تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

به چه دلایلی باید فرش 1500 شانه بخریم؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
به چه دلایلی باید فرش 1500 شانه بخریم؟

فرش 1500 شانه چیست؟
خصوصیات فرش 1500 شانه
ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه
آشنایی با طرح های جدید فرش 1500 شانه
کاربرد فرش 1500 شانه در دکوراسیون منزل
بررسی قیمت فرش 1500 شانه با توجه به طرح و مدل
خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

همانطور که می دانید فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند که هر چه میزان شانه و تراکم افزایش پیدا کند، تعداد ریشه بافته شده در فرش نیز بیشتر شده و باعث می شود تا در قالی بافتی ریز و ظریف ایجاد شود. شما باید قبل از خرید فرش های گران قیمتی مثل فرش 1500 شانه گل برجسته و فرش 1200 شانه جوانب زیادی را با توجه به سبک زندگی که دارید حتما در نظر بگیرید. قبل از خرید فرش 1500 به دلیل قیمت بالایی که دارند ابتدا از خود بپرسید که به چه دلایلی باید فرش 1500 شانه بخریم؟ فرش 1500 شانه برای چه مکان هایی مناسب است؟ کیفیت فرش 1500 شانه نسبت به دیگر فرش های چگونه است؟ و این قبیل سوالات را در نظر بگیرید که در ادامه ما در این رابطه سعی کرده ایم به طور واضح راهنمایی های لازم را انجام دهیم.

 

فرش 1500 شانه چیست؟

در تعریف فرش 1500 شانه گل برجسته باید بگوئیم که این فرش ماشینی درجه یک جدید یکی از رقیب های اصلی و سرسخت فرش های دستباف هستند و امروزه تا حد زیادی نیز جای قالی های دستباف را نیز گرفته اند. فرش 1500 شانه تراکم 4500 یکی از بافته های تراکم بالایی است، که در عرض این بافته 1500 گره زده شده است و همچنین در طول این بافته تعداد 4500 ریشه زده شده، که تعداد بالای گره های زده شده در طول و عرض فرش سبب ایجاد بافتی ظریف و ریز در فرش 1500 شانه شده است.

این قالی تراکم بالا به دلیل داشتن شانه و تراکم بالا برای اینکه با بوم زمینه ای با وضوحی بالا و زیبا دیده شود مسلما باید با نمره نخ خاب های نازکی همچون 50، 55 و 60 بافته شوند تا با بالا رفتن تعداد گره زده شده در قالی 1500 شانه گل برجسته نخ های خاب در هم تنیده نشوند. به دلیل اینکه این قالی دارای تراکمی بالا است قطعاً باید با جدیدترین دستگاه های روز HCIX2 وندویل بلژیک بافته شوند تا تمامی ریشه ها فشرده و محکم در کنار یکدیگر زده شوند تا قالی 1500 شانه گل برجسته با استحکام و انسجامی بالا به تولید برسد. این بافته به فرش طرح ریز بافت مشهور است که باید با بهترین الیاف درجه یک آکریلیک بافته شوند تا در کنار ظرافت، زیبایی بسان قالی های دستباف را نیز داشته باشند.

اگر بخواهیم در بیانی صریح و گویا بگوئیم که فرش 1500 شانه چیست باید شما در ابتدا این مورد را در نظر داشته باشید که فرش 1500 دارای ضخامتی بسیار کمتر از فرش 700، 1000 و 1200 شانه است و ضخامت این بافته چیزی حدود 5 تا 6 میلی متر است که به دلیل داشتن این بافت ظریف غالبا برای مکان های کم رفت و آمد نیز مناسب است و از طرفی به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا همانند فرش های ابریشم نما هستند و به فضای سالن پذیرایی منزل شما زیبایی بی نظیری بخشیده و کسانی که چندان به صورت تخصصی با فرش ها آشنایی ندارند این قالی را با فرش های دستباف قطعا اشتباه می‌گیرند.

 

خصوصیات فرش 1500 شانه

تمامی فرش های ماشینی و حتی دستباف دارای خصوصیاتی مختص به خود هستند که این ویژگی ها و خصوصیات روی خوب و یا بد بودن کالا تاثیر می گذارند اما ما ترجیحا به بیان خصوصیات فرش 1500 شانه پرداخته ایم تا شما بتوانید این بافته را با دیگر فرش های ماشینی مقایسه کنید و اگر با سبک زندگی شما تناسب داشت فرش 1500 شانه را خریداری نمائید. فرش 1500 شانه گل برجسته و دیگر بافته های تراکم بالا به دلیل اینکه دارای بافتی فشرده هستند قطعاً باید با نخ تار و پود درجه یک نیز بافته شوند چرا که استفاده از نخ های نایلونی و پلاستیکی در بافت فرش های لوکس تراکم بالا بعد از گذشت زمان سبب می شود تا نخ های خاب روی یکدیگر تخته شوند.

شانه و تراکم فرش

مسلماً با اصطلاح شانه و تراکم فرش آشنا هستید و می دانید که این میزان شانه و تراکم است که کیفیت، ظرافت و حتی قیمت فرش را رقم می زند. فرش 1500 شانه با تراکم 4500 است؛ که این شانه و تراکم بالا باعث شده است تا ضخامت نخ آکریلیک را کم در نظر بگیرند و همچنین برای اینکه بوم زمینه با وضوحی بیشتر و زیباتر به نظر برسد، ضخامت فرش تراکم 4500 را نیز حدود 6 میلی متر در نظر می گیرند تا بافت طرح بوم زمینه قالی بسیار زیبا و با جلوه ای بی نظیر به رخ کشیده شوند.

پس در حالت کلی می توان گفت که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند میزان متریال مصرفی در بافت قالی ها افزایش پیدا کرده و فرش ماشینی دارای بافتی فشرده و ریز نیز خواهد شد و همچنین به دلیل داشتن این شانه و تراکم بالا شلوغ ترین طرح ها در بافت فرش 1500 شانه دیده می شوند.

الیاف مورد استفاده در بافت فرش

هر زمان که می خواهید اقدام به خرید فرش 1500 شانه کنید در درجه اول الیاف مورد استفاده در بافت فرش را در نظر بگیرید و از اهمیت جنس نخ خاب فرش اصلاً غافل نشوید چرا که کل یک فرش ماشینی را نخ های تار، پود و خاب آن تشکیل می‌دهد و نخ های مختلفی نیز برای بافت یک فرش ماشینی 1500 شانه وجود دارد، مانند نخ آکریلیک، پلی استر، ویکرون، پلی اوژن و... که قطعاً برای بافت فرش های تراکم بالا و فرش مناسب سالن پذیرایی حتما باید از نخ آکریلیک هیت ست شده استفاده شود چرا که فرش های بافته شده با نخ آکریلیک تا 10 سال نیز عمر می کنند. نخ آکریلیک هیت ست شده به دلیل اینکه از تونل آب و بخار عبور داده می شود دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت، نور مستقیم، پاخور است و قابلیت برگشت پذیری بی نظیری نیز دارد که کیفیت فرش را افزایش می دهد.

بهترین الیاف برای بافت فرش 1500 شانه

 

شاید زیاد دیده باشید که فرش های مدرن 700 شانه با نخ ها پلی اوژن و دیگر نخ ها بافته می شوند اما توجه داشته باشید که شانه و تراکم در فرش 700 شانه و تراکم های پایین‌تر کم است و هر چه این نخ ها در معرض پاخور قرار بگیرند به مرور زمان به حالت قبل خود باز می گردند و کیفیت این بافته ها خیلی کم و قیمت ارزان تری هم دارند اما فرش های تراکم بالا اگر با نخ های فرعی که نام بردیم بافته شوند قطعا بعد چند ماه تخته می شوند، پس توجه داشته باشید که فرش ماشینی درجه یک را از مکان های معتبری بخرید که مطمئن باشید از نخ آکریلیک درجه یک برای بافت فرش ها استفاده می کنند.

ضخامت فرش 1500 شانه

همانطور که گفتیم هر چه شانه و تراکم فرش 1500 شانه افزایش پیدا کند، برای اینکه بوم زمینه به خوبی دیده شود ناچارا باید ضخامت فرش را نیز کمتر در نظر بگیرند. این فرش طرح ریز بافت تنها به صورت گل برجسته بافته می شود که برای بافت قسمت های برجسته از نخ آکریلیک و برای بافت قسمت های فرو رفته باید از نخ هایبالک استفاده شود تا نخ هایبالک به قسمت های فرور رفته نما و زمینه ای براق ببخشد. ضخامت در قسمت برجسته فرش 1500 شانه برابر 6 میلی متر است و در قسمت فرو رفته آن برابر 5 میلی متر بوده است که از این فرش ماشینی دستباف نما تنها باید در سالن های پذیرایی کم تردد استفاده کنید و در اصل به عنوان یک کالای تزئینی در منازل کاربرد دارند.

 

ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه

اینکه فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان به عنوان پر فروش ترین فرش شناخته شده است قطعا به دلیل بالا بودن میزان شانه و تراکم آن است که روی کیفیت بی نظیر این قالی تاثیر گذاشته است و همچنین ظرافت و زیبایی بی نظیری که در بوم زمینه این قالی به چشم می آید. درست است که قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته نسبت به دیگر بافته ها گران‌تر است اما توجه کنید که بافته ای که برای منزل خود می خرید در کنار کیفیت، زیبایی بسان قالی های دستباف را در خود دارد چرا که فرش تراکم 4500 کاشان با سه ردیف پود نیز بافته می شود که مقاومتی بالا در خود دارد که در کنار ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه به بیان مزایا و معایب این بافته در ادامه پرداخته ایم.

مزایای فرش 1500

همانطور که می دانید بافت فرش های ماشینی به این شکل هستند که نخ های خاب U شکل به دور نخ تار که از جنس پنبه باید باشند تابانده می شوند. فرش های تراکم بالا به دلیل داشتن تعداد گره بالا احتمال اینکه نخ خاب از بافته خارج شود بسیار کم بوده و انسجام بین ریشه ها به قدری زیاد است که حتی ذرات گرد و غبار نیز نمی توانند به بافت برجسته فرش نفوذ کنند و از طرفی ضخامت کم سبب شده است تا سطح فرش دچار ساییدگی نشود که در ادامه به بیان چند مورد از مزایای فرش 1500 شانه پرداخته ایم تا بتوانید بهترین بافته را خریداری کنید.

  • مهم ترین چیزی که در بافت فرش 1500 اهمیت بالایی دارد جنس نخ خاب بافته است که باید از نخ آکریلیک هیت ست شده و هایبالک در بافت این قالی استفاده شده باشد چرا که در برابر پاخور و نور مستقیم آفتاب دوامی بی نظیر دارند.
  • دوام، عمر و کیفیت فرش 1500 شانه با توجه به مکانی که می خواهید از فرش استفاده کنید، رقم می خورد. هر چه تراکم در بافت فرش های ماشینی افزایش پیدا کند استحکام و انسجام بین ریشه های بافته زیاد شده و از نظر استحکام و انسجام فرش 1500 شانه ضمانت شده است.
  • قطعاً تعداد بالای گره های بافته شده در عرض فرش ماشینی 1500 شانه در پی دارنده ظرافت بالا در فرش است که این ظرافت را در فرش های تراکم پایین اصلا نمی توانید ببینید، و اینکه فرش 1500 شانه با 8 پالت رنگی جدید بافته می شود که هارمونی همخوانی رنگ ها در این قالی های کاشان به خوبی حفظ شده اند.
  • نخ آکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک از دسته نخ های بدون پرزدهی هستند که به دلیل نداشتن پرزدهی به عنوان فرش ضد حساسیت نیز شناخته می شوند که برای بافت قالی 1500 به دلیل اینکه از ضخامت نخ خاب کمی استفاده می کنند این بافته ها دارای سطحی بسیار نرم و لطیف هستند.

 

معایب فرش 1500

در باب بیان معایب فرش 1500 قطعا تا الان متوجه شده اید که فرش های 1500 شانه با تراکم 4500 دارای بافتی ظریف و حساس هستند و در کنار مزایایی که دارند معایبی نیز دارند که این معایب تنها زمانی دیده خواهند شد که فرش مناسب منزل شما نباشد که اگر با معایب فرش 1500 شانه آشنا شوید قطعا انتخابی آسان تر برای خرید فرش شیک سالن پذیرایی خواهید داشت.

  • از جمله معایبی که در مورد فرش 1500 شانه می توان ذکر نمود این است که از این فرش نمی توانید به عنوان کف پوشی مناسب برای نشستن روی زمین و خوابیدن استفاده کنید چرا که از فرش تراکم بالا تنها به عنوان عنصر زینت بخش استفاده می شود.
  • یکی از معایب فرش 1500 شانه در این است که به دلیل شانه و تراکم بالا میزان متریال مصرفی در بافت فرش های 1500 شانه زیاد است و با توجه به اینکه تنها به صورت گل برجسته بافته می شوند، دارای قیمت گران‌تری نسبت به فرش های تراکم بالا هستند.
  • برای جابجایی، فرش 1500 شانه را به هیچ وجه نباید تا بزنید و حتما باید توجه کنید که فرش ماشینی 1500 شانه را لول کنید.
  • فرش 1500 شانه گل برجسته به دلیل داشتن ظرافتی بالا و ضخامت کمی که دارد، تنها باید توسط قالیشویی های معتبر و حرفه ای شسته شوند.

 

آشنایی با طرح های جدید فرش 1500 شانه

فرش های ماشینی با سبک و طرح های مختلفی بافته می شوند که انتخاب سبک و طرح فرش در درجه اول وابسته به سبک دکوراسیون منازلتان است. چرا که در دکوراسیون انواع سبک مدرن، کلاسیک و سنتی را داریم که شما متناسب با سبک دکوراسیونی که دارید باید فرش مناسب را نیز خریداری کنید. فرش 1500 لاکچری برای خاص پسندان و پاسخگوی تمامی سلیقه‌ها است. حتماً می دانید فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته تنها به سبک کلاسیک بافته می شود و طرح هایی مناسب سبک کلاسیک و سنتی را در خود دارد. شلوغ ترین طرح و نقشه ها در فرش های 1500 شانه با بافتی ریز و جذاب به چشم می آیند که تنوع طرح زمینه در این بافته بسیار زیاد است که در ادامه چند نمونه از طرح های فرش 1500 شانه را ذکر کرده ایم.

فرش 1500 شانه طرح افشان

یکی از پر فروش ترین طرح ها در بین فرش های ماشینی، طرح های افشان هستند. فرش 1500 شانه طرح افشان نمونه ای از قالی های طرح جدید است که بوم زمینه بافته فاقد لچک و ترنج است و زمانی که به بوم زمینه فرش 1500 شانه افشان نگاه می کنید انگار که به صورت پی در پی طراح این گل های افشان را طراحی نموده است و به این شکل شما برای سالن های پذیرایی کوچک خود می توانید از این طرح فرش استفاده کنید تا فضای سالن بزرگتر به چشم بیاید. همچنین فرش طرح افشان بافته شده با رنگ های خنثی برای منازل سبک مدرن نیز انتخابی ایده آل است.

فرش خشتی 1500 شانه

طرح خشتی نیز بعد از طرح افشان از نمونه های جدید و پر فروش در بین فرش های ماشینی است. فرش خشتی 1500 شانه همان طور که از نام آن نیز پیداست به گونه ای طراحی شده است که کل بوم زمینه فرش با اشکال هندسی دایره، مربع یا مثلث های کوچک شکل گرفته اند و داخل هر کدام از اشکال گل و گیاهان برجسته بافته شده اند که از این طرح فرش 1500 شانه نیز می توانید در منازل سبک سنتی، مدرن، کلاسیک با توجه به رنگ زمینه سرد یا گرم استفاده نمائید.

فرش 1500 شانه لچک و ترنج دار

همانطور که می دانید فرش های ماشینی و دستباف از ابتدا با لچک و ترنج بافته می شدند که این ترنج میانی به بیانی شیوا به نشانه حوض های وسط باغ بوده و اصالتی چندین ساله این طرح ها در خود دارند که از فرش 1500 شانه لچک و ترنج دار تنها در سالن های پذیرایی بزرگ و منازل سبک سنتی یا کلاسیک تنها می توانید استفاده نمائید که فرش 1500 شانه لچک ترنج دار نایین، اصفهان و صاحبقران بسیار محبوب هستند.

فرش 1500 شانه طرح ماهی

یکی از فرش های ماشینی که اصالت و زیبایی خاصی را در خود جای داده اند و به عنوان فرشی با طرح خاص از آن یاد می شود، فرش 1500 شانه طرح ماهی است که در اصل طرح آن بر گرفته از طرح لچک و ترنج است اما ترنج میانی شبیه به ماهی طراحی شده است و کل بوم زمینه فرش 1500 شانه طرح ماهی را حالتی پولک مانند با بافت های ریز تشکیل داده اند.

 

کاربرد فرش 1500 شانه در دکوراسیون منزل

قالی ۱۵۰۰ شانه به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا، ضخامتی کم دارد که این ضخامت کم و به کارگیری نخ خاب نازک در بافت این فرش ها سبب شده اند تا فرش مناسب سالن پذیرایی لوکس، مجلل باشند و اصلا انتخاب مناسبی برای منازل پر رفت و آمد نیستند چرا که بعد از مدتی زیبایی خود را از دست می دهند. کاربرد فرش 1500 شانه در دکوراسیون منزل در این است که به عنوان عنصر زینت بخش در خانه ها کاربرد دارند که این فرش سبک کلاسیک را می توانید با لوستر، آباژور، مبلمان استیل خود ست نمایید و حتی می توانید با انتخاب فرش با رنگ خنثی از این فرش کلاسیک ایرانی در منازل سبک مدرن و یا تلفیقی خود نیز استفاده نمائید.

اگر می خواهید که فرش در دکوراسیون و سالن پذیرایی منزلتان جلوه خوبی داشته باشد، توجه کنید که سایز و ابعاد آن را به گونه ای انتخاب کنید که اندازه آن طبق استاندارد ها صورت بگیرد و فرش در مرکز قسمتی که در نظر گرفته اید پهن شود و مبلمان خود را دور بافته چیدمان کنید. فرش 1500 شانه گل برجسته به دلیل ظرافت بالایی که دارد نباید کمد، ویترین، مبلمان سنگین را روی فرش قرار دهید چرا که قطعا به بافت ظریف نخ خاب فرش آسیب وارد خواهد شد. با توجه به اینکه فرش 1500 دارای طرح زمینه ای شلوغ است. به همین دلیل توجه داشته باشید که رنگ و نوع دیگر وسایل منزلتان را به گونه ای انتخاب کنید که فضای سالن پذیراییتان بد به چشم نیاید به گونه ای که برای سالن های کوچک فرش با رنگ خنثی و روشن و برای فضای بزرگ فرش با رنگ گرم و زمینه شلوغ مناسب است.

 

بررسی قیمت فرش 1500 شانه با توجه به طرح و مدل

اولین چیزی که شما مشتریان قبل از خرید فرش ماشینی 1500 شانه باید در نظر بگیرید این است که سبک و طرح فرش روی قیمت آن اصلا هیچ تاثیری نمی گذارد چون عده ای از فروشندگان سودجو در زمان فروش فرش ماشینی می گویند چون طرح افشان جدیدتر از طرح لچک و ترنج است پس قیمت بالاتری هم دارد که این امر کاملا اشتباه و صرفا کلاه برداری به حساب می آید. شما هر نوع فرش 1500 شانه گل برجسته ای را که خریداری کنید از لحاظ قیمت تمامی طرح ها همانند هم در یک رده قیمت هستند و تنها شما با خرید فرش 1500 شانه استوک (فرش های قدیمی ته انباری) می توانید فرش 1500 شانه را ارزان تر خریداری کنید اما توجه کنید که طرح های فرش استوک قدیمی هستند.

در باب بررسی قیمت فرش 1500 شانه با توجه به طرح و مدل باید بگوئیم که این بافته تنها به صورت گل برجسته بافته می شود و این بافت برجسته سبب افزایش قیمت فرش 1500 شانه کاشان نسبت به دیگر بافته های تراکم پایین می‌شود و از دیگر عواملی که روی قیمت فرش 1500 شانه تاثیر می گذارند عبارتند از: ابعاد فرش، نوع متریال مصرفی در بافت (جنس نخ تار و پود)، میزان متریال مصرفی، برند بودن، این ها عواملی هستند که روی قیمت قالی 1500 شانه به صورت مستقیم تاثیر می گذارند و بر اساس این موارد قیمت بافته ها تخمین زده می شود.

 

خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

شما می توانید جهت خرید فرش 1500 شانه گل برجسته از طریق سایت فرش کاشان تنوع بالای این فرش کلاسیک ایرانی را مشاهده کنید و از قیمت روز تمامی فرش ها به صورت آنلاین و یا تلفنی نیز مطلع شوید. با توجه به اینکه قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته بسیار گران تر از دیگر بافته های تراکم پایین است، تنها خرید مستقیم و بدون واسطه فرش 1500 این امکان را به شما می دهد تا بتوانید با حذف واسطه ها به صورت مستقیم از درب کارخانه خرید خود را انجام دهید چرا که خرید مستقیم از کارخانه دست دلالان و واسطه ها را از میان برداشته که می توانید فرش 1500 شانه 12 متری، فرش 1500 شانه 9 متری و کوچک ترین سایز استاندارد سایز 6 متری و ابعاد کوچکتر را با سایز دلخواه از فروشگاه فرش کاشان تهیه نمائید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی