تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه فضای کوچک منزلمان را دلباز کنیم؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
چگونه فضای کوچک منزلمان را دلباز کنیم؟

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم؟
روش های کاربردی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک
چه فرشی خانه را بزرگتر نشان می دهد؟
از تاثیر اکسسوری های نظم دهنده برای فضای کوچک منازل غافل نشوید!
انتخاب فرش مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه

امروزه با توجه به اینکه فضای منازل کوچک شده است و اکثرا افراد خانه ها و یا آپارتمان هایی با متراژ های کوچک دارند باید برای قسمت های مختلف منازل خود از ترفند هایی استفاده کنند تا فضای منازل بزرگتر از حد معمول به نظر برسند که بزرگ نشان دادن منازل وابسته به بکار گیری ترفند هایی خاص می باشد که شاید ابتدا بکار گیری این راهکار ها برای شما سخت باشد اما اگر قبل از چیدمان خانه گام به گام وسایل اصلی و ضروری که ذکر می کنیم را با دقت خریداری کنید علاوه بر اینکه در هزینه های خرید خود صرفه جویی می کنید، چیدمانی اصولی نیز در منازل خود خواهید داشت و فضای کوچک منازلتان را دلباز تر نشان خواهید داد.

 

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم؟

برای بزرگ تر جلوه دادن منازلتان یکسری اصول و قواعد فرعی وجود دارند که آن ها را ذکر می کنیم و به اصلی ترین چیز هایی که روی شکل بصری خانه شما یعنی رنگ دیوار و انتخاب درست فرش ها می باشد به صورت اصولی و دقیق تر خواهیم پرداخت چرا که شما با پرداخت یکباره هزینه ها، می توانید خانه هایی با سبک چیدمانی اصولی داشته باشید و آن فضا های دلگیر کوچک را به فضا هایی دلباز و دلنشین تبدیل کنید.

بزرگتر نشان دادن فضا با استفاده از آینه

یکی از زیباترین عناصری که در خانه ها برای بزرگ تر نشان دادن فضا می توان از آن استفاده نمود، استفاده از آینه می باشد. به این صورت که آینه ها را بهتر است در جایی نصب کنید که نور گیر داشته باشند همانند جایی نزدیک پنجره های سالن پذیرایی و از طرفی اشتباه برداشت نکنید! از آینه هایی باید استفاده کنید که دارای طول و عرض زیادی باشند چرا که از لحاظ بصری استفاده از آینه در سالن های پذیرایی به مکان عمق می بخشند و از طرفی به دلیل ایجاد انعکاس نوری که آینه ها به وجود می آورند خانه روشن و بزرگ تر دیده خواهد شد.

بکار گیری مبلمان چند کاره

استفاده از مبلمان چند کاره علاوه بر اینکه این روز ها بسیار ترند شده است و در انواع مختلف و بی نظیری نیز تولید می شوند بهترین انتخاب برای خانه های کوچک می باشند چرا که بعضی از این مبلمان چند کاره تخت خواب شو هستند که برای اتاق خواب های کوچک شما بهترین انتخاب می باشند و از طرفی اگر از مبلمان چند کاره در سالن های پذیرایی کوچک خود استفاده کنید این مبلمان به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید وسایل خود را زیر و یا کنار این دسته از مبل های چند کاره قرار دهید و از فضای خانه با استفاده از این مبلمان نهایت استفاده را ببرید.

بکار گیری قفسه های عمودی

اینکه قفسه های عمودی را در کدام قسمت از خانه های خود بزنید وابسته به انتخاب و علاقه خودتان می باشد که تنها باید به این مورد توجه داشته باشید که قفسه های عمودی خود را جوری انتخاب کنید که تا زیر سقف را بگیرند، چرا که فضای کوچک منزل از لحاظ بصری بزرگتر دیده می شود و با بکارگیری سلیقه خود می توانید وسایلتان را در این قفسه ها برای ایجاد فضایی خاص استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن و درخشان

خانه های کوچک به دلیل متراژ های کمی که دارند حتما باید در آن جا از وسایلی ساده و همچنین رنگ های روشن و شاد استفاده کنید چرا که استفاده از رنگ های تیره و گرم فضای خانه را کوچکتر از حد معمول نشان می دهند و فضایی دلگیر نیز به وجود خواهد آمد. استفاده از رنگ های روشن برای دیوار و یا کف پوش های خانه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که عده ای به دلیل زود کثیف شدن رنگ های روشن مخالف استفاده از آن ها در منازل خود هستند که می توانید رنگ های تناژ خنثی را جایگزین کنید!

نور پردازی اصولی و درست

از بکارگیری نور پردازی اصولی منازل خود غافل نشوید چرا که استفاده از لامپ های دیواری و سقفی با رنگ های ترکیبی سفید و زرد باعث می شود تا فضا زیباتر به نظر برسد و فضای کوچک خانه به دلیل انعکاس نور زیاد دلباز تر دیده شوند.

تقسیم فضا بدون استفاده از دیوار ها

فضای منازل خود را می توانید بدون استفاده از دیوار ها متمایز از یکدیگر کنید. اگر که در خانه کوچک خود جایی برای اتاق خواب کودک خود ندارید می توانید با بکار گیری یک رنگ دیوار روشن و خاص قسمتی از خانه را رنگ کنید و با یک فرش مناسب اتاق کودک آن قسمت را جدا کرده و حتی یکی از قفسه های طبقه بندی را می توانید به عنوان دیوار در نظر گرفته و جایی که می خواهید قرار دهید، با این کار علاوه بر اینکه فضای خانه خود را جدا می کنید، فضایی را هم برای قرار دادن وسایلی خاص مثل کتاب ها و لوازم دکوری خود تعبیه کرده اید.

ایجاد فضایی دلباز برای بزرگ نشان دادن خانه با پارتیشن

امروزه استفاده از پارتیشن ها در طراحی داخلی منازل بسیار کاربردی می باشد و به فضای منازل نیز زیبایی و جلوه ای بی نظیر نیز می بخشند که شما با استفاده از پارتیشن ها با توجه به انواع مختلفی که دارند می توانید متناسب با سبک دکوراسیون خود در بهترین نقطه از منازلتان استفاده کنید و فضای کوچک منازل خود را با استفاده از پارتیشن بزرگتر نشان دهید.

انتخاب درست فرش مناسب منازل کوچک

یکی از مهم ترین عناصر جدا نشدنی در هر خانه ای، فرش های ماشینی می باشند چرا که در خانه های ایرانی استفاده از فرش های ماشینی بسیار مهم می باشد و از لحاظ بصری نیز این فرش ها هستند که به خانه زیبایی و جلوه نهایی را می بخشند که ما در این قسمت از مقاله خود می خواهیم به تاثیر شگفت انگیز فرش ها و انتخاب بهترین فرش مناسب قسمت های مختلف منازلتان بپردازیم.

 

روش های کاربردی برای بزرگ نشان دادن پذیرایی کوچک

برای اینکه فضای کوچک سالن پذیرایی شما بزرگ تر به نظر برسد همانطور که گفتیم باید پرده، مبلمان، میز و کمد های خود را با رنگ هایی روشن و درخشان انتخاب کنید تا فضای کوچک دلباز تر به نظر برسند. مهم ترین عنصر جلوه بخش در خانه ها فرش های ماشینی می باشند چرا که امروزه با تنوع طرح و رنگ زمینه های خاص و متنوعی تولید می شوند که استفاده از یک فرش ماشینی مناسب باعث می شود تا شما به فضای سالن های پذیرایی و اتاق خواب های خود عمق ببخشید و فضا را دلباز تر نشان دهید اما برای انتخاب فرش مناسب سالن پذیرایی کوچک نیز محدودیت هایی برای انتخاب طرح و رنگ فرش وجود دارد.

انتخاب درست اندازه و ابعاد فرش

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید فرش ماشینی مناسب منازل کوچک از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد این است که باید توجه داشته باشید کل کف منزلتان را با فرش نپوشانید چرا که این کار باعث می شود تا فضای منزل کوچک به نظر برسد، شما باید با توجه به متراژی که دارید فضای خانه خود را چند قسمت در نظر بگیرید و اندازه مناسب فرش ماشینی را به گونه ای انتخاب کنید که 20 یا 30 سانت با دیوار فاصله داشته باشد.

  • از طرفی خرید فرش هایی که مانند قالیچه می باشند و برای قسمتی که در نظر گرفته اید کوچک می باشند، باعث کوچک تر نشان دادن فضای منزل خواهد شد.
  • اندازه فرش های ماشینی خود را به گونه ای انتخاب کنید که پایه اول مبل روی فرش قرار بگیرد که با این کار می توانید فضای کوچک منزل خود را با انتخاب فرش مناسب، بزرگتر نشان دهید.
  • اگر که می خواهید کل کف منزل خود را با موکت ها بپوشانید باید بگوییم که تنها از موکت هایی با رنگ روشن و خنثی استفاده کنید.
  • بین فرش های سالن پذیرایی خود قسمت هایی را خالی در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در سالن پذیرایی خود می خواهید از مبلمان استفاده کنید و در آشپزخانه جایی برای قرار دادن میز ناهارخوری بزرگ ندارید یک فرش ماشینی با اندازه مناسب برای قسمتی که مبل ها را قرار می دهید در نظر بگیرید و یک فرش با ابعاد مناسب برای قسمت دیگر سالن پذیرایی در نظر بگیرید و میز ناهار خوری خود را روی آن قرار دهید، با این کار زمانی که فضای خالی بین فرش ها را در سالن پذیراییتان در نظر بگیرید فضای کوچک منزل دلباز تر دیده خواهد شد.

 

چه فرشی خانه را بزرگتر نشان می دهد؟

امروزه فرش های ماشینی جدید با سبک و طرح های مختلفی تولید می شوند که هر کدام از این فرش های ماشینی برای سبک دکوراسیون کلاسیک، مدرن و سنتی مناسب می باشند که شما باید توجه داشته باشید اگر فضای منزلتان کوچک است و متراژ پایینی دارید تنها می توانید از دکوراسیون سبک مدرن و یا مینیمال استفاده کنید. سبک مدرن و یا مینیمال سبک چیدمانی ساده هستند که در این دکوراسیون از رنگ های روشن و خنثی استفاده می شود و از طرفی از رنگ های گرم و وسایل و مبلمان بزرگ و پر زرق و برق دیگر خبری نیست. پرده، مبل، فرش، اکسسوری هایی که در منازل سبک مدرن استفاده می شوند بسیار ساده و خاص می باشند که برای اینکه فضای کوچک منزل خود را دلباز نشان دهید حتما از سبک مدرن و مینیمال باید استفاده کنید.

سبک و طرح فرش مناسب فضای کوچک

فرش های ماشینی به سبک سنتی یا کلاسیک و مدرن امروزه به تولید می رسند که فرش های سبک مدرن دارای تنوع بی نظیری از طرح می باشند و دست شما را برای انتخاب باز گذاشته اند. برای منازل کوچک خود تنها از فرش های سبک مدرن استفاده کنید چرا که فرش ماشینی مدرن دارای لچک و ترنج میانی نمی باشد، چرا که وجود لچک و ترنج باعث کوچکتر نشان دادن فضا خواهد شد. فرش های مدرن ماشینی کاشان امروزه دارای طرح هایی نامنظم ساده و در هم هستند که در عین بی نظمی طرح های فرش مدرن، شما نظمی خاص و واحد از طرح ها را مشاهده می کنید.

ایجاد فضایی دلباز در منازل کوچک به سبک مدرن با فرش مدرن

استفاده از فرش هایی که طرح زمینه ای شلوغ و منظم دارند اصلا انتخابی خوب نمی باشد اما فرش های مدرن با توجه به اینکه طرح زمینه هایی قرینه ندارند فضای کوچک منازل شما را بزرگتر نشان می دهند. سوالی که این روز ها زیاد پرسیده می شود این است که چگونه پذیرایی کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟ خب همانطور که گفتیم با بکار گیری راهکار های ذکر شده بالا و همچنین استفاده از فرش های مدرن می تواند فضایی شاد و سر زنده در منازل خود به وجود بیاورید چرا که امروزه این سبک بسیار ترند شده است. استفاده از فرش های تراکم بالا نیز در خانه های کوچک بسیار مناسب می باشند چرا که دارای ضخامتی کم می باشند که فرش 1200 شانه مدرن یکی از زیباترین فرش های ماشینی می باشد که طرح زمینه های فرش مدرن جدید همانند رنگ های درهم آمیخته می باشد.


انتخاب فرش با طرح زمینه شلوغ برای خانه های کوچک

همانطور که گفتیم در خانه هایی که دارای متراژی کم می باشند باید از فرش های ماشینی ساده بدون طرح های قرینه ای مانند لچک و ترنج استفاده کنید اما عده ای هم هستند که فرش های سبک مدرن را نمی پسندند و فرش های ماشینی با زمینه های گل و بوته دار را می پسندند که استفاده از این فرش ها فضای کوچک خانه را کوچکتر نشان می دهند اما در بین این سبک فرش های سنتی و کلاسیک بعضی از فرش های ماشینی نیز هستند که با طراحی و رنگ زمینه های خاص برای منازل سبک مدرن نیز مناسب می باشند.

فرش طرح افشان

فرش طرح افشان یکی از انواع فرش های ماشینی با سبک بافتی خاص و متفاوت می باشد که این فرش با طرح زمینه ای شلوغ و خلوت بافته می شود که وقتی به بوم فرش طرح افشان نگاه می کنید انگار که طراح دست خود را از روی قلم بر نداشته و پی در پی طراحی گل های بوم را انجام داده است که فرش طرح افشان به دلیل نداشتن لچک و ترنج یکی از فرش های پر فروش منازل سبک کلاسیک و مدرن می باشد. خرید فرش طرح افشان برای منازل مدرن با رنگ های خنثی و روشن بهترین انتخاب می باشد چرا که شلوغی بوم فرش طرح افشان با ترکیب رنگ های خنثی کمتر به چشم می آید. فرش طرح افشان طوسی، متالیک، ذغالی از دسته رنگ هایی هستند که در منازل مدرن از آن استفاده می شود.

 

انتخاب رنگ فرش مناسب فضای کوچک

بعد از اینکه طرح و سبک فرش مناسب منزل خود را انتخاب کردید حالا نوبت آن است که مناسب ترین رنگ را برای فرش ماشینی مناسب منزل سبک مدرن خود انتخاب کنید که برای بزرگ نشان دادن فضای خانه های خود تنها از فرش های رنگ روشن استفاده کنید و اگر می بینید فرشتان در معرض آلودگی زیادی قرار می گیرد و زود به زود کثیف می شود باید از فرش های رنگ خنثی استفاده کنید.

استفاده از فرش های رنگ خنثی باعث می شود تا به راحتی بتوانید دیگر وسایل منزل خود را با فرش ها ست کنید و هارمونی رنگ بی نظیری نیز به وجود بیاورید. برای اینکه فضای کوچک منازل خود را دلباز کنید از فرش های ماشینی طوسی استفاده کنید چرا که این رنگ دارای تناژ های بی نظیری از طیف های رنگی مختلف می باشد.

استفاده از فرش کرم رنگ نیز می تواند به شما کمک بسزایی بکند چرا که فرش های ماشینی کرمی و یا لایت نیز می توانند به فضای خانه شما عمق ببخشد و فضای خانه روشن تر نیز به نظر خواهد رشید و از طرفی فرش های تیره اصلا انتخاب خوبی برای شما نخواهند بود چرا که فرش های ماشینی تیره فضای سالن پذیرایی و یا اتاق خواب ها را کوچک و دلگیر نشان می دهند.

 

از تاثیر اکسسوری های نظم دهنده برای فضای کوچک منازل غافل نشوید!

شما در فضای کوچک منازل خود می توانید با توجه به رنگ روشن اصلی که در خانه خود در نظر گرفته اید از نظم دهنده هایی استفاده کنید تا هم به فضای منزل شما جلوه ببخشند و از طرفی هم بتوانید وسایل خود را برای ایجاد فضایی باز در آن ها قرار دهید. با توجه به سبک دکوراسیونی که دارید می توانید کشو هایی همانند بوفه ست با سبک و رنگ دکوراسیون خود بچینید و یا از کنسول ها استفاده کنید و از زیبایی و فضای تعبیه شده در آن ها استفاده کنید.

  • فضای پرت خانه خود را می توانید با انتخاب فرش هایی با شکل خاص زیباتر و بزرگتر نشان دهید! استفاده از فرش های شگی در قسمت های کوچک و پرت خانه و همچنین قرار دادن یک صندلی در آن قسمت ها می تواند علاوه بر اینکه فضای کوچک را دلباز تر نشان می دهد از طرفی هم به یک قسمت دنج و خاص تبدیل خواهد شد.
  • دیوار های خود را پر از قاب عکس های رنگی و بزرگ نکنید و برای اینکه فضای خانه شما دلباز تر به نظر برسد از قاب هایی با رنگ های روشن و همچنین تنها از یک قاب زیبا به جای چندین قاب استفاده کنید.
  • برای منازل خود از گلدان هایی با گل های بزرگ استفاده کنید چرا که ارتفاع زیاد گل ها باعث می شود تا فضا بزرگتر به نظر برسد و برای استفاده از گلدان ها در دکوراسیون خود زیاده روی نکنید.
  • برای اینکه هارمونی رنگ بی نظیری در خانه های کوچک و یا بزرگ خود به وجود بیاورید توصیه می کنیم که یک رنگ خاص بولد را در نظر بگیرید و اکسسوری ها و گلدان های خود را نیز با همان رنگ تهیه کنید.

 

انتخاب فرش مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه

برای انتخاب فرش مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه های خود امروزه دستتان برای انتخاب و خرید بهترین فرش ماشینی باز خواهد بود چرا که شما می توانید انواع سبک و رنگ فرش های ماشینی را مشاهده کنید و مناسب ترین آن ها را برای منازلتان خریداری کنید. همانطور که گفتیم برای بزرگ نشان دادن منازل کوچک خود باید از رنگ های روشن و لایت و یا رنگ های خنثی استفاده کنید که تنها این رنگ ها به فضای خانه های امروزی عمق و بزرگی می بخشند و بعد از آن نیز فرش ها هستند که باعث می شوند تا منزل جلوه ای بی نظیر به خود بگیرند.

برای انتخاب و خرید فرش مناسب منازل خود می توانید از طریق سایت فرش کاشان اقدام به دیدن انواع سبک و طرح های فرش ماشینی نمایید و بهترین فرش مناسب منازل خود را با قیمتی ارزان به صورت مستقیم از درب کارخانه خریداری کنید. خرید اینترنتی فرش های ماشینی باعث شده است تا بتوانید انواع سبک و رنگ فرش ها را مشاهده کنید و بهترین فرش مناسب سبک و متراژ خانه های خود را خریداری کنید و از کارشناسان فروش ما در این زمینه مشاوره بگیرید تا دکوراسیونی خاص و بی نظیر داشته باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی