تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

زمان خرید فرش 1500 شانه چه سوالاتی مطرح می شود؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
زمان خرید فرش 1500 شانه چه سوالاتی مطرح می شود؟

فرش 1500 شانه چیست؟
خصوصیات فرش ۱۵۰۰ شانه
جدیدترین مدل فرش ۱۵۰۰ شانه
معایب فرش ۱۵۰۰ شانه کدام اند؟
فرش ۱۵۰۰ شانه بهتر است یا فرش ۱۲۰۰ شانه؟
چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالا است؟
خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

همان طور که می دانید با پیشرفت صنعت و تکنولوژی این روز ها فرش های ماشینی نیز با جدیدترین دستگاه های روز تولید می شوند که قبل از خرید این بافته سوالات زیادی ممکن است ذهن شما را درگیر خود کند چرا که در اصل این قالی بسیار به فرش های ابریشم نما شبیه است. انتخاب بهترین شانه فرش کاملاً وابسته به نیاز خود افراد می شوند تا بتوانند بهترین بافته ها را برای منازل خود خریداری کنند. ما در این مقاله قصد داریم اینکه فرش ۱۵۰۰ شانه خوبه یا نه را مورد بررسی قرار داده و سوالاتی که هنگام خرید فرش 1500 شانه مطرح می شود را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با آشنایی کامل در مورد نحوه بافت این فرش ماشینی گل برجسته آشنایی پیدا کنید.

 

فرش 1500 شانه چیست؟

بسیاری از مشتریان در زمان خرید فرش 1500 می پرسند که فرش 1500 شانه یعنی چه؟ آیا فرش 1500 شانه خوب است؟ قطعا همانطور که می دانید این بافته جزء فرش های لوکس گران قیمت است که هر چه قیمت یک محصول افزایش داشته باشد مسلما به دلیل داشتن بافتی خاص و کیفیتی بالاتر با افزایش قیمت نیز رو به رو بوده است. در باب بیان اینکه فرش 1500 شانه چیست؟ باید بگوئیم که این بافته یکی از پر شانه و تراکم ترین قالی های ماشیننی است که در یک متر از عرض آن تعداد 1500 گره و همچنین در یک متر طول آن 4500 گره U شکل به دور نخ تار تابانده شده است.

به دلیل اینکه در فرش 1500 شانه تراکم 4500 تعداد گره های زده شده در طول و عرض بافته بسیار بالا است، به همین دلیل پس از پایان بافت پشت فرش را با رزین و آهار تثبیت و مستحکم می کنند. از این بافته به عنوان بهترین فرش ماشینی با تراکم بالا یاد می شود چرا که تعداد بالای گره های بافته شده در طول و عرض قالی سبب شده اند تا بافتی فشرده و ریز بین گره های نخ تار و پود قالی 1500 به وجود بیاید که این موضوع موجب می‌شود، این فرش های زیبا با ظرافتی بالا و با طراحی خاص و بی نظیری نیز بافته شوند.

فشردگی بین ریشه های فرش 1500 شانه گل برجسته بسیار زیاد است، که از این جهت ذرات ریز گرد و غبار نمی توانند به بافت فشرده فرش نفوذ پیدا کنند و از طرفی هم به دلیل بافته شدن این قالی با نخ آکریلیک هیت ست شده نازک و نخ هایبالک برای بافت قسمت های فرو رفته در قالی گل برجسته، سبب شده اند تا این بافته به عنوان فرش شیک پذیرایی و برای مکان های لوکس و مجل انتخابی ایده آل باشند.

 

خصوصیات فرش ۱۵۰۰ شانه

اگر بخواهیم مهم ترین خصوصیات فرش ۱۵۰۰ شانه که سبب آن شده اند تا این بافته بسیار پر فروش شود را ذکر کنیم این است که این فرش 1500 شانه گل برجسته دارای بافتی بسیار ریز و با ظرافتی بالا است. این روزها فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته به عنوان یکی از بافته های بسیار پر فروش هستند چرا که این قالی به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا بسیار به فرش های دستباف شبیه هستند و به دلیل بافته شدن با نخ و تار و پودی ظریف سطحی مانند بافته های ابریشم دارند که از این رو فروش فرش ماشینی دستباف نما این روز ها در ایران حتی بیشتر از فرش های دستباف نیز شده است.

یکسری عواملی هستند که سبب خاص شدن این فرش کلاسیک گل برجسته شده اند که حتما قبل از خرید این فرش طرح دستبافت گونه باید ویژگی های بافته را در نظر بگیرید و با توجه به سبک زندگی که دارید اقدام به خرید نمایید چرا که تمامی فرش های ماشینی و دستباف دارای یکسری ویژگی های مختص به بافت مخصوص به خود هستند که ممکن است شما نتوانید از این بافته تراکم بالا در همه مکان ها استفاده کنید!

ضخامت

فرش 1500 شانه با تراکم 4500 به دلیل بافته شدن با 1500 گره در عرض و 4500 گره در طول دارای بافتی بسیار فشرده است که این تعداد بالای گره های زده شده در فرش سبب ایجاد بافتی ظریف شده اند و همانطور که گفتیم چون تعداد ریشه های بافته شده در فرش 1500 بسیار زیاد است، مسلماً در بافت بوم زمینه بهم ریختگی به وجود خواهد آمد که از این رو برای بافت فرش 1500 شانه تراکم 4500 از نخ های آکریلیک هیت ست شده با نمره نخ های 50، 55 و 60 استفاده می کنند که این نخ های نازک سبب ایجاد بافتی ظریف در این قالی می شوند و از طرفی برای اینکه طرح بوم زمینه و گل های برجسته با زیبایی بی نظیری به دید برسند و قالی دارای وزنی استاندارد شود، ضخامت بافته در قسمت های برجسته برابر 6 میلی متر و در قسمت های فرو رفته برابر 5 میلی متر است.

بررسی میزان ضخامت فرش 1500 شانه گل برجسته

 

فرش 1500 شانه به دلیل داشتن ضخامتی کم و بافتی فشرده، بسیار به قالی های 70 رج تبریز شبیه است. چرا که برای بافت این نمونه از سبک و طرح های اصیل ایرانی استفاده می شود. ضخامت کم قالی 1500 شانه گل برجسته باعث شده است تا این فرش نازک تنها برای مکان هایی کم رفت و آمد مناسب بوده و به عنوان فرش تزئینی در منازل به کار برده می شود چرا که ضخامت در این بافته بسیار کم است.

وزن

همانطور که گفتیم وزن فرش 1500 شانه گل برجسته نیز مانند باقی بافته ها استاندارد است. بر خلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند فرش 1500 به دلیل اینکه نازک است، دارای وزنی سبک هم هستند باید بگوییم که تصوری کاملاً اشتباه است. چرا که شانه و تراکم و میزان متریال مصرفی در بافت فرش 1500 شانه و فرش های تراکم بالاتر زیاد است و از این رو ضخامت نخ های خاب را کمتر در نظر می گیرند و از نخ های نازک تری نیز برای بافت قالی استفاده می کنند که وزن استاندارد بافته حفظ گردد! یک تخته فرش 12 متری وزنی حدود 33 یا 34 کیلوگرم دارد و بعد از آن به نوبه خود فرش 1500 شانه 9 متری وزنی برابر 25 کیلوگرم و کوچک ترین سایز آن نیز فرش 1500 شانه 6 متری برابر 17 کیلوگرم است که از این رو نباید نگران لیز خوردن بافته باشید.

رنگ بندی

فرش 1500 شانه عمدتا به فرش 1500 شانه 8 رنگ نیز مشهور است چرا که برای بافت این نمونه تنها از 8 پالت رنگی استفاده می کنند و بر خلاف دیگر فرش های ماشینی تراکم پایین با پالت های رنگی بیشتر بافته نمی شوند چرا که میزان تراکم ریشه بافته شده در این قالی زیاد بوده است و استفاده از پالت های رنگی بیشتر در بافت فرش 1500 شانه گل برجسته سبب بد دیده شدن طرح و بوم زمینه خواهد شد و برای بافت به سوله و دستگاه های بزرگتری نیز نیازمند خواهند شد. استفاده از 8 پالت رنگی برای بافت فرش 1500 شانه کاشان سبب شده تا بوم زمینه بافته بسیار جذاب و با وضوحی بی نظیری دیده شوند چرا که ضخامت در بافته کم بوده و طراحی رنگ بندی طرح ها با زیبایی بی نظیری به دید خواهند رسید.

بافت فرش

برای بافت زیباترین فرش ۱۵۰۰ شانه از نخ خاب هایی با نمره 50، 55 و 60 استفاده می کنند و همچنین از دستگاه HCIX2 وندویل بلژیک که یک دستگاه جدید و با سرعت و دقتی بالا است، استفاده می کنند. برای بافت، دستگاه باید به گونه ای تنظیم شود که طبق نقشه نخ آکریلیک برای قسمت های برجسته و همچنین از نخ هایبالک برای قسمت هایی که می خواهند حالت فرو رفته به خود بگیرند استفاده شود. این دو نوع نخ به صورت ساده در کنار یکدیگر بافته می شوند و در زمان آهار با عبور دادن غلتک های داغ از روی فرش، نخ هایبالک جمع شده و بافت گل برجسته در بوم زمینه قالی ایجاد می شود که با این عمل علاوه بر اینکه بافتی برجسته در این فرش کلاسیک ایرانی به وجود می آید، نخ آکریلیک نیز دارای استحکام و مقاومتی بالا خواهد شد.

 

جدیدترین مدل فرش ۱۵۰۰ شانه

جدیدترین مدل فرش ۱۵۰۰ شانه سبک های کلاسیک و سنتی هستند که این بافته ها تنها با نام فرش کلاسیک ایرانی نیز مشهور هستند. فرش 1500 شانه گل برجسته به دلیل اینکه بر گرفته از سبک کلاسیک و سنتی است تنها برای منازل همان سبک هم مناسب هستند اما توجه داشته باشید که فرش 1500 شانه طرح افشان و فرش خشتی 1500 شانه نیز از نمونه بافته هایی هستند که اگر با رنگ های روشن و خنثی بافته شده باشند انتخابی خاص و ایده آل نیز برای منازل سبک مدرن و کلاسیک خواهند بود. فرش 1500 شانه گل برجسته تراکم 4500 به دلیل اینکه با شانه و تراکمی بالا بافته می شوند، مسلماً با طرح و نقشه هایی شلوغ نیز نسبت به دیگر فرش های تراکم پایین به تولید می رسند و اصلا شلوغی طرح بوم زمینه فرش 1500 شانه با دیگر بافته ها قابل قیاس نخوهد بود.

جدیدترین مدل های فرش 1500 شانه کلاسیک

 

یکی از جدیدترین طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه که امروزه به تولید می رسند و نظر عموم مردم را نیز به خود جلب کرده اند فرش وینتیج 1500 شانه و یا پتینه است. در اصل فرش های 1500 شانه گل برجسته به فرش کلاسیک و یا سنتی مشهور هستند و تمامی طرح آن ها برگرفته از این سبک و طرح های اصیل و خاص است اما به دلیل فروش بالای فرش های وینتیج، امروزه فرش 1500 شانه نیز به صورت وینتیج یا کهنه نما نیز به تولید می رسد ولی اصالت طرح بوم زمینه آن همان طرح های کلاسیک است که از این رو شما حتی می توانید فرش مدرن 1500 شانه را نیز برای منازل سبک مدرن خود خریداری کنید.

 

معایب فرش ۱۵۰۰ شانه کدام اند؟

هر بافته ای جدا از محاسن و ویژگی های مثبتی که دارد، دارای یکسری معایب نیز هستند که این معایب را طرز استفاده شما از بافته ها رقم می زنند. در باب بررسی اینکه معایب فرش 1500 شانه کدام اند باید بگوئیم که این بافته به دلیل اینکه دارای ضخامتی کم است، برای سالن های پذیرایی لوکس و کم رفت و آمد نیز مناسب هستند چرا که پاخور زیاد به بافت فرش ها آسیب وارد می کنند. از جمله دیگر معایب فرش 1500 شانه که می توان به آن اشاره نمود این است که این بافته بر خلاف دیگر فرش های ماشینی تنها به صورت گل برجسته بافته می شوند و شما نمی توانید بافت ساده این قالی را مشاهده کنید.

قالی 1500 شانه گل برجسته به دلیل اینکه بافتی برجسته دارد باید در مکان های کم رفت و آمد از آن استفاده نمود و باید با دقت بالایی نیز جارو کشید چرا که ممکن است بعد از گذشت زمان بافت تار و پود قالی دچار آسیب شود. تا زدن فرش های 1500 شانه کاملا اشتباه است چرا که در طولانی مدت ممکن است بافته دچار پارگی شود و همچنین اصلا نباید وسایل سنگین منازل خود را روی فرش 1500 قرار دهید چرا که دارای بافتی فشرده هستند و نخ ها قابلیت برگشت پذیری آسان را نخواهند داشت.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه بهتر است یا فرش ۱۲۰۰ شانه؟

بسیاری از مشتریان قبل از خرید فرش 1500 می پرسند که فرش ۱۵۰۰ شانه بهتر است یا فرش ۱۲۰۰ شانه؟ که باید در جواب این دسته از افراد بگوییم که فرش 1500 شانه با ظرافت و زیبایی طرح و نگاره های بیشتری رو به رو است و نسبت به فرش 1200 شانه ظرافتی بالاتر نیز دارد و از طرفی هم فرش 1500 شانه گل برجسته دارای ضخامتی کمتر از فرش 1200 شانه است که غالباً از آن نمونه در سالن های پذیرایی پر رفت و آمد نمی توانید استفاده کنید، چرا که مقاومت فرش 1500 شانه گل برجسته کمتر از فرش های 1200 شانه هستند. قطعا اگر زیبایی فرش برایتان اهمیت بالایی دارد و بافته ای می خواهید که همانند فرش دستباف و ابریشم باشد، انتخاب فرش 1500 شانه برای شما بی نظیر خواهد بود و از طرفی اگر در کنار زیبایی کیفیت و دوام نیز برایتان مهم است، پس انتخاب فرش 1200 شانه می تواند به عنوان فرش زیبا برای پذیرایی مناسب باشد.

 

چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالا است؟

اینکه عموم افراد همیشه می پرسند که چرا قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالا است؟ مسلماً وابسته به میزان متریال مصرفی برای بافت قالی ها است چرا که میزان متریال مصرفی برای بافت فرش 1500 شانه گل برجسته بیشتر از دیگر فرش هاست و همچنین قیمت متریالی که برای بافت فرش های ماشینی استفاده می کنند وابسته به قیمت روز مواد مصرفی نیز هست. برای بافت فرش 1500 شانه گل برجسته قطعا باید از جدیدترین دستگاه های روز و افراد متخصص استفاده شود که تمامی این موارد هزینه بر هستند. قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 گران تر از دیگر تراکم های 1200، 1000، 700 شانه است و در کنار این قیمت بالا دارای زیبایی بی نظیر و بافتی توپر نیز هست که با توجه به این قیمت گران ارزش خرید فرش 1500 شانه تنها برای منازل کم رفت و آمد مناسب است.

 

خرید فرش 1500 شانه گل برجسته

با توجه به اینکه قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته بسیار گران است و شاید هر کسی توان خرید این فرش ماشینی را نداشته باشد، شما می توانید در جهت خرید فرش 1500 شانه کاشان به صورت مستقیم از درب کارخانه و یا اینترنتی اقدام به خرید نمائید و بهترین بافته ها را با قیمتی مناسب و ارزان خریداری نمایید. جهت خرید فرش 1500 شانه گل برجسته ما به شما پیشنهاد می کنیم که به صورت اینترنتی اقدام به خرید نمایید و انواع عکس فرش 1500 شانه را مشاهده کرده و با توجه به سبک زندگی که دارید مناسب ترین بافته را انتخاب کرده و قیمت تمامی فرش ها را به صورت مستقیم از طریق سایت مشاهده کنید و با توجه به توان مالی که دارید اقدام به خرید بهترین فرش با قیمت مناسب نمایید.

گروه تولیدی فرش کاشان از تولید کنندگان و فروشنگان معتبر و با رزومه ای درخشان است که در زمینه فروش بهترین بافته ها به صورت حضوری و اینترنتی بیش از 10 سال سابقه دارد و تمامی فرش های ماشینی لوکس و گران قیمت تا فرش های ارزان را با قیمت پایین با حذف واسطه و دلالان به فروش می رساند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی