تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

اصالت خانه را با فرش‌های وینتیج تکمیل کنید!

نام نویسنده: مهدیه زارع
اصالت خانه را با فرش‌های وینتیج تکمیل کنید!

خرید فرش وینتیج و تلفیق آن با سبک دکوراسیون
از فرش وینتیج یا فرش پتینه در کجا استفاده کنیم؟
خصوصیات فرش وینتیج چیست؟
مزایای استفاده از فرش وینتیج
فرش پتینه را چطور در دکوراسیون به کار بریم؟
خرید فرشی هماهنگ با انواع سبک و رنگ در دکوراسیون

همانطور که می دانید امروزه افراد سبک دکوراسیون مدرن را بسیار بیشتر از دکوراسیون سنتی و کلاسیک می پسندند و سبک دکوراسیون و چیدمان منازل به سمت سبک مدرن پیش رفته است! در دکوراسیون سبک مدرن اغلب نمی توان از فرش های سبک سنتی لچک و ترنج دار استفاده کرد چرا که ترکیب خوبی به وجود نمی آید. اما فرش های وینتیج ماشینی یکی از مناسب ترین قالی های سبک جدید کاشان می باشند که برای دکوراسیون مدرن و حتی می توان گفت برای انواع سبک دکوراسیون مناسب می باشند چرا که فرش وینتیج، رنگین کمانی از طرح و رنگ های خاص و متنوع می باشد.

 

خرید فرش وینتیج و تلفیق آن با سبک دکوراسیون

فرش های وینتیج ماشینی و یا فرش پتینه همانطور که از اسم آن نیز پیداست، به اصطلاح به فرش های پاخور شده و قدیمی معروف می باشند که این فرش های ماشینی در کنار مبلمان و پرده های سبک مدرن تلفیق بی نظیری به وجود می آورند. خرید فرش وینتیج و تلفیق آن با سبک دکوراسیون مدرن، کلاسیک و سنتی باعث شده است تا فضای منازل از یکنواختی در بیاید و با طراحی و جلوه ای جدید به چشم بیایند. فرش های وینتیج تمامی ویژگی های یک فرش ماشینی ایده آل را در خود جمع کرده اند چرا که در بافت فرش وینتیج شما می توانید انواع رنگ و سایه های روشن و تیره را مشاهده کنید و از آن در تمامی قسمت های منزل اعم از مکان های شلوغ و پر رفت و آمد استفاده کنید چرا که فرش وینتیج با رنگ زمینه روشن نیز حالتی چرک تاب دارد.

فرش وینتیج، در اصطلاح فرشی با تلفیق سنت و مدرنیته می باشد که این فرش های جدید کاشان به دلیل بافته شدن با طرح های سنتی و مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. دسته ای از فرش های وینتیج کاشان طرح فرش های سنتی را دارند اما به حالت کهنه نما در آمده اند، اما دسته دیگر فرش های پتینه جدید دارای طرح و رنگ های درهم و نامنظمی به سبک فرش های مدرن می باشند و آن ها هم حالت کهنه نمایی در خود دارند که شما می توانید با توجه به سلیقه ای که دارید بهترین فرش کهنه نما جدید را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

 

از فرش وینتیج یا فرش پتینه در کجا استفاده کنیم؟

همانطور که عکس فرش های وینتیج یا فرش کهنه نما را مشاهده می کنید در این فرش ها حالت ساییدگی، کهنگی را مشاهده می کنید که به فرش های طرح قدیمی بسیار شبیه می باشند. اما شما باید این را در مورد فرش های وینتیج ماشینی جدید بدانید که این قالی های اصیل به سبکی بافته شده اند که استفاده از تعداد رنگ بالا با ترکیب درست رنگ ها به خوبی صورت گرفته است و به دلیل ایجاد سایه روشن و تیره قالی حالت کهنه نما به خود گرفته است.

زمانی که شما به این فرش های وینتیج ماشینی نگاه می کنید فکر می کنید که بافت فرش آسیب دیده می باشد که بسیاری از تولید کنندگان برای تولید فرش وینتیج از مواد شیمیایی استفاده می کنند و فرش را به حالت کهنه در می آورند و با قیمت بالا نیز به فروش می رسانند که اصلا این فرش ها را خریداری نکنید چرا که بافتی آسیب پذیر دارند و بعد از مدتی دچار پارگی و... می شوند. اگر محیط های مینیمال و ساده را دوست دارید و وسایل منزل خود را به سبک ساده با رنگ های لایت و خنثی انتخاب کرده اید با خرید فرش وینتیج می توانید دریایی از رنگ های هماهنگ با یکدیگر را در فضای ساده و مینیمال خانه خود بیاورید و به فضای ساده و خنثی منازل سبک مدرن خود با یک فرش کهنه نما جلوه ببخشید.

اصالت خانه را با انواع فرش های ماشینی وینتیج تکمیل کنید!

اگر که علاقه دارید در دکوراسیون مدرن، سنتی و یا کلاسیک خود زمینه ای از رنگ های گرم را داشته باشید و در فضای خانه حس صمیمیت و گرما را به وجود بیاورید پس از فرش اصیل وینتیج استفاده کنید و مبلمان خود را دور تا دور فرش ها چیدمان کنید و فضایی ایده آل و منحصر به فرد در جای، جای منزل خود به وجود بیاورید. فرش های وینتیج به دلیل داشتن زیبایی خاص و منحصر به فردی که دارند یکی از فرش های ترند سال 2021 و 2022 شناخته شده اند، چرا که این طرح های جدید در فرش های وینتیج باعث می شوند تا منازل سبکی نو به خود بگیرند و به آسانی با انواع وسایل و رنگ ها وفق پیدا کنند.

انواع فرش وینتیج کدامند؟

فرش وینتیج به دو صورت تولید می شود: به این صورت که فرش های وینتیج ماشینی ابتدا زمانی که طرح آن ها را طراحی می کنند و بعد از آن با فتوشاپ طرح های کهنه نما را با فیلتر روی آن ایجاد می کنند و در زمان بافت از رنگ های کم رنگ و پر رنگ به دلیل ایجاد حالت کهنه نما در بافت این فرش ها استفاده کرده، و در ظاهر حالت فرش کهنه نمای پاخورده و قدیمی را در این فرش های پتینه جدید مشاهده می کنید، پس گول فروشندگان حیله گر را هرگز در زمان خرید فرش پتینه نخورید!

دسته دوم هم فرش های دستبافی هستند که دارای قیمتی بسیار بالا می باشند و هر کسی توان خرید فرش دستباف را ندارد که در اصل فرش های دستباف از دسته فرش هایی هستند که هر چه دچار پاخور، آفتابزدگی و دیگر عوامل شوند دارای زیبایی بیشتری می شوند و به همین دلیل به فرش های اصیل نیز معروف اند، برای همین فرش های وینتیج سبک سنتی به تولید رسیده اند تا بتوانند سبک دکوراسیون سنتی و کلاسیک خانه های شما را تکمیل کنند. انواع فرش وینتیج که در فروشگاه فرش کاشان نیز موجود می باشند و شما می توانید در این فرش های کهنه نما تمامی سبک های مدرن، سنتی و کلاسیک را مشاهده کنید عبارتند از فرش وینتیج 1200 شانه گل برجسته، فرش ماشینی وینتیج 1200 شانه و فرش وینتیج کلاریس 700 شانه، فرش طرح کهنه نما یا فرش وینتیج ترک که هر کدام با طرح های مختلفی بافته می شوند.

 

خصوصیات فرش وینتیج چیست؟

 • فرش وینتیج کاشان اصولا با الیاف آکریلیک هیت ست شده و یا پلی پروپیلن یا پلی اوژن بافته می شوند که هر کدام از این الیاف بافته شده در فرش وینتیج ماشینی از ویژگی های مختص به خود بر خوردار می باشند که این فرش های ماشینی دارای وزنی سبک تر از فرش های دستباف اصیل می باشند.
 • فرش های پتینه علاه بر اینکه نو و دارای بافتی بی نظیر هستند، شبیه به فرش های قدیمی می باشند و از طرفی تمامی ویژگی های خاص فرش اصیل را در خود جمع کرده اند و قیمتی ارزان تر از فرش های دستباف قدیمی دارند.
 • در بافت فرش وینتیج جدید می توانید طرح های قدیمی لچک و ترنج و طرح افشان را مشاهده کنید و همچنین طرح های فرش سبک مدرن را نیز می توانید در فرش کهنه نما ببینید.
 • استفاده از رنگ های سرد و خنثی سبب آن گشته تا حالت کهنه بودن در فرش بیشتر نمایان شود که اصولا این رنگ ها برای منازل سبک مدرن امروزی مناسب می باشند و از طرفی فرش های وینتیج با رنگ زمینه هایی گرم نیز بافته می شوند.
 • فرش های وینتیج کاشان نیز همانند دیگر فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلفی اعم از فرش وینتیج 700 شانه، 500، 1000، فرش وینتیج 1200 شانه و 1500 شانه به تولید می رسند و به دلیل بافته شدن با شانه و تراکم های مختلف دست شما را برای خرید باز گذاشته اند.

 

مزایای استفاده از فرش وینتیج

 • فرش های وینتیج دارای تنوع رنگ بسیار زیادی در بوم خود می باشند که دست همگان را برای خرید فرش مناسب سبک دکوراسیون خود باز گذاشته اند که از پر فروش ترین آن ها می توان به فرش وینتیج طوسی ترند سال اشاره نمود.
 • فرش وینتیج ماشینی نیز همانند دیگر فرش ها با ابعاد بزرگ و استاندارد 6، 9 و 12 متری و ابعاد کوچکتر پادری و قالیچه نیز بافته می شوند.
 • با خرید یک فرش وینتیج شما می توانید هر زمان که خواستید سبک دکوراسیون خود را تغییر دهید چرا که این فرش ها مناسب تمامی سبک های دکوراسیون می باشند.
 • وزن فرش های ماشینی از فرش های دستباف قدیمی سبک تر و دارای قیمتی ارزان تر نیز می باشند.
 • فرش های وینتیج ماشینی تنها در ایران مورد استقبال عموم قرار نگرفته اند و این فرش های جدید به کشور های اروپایی نیز صادر می شوند و با استقبال بی نظیری نیز رو به رو شده اند.
 • برخلاف ظاهری که فرش های کهنه نما دارند، با توجه به شانه و تراکم و جنس نخ بافته شده ای که در خود دارند دارای دوام بالایی می باشند.

 

فرش پتینه را چطور در دکوراسیون به کار بریم؟

همانطور که گفتیم استفاده از فرش پتینه در دکوراسیون وابسته به سلیقه خودتان می باشد چرا که این نوع فرش، فرش چند منظوره می باشد و برای تمامی سبک دکوراسیون مناسب می باشد چرا که با فرش وینتیج می توان فضایی شیک و لاکچری به وجود آورد. فرش وینتیج، فرشی است که در تمامی دکوراسیون می تون از آن استفاده نمود و اهمیتی ندارد که سبک مبلمان و پرده های شما سنتی، فانتزی و یا کلاسیک باشد چرا که اگر هارمونی رنگ بین وسایل دکور منزلتان خوب باشد فرش وینتیج نیز با هر سبک و طرحی به راحتی وفق پیدا می کند. همیشه در زمان خرید فرش ماشینی چیزی که باید در نظر داشته باشید نحوه استفاده شما از وسایل می باشد.

جنس فرش وینتیج ماشینی

اغلب اگر از فرش های ماشینی می خواهید در قسمت های پر رفت و آمد منزل استفاده کنید و فرش در معرض پاخور زیادی قرار می گیرد توجه کنید که فرش های تراکم بالا مانند فرش های وینتیج 1200 شانه و مخصوصا فرش های 1500 شانه گل برجسته به دلیل داشتن ضخامتی کم برای این مکان ها مناسب نمی باشند چرا که بافت پر و منسجم این فرش ها دچار آسیب می شود که برای منازل پر رفت و آمد ما فرش های تراکم پایین را پیشنهاد می کنیم چرا که دارای دوامی بالا می باشند و هر چه دچار پاخور و شستشو شوند ظاهر خود را تا 10 سال هم از دست نمی دهند.

جنس فرش های ماشینی وینتیج نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که بهترین جنس فرش ماشینی، فرش های آکریلیک می باشند چرا که بافت نخ آکریلیک در فرش های ماشینی باعث شده تا دوام و کیفیت فرش ها بالا برود و فرشی بدون پرزدهی و ضد حساسیت باشد و دارای بومی با رنگ زمینه ای با جلوه خاص شود.

دسته دیگر فرش های وینتیج، فرش وینتیج کلاریس می باشند که این فرش ها به فرش چاپ دیجیتال نیز معروف می باشند که با نخ پلی اوژن بافته می شوند و شما هر طرحی را که بخواهید می توانید به صورت سفارشی، سفارش تولید آن را بدهید. فرش وینتیج کلاریس برای سالن های نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه نیز مناسب می باشد و به دلیل تولید شدن با دستگاه چاپ دیجیتال دارای زمینه ای با وضوحی خاص و جلوه ای بی نظیر می باشند که قیمت فرش وینتیج کلاریس از فرش های وینتیج آکریلیک ارزان تر و فرش های آکریلیک از نظر کیفی یک قدم جلو تر از فرش های وینتیج کلاریس می باشند.

 

خرید فرشی هماهنگ با انواع سبک و رنگ در دکوراسیون

اگر نظر ما را می خواهید، که باید بگوییم با خرید یک فرش وینتیج زیبا و جدید کار خود را آسان کنید و یک فرش کاملا هماهنگ با انواع سبک و رنگ دکوراسیون خریداری کنید. در فروشگاه فرش کاشان انواع فرش های وینتیج یا کهنه نما با تنوع بی نظیری از طرح و رنگ موجود می باشند که عکس تمامی فرش ها را در سایت قرار داده ایم تا بتوانید با صبر و حوصله بهترین فرش مناسب سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید چرا که با خرید اینترنتی فرش وینتیج کاشان برای شما هیچگونه محدودیتی ایجاد نمی شود و در هر زمان و مکان که بخواهید می توانید بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید.
برای خرید فرش وینتیج جدید می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری اقدام به خرید فرش وینتیج کهنه نما کنید و بهترین فرش های ماشینی را به صورت اینترنتی و یا حضوری از درب کارخانه خریداری کنید چرا که تمامی فرش های فروشگاه فرش کاشان بدون واسطه به فروش می رسند و دست شما برای خرید اقساطی نیز باز خواهد بود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی