تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مدل فرش کلاسیک برای کدام فضا مناسب است؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
مدل فرش کلاسیک برای کدام فضا مناسب است؟

فرش کلاسیک ماشینی چیست؟
سبک و طرح های فرش کلاسیک
استفاده از فرش کلاسیک برای چه دکوراسیونی مناسب است؟
خرید فرش ماشینی کلاسیک جدید

همانطور که می دانید امروزه تمامی منازل با سبک و طرح های مختلفی ساخته و هچنین چیدمان می شوند که هر کدام از این دکوراسیون وابسته به سبکی که دارند، با مبلمان، پرده، فرش ها و دیگر وسایل چیده می شوند. مهم ترین عنصر جلوه بخش در هر خانه ای فرش های ماشینی هستند. انواع سبک دکوراسیون عبارتند از مدرن، مینیمال، کلاسیک، نئو کلاسیک و سنتی که این 5 سبک در ایران بیشتر رواج دارند و حالا ما می خواهیم در ادامه به این موضوع اشاره کنیم که چگونه به انتخاب فرش مناسب دکوراسیون کلاسیک بپردازیم و به این سوال که مدل فرش کلاسیک برای کدام فضا مناسب است؟ پاسخ دهیم.

 

فرش کلاسیک ماشینی چیست؟

فرش کلاسیک چیست؟ این یکی از پر تکرار ترین سوالاتی هست که امروزه زیاد پرسیده می شود و قبل از خرید هر بافته دستباف و یا ماشینی باید بدانید که فرش کلاسیک برای کدام فضا مناسب است. فرش کلاسیک ایرانی از دسته فرش های ماشینی هستند که با طرح و نگاره هایی سنتی و قدیمی بافته می شوند که اغلب طرح های به کار رفته در فرش کلاسیک کاشان گل های اسلیمی، شاه عباسی، بته جقه و... هستند که در بافت فرش کلاسیک ماشینی شما طرح و نقشه هایی قرینه هم دیگر را مشاهده می کنید و همچنین در بافت بوم این فرش های کلاسیک جدید رنگ هایی ملایم و آرامبخش را نیز می بینید که برای دکوراسیون رسمی، شیک و کلاسیک به کار می روند که فرش کلاسیک یا سنتی جزء اولین بافته های لوکس و پر فروش در کاشان بوده اند.

فرش طرح لچک و ترنج یکی از قدیمی ترین طرح ها است که به عنوان طرحی پایه و اصولی از ابتدا در بافت فرش های دستباف و ماشینی از آن بهره می گرفتند که این مدل فرش کلاسیک همیشه مد بوده و در اکثر خانه ها نیز همچنان این سبک و طرح وجود دارد. انتخاب و خرید جدیدترین فرش کلاسیک وابسته به انتخاب شانه و تراکم، جنس نخ بافته است که روی کیفیت، زیبایی و قیمت فرش ماشینی نیز تاثیر می گذارند.

برای انتخاب فرش مناسب دکوراسیون سبک کلاسیک باید توجه داشته باشید که اگر طرح بوم زمینه را به درستی انتخاب کنید می توانید از فرش کلاسیک، در خانه های سبک مدرن خود نیز استفاده کنید که در ادامه به نحوه انتخاب درست فرش کلاسیک مدرن پرداخته ایم تا با خرید یک فرش بتوانید انواع سبک دکوراسیون را هر زمان که خواستید با تعویض پرده و یا مبلمان در خانه های خود داشته باشید.

برای انتخاب و خرید فرش کلاسیک جدید باید محتاط عمل کنید چرا که فرش های کلاسیک در دو دسته فرش هایی با طرح زمینه شلوغ و لچک و ترنج دار هستند و دسته دیگر این بافته ها با رنگ زمینه روشن و خنثی برای منازل سبک مدرن و کلاسیک کاربرد دارند که با انتخاب درست فرش کلاسیک ایرانی می توانید در منازل خود چیدمانی درست و اصولی داشته باشید و از اهمیت زیاد اندازه فرش برای پذیرایی نیز غافل نشوید که در ادامه انواع فرش کلاسیک را معرفی کرده ایم تا بافته ای بخرید که حتی روی بزرگ و یا کوچک نشان دادن منازلتان نیز تاثیر داشته باشند.

 

سبک و طرح های فرش کلاسیک

سبک و طرح های فرش کلاسیک برگرفته از نقوش سنتی و طرح فرش های دستباف هستند که حفظ قرینگی در این فرش های کلاسیک شیک حرف اول را می زند و همین مورد باعث شده است تا انواع فرش کلاسیک ماشینی جدید با تنوع بالایی از طرح، رنگ به تولید برسند و در اکثر فروشگاه های تخصصی فرش نیز شما اغلب با جدیدترین طرح های فرش کلاسیک آشنا می شوید و باید توجه داشته باشید که انواع طرح های فرش ماشینی قبل از خرید بشناسید و بعد از آن اقدام به خرید فرش سبک کلاسیک مناسب منازل خود با توجه به متراژی که دارید کنید.

فرش طرح شاه عباسی

فرش طرح شاه عباسی یکی از زیباترین طرح های مدل فرش کلاسیک است که بر گرفته از نقوش و طراحی های اسلامی با قدمتی بسیار بالا است که شما این طرح شاه عباسی را حتی در دیگر اشیاء و ظروف نیز می توانید ببینید. فرش کلاسیک طرح شاه عباسی اغلب برای منازل سبک سنتی انتخابی بی نظیر و خاص است!

فرش طرح افشان

پر فروش ترین فرش کلاسیک که طرافداران زیادی نیز دارد، فرش طرح افشان است چرا که فرش های طرح افشان کاشان بافته های بدون لچک و ترنج هستند و کل بوم زمینه این قالی کلاسیک کاشان تشکیل شده از گل های بهم پیوسته ریز و درشتی است که شما ابتدا و انتهای گل ها را نمی توانید تشخیص بدهید.

فرش طرح اسلیمی

یکی از طرح هایی که همانند فرش طرح شاه عباسی از نمونه های مطرح هستند، فرش طرح اسلیمی است که این فرش کلاسیک ایرانی برگرفته از طرح گل و بوته و درختان و با طرح ها و سبک هایی پر پیچ و خم هستند که اغلب با رنگ زمینه ای گرم و شلوغ بافته می شوند.

فرش طرح بته جقه

فرش طرح بته جقه یکی از زیباترین و خاص ترین طرح فرش کلاسیک شیک و خاصی است که زیبایی بی نظیری نیز دارد. طرح این فرش کلاسیک ایرانی بر گرفته از ترمه هایی است که کل بافته را به صورت یکدست پوشانده اند و همچنین از این فرش کلاسیک ماشینی لوکس برای دکوراسیون سبک سنتی نیز استفاده می شود چرا که اصالت را در این سبک و طرح مشاهده می کنید.

فرش طرح خشتی

فرش طرح خشتی نمونه ای از جدیدترین فرش کلاسیک لوکس و خاصی است که این بافته هر چه با شانه و تراکمی بالاتر و به صورت گل برجسته نیز اگر بافته شده باشد زیبایی بی نظیری نیز در خود دارد. فرش کلاسیک خشتی از نمونه بافته های بدون لچک و ترنجی است که کل بوم زمینه این فرش کلاسیک جدید را مربع و دایره هایی تشکیل داده اند که داخل هر کدام از این اشکال طراحی های خاصی از گل و اشکال مختلف را نیز می توانید مشاهده کنید. این مدل فرش کلاسیک مدرن برای منازل سبک مدرن نیز با انتخاب درست رنگ زمینه، بافته ای شیک و خاص است که از فرش طرح خشتی و فرش طرح افشان می توانید در دکوراسیون تلفیقی نیز استفاده کنید.

فرش طرح لچک و ترنج

از نمونه های بارز فرش کلاسیک ایرانی، فرش طرح لچک و ترنج است که بوم زمینه این بافته ماشینی برگرفته از یک ترنج میانی و در چهار گوشه آن نیز لچک هایی را می بینید که به کارگیری لچک های کنار حاشیه با طراحی خاص و بی نظیری نیز شکل گرفته است که این بافته ها تنوع بی نظیری در سبک و طرح بوم زمینه خود دارند.

 

استفاده از فرش کلاسیک برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

با توجه به توضیحاتی که دادیم تا اینجا متوجه شدید که فرش کلاسیک چیست و فرش کلاسیک برای چه دکوراسیونی مناسب است! اما باید توجه داشته باشید که امروزه منازل با متراژ های مختلفی ساخته می شوند که به کارگیری یک فرش کلاسیک در چیدمان منازل باید طبق اصولی درست صورت بگیرد که در ادامه ما به شما کمک می کنیم تا بدانید هر یک از طرح های فرش کلاسیک برای چه دکوراسیون و چه متراژی از منازل مناسب هستند!

فرش مناسب دکوراسیون سبک کلاسیک

فرش مناسب دکوراسیون سبک کلاسیک همانطور که از نامشان هم پیدا است، بافته هایی هستند که بر خلاف فرش های مدرن دارای طرح زمینه ای تشکیل شده با حاشیه، لچک و ترنج و یا گل و گل دسته هایی بزرگ و کوچک هستند. بهترین فرش کلاسیک، فرشی است که بتواند با دکوراسیون منازل شما هماهنگی خوبی پیدا کرده و هارمونی بی نظیری از طرح و رنگ نیز در منازلتان را به وجود بیاورد.

مدل فرش کلاسیک مناسب دکوراسیون سبک کلاسیک

 

اگر فرش کلاسیک برای اتاق خواب و یا سالن های نشیمن خود می خواهید، انتخاب فرش های کلاسیک با طرح زمینه های شلوغ و قرینه ای همانند طرح لچک و ترنج اصلا انتخاب درستی برای فضاهای کوچک نیستند و با خرید فرش کلاسیک طرح افشان و طرح خشتی می توانید جذابیت دکوراسیون اتاق خواب خود را افزایش دهید. اما اگر به دنبال خرید فرش مناسب سالن پذیرایی کلاسیک هستید، می توانید تنوع بالای انواع طرح فرش کلاسیک را مشاهده کنید و از بین طرح های شلوغ لچک و ترنج دار و یا بدون لچک و ترنج با توجه به متراژ و مکانی که دارید بهترین فرش کلاسیک را انتخاب کنید.

چیزی که در چیدمان منازل سبک مدرن و کلاسیک اهمیت زیادی دارد این است که برای منازل بزرگ خود فرش کلاسیک با طرح زمینه هایی شلوغ و همچنین رنگ هایی گرم را می توانید انتخاب کنید تا فضای بزرگ منازلتان جمع، گرم و دوستانه تر به نظر بیاید و همچنین توجه داشته باشید که فرش مناسب سالن پذیرایی کوچک بافته هایی هستند که دارای رنگ زمینه ای روشن، لایت و خنثی باشند و هیچ لچک و ترنجی نیز در آن ها وجود نداشته باشد. فرش های کلاسیک لوکس خشتی و طرح افشان به دلیل نداشتن لچک و ترنج برای منازل کوچک انتخابی بی نظیر هستند و همچنین فضای سالن پذیرایی را بزرگ تر نشان می دهند.

همانطور که می دانید فرش های کلاسیک نیز با شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند که هر چه این شانه و تراکم افزایش پیدا کند، بافته بسیار ظریف خواهد شد که به کارگیری این فرش های کلاسیک لوکس و ظریف تنها برای سالن های پذیرایی مناسب است که در معرض پاخور کمتری نیز قرار می گیرند و همچنین برای سالن های پذیرایی پر رفت و آمد فرش کلاسیک با شانه و تراکم های پایین مناسب هستند که هر چه این شانه و تراکم افزایش پیدا کند بافته دارای طرح هایی ریز خواهد شد. فرش کلاسیک تراکم پایین دارای بافتی درشت تر است و ما تنها برای سالن های پذیرایی پر رفت و آمد فرش کلاسیک 700 شانه و 1000 شانه را پیشنهاد می کنیم و برای سالن های پذیرایی لوکس و کم رفت و آمد فرش کلاسیک 1200 شانه و 1500 شانه مناسب هستند.

نحوه به کارگیری فرش کلاسیک در دکوراسیون مدرن

همانطور که می دانید با کوچک شدن متراژ منازل امروزه مردم اغلب دکوراسیون مدرن را می پسندند چرا که دکوراسیون مدرن برگرفته از رنگ های روشن و سبک و طرح هایی ساده هستند! اما هرگز از به کارگیری فرش کلاسیک در دکوراسیون مدرن غافل نشوید چرا که می توانید سبکی تلفیقی در خانه خود به وجود بیاورید و یا با انتخاب فرش های طرح افشان کلاسیک یا فرش های طرح خشتی با رنگ زمینه خنثی و روشن دکوراسیون سبک مدرن خود را با فرش های کلاسیک مدرن بسیار زیباتر و با جلوه ای بیشتر نشان دهید. اگر می خواهید از فرش های کلاسیک در دکوراسیون مدرن خود استفاده کنید فرشی انتخاب کنید که با تناژ های رنگی طوسی بافته شده باشد چرا که این فرش های کلاسیک مدرن با رنگ خنثی بوم زمینه شلوغ را نیز خلوت نشان می دهند و به راحتی با تمامی رنگ ها نیز ست می شوند.

فرش های تراکم بالایی مثل فرش کلاسیک 1200 شانه و فرش کلاسیک 1500 شانه گل برجسته از دسته بافته هایی ظریف و حساسی هستند که ضخامت آن ها نیز کم بوده و همچنین به صورت گل برجسته بافته می شوند که این بافته ها به دلیل داشت بافتی توپر و فشرده تنها فرش کلاسیک مناسب سالن های پذیرایی های کم رفت و آمد، لوکس و رسمی هستند ولی اگر سالن های پذیرایی منازلتان به گونه ای است که فرش در معرض رفت و آمدی زیاد است این بافته های تراکم پایین قابلیت برگشت پذیری بی نظیری داشته و این فرش های کلاسیک 700 شانه ماشینی تا 10 سال نیز برای شما باقی خواهند ماند که در فروشگاه فرش کاشان می توانید تنوع بالای این فرش های کلاسیک را در طرح و رنگ بندی های مختلف مشاهده کنید.

 

خرید فرش ماشینی کلاسیک جدید

فروشگاه فرش کاشان یکی از فروشندگان و عرضه کنندگان مستقیم و بدون واسطه در فروش انواع فرش کلاسیک ماشینی با کیفیت با شانه و تراکم های مختلف است که فرش کلاسیک 700 شانه ماشینی، فرش 1000 شانه، 1200 و 1500 شانه را با کیفیتی بی نظیر به تولید می رساند. این فروشگاه تخصصی فرش یکی از تولید کنندگان مستقیم و بدون واسطه انواع فرش ماشینی است که با بهترین برند ها نیز همکاری کرده و از طرفی به عنوان یکی از شرکت های فرش کلاسیک کاشان به شمار می رود که انواع فرش کلاسیک جدید را با تنوع طرح و رنگ های خاص به تولید می رساند. برای خرید فرش ماشینی کلاسیک جدید می توانید از طریق فروشگاه فرش کاشان، عکس فرش کلاسیک را مشاهده کرده و مشخصات دقیق هر یک از بافته ها را مشاهده نمایید و اقدام به خریدی بدون واسطه و مستقیم از درب کارخانه نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی