تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن

نام نویسنده: مهدیه زارع - زینب انتخابی
تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن

فرش 1500 شانه چیست؟
فرش 1500 شانه گل برجسته چیست؟

اصالت فرش 1500 شانه کاشان
فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن
زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه
خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

همان طور که می‌دانید امروزه یکی از پرفروش ترین نوع فرش های ماشینی، فرش ماشینی 1500 شانه است؛ چرا که این قالی لوکس و جدید، زیبایی همانند قالی های دستباف را دارد که نظر عموم افراد را به خود جلب نموده و به عنوان یکی از فرش هایی محسوب می‌شود که همانند فرش دستباف با تعداد بسیار بالایی به دیگر کشور ها صادر می‌شود و امروزه به جهت این که قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 به نسبت نوع دستباف آن کمتر است نیز بیشتر مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

سبک فرش های 1500 شانه کلاسیک و سنتی است؛ اما با توجه به این که این فرش ماشینی طرح ریز بافت با طرح های مختلفی بافته می‌شود، برای منازل سبک مدرن نیز می‌توان از آن استفاده نمود؛ اما با به کارگیری طرح و رنگ هایی که درخور سبک مدرن هستند! به همین دلیل ما در ادامه به تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن پرداخته ایم تا بتوانید با آگاهی کامل از این که می‌توان از فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن استفاده نمود، به بهترین انتخاب دست بزنید؛ پس با ما همراه باشید.

 

فرش 1500 شانه چیست؟

فرش ماشینی طرح دستباف 1500 شانه با 1500 گره در عرض و همچنین با 4500 گره در طول بافته می‌شود که این شانه و تراکم بالا سبب افزایش ظرافت و زیبایی فرش 1500 گشته است؛ اما توجه داشته باشید که فرش ماشینی 1500 شانه حتما باید در یک سانت عرضی آن 15 گره و در یک سانت طول آن 22 گره زده شده باشد تا بتوان به تشخیص تعداد گره های واقعی بافت این چنین بافته ای دست یافت.
بر اساس این توضیحات بیان شده حال به این که فرش 1500 شانه چیست، دست یافته اید؛ اما قطعا در بازار فرش به منظور خرید این محصول با نام فرش 1500 شانه گل برجسته برخورد داشته اید و این موضوع کمی شما را به فکر فرو برده است که منظور از این بافته چیست که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم.

 

فرش 1500 شانه گل برجسته چیست؟

در باب این که فرش 1500 شانه گل برجسته چیست، می‌توان این گونه گفت که در اصل همان فرش 1500 معرفی شده در بالا هستند که به دلیل بافت با نوع نخ هایبالک در کنار نخ آکریلیک برای تولید این محصولات و این که این بافته در مرحله آهار و بر اثر حرارت به شکل برجسته در می‌آید این محصول را بدین نام معرفی می‌نمایند، نوع نخ هایبالک از سری نخ هایی است که بر اثر گرما از خود واکنش نشان می‌دهد و بدین جهت به صورت فرورفته در فرش در آمده و قسمت های آکریلیک را به شکل برجسته نمایان می‎سازد و بدین جهت تحت نام فرش 1500 شانه گل برجسته در میان برخی از تولیدکنندگان معرفی می‌شود و در اصل همان فرش 1500 شانه است که گاهی نام برجسته در کنار آن ذکر شده و در برخی از مواقع این نام ذکر نمی‌شود.

فرش 1500 شانه تراکم 4500 به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا به عنوان فرش نازک شناخته شده است که ضخامت آن برای قسمت های برجسته در حدود 6 میلی متر و برای قسمت های فرورفته فرش در حدود 5 میلی است و این بافته به دلیل این که با تعداد گره بالایی مورد تولید قرار می‌گیرد، برای بافت نیازمند استفاده از نخ هایی با نمره نخ 50، 55 و 60 است تا طرح و نقشه فرش اعم از گل های آن با وضوحی بالا در بافت نمایان شوند.

توجه به این موضوع که در این محصول تعداد بالای ریشه های زده شده در طول و عرض فرش موجب بالا رفتن زیبایی و بافت توپر و ظریف در فرش 1500 شانه گل برجسته شده است نیز از مسائلی است که منجر به این گشته تا ذرات ریز گرد و غبار به بافت برجسته فرش به دلیل وجود بافتی توپر نفوذ نکنند که این خود از ویژگی های منحصر به فرد این بافته زیبا در بازار فرش است؛ اما تنها این ویژگی برای این بافته وجود ندارد و می‌توان به دیگر خصوصیاتی شامل موارد زیر اشاره نمود:

 

کیفیت فرش 1500 شانه

اگر کیفیت فرش 1500 شانه را با دیگر فرش های ماشینی مقایسه کنید، می‌بینید که فرش 1500 دارای بافتی ظریف و سطح بافتی سفت و فشرده است که استحکام و مقاومت بالای این فرش تراکم 4500 به دلیل بافته شدن با سه ردیف پود به کار رفته در این محصول است.

این قالی بر خلاف دیگر فرش های ماشینی تنها به صورت گل برجسته بافته می‌شود که برای بالا بردن سطح کیفی آن حتما باید از نخ آکریلیک و نخ پود پنبه استفاده نمود؛ زیرا نخ آکریلیک نوعی نخ وارداتی است که از مرغوبیت بالا به دلیل دوام و مقاومت و قرار گیری در مرحله هیت ست و کاهش پرزدهی و تبدیل آن به یک فرش ضد حساسیت بهترین کیفیت را برای این چنین محصولاتی به همراه دارد و برای بافت قسمت های فرو رفته قالی نیز از نخ هایبالک استفاده می‌کنند که این نخ هایبالک در زمان آهار بر اثر حرارت حالتی جمع شده به خود می‌گیرد و نخ آکریلیک ثابت باقی مانده و نخ هایبالک فرو رفته می ‌شود. جدا از این که این عمل بافت برجسته سبب زیبایی می‌شود این را هم در نظر بگیرید که حرارت داده شده به نخ هایبالک سبب بالا رفتن مقاومت نخ آکریلیک نیز می‌گردد.

در کنار مسائل بیان شده که تعیین کننده کیفیت فرش 1500 شانه گل برجسته هستند باید به این که از فرش برای چه مکانی استفاده می‌شود، نیز توجه نمایید و دلیل آن بر این است که چون برای بافت فرش ماشینی 1500 شانه از تعداد گره بالا استفاده می‌کنند، برای این که قالی دارای وزنی استاندارد شود باید حتما ضخامت بافته را کم در نظر بگیرید تا وزن قالی بالا نرود؛ به همین دلیل معمولا استفاده از این چنین بافته هایی برای مکان های لوکس و کم تردد پیشنهاد می‌شود تا کیفیت آن حفظ شود.

 

ظرافت بالا

شما در بافت فرش 1500 شانه می‌توانید ظرافتی بالاتر از قالی های تراکم پایین را مشاهده کنید؛ چرا که هر چه شانه و تراکم افزایش پیدا کند، زیبایی این فرش های 1500 همانند فرش های دستباف قم و تبریز نیز خواهد شد به همین منظور از این چنین فرشی به عنوان فرش ماشینی دستباف گونه نام می‌برند و به جای قالی دستباف از آن استفاده می‌نمایند.

 

قالی 1500 شانه و طرح های آن

همان طور که در تعریف و ویژگی های بیان شده در بالا بدان اشاره شد، طرح فرش ۱۵۰۰ شانه تنها مدل و طرح های کلاسیک و سنتی است و شما در این بافته ها اصلا نمی‌توانید طرح های سبک فانتزی و مدرن را مشاهده نمائید. اغلب طرح های پر فروش فرش 1500 شانه طرح خشتی، افشان، لچک و ترنج، بافته های بدون لچک و ترنج، طرح های ماهی و... است که طراحی آن ها بسیار شلوغ هستند و در بافته های تراکم بالا بسیار ظریف و زیبا به چشم می‌آیند. قالی 1500 شانه و طرح های آن یکی از ویژگی های این بافته ها است که می‌توانید بر اساس آن به این که چگونه به انتخابی درست از این محصول در دکوراسیون مدرن دست بزنید، دست یابید.

 

اصالت فرش 1500 شانه کاشان

قالی 1500 شانه گل برجسته به عنوان زیباترین فرش کلاسیک ایرانی شناخته می‌شود و دلیل آن را می‌توان این گونه بیان نمود که چون این فرش دارای بافتی توپر و فشرده است، می‌توان طرح های اصیل و پرنقش و نگار ایرانی را در بافت آن استفاده نمود. از طرفی اصالت فرش 1500 شانه کاشان به تولید استاندارد این نوع بافته نیز بر می‌گردد؛ چرا که در زمان آهار، شیرینگ، از به روز ترین ماشین آلات استفاده می‌شود و همچنین تمامی افرادی که در زمینه تولید فرش 1500 فعالیت می‌کنند افرادی متخصص و کاربلد هستند. استفاده از جدیدترین دستگاه های کامپیوتری روز برای بافت فرش های اصیل ایرانی سبب افزایش استاندارد نوع بافت و اصالت قالی ها می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که تولید کنندگان فرش های ماشینی موظف به ارائه گارانتی معتبر از اصالت فرش های ماشینی لاکچری و گران قیمت می‌باشند.

 

فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن

همان طور که گفتیم این بافته با نام فرش کلاسیک گل برجسته ایرانی شناخته شده است و دلیل آن نیز این است که تنها شما طرح های سنتی و کلاسیک را در فرش های 1500 می‌توانید، مشاهده کنید؛ اما به دلیل این که این فرش طرح دستبافت گونه بسیار شبیه به فرش های دستباف است، عده ای می‌خواهند که حتما در دکوراسیون سبک مدرن خود نیز از این نمونه استفاده نمایند و به همین دلیل ما در ادامه طرح و رنگ های فرش 1500 شانه ای که برای منازل سبک مدرن نیز مناسب می‌باشند را به شما معرفی می‌کنیم تا در منازل خود سبک دکوراسیونی خاص و تلفیقی به وجود بیاورید. استفاده از فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن انتخابی بی نظیر است؛ چرا که به سالن های پذیرایی با بافت گل های برجسته جلوه ای خاص می‌بخشد.

فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن فروشگاه فرش کاشان

قطعا استفاده از فرش های لچک و ترنج، شاه ماهی، خشتی ترنج دار و تمامی نمونه هایی که در بوم زمینه خود لچک و ترنج دارند برای منازل سبک مدرن مناسب نیستند؛ چرا که فرشی برای منازل مدرن مناسب است که مانند فرش های لچک و ترنج دار کلاسیک با بوم زمینه ای قرینه و بسیار شلوغ و گل دسته های بزرگ بافته نشده باشند. در اصل فرشی مناسب منازل سبک مدرن است که در عین شلوغی بوم زمینه و بهم ریختگی، سادگی را در خود داشته باشد؛ چرا که ماهیت سبک مدرن برگرفته از طرح و رنگ های ساده و خنثی است؛ فلذا بدین جهت طرح هایی چون فرش افشان 1500 شانه، طرح خشتی که از نمونه های فرش بدون لچک و ترنج هستند و از طیف رنگی خنثی هم چون فرش نقره ای، طوسی و... برخوردارند بهترین گزینه انتخابی این محصولات برای دکوراسیون مدرن هستند.

انتخاب فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن با در نظر گرفتن این چنین خصوصیاتی یعنی انتخاب طرح های بدون لچک و ترنج با طیف رنگی خنثی سبب می‌شود تا با ایجاد یک تناقض در دکوراسیون، زیبایی وصف ناپذیری را برای منازل شما ایجاد نمایید که در باب کسب راهنمایی های بیشتر می‌توانید از گروه مشاورینی که برای طراحی و دیزاین داخلی ایده پردازی می‌نمایند کمک بگیرید.

 

جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه برای دکوراسیون مدرن

همان طور که در بالا بدان اشاره شده است کسانی که در دکواسیون سبک مدرن خود می‌خواهند از فرش های 1500 شانه دستباف نما استفاده کنند، می‌توانند فرش طرح افشان و خشتی را انتخاب نمایند؛ چرا که این دو طرح دارای بوم زمینه ای خاص و ریز بافت است که در ادامه به معرفی 2 نمونه از جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه برای دکوراسیون مدرن از این بافته ها پرداخته ایم. اغلب از فرش های 1500 شانه و تراکم های بالا در سالن های پذیرایی استفاده می‌کنند و به همین دلیل شما باید برای انتخاب و خرید شیک پذیرایی هارمونی طرح و رنگ ها را در نظر بگیرید و با انتخابی خاص و ایده آل ترکیبی زیبا در منزل خود به وجود بیاورید تا بعد از مدتی از محیط منزل خود خسته نشوید.

 

فرش افشان 1500 شانه

یکی از پر فروش ترین طرح های فرش ریز بافت، فرش 1500 شانه طرح افشان است؛ چرا که بوم زمینه این بافته فاقد لچک و ترنج است به گونه ای که این قالی دارای حاشیه دور است و کل بوم زمینه فرش افشان را گل های بهم پیوسته ریز و درشت تشکیل داده اند. طراحی بوم زمینه فرش طرح افشان به گونه ای است که گل ها به صورت بهم پیوسته کل بوم زمینه قالی را تشکیل داده اند که از گل های طرح گلفرنگ، شاه عباسی، طرح های اسلیمی در آن استفاده می‌شود.

فرش طرح افشان برای منازل سبک مدرن یکی از انتخاب های ایده آل است که معمولا بافت آن با رنگ خنثی و روشن در تناژ های طوسی صورت گرفته است. فرش دستباف گونه طرح افشان برای سالن های پذیرایی کوچک بسیار مناسب است؛ چرا که این بافته به دلیل بافته شدن با گل های بهم پیوسته سبب بزرگ تر نشان دادن سالن پذیرایی کوچک می‌شوند و به فضای کوچک سالن ها عمق می‌بخشند.

 

فرش خشتی 1500 شانه

انتخاب فرش برای سالن پذیرایی مدرن و اتاق ها کاملا سلیقه ای است و این طبیعی است که بسیاری از افراد دوست نداشته باشند که از فرش های سبک مدرن استفاده کنند؛ چرا که زیبایی فرش های 1500 شانه و 1200 شانه در اولویت قرار دارند و قطعا چشمگیر نیز هستند. فرش خشتی 1500 شانه نیز نمونه ای از بافته های سبک کلاسیک به شمار می‌رود که کل بوم زمینه قالی از اشکال هندسی مانند مربع، مثلث، دایره تشکیل شده است که داخل هر کدام از خشت ها طرح های گیاهان به نقش در آمده اند. استفاده از فرش خشتی در منازل سبک تلفیقی مدرن و کلاسیک نیز با رنگ های روشن و لایت مناسب بوده و انتخاب فرش خشتی طوسی، نقره ای برای منازل سبک مدرن از بهترین انتخاب هاست و به فضای بی روح دکوراسیون مدرن جان می‌بخشند.

 

رنگبندی فرش 1500 شانه مناسب دکوراسیون مدرن

همان طور که گفتیم دکوراسیون سبک مدرن از نمونه دکوراسیون هایی هستند که در آن سادگی به چشم می‌خورد که این سادگی زیاد سبب می‌شود تا روح و روانتان خسته شود، به همین دلیل با انتخاب درست رنگبندی فرش 1500 شانه مناسب دکوراسیون مدرن شما می‌توانید منازل خود را با زیبایی دوچندانی رو به رو کنید. قطعا برای این سبک دکوراسیون باید از فرش های رنگ خنثی که در تناژ های طوسی هستند استفاده نمائید و یکی از رنگ های بولد گل های داخل فرش 1500 را انتخاب کنید و رنگ پرده و مبلمان خود را به همان رنگ در بیاورید تا فضا شیک و زیبا جلوه کند.

 

زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه

زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل بافته شدن با نخ های درجه یک و داشتن ضخامتی کم و بافت فشرده است و زمانی که فرش 1500 گل برجسته را ببینید قطعا به زیبایی آن که همانند فرش های ابریشم است و به همین دلیل جایگزین قالی های دستباف شده اند، پی می‌برید. از جمله علل ظرافت بسیار بالای فرش 1500 شانه زیبایی و چشم نوازی طرح های خاص این بافته هستند که این روز ها در رنگبندی فیلی، طوسی، نقره ای با فروش بالایی رو به رو شده اند که برای بکارگیری این فرش تراکم بالا در دکوراسیون باید به نکات زیر توجه کنید:
توجه داشته باشید که فرش 1500 را باید به گونه ای پهن کنید که زیر مبلمان و کمد های سنگین قرار نگیرند، با این کار هم فضا زیباتر به نظر خواهد رسید و از طرفی این بافته ها تحمل وزن اجسام سنگین را ندارند.

  • زیبایی بالای فرش 1500 شانه گل برجسته باعث شده است تا این بافته به عنوان فرش لوکس مناسب سالن پذیرایی شیک به حساب بیایند.
  • برای منازل سبک مدرن خود تنها از فرش های 1500 شانه ای استفاده کنید که مرکزیت در قالی مشخص نشده باشد یعنی فرش های بدون لچک انتخاب شود.
  • اگر فرش زیبا برای پذیرایی خود می‌خواهید که جلوه ای خاص داشته باشد؛ پس بافته را دقیقا وسط سالن پهن کنید؛ چرا که یک تخته فرش 1500 شانه نباید کل کف سالن را بپوشاند و هرگز برا طولانی مدت بافته را تا نزنید و رول کنید.
  • فرش 1500، تنها به صورت گل برجسته بافته می‌شود و به همین دلیل باید در سالن های پذیرایی کم تردد پهن شوند و با دقت بالایی باید آن را جارو بکشید تا ذرات و آلودگی ها در طولانی مدت به بافت فرو رفته فرش رخنه نکنند.

 

خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

جهت خرید فرش 1500 شانه گل برجسته، توجه داشته باشید که این فرش را باید از مکان های معتبر خریداری کنید؛ چرا که قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته گران است و ممکن است همین امر سبب شود تا افراد سودجو بافته بی کیفیت را به شما بفروشند. گروه تولیدی فرش کاشان از تولید کنندگان معتبر و مطرح در زمینه تولید و عرضه انواع فرش ماشینی درجه یک است که با نخ وارداتی آکریلیک و دستگاه به روز وندویل بلژیک اقدام به تولید و بافت فرش های تراکم بالا نموده است که شما با خرید فرش، از کارخانجات فرش کاشان می‌توانید هزینه بسیار کمی را در قبال خرید گران ترین فرش های ماشینی و فرش جهیزیه عروس پرداخت کنید؛ چرا که با خرید فرش 1500 شانه از درب کارخانه دست دلالان و واسطه ها از میان برداشته می‌شود و به ازای هر تخته فرش آن گارانتی کیفیت ارائه می‌گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی