تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی فاکتور های موثر بر قیمت فرش ماشینی در شهر کاشان

نام نویسنده: زینب انتخابی
بررسی فاکتور های موثر بر قیمت فرش ماشینی در شهر کاشان

عوامل مؤثر بر قیمت فرش کاشان در بازار

تراکم فرش مهمترین عامل مؤثر بر قیمت

نخ بافت و تاثیر آن بر قیمت فرش

تعداد رنگ فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش

استراتژی تعیین قیمت فرش ماشینی بر اساس نوع دستگاه بافت

سایز و ابعاد فرش مولفه ای که بر قیمت تاثیر دارد

روش خرید فرش و تاثیر آن بر قیمت

وقتی قصد شما خرید فرش به عنوان یکی از اصلی ترین کالا ها برای منازل به ویژه ایرانیان است به قطع با وجود شرایط حاکم بر جامعه و تاثیر آن بر قیمت ها و گرانی های اخیر در جامعه به دنبال بررسی فاکتور های مؤثر بر قیمت فرش ماشینی در شهر کاشان یکی از شهر های فرش جهان که محبوبیت خاصی را در میان هموطنان دارد، خواهید بود که مقاله در دست در این زمینه گردآوری شده است تا شما را در این زمینه آگاه سازد.

هر فرش ماشینی دارای یک سری از مشخصات است که هر کدام از آن ها به نوبه خود بر قیمت تاثیر دارد و اطلاع از آن علاوه بر این موضوع سبب می‌شود تا با شناختی که از آن به دست می‌آورید، بتوانید کاربری یک بافته و مقایسه آن با دیگر محصولات را انجام داده و سپس در میان هزاران محصول ارائه شده در بازار، فرشی را خریداری نمایید که هم قیمتی مطلوب داشته باشد و هم زیبایی و کیفیت آن تضمین شده باشد.

 

عوامل مؤثر بر قیمت فرش کاشان در بازار

همان طور که در ابتدا بدان اشاره شد شهر کاشان محبوبیت ویژه ای را در میان هموطنان در خرید فرش دارد و دلیل و استقبال از آن علاوه بر تنوع طرح و رنگی این بافته ها مرتبط به رقابتی است که در این شهر فرش به عنوان اولین تولید کننده از قالی دستباف گرفته تا ماشینی وجود دارد.

شاید همین امر یعنی قیمت های متفاوت یک بافته و عرضه آن به مشتری بوده که سبب شده تا به دنبال عوامل مؤثر بر قیمت فرش کاشان در بازار باشید تا بتوانید به دلایل اختلاف قیمتی بین یک محصول مشابه از لحاظ تراکم، طرح و ابعاد پی ببرید.

درست است که یک سری از عوامل شامل مواردی که برای تولید این محصول به کار می‌روند در این زمینه تاثیرگذار است؛ ولی نباید از تاثیر عوامل مؤثر بر قیمت خرید فرش ماشینی کاشان که مرتبط با نحوه خرید و فروش است نیز غافل شوید که به طور مفصل در ادامه در کنار عوامل دیگر مؤثر بر قیمت بدان اشاره نموده ایم.

 

تراکم فرش مهمترین عامل مؤثر بر قیمت

وقتی صحبت از تراکم است باید بدین توجه داشته باشید که منظور تراکم عرضی است یا طولی؛ چرا که تراکم عرضی که تعداد گره های زده شده در یک متر مربع از فرش است به منظور ارتقای زیبایی و ظرافت فرش و تراکم طولی تعداد گره های زده شده در طول فرش است که به منظور استحکام بین ریشه های فرش در بافت به کار می‌روند.

به همان اندازه که ظرافت و زیبایی فرش در عین استحکام بین گره های ریشه فرش با افزایش گره ها بیشتر می‌شود به همین منوال قیمت فرش نیز تغییر یافته و بالاتر می‌رود؛ به طور مثال قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه نسبت قیمت به مدل های 1200 شانه بیشتر است. کمترین قیمت در این زمینه مربوط به بافته های 350 شانه است که به عنوان پایین ترین تراکم در بازار فرش وجود دارد.

در این بین فرش 700 شانه یکی از پرفروش های بازار فرش شناخته شده است که در عین برخورداری از قیمت مطلوب و متوسط که قابل خریداری برای تمامی اقشار است تراکمی مناسب به جهت زیبایی و کیفیتی بالا دارد.

با توجه به این موضوعات است که تراکم فرش مهمترین عامل مؤثر بر قیمت شناخته شده است و به نوعی می‌توان اولین عامل برای اطلاع از قیمت را همین ویژگی از فرش دانست که علاوه بر تاثیرگذاری در این زمینه بر زیبایی و کیفیت نیز تاثیر دارد.

 

نخ بافت و تاثیر آن بر قیمت فرش

قطعا شنیده اید که وقتی صحبت از جنس نخ بافت فرش می‌شود، ذهن شما به سمت تاثیر این عامل در تولید فرش بر روی کیفیت می‌‎رود؛ در حالی که علاوه بر زمینه اثرگذاری آن بر کیفیت عاملی است که بر قیمت تاثیر دارد. در باب نخ بافت و تاثیر آن بر قیمت فرش می‌توان این چنین گفت:

الیاف های بافت فرش ماشینی دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند که الیاف های مصنوعی ارزان‌تر و الیاف های طبیعی به طبع گران ترند. در برخی از محصولات ماشینی الیاف پشم به عنوان نخی طبیعی به کار می‌رود و همین علتی بر این شده تا در کنار کیفیت بالا و مطلوب قیمت این بافته نیز بالا رود و به طوری که اختلاف قیمتی کمی را در تراکم بالا به نسبت نوع قالی دستباف دارد؛ ولی به هر حال ارزان‌تر است.

این نوع از الیاف نسبت به نوع الیاف مصنوعی در بین فرش های ماشینی قیمت بالاتری را دارد و همین سبب بر این گشته تا از نوع الیاف های مصنوعی چون آکریلیک، پلی استر، پلی اوژن و... برای تولید فرش استفاده نمایند که به قطع نسبت به نوع طبیعی نخ بافت، قیمت مناسب تری را دارد؛ ولی هر کدام به سبب ویژگی های منحصربفرد خود تفاوت قیمتی را برای فرش به دنبال دارد.

نوع فرش آکریلیک که امروزه از نوع هیت ست شده آن استفاده می‎نمایند، به قطع قیمت بالاتری را نسبت به نوع پلی اوژن دارد و فرش بافته شده با نخ پلی اوژن به نسبت نوع پلی استر نیز از این ویژگی برخوردار است؛ یعنی دارای قیمت بیشتری است.

به همین ترتیب بیان شده که قیمت بافته ها تغییر می‌کند به طبع کیفیت نیز متغیر است؛ یعنی نوع فرش آکریلیک هیت ست شده بهترین کیفیت را نسبت به دیگر انواع نخ های بافت فرش از نوع مصنوعی دارد در عین این که قیمت بالایی را در برمی‌گیرد.

 

تعداد رنگ فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش

شنیدن این که تعداد رنگ فرش ماشینی و تاثیر آن در قیمت فرش یکی دیگر از عوامل مؤثر در این زمینه است شاید کمی شما را متعجب کند؛ چرا که این ویژگی معمولا در باب تاثیر آن بر زیبایی نقش و نگار فرش است که معرفی می‌شود. معمولا تعداد رنگ های به کار رفته در بافت فرش بسته به تراکم و نقش و طرح بافت از بین 7 تا 14 رنگ متغیر است که معمولا رایج ترین تعداد آن در بافت فرش مربوط به فرش های 8 رنگ است.

هر چه این تعداد رنگ بندی در زمینه نقشه بافت فرش بیشتر باشد، ولو زیبایی بیشتر دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود که باید در خرید فرش نیز آن را در نظر داشته باشید. به طور مثال فرش 700 شانه 8 رنگ نسبت به نوع فرش 700 با تعداد ده رنگ قیمت کمتری را دارد، با وجود این که زیبایی فرش 10 رنگ بیشتر است.

 

استراتژی تعیین قیمت فرش بر اساس نوع دستگاه بافت

شاید ندانید که یکی از استراتژی های تعیین قیمت فرش ماشینی بر اساس نوع دستگاه بافت است که عاملی تاثیر گذار بر کیفیت نیز شناخته می‌شود. این که برای بافت فرش از دستگاه به روز استفاده شود تا فرش بدون عیب و نقص با سرعت و دقت عمل بالا تولید شود، درست است که تاثیرگذار بر کیفیت است؛ ولی همین استفاده از تکنولوژی به روز و جدید که از فناوری های روز دنیا و محصولات وارداتی شرکت وندویل بلژیک است و تحت تاثیر تغییر نرخ ارز جهانی برای خرید قطعات قرار دارد خود عاملی ست که در زمینه قیمت تاثیر دارد.

دستگاه های نظیر hcix2 که برای تولید و بافت فرش های تراکم بالا به کار می‌رود و دستگاه hcpx2 که برای تراکم های کمتر استفاده می‌شود، از فناوری های به روز بافندگی است که نسبت به دستگاه های فرش بافی شونهر آلمان و تکسیما قیمت بالاتری را برای فرش به دنبال دارد.

 

برجسته یا ساده بودن عامل دیگر مؤثر بر قیمت فرش

شکل بافت فرش نیز خود می‌تواند به نوعی تاثیر گذار بر قیمت یک فرش باشد و همین است که به عنوان یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت می‌توان آن را معرفی نمود؛ فلذا از این رو برجسته یا ساده بودن عامل دیگر مؤثر بر قیمت فرش شناخته می‌شود. به قطع نوع فرش گل برجسته که در کنار نخ آکریلیک از هایبالک نیز استفاده می‌نماید هر چند با شیوه تولیدی یکسان با نوع فرش مسطح که تنها با نخ اکریلیک بافته شده، قیمت بیشتری را در بردارد و این خود می‌تواند از عواملی باشد که در شهر فرش کاشان برای تعیین قیمت بدان توجه می‌شود. با توجه به این بحث می‌توان به این که تفاوت فرش های گل برجسته با ساده از نظر قمیتی، روش تولید و مواد اولیه بافت چه فرقی دارد، پی برد.

 

سایز و ابعاد فرش مولفه ای که بر قیمت تاثیر دارد

همان طور که می‌دانید در بین خصوصیات یک فرش ماشینی سایز و ابعاد فرش مولفه ای که بر قیمت تاثیر دارد، معرفی می‌شود. این که ابعاد هر چه بیشتر باشد به قطع قیمت نیز بالاتر می‌رود بحثی کاملا واضح و مبرهن است که در کنار موراد بالاست که خود اختلاف قیمتی را برای یک فرش ایجاد می‌نماید.

به طور مثال می‌دانید که قیمت فرش 12 متری بالاتر از ابعاد 6، 9 و سایز های قالیچه و پادری است؛ اما این قیمت بالا در مدل های 700 شانه نسبت به قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه در همین سایز 12 متری کمتر است و دلیل آن همان طور که گفته شد بحث تراکم در این ابعاد است.

شاید فکر کنید که با آگاهی از قیمت فرش 12 متری بتوانید قیمت فرش 6 متر که نصف این سایز است را به دست آورید؛ ولی نخواهید توانست قیمت فرش 9 متری را محاسبه کنید چرا که در این بافته با این سایز پرتی وجود دارد و همین قیمت را به طبع آن چه که انتظار می‌رود بالاتر کرده است. با توجه به اینکه فرش های 9 متری استاندارد در ابعاد 3.5*2.5 بافته می شود، مقداری پرت یا اضافه بافت دارد که هزینه این پرت دستگاه به هزینه کلی بافته اضافه می شود؛ البته این اختلاف قیمت تقریبا 5 درصد از قیمت واقعی آن است.

 

روش خرید فرش و تاثیر آن بر قیمت

همان طور که در بالا بدان اشاره نموده ایم یکی از مواردی که تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی است و شاید کمتر بدان توجه نمایید روش خرید فرش ماشینی و تاثیر آن بر قیمت است. اگر به دنبال ارزان‌ترین راه خرید فرش کاشان هستید، پیشنهاد ما به شما خرید مستقیم و بدون واسطه است که سبب می‌شود تا شما بتوانید محصول مورد نظر خود با هر تراکم، ویژگی و طرح و رنگی را با قیمت تولیدی خریداری نمایید.

نحوه خرید مستقیم خود شامل روش هایی مختلفی است که از سوی فروشگاه فرش کاشان مهیا شده است تا بتوانید با خیالی آسوده به بهترین قیمت فرش ماشینی در سراسر ایران دست یابید. نحوه خرید مستقیم هم به صورت حضوری در این مجموعه مهیا است که خود برای هموطنان دور از شهر کاشان مستلزم صرف زمان و هزینه سفر برای مراجعه به کارخانه است و دیگر روش شیوه خرید آنلاین است که بعنوان ارزان‌ترین راه برای خرید معرفی می‌شود.

تعدد تولیدکنندگان در این شهر و رقابت زیاد در بازار فرش ماشینی در شهر کاشان و فراهم آوری روش خرید مستقیم است که سبب شده تا به نسبت دیگر شهر ها و در بین فروشگاه های این شهر قیمت های متفاوتی را مشاهده نمایید که در بستر رقابت اما با کیفیت بالا عرضه می‌شود و این خود از عواملی است که به طور نامحسوس بر قیمت فرش تاثیر دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی