جدیدترین فرش کاشان

تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن

نام نویسنده : مهدیه زارع
تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن

فرش 1500 شانه گل برجسته چیست؟
اصالت فرش 1500 شانه کاشان
فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن
زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه
خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

همانطور که می دانید امروزه یکی از پرفروش ترین نوع فرش های ماشینی، فرش ماشینی 1500 شانه می باشد چرا که این قالی لوکس و جدید زیبایی همانند قالی های دستباف را دارد که نظر عموم افراد را به خود جلب نموده و به عنوان یکی از فرش هایی محسوب می شود که همانند فرش دستباف با تعداد بسیار بالایی به دیگر کشور ها نیز صادر می شود. سبک فرش های 1500 شانه کلاسیک و سنتی می باشد اما با توجه به اینکه این فرش ماشینی طرح ریز بافت با طرح های مختلفی بافته می شود، برای منازل سبک مدرن نیز می تواند مناسب باشد اما با بکار گیری طرح و رنگ هایی که درخور سبک مدرن نیز باشند! در ادامه ما به تاثیر فرش 1500 شانه در دکوراسیون مدرن پرداخته ایم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

فرش 1500 شانه گل برجسته چیست؟

فرش ماشینی طرح دستباف 1500 شانه با 1500 گره در عرض و همچنین با 4500 گره در طول بافته می شود که این شانه و تراکم بالا سبب افزایش ظرافت و زیبایی فرش 1500 گشته است. اما توجه داشته باشید که فرش ماشینی 1500 شانه حتما باید در یک سانت عرضی آن 15 گره و در یک سانت طول آن 22 گره زده شده است که این تعداد بالای ریشه های زده شده در طول و عرض فرش موجب بالا رفتن زیبایی و بافت توپر و ظریف در فرش 1500 شانه گل برجسته شده که ذرات ریز گرد و غبار به بافت برجسته فرش به دلیل وجود بافتی توپر نمی تواند نفوذ کند.

فرش 1500 شانه با تراکم 4500 به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا به عنوان فرش نازک شناخته شده است که ضخامت آن برابر 5 تا 6 میلی متر می باشد و این بافته به دلیل اینکه با تعداد گره بالایی بافته می شود، برای بافتشان از نخ هایی با نمره نخ 50، 55 و 60 استفاده می کنند تا طرح گل ها با وضوحی بالا به نظر برسند.

کیفیت فرش 1500 شانه

اگر کیفیت فرش 1500 شانه را با دیگر فرش های ماشینی مقایسه کنید می بینید که فرش 1500 دارای بافتی ظریف و سطح بافتی سفت و فشرده نیز می باشد که استحکام و مقاومت بالای این فرش تراکم 4500 به دلیل بافته شدن با سه ردیف پود می باشد. این قالی بر خلاف دیگر فرش های ماشینی تنها به صورت گل برجسته بافته می شود که برای بالا بردن سطح کیفی بافته حتما باید از نخ آکریلیک و نخ پود پنبه استفاده شود زیرا نخ آکریلیک نوعی نخ وارداتی می باشد و برای اینکه بافت در قسمت های فرو رفته قالی نیز ایجاد شود از نخ هایبالک استفاده می کنند که این نخ هایبالک در زمان آهار بر اثر حرارت حالتی جمع شده به خود می گیرد و نخ آکریلیک ثابت باقی مانده و نخ هایبالک فرو رفته می شود.

جدا از اینکه این عمل بافت برجسته سبب زیبایی می شود این را هم در نظر بگیرید که حرارت داده شده به نخ هایبالک سبب بالا رفتن مقاومت نخ آکریلیک نیز خواهد شد. کیفیت فرش 1500 شانه گل برجسته وابسته به مکانی که می خواهید از بافته استفاده کنید نیز می باشد و دلیل آن بر این است که چون برای بافت فرش 1500 از تعداد گره بالا استفاده می کنند، برای اینکه قالی دارای وزنی استاندارد شود باید حتما ضخامت بافته را کم در نظر بگیرند تا وزن قالی بالا نرود.

ظرافت بالا

شما در بافت فرش 1500 می توانید ظرافتی بالاتر از قالی های تراکم پایین را مشاهده کنید چرا که هر چه شانه و تراکم افزایش پیدا کند، زیبایی این فرش های 1500 همانند فرش های دستباف قم و تبریز نیز خواهد شد. طرح فرش ۱۵۰۰ شانه تنها مدل و طرح های کلاسیک و سنتی است و شما در این بافته ها اصلا نمی توانید طرح های سبک فانتزی و مدرن را مشاهده نمائید. اغلب طرح های پر فروش فرش 1500 شانه طرح خشتی، افشان، لچک و ترنج، بافته های بدون لچک و ترنج، طرح های ماهی و... می باشد که این طرح ها بسیار شلوغ می باشند و در بافته های تراکم بالا بسیار ظریف و زیبا به چشم می آیند.

 

اصالت فرش 1500 شانه کاشان

قالی 1500 شانه گل برجسته به عنوان زیباترین فرش کلاسیک ایرانی شناخته می شود و دلیل آن این است که چون این فرش دارای بافتی توپر و فشرده می باشد، می توان طرح های اصیل و پرنقش و نگار ایرانی را در آن بافت. از طرفی اصالت فرش 1500 شانه کاشان به تولید استاندارد این نوع بافته نیز بر می گردد چرا که در زمان آهار، شیرینگ، از به روز ترین ماشین آلات استفاده می شود و همچنین تمامی افرادی که در زمینه تولید فرش 1500 فعالیت می کنند افرادی متخصص و کاربلد می باشند. استفاده از جدیدترین دستگاه های کامپیوتری روز برای بافت فرش های اصیل ایرانی سبب افزایش استاندارد نوع بافت و اصالت قالی ها می شود. همچنین توجه داشته باشید که تولید کنندگان فرش های ماشینی موظف به ارائه گارانتی معتبر از اصالت فرش های ماشینی لاکچری و گران قیمت می باشند.

 

فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن

همانطور که گفتیم این بافته با نام فرش کلاسیک گل برجسته ایرانی شناخته شده است و دلیل آن نیز این است که تنها شما طرح های سنتی و کلاسیک را در فرش های 1500 می توانید مشاهده کنید اما به دلیل اینکه این فرش طرح دستبافت گونه بسیار شبیه به فرش های دستباف می باشد، عده ای می خواهند که حتما در دکوراسیون سبک مدرن خود نیز از این نمونه استفاده نمایند و به همین دلیل ما در ادامه طرح و رنگ های فرش 1500 شانه ای که برای منازل سبک مدرن نیز مناسب می باشند را به شما معرفی می کنیم تا در منازل خود سبک دکوراسیونی خاص و تلفیقی به وجود بیاورید. استفاده از فرش 1500 شانه در دکوراسیون انتخابی بی نظیر می باشد چرا که به سالن های پذیرایی با بافت گل های برجسته جلوه ای بی نظیر می بخشند.

فرش 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون مدرن

 

قطعا استفاده از فرش های لچک و ترنج، شاه ماهی، خشتی ترنج دار و تمامی نمونه هایی که در بوم زمینه خود لچک و ترنج دارند برای منازل سبک مدرن مناسب نیستند چرا که فرشی برای منازل مدرن مناسب می باشد که مانند فرش های لچک و ترنج دار کلاسیک با بوم زمینه ای قرینه و بسیار شلوغ و گل دسته های بزرگ بافته نشده باشند. در اصل فرشی مناسب منازل سبک مدرن می باشد که در عین شلوغی بوم زمینه و بهم ریختگی، سادگی را در خود داشته باشد چرا که ماهیت سبک مدرن برگرفته از طرح و رنگ های ساده و خنثی می باشد.

جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه

کسانی که در دکواسیون سبک مدرن خود می خواهند که از فرش های 1500 شانه دستباف نما استفاده کنند می توانند از فرش طرح افشان و خشتی استفاده نمایند چرا که این دو طرح دارای بوم زمینه ای خاص و ریز بافت می باشند که در ادامه به معرفی 2 نمونه از جدیدترین مدل فرش ۱۵۰۰ شانه مناسب دکوراسیون سبک مدرن می پردازیم. اغلب از فرش های 1500 شانه و تراکم های بالا در سالن های پذیرایی استفاده می کنند و به همین دلیل شما باید برای انتخاب و خرید شیک پذیرایی هارمونی طرح و رنگ ها را در نظر بگیرید و با انتخابی خاص و ایده آل ترکیبی زیبا در منزل خود به وجود بیاورید تا بعد از مدتی از محیط منزل خود خسته نشوید.

فرش افشان 1500 شانه

یکی از پر فروش ترین طرح های فرش ریز بافت، فرش 1500 شانه طرح افشان می باشد چرا که بوم زمینه این بافته فاقد لچک و ترنج است به گونه ای که این قالی دارای حاشیه دور می باشد و کل بوم زمینه فرش افشان را گل های بهم پیوسته ریز و درشت تشکیل داده اند. طراحی بوم زمینه فرش طرح افشان به گونه ای است که گل ها به صورت بهم پیوسته کل بوم زمینه قالی را تشکیل داده اند که از گل های طرح گلفرنگ، شاه عباسی، طرح های اسلیمی استفاده می شود.

فرش طرح افشان برای منازل سبک مدرن نیز انتخابی ایده آل می باشد که توجه داشته باشید تنها باید با رنگ خنثی و روشن در تناژ های طوسی نیز بافته شده باشند. فرش دستباف گونه طرح افشان برای سالن های پذیرایی کوچک بسیار مناسب می باشند چرا که این بافته به دلیل بافته شدن با گل های بهم پیوسته سبب بزرگ تر نشان دادن سالن پذیرایی کوچک می شوند و به فضای کوچک سالن ها عمق می بخشند.

فرش خشتی 1500 شانه

انتخاب فرش برای سالن پذیرایی مدرن و اتاق ها کاملا سلیقه ای می باشد و این طبیعی است که بسیاری از افراد دوست نداشته باشند که از فرش های سبک مدرن استفاده کنند چرا که زیبایی فرش های 1500 شانه و 1200 شانه در اولویت می باشند و قطعا چشمگیر نیز هستند. فرش خشتی 1500 شانه نیز نمونه ای از بافته های سبک کلاسیک می باشند که کل بوم زمینه قالی از اشکال هندسی مانند مربع، مثلث، دایره تشکیل شده است که داخل هر کدام از خشت ها طرح های گیاهان به نقش در آمده اند. استفاده از فرش خشتی در منازل سبک تلفیقی مدرن و کلاسیک نیز با رنگ های روشن و لایت مناسب بوده و انتخاب فرش خشتی طوسی، نقره ای برای منازل سبک مدرن مناسب می باشند و به فضای بی روح دکوراسیون مدرن جان می بخشند.

رنگبندی فرش 1500 شانه مناسب دکوراسیون مدرن

همانطور که گفتیم دکوراسیون سبک مدرن دکوراسیونی هستند که در آن سادگی را می بینید که این سادگی زیاد سبب می شود تا روح و روانتان خسته شود، به همین دلیل با انتخاب درست رنگبندی فرش 1500 شانه مناسب دکوراسیون مدرن شما می توانید منازل خود را با زیبایی دوچندانی رو به رو کنید. قطعا برای این سبک دکوراسیون باید از فرش های رنگ خنثی که در تناژ های طوسی هستند استفاده نمائید و یکی از رنگ های بولد گل های داخل فرش 1500 را انتخاب کنید و رنگ پرده و مبلمان خود را به همان رنگ در بیاورید تا فضا شیک و زیبا جلوه کند.

 

زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه

زیبایی و چشم نوازی طرح فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل بافته شدن با نخ های درجه یک و داشتن ضخامتی کم و بافت فشرده می باشد و زمانی که فرش 1500 گل برجسته را ببینید زیبایی آن همانند فرش های ابریشم می باشد و به همین دلیل جایگزین قالی های دستباف نیز شده اند. از جمله علل ظرافت بسیار بالای فرش 1500 شانه زیبایی و چشم نوازی طرح های خاص بافته می باشند که این روز ها در رنگبندی فیلی، طوسی، نقره ای با فروش بالایی رو به رو شده اند که برای بکارگیری این فرش تراکم بالا در دکوراسیون باید به نکات زیر توجه کنید:

  • توجه داشته باشید که فرش 1500 را باید به گونه ای پهن کنید که زیر مبلمان و کمد های سنگین قرار نگیرند، با این کار هم فضا زیباتر به نظر خواهد رسید و از طرفی این بافته ها تحمل وزن اجسام سنگین را ندارند.
  • زیبایی بالای فرش 1500 شانه گل برجسته باعث شده است تا این بافته به عنوان فرش لوکس مناسب سالن پذیرایی شیک به حساب بیایند.
  • برای منازل سبک مدرن خود تنها از فرش های 1500 شانه ای استفاده کنید که مرکزیت در قالی مشخص نشده باشد.
  • اگر فرش زیبا برای پذیرایی خود می خواهید که جلوه ای خاص داشته باشد، پس بافته را دقیقا وسط سالن پهن کنید، چرا که یک تخته فرش 1500 شانه نباید کل کف سالن را بپوشاند و هرگز برا طولانی مدت بافته را تا نزنید و رول کنید.
  • فرش 1500، تنها به صورت گل برجسته بافته می شود و به همین دلیل باید در سالن های پذیرایی کم تردد انداخته شوند و با دقت بالایی باید آن را جارو بکشید تا ذرات و آلودگی ها در طولانی مدت به بافت فرو رفته فرش رخنه نکنند.

 

خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

جهت خرید فرش 1500 شانه گل برجسته، توجه داشته باشید که این فرش را باید از مکان های معتبر خریداری کنید چرا که قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته گران می باشد و ممکن است افراد سودجو بافته بی کیفیت را به شما بفروشند. گروه تولیدی فرش کاشان از تولید کنندگان معتبر و مطرح در زمینه تولید و عرضه انواع فرش ماشینی درجه یک می باشد که با نخ وارداتی آکریلیک و دستگاه به روز وندویل بلژیک اقدام به تولید و بافت فرش های تراکم بالا نموده است که شما با خرید فرش، از کارخانجات فرش کاشان می توانید هزینه بسیار کمی را در قبال خرید گران ترین فرش های ماشینی و فرش جهیزیه عروس پرداخت کنید چرا که با خرید فرش 1500 شانه از درب کارخانه دست دلالان و واسطه ها از میان برداشته می شود.

فرش ماشینی کاشان