین بودند و بعد از مدتی صادرات آن ها نیز متوقف شد. کارخانجات فرش کاشان به دلیل استقبال زیادی که از فرش های ترکیه ای شده بود اقدام به تولید این فرش ترک ماشینی نمودند و به حدی کیفیت فرش های ترک نیز به دلیل بافته شدن با بهترین دستگاه های بافت فرش ماشینی بالا رفته بود که با فروش زیادی رو به رو شد و صادرات فرش ترک از ایران به دیگر کشور ها نیز صورت گرفت که از ویژگی منحصر به فرد فرش ترک به رنگ های روشن، ملایم و لایت بافته شده در این قالی می توان اشاره نمود.

 

ویژگی های خرید بهترین فرش ترک ماشینی

همه ما دوست داریم دکوراسیونی با سبکی نو و جدید داشته باشیم چرا که ترند سال این روز ها نیز به سمت دکوراسیون سبک مدرن نیز رفته است و چه چیزی از این بهتر که با خرید یک فرش ماشینی با سبکی جدید با یک تیر دو نشان بزنیم! با خرید فرش ترکیه ای می توانید از این فرش در دکوراسیون سبک مدرن و کلاسیک خود استفاده کنید و از وجود فرش در خانه های خود غافل نشوید!

 • به دلیل تنوع طرح و سبک بالایی که در فرش ترکیه ای دیده می شود می بینید که از فرش ترک مدرن نیز در کوراسیون مدرن و فانتزی نیز به راحتی استفاده می کنند و این تلفیق بی نظیر فرش ترکیه ای حتی با طرح زمینه هایی شلوغ به دلیل بافته شدن با رنگ زمینه های خنثی و لایت و روشن این سبک فرش ماشینی را هم برای منازل سبک مدرن شما مهیا می سازد. فرش ترکیه به دلیل داشتن طرح و رنگ هایی جذاب و همچنین داشتن وزنی سبک و مناسب بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.
 • فرش ترک جدید دارای کیفیتی بی نظیر و دوامی بسیار بالا می باشد که دوام و استحکام این فرش ماشینی جدید ستودنی می باشد. فرش ترکیه ای جدید به دلیل بافته شدن با بهترین نخ ها و همچنین بافته شدن با نخ آکریلیک هیت ست شده بدون پرزدهی می باشد و فرش ضد حساسیت نیز به دلیل نداشتن پرز در سطح خود می باشد که در فروشگاه فرش کاشان بهترین فرش ترک با جدیدترین دستگاه های روز دنیا تولید می شوند.
 • فرش های ترکیه ای که ابتدا در ترکیه تولید می شدند به مراقبت زیادی نیز احتیاج داشتند چرا که بعد از مدتی دچار سایش و کهنگی می شدند اما امروزه در ایران به دلیل تولید بهترین فرش ترکیه ای جدید در کارخانجات فرش کاشان شما نگرانی از بابت نگهداری و شستشوی فرش ترک نخواهید داشت چرا که کیفیت فرش ترک نیز همانند دیگر فرش های ماشینی درجه یک می باشد و تنها سبک و طرحی خاص و متفاوت در خود دارد.
 • فرش ترکیه ای با شانه و تراکم و جنس نخ های مختلفی نیز بافته می شوند که مسلما هر چه شانه و تراکم فرش ترک و همچنین جنس نخ آن اگر آکریلیک باشد قیمت فرش ترک نیز افزایش پیدا خواهد کرد و کیفیت آن هم بالاتر می رود.

انواع فرش ترکیه ای جدید

فرش های ترکیه ای علاوه بر اینکه با شانه و تراکم های مختلفی در فروشگاه فرش کاشان تولید می شوند، دارای تنوع بالا و بی نظیری از سبک و طرح می باشند که دست شما را از نظر تنوع طرح و قیمت نیز باز گذاشته اند. که در ادامه چندین نمونه از انواع فرش ترک جدید را به شما معرفی می کنیم:

 • فرش 500 شانه ترک تراکم 2100
 • فرش ترک 700 شانه گل برجسته و ساده
 • فرش ترک سه بعدی
 • فرش ترک مرینوس
 • فرش ترک 1200 شانه گل برجسته
 • فرش ترک دایره 1200 شانه گل برجسته
 • فرش فانتزی ترک 700 شانه
 • فرش ماشینی برجسته ترک 400 شانه
 • فرش طرح کهنه نما یا فرش وینتیج ترک

فرش های ترک که دارای شانه و تراکمی پایین می باشند، دارای مقاومت بالایی نیز می باشند و در برابر پاخور به دلیل داشتن ضخامتی مناسب، کیفیتی بالا نیز دارند که هر چه شانه و تراکم فرش ترکیه ای جدید بالاتر می رود فرش دارای ضخامتی کم می شود و از طرفی اگر دارای بافت گل برجسته نیز باشد به مواظبت زیادی نیز احتیاج دارند که اصولا فرش های ترک 1200 شانه گل برجسته برای منازل لوکس و خاص مناسب می باشند که از پر فروش ترین فرش های سال می توان به فرش ترک کهنه نما اشاره نمود.

فرش طرح کهنه نما یا فرش وینتیج ترک

این روز های شاید زیاد اسم فرش های وینتیج یا کهنه نما را شنیده باشید که بسیار پر فروش و با جلوه ای خاص و بی نظیر می باشند. فرش وینتیج طرح ترک گل برجسته از دسته فرش های ماشینی بافته شده با سبکی نو و جدید می باشد که این روز ها تولید کنندگان نامعتبر این فرش ها را با شیوه ای نادرست به تولید می رسانند که به بافت فرش آسیب هایی جدی وارد می کنند. به دلیل استقبال زیاد و بی نظیر مردم از فرش های پتینه کهنه نما، فرش های ترک نیز به صورت کهنه نما تولید می شوند به این صورت که در زمان طراحی نقشه فرش های ماشینی به نقشه فیلتر هایی به حالت کهنه نما می دهند و بعد از آن دستگاه با توجه به سایه های روشن و تیره ایجاد شده اقدام به بافت فرش ماشینی ترک کهنه نما می کنند.

این حالت کهنه نمایی که در بافت فرش مشاهده می کنید به دلیل بافته شدن با رنگ های متنوع و مختلف می باشد که فرش حالت کهنه نما به خود می گیرد. اما عده ای از تولید کنندگان برای بافت فرش های پتینه کهنه نما بعد از بافته شدن فرش آن را با مواد شیمیایی دچار ساییدگی می کنند و آن ها را به جای فرش های اصیل و کهنه نما به فروش می رسانند که بافت این فرش ها به شدت آسیب پذیر می شود و تار و پود آن ها نیز آسیب می بیند.

 

فرش ترک با چه دکوراسیونی ست می شود؟

همانطور که گفته شد فرش ترکیه ای به دلیل داشتن سبک بافتی جدید و خاص فرشی با سبک تلفیقی می باشد و برای منازل سبک مدرن و کلاسیک مناسب می باشند. از فرش ترکیه ای می توانید در آشپزخانه، اتاق خواب، سالن های نشیمن و سالن های پذیرایی استفاده کنید. فرش ترکیه ای ذاتی که دارد وابسته به این است که با رنگ هایی روشن و لایت بافته می شود که به آسانی با اکثر وسایل و سبک های دکوراسیون در خانه های شما ست می شود. فرش ترکیه ای به دلیل بافته شدن با رنگ زمینه خنثی نیز با تمامی رنگ های سرد و گرم به آسانی ست می شوند و با خرید فرش ترک مجبور به تغییر دادن پرده و مبلمان منزل خود نمی شوید.

در انتخاب فرش ماشینی تجدید نظر کنید و فرش ترک بخرید


اصولا از فرش های ترک در منازل سبک مدرن و مینیمال استفاده می کنند به دلیل داشتن نقوشی نا منظم و فانتزی که در بافت خود دارند. اما به دلیل زیبایی منحصر به فردی که فرش های ترک جدید داشتند فرش 1200 شانه ترکیه با طرح های کلاسیک و رنگ زمینه لایت و خنثی نیز برای منازل شیک و خاص کلاسیک نیز به تولید رسیدند.

 

چه رنگ فرش ماشینی به دکوراسیون منزل شما می آید؟

انتخاب رنگ فرش مناسب منزل شاید ابتدا برای شما سخت به نظر برسد اما توجه داشته باشید که اگر فرش هایی با رنگ زمینه خنثی و لایت برای منازل خود انتخاب کنید هیچگاه از انتخابتان پشیمان نمی شوید چرا که آن فرش را با انواع سبک های دکوراسیون به راحتی می توانید ست کنید. پایه و اساس فرش های ترکیه ای رنگ زمینه هایی با تناژ های رنگی خنثی و روشن می باشند.

فرش ترک طوسی

فرش ترک طوسی یکی از پر فروش ترین فرش های ترند سال می باشند که اغلب فرش های ماشینی ترک و کلاسیک و مدرن با تناژ های رنگی مختلف رنگ طوسی مانند رنگ متالیک، ذغالی، خاکستری، نقره ای و... بافته شدند که از ویژگی منحصر به فرد رنگ خنثی بافته شده در فرش های ترک ماشینی می توان به چرک تاب بودن این رنگ در قالی ها اشاره نمود که آلودگی های سطح خود را به وضوح نشان نمی دهند.

فرش ترک زمینه کرم

یکی دیگر از رنگ های کاربردی در بافت فرش ترکیه ای، فرش زمینه لایت و یا کرم می باشد که این رنگ هم یکی از رنگ زمینه های اساسی بافته شده در بوم فرش های ترکیه ای می باشد. فرش های ترکیه ای در کارخانجات فرش کاشان با تنوع رنگ زمینه خاص و متنوعی بافته می شوند که دست شما را برای انتخاب در طرح و رنگ های متنوع تیره و روشن باز گذاشته اند. اغلب فرش ترک مناسب اتاق خواب، تراکم های پایین می باشند چرا که به دلیل داشتن ضخامتی مناسب راحتی را برای شما به ارمغان می آورند.

 

برای انتخاب فرش چه نکاتی باید در نظر بگیریم؟

برای انتخاب فرش قبل از خرید باید به نکات مهمی برای ایجاد دکوراسیونی شیک و خاص توجه کنید که فرش های ترک کاشان دست شما را با تنوعی بسیار بالا برای انتخاب باز گذاشته اند و تنها باید به نکات ذکر شده توجه ویژه ای داشته باشید.

رنگ و انتخاب طرح مناسب فرش

فرش ترک همانطور که می دانید با طرح هایی خاص و فانتزی بافته می شوند و این فرش ترک که با تراکم های بالای 1200 شانه تولید می شوند دارای طرح های کلاسیک نیز می باشند که با رنگ های لایت و روشن برای انواع سبک های دکوراسیون مناسب می باشند. اگر فرش ترک برای اتاق خواب های خود می خواهید از طرح های فانتزی با طرح و رنگ هایی با تناژ رنگ دیوار و پرده ها الهام بگیرید و برای منازل لوکس و کم رفت و آمد فرش ترک تراکم بالا را خریداری کنید.

شانه و تراکم مناسب فرش های ماشینی

شانه و تراکم مناسب در فرش های ماشینی وابسته به انتخاب و بودجه ای می باشد که شما می خواهید پرداخت کنید. هر چه شانه و تراکم در فرش ترک پایین تر باشد فرش دارای دوام و مقاومت بیشتری می باشد و هر چه شانه و تراکم فرش بالا می رود، ضخامت فرش کم می شود و فرش ترک دارای بافتی پر و منسجم می شود که به سبب ایجاد بافتی پر، طرح زمینه فرش با وضوح و زیبایی زیادی به چشم می آید. اگر منزل شما پر رفت و آمد می باشد و نشستن روی زمین را ترجیح می دهید فرش های تراکم بالا گران قیمت اصلا برای شما مناسب نمی باشند و باید از فرش ترک تراکم پایین بافته شده با نخ درجه یک استفاده کنید که در برابر پاخور دوام بالایی داشته باشند.

انتخاب سبک دکوراسیون

اگر دکوراسیونی با سبک سنتی و کلاسیک دارید و می خواهید تمام المان های منزل شما با رنگ های گرم مثل طلایی و قرمز و... شکل بگیرد اصلا به طرف خرید فرش ترک نروید چرا که فرش های ترکیه ای برای منازل ساده، شیک و مدرن مناسب می باشند و با مبلمان و پرده های سلطنتی هارمونی و ست بی نظیری را به وجود نمی آورند و بالعکس برای منازل مدرن و ساده پسند فرش های ترک گزینه ای عالی هستند. اگر متراژ خانه هایتان کوچک است از فرش های ترکیه ای استفاده کنید چرا که فضای کوچک منزل را بزرگتر نشان می دهند و به فضا عمق می بخشند.

 

مزایا و معایب خرید فرش ترک ماشینی

فرش های ترکیه ای دارای ویژگی های خاصی همانند دیگر فرش های ماشینی می باشند و معایبی در مورد فرش های ترک ماشینی نمی توان ذکر نمود که تنها این را باید بدانید که فرش ترک یا با نخ آکریلیک بافته می شود و یا نخ هایی مثل ویکرون که مسلما کیفیت نخ آکریلیک بسیار عالی تر می باشد و قیمت فرش ترک آکریلیک نیز بالاتر است.

 • رنگ زمینه فرش ترک لایت و خنثی می باشد و به همین دلیل این فرش ماشینی با انواع سبک دکوراسیون با رنگ بندی های مختلف به آسانی ست می شود.
 • اگر سخت پسند هستید به سمت خرید فرش ترکیه ای بروید! آن قدر تنوع طرح و سبک در فرش ترکیه ای کاشان بالا می باشد که دست شما را برای انتخاب باز گذاشته ایم.
 • به دلیل داشتن رنگ زمینه غالب روشن، اگر از این فرش در منازل خود استفاده کنید متوجه می شوید که فضا را بزرگتر از حد معمول نشان می دهند.
 • فرش ترکیه ای به دلیل بافته شدن با نخ های درجه یک و هیت ست شده فاقد پرزدهی می باشند و این عدم پرزدهی باعث شده تا فرش ضد حساسیت باشند.
 • فرش ترکیه ای بافته شده با رنگ های خنثی و گاها نسبتا تیره فرش هایی هستند که نگران کثیف شدن آن ها نخواهید بود و از طرفی شستشوی این فرش بسیار آسان می باشد.

 

خرید فرش ترک ارزان از درب کارخانه

فروشگاه فرش کاشان یکی از تولید کنندگان معتبر و با سابقه ای درخشان در تولید انواع فرش های ماشینی می باشد که بهترین فرش های ترکیه ای را نیز با تنوع طرح و رنگ بی نظیری تولید می کند. تمامی فرش های ترک ماشینی در این فروشگاه با ابعاد مختلفی اعم از فرش 9 متری ترکیه ای، فرش 6 متری ترکیه ای و 12 متری تولید می شوند که نسبت به دیگر ابعاد غیر استاندارد با توجه به متریال مصرفی که دارند گران تر از فرش 3 متری ترک و یا دیگر ابعاد کوچک تر می باشند که برای خرید فرش ترک ارزان می توانید از سایت فرش کاشان دیدن نمایید و این فرش جدید سال را با قیمت ارزان از درب کارخانه فرش کاشان بدون واسطه خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی