تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

استراتژی قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500

نام نویسنده: زینب انتخابی
استراتژی قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500

علت گران بودن فرش 1500 شانه تراکم 4500 نسبت به دیگر محصولات
فرش 1500 شانه و عوامل موثر بر قیمت آن
بررسی قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته از نظر ابعاد
خرید بهترین قیمت فرش 1500 شانه در بازار

یکی از محصولات جدیدی که در سال 1396 به عنوان تولیدات به روز و جدیدترین فرش کلاسیک در بازار ارائه شد و توانست در رقابت با قالی های دستباف نظر خریداران زیادی را جلب نماید فرش 1500 شانه است که امروزه در بازار فرش شاهد قیمت بالای این بافته ها هستید، البته قیمت بالا نسبت به دیگر محصولات ماشینی نه نوع قالی های دستباف، زیرا در صورت گرانی این بافته ها باز هم در قیاس با نمونه فرش های دستباف قیمت کمتری را دارد. اگر به دنبال خرید این بافته ها و بررسی این که استراتژی قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 چگونه تعیین می‌شود، هستید بهتر است ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید تا بتوانید با اطلاعاتی که در این زمینه بیان می‌شود به این که چگونه فرش 1500 شانه را گران نخرید، دست یابید.

 

علت گران بودن فرش 1500 شانه تراکم 4500 نسبت به دیگر محصولات

همان طور که می‌دانید امروزه تورم و گرانی سبب افزایش قیمت بر روی تمامی کالاها شده است و در این میان فرش ماشینی نیز از این امر دور نمانده و در تمامی تراکم ها شاهد افزایش قیمت فرش هستیم که در این میان نوع فرش ماشینی 1500 شانه نسبت به دیگر محصولات قیمت چشمگیری تری را داشته است؛ اما این که علت گران بودن فرش 1500 شانه تراکم 4500 نسبت به دیگر محصولات چیست را می‌توان بدین گونه بیان نمود:

فرش 1500 شانه تراکم 4500 جزو بافته های جدیدی محسوب می‌شود که تولید آن با الیاف و دستگاه های بافندگی وارداتی انجام می‌شود و بدین جهت است که این محصول جزو گران قیمت ترین فرش های ماشینی قرار می‌گیرد و زیبایی و ریز بافتی وصف ناپذیر آن بوده که توانسته به عنوان رقیبی جدی برای نمونه های دستباف باشد به طوری که به عنوان فرش دستبافگونه نیز در بازار معرفی می‌گردد.

بر اساس آمار به دست آمده به جهت خصوصیاتی که در این باره بیان شد این محصول جزو سری کالا های لوکس قرار دارد که به طبع قیمت آن بالا است به طوری که در بیان آن می‌توان گفت قیمت این محصولات چند برابر حقوق دریافتی یک کارگر ساده است و عوامل زیادی بر روی آن اثر دارند که منجر به قیمت بالای قالی 1500 شانه شده است.

همان طور که بیان شد وارداتی بودن نوع دستگاه بافت فرش که از دستگاه های HCIX2 شرکت وندویل بلژیک است و الیاف مصرفی آکریلیک در فرش از المان هایی هستند که در گرانی فرش های 1500 شانه تاثیر دارد؛ زیرا به دنبال افزایش قیمت دلار و بحث تورم در ایران به طبع این عوامل وارداتی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و قیمت بالاتری را در بر می‌گیرند. اما تنها خرید این دستگاه ها شامل هزینه بالا نخواهد بود بلکه تعمیر و نگهداری این دستگاه های بافندگی گران‌قیمت نیز خود شامل صرف هزینه های بیشتری است که خود سبب بالا رفتن قیمت یک تخته فرش 1500 شانه می‌گردد، در حالی که تولید یک تخته فرش با دستگاه های داخلی و الیاف تولید شده در داخل با این همه افزایش قیمت همراه نیست.

موضوع دیگری که به عنوان عامل گرانی قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته باید بدانید افزایش حقوق کارگران و بافندگان است که در بافت و تولید فرش 1500 شانه کاشان به دلیل کار با سری تکنولوژی های جدید که نیازمند نیرو های متبحر و آموزش دیده است به قطع افزایش حقوق بیشتری را برای بافندگان نسبت به دیگر بافته های ماشینی به همراه دارد که این خود در افزایش هزینه و قیمت این محصولات بی تاثیر نیست.

علت گرانی فرش 1500 شانه نسبت به دیگر محصولات فروشگاه فرش کاشان

درست است که این عوامل خود افزایش قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته در حدود 30 تا 40 درصدی را در پی داشته است؛ اما هنوز هم خریداران این سری از فرش های ماشینی زیاد هستند و دلیل آن بر اساس تحقیقات به عمل آمده به دلیل شباهت بی نظیر این بافته ها به قالی های دستبافت و به طبع قیمت کمتر آن نسبت به نوع دستباف است. از دیگر دلیلی که محبوبیت و تقاضای این فرش ماشینی را نسبت به دیگر بافته ها با افزایش قیمت حفظ کرده است را بالا بودن نرخ ارز و بحث واردات فرش های خارجی می‌‌توان بیان نمود که اصلا مقرون به صرفه نیست و همین موضوع تولیدکنندگان را بر این داشت تا با کم شدن واردات فرش های ماشینی خارجی به کشور به تولید بهترین نمونه فرش های ماشینی از قبیل محصولات 1500 بپردازند که بسان قالی های دستبافت است.

درست است که وجود نوسانات قیمتی با افزایش نرخ ارز رکود شدیدی را ایجاد نموده است ولی قالی های ماشینی بالاخص محصولاتی با طرح و نگار اصیل ایرانی با وجود افزیش قیمت در پی این نوسانات تنها با رکود 20 درصدی مواجه شده است که از این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که بالا رفتن قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 که رابطه مستقیمی را با افزایش نرخ دلار و نوسانات دارد هنوز هم در میان خرید کف پوش منازل جایگاه مطلوبی را در بین هموطنان برای خرید دارد.

 

فرش 1500 شانه و عوامل مؤثر بر قیمت آن

درست است که وارداتی بودن الیاف و دستگاه بافندگی این سری از محصولات و بالا رفتن نرخ ارز و افزایش حقوق کارگران خود از علل گرانی فرش 1500 نسبت به دیگر فرش های ماشینی به شمار می‌رود؛ اما فرش 1500 شانه و عوامل مؤثر بر قیمت آن تنها شامل این موارد نیست و می‌توان بالا بودن تراکم بافت را نیز در کنار این المان های بیان شده بر روی افزایش قیمت تاثیرگذار دانست؛ به طوری که از مهمترین عاملی است که در این افزایش قیمت تاثیر دارد و به همین دلیل است که قیمت فرش ماشینی 1500 شانه که دارای بیشترین شانه و تراکم است از قیمت بالاتری نسبت به دیگر تراکم ها برخوردار است.

شانه و تراکم

همان طور که ذکر شد علت اصلی تفاوت قیمت فرش های 1500 شانه نسبت به دیگر فرش ها شانه و تراکم این قالی هاست که این مهم سبب شده تا ظرافت و ریزبافتی فرش های 1500 شانه افزایش و این فرش های تراکم بالا که از شاهکارهای تولیدات فرش کاشان محسوب می‌شوند، در بالا بردن آمار صادارت به کشور های دیگر نیز نقش مهمی را داشته باشند. این سری از بافته های ماشینی دارای 4500 گره در طول و تعداد 1500 گره در عرض فرش و سه ردیف پود با جنس پنبه تشکیل شده است که ظرافت، زیبایی و تراکم بالا این بافته و کیفیت را به همراه دارد.

الیاف به کار رفته

همان طور که در بیانات بالا بدان اشاره شد بافت فرش 1500 با نوع نخ وارداتی آکریلیک انجام می‌شود که این موضوع خود قیمت بالایی را به دلیل وارداتی بودن به همراه دارد اما در کنار بحث وارد شدن این الیاف به داخل کشور به سبب اینکه نوع نخ بافت فرش از الیاف نازک و ظریف با نمره نخ حدودی 50، 55 و 60 است باید آن را در مرحله ریسندگی هیت ست نمود یعنی از فرایند آب و گرما عبور داد تا مقاوم‌سازی شوند و در حین بافت دچار پارگی نشوند نیز خود سبب شده تا قیمت این نوع نخ و الیاف بافت بالا رود. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت فرش 1500 شانه می‌توان به استفاده از نخ هایبالک در کنار نخ آکریلیک هیت ست شده اشاره داشت که خود نیز منجر به بالا رفتن قیمت و کیفیت این بافته ها می‌شود.

دستگاه بافنده

استفاده از این الیاف و بافت با دستگاه HCIX2 و تراکم گره ای بالا در تولید این محصول که زیبایی طرح و نگاره و انسجام را در بر دارد و ارتفاع خاب کم این سری از فرش های 1500 شانه بوده که سبب شده تا بتوان ریز بافت‌ترین و ظریف ترین نگاره ها را روی این فرش ماشینی پیاده‌سازی نمود و یک فرشی مشابه با نوع قالی دستباف از نوع قالی های 60 رج یا 70 رج قم و تبریز را با قیمتی کمتر از فرش دستبافت روانه بازار نماید؛ به همین دلیل است که حتی با بالا رفتن قیمت فرش 1500 تقاضای خرید این بافته ها کم نشده است زیرا نسبت به نوع قالی های دستباف بسیار مقرون به صرفه تر است و می‌توان از آن در مجالس برای به رخ کشیدن فرهنگ و اصالت ایرانی استفاده نمود.

روش تولید

روش برجسته نمودن فرش 1500 شانه را می‌توان بدین گونه بیان کرد که در مرحله آهار، فرش را از روی غلتک هایی داغ عبور می‌دهند تا قسمت هایی که با نخ هایبالک بافته شده است به صورت جمع شده در آیند و قسمت های آکریلیک به صورت برجسته بدون تغییر باقی بمانند. این فرآیند برای تمامی فرش های 1500 شانه اعمال می‌شود و همین موضوع یکی از عواملی است که زیبایی این قالی ها را نسبت به دیگر فرش ها که گل برجسته نیستند به طور چشمگیری افرایش می‌دهد. انجام این فرآیند همان گونه که تاثیر شایانی در زیبایی این فرش های دستبافگونه می‌گذارد در قیمت این فرش ها نیز بی تاثیر نیست.

 

بررسی قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته از نظر ابعاد

در کنار توضیحات ذکر شده در بالا از عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش 1500 شانه گرفته تا علت گرانی این محصولات در بازار لازم است تا بدین نکته نیز توجه داشته باشید که ابعاد تولیدی این بافته ها نیز خود از مواردی هستند که در قیمت گذاری این محصولات دخالت دارند و منجر به تفاوت قیمتی در بین خود این تراکم از محصول می‌شوند به طوری که در توضیح آن می‌توان این چنین گفت:

بررسی قیمت فرش 1500 شانه بر اساس ابعاد فروشگاه فرش کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 در تمامی ابعاد استاندارد تولید می‌شود که بسته به ابعاد و متراژ قیمت این بافته ها متفاوت است؛ به طور مثال قیمت فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه به عنوان بزرگ‌ترین سایز استاندارد تولید فرش، جزو گران‌قیمت ترین فرش هاش ماشینی به شمار می‌رود که در مقایسه با دیگر ابعاد همین تراکم از فرش نیز دارای قیمتی بالاتر است. محاسبه قیمت فرش 1500 شانه 12 متری با ابعاد 3 در 4 بدین صورت است که قیمت یک متر مربع از فرش در 12 ضرب می‌شود و قیمت نهایی این بافته تعیین می‌گردد.

برای هر ابعادی از فرش 1500 شانه گل برجسته نیز می‌توانید یک متر مربع از فرش را در متراژ بیان شده ضرب نمایید و قیمت آن را محاسبه کنید؛ البته که در باب قیمت فرش 9 متری 1500 شانه که شامل سایز 2.5 در 3.5 متر است باید بدین موضوع توجه داشته باشید که به نسبت متراژ این بافته قیمت این محصول کمی بالاتر است و این موضوع را با ضرب یک متر مربع فرش در 9 و قیمتی که بر روی این محصول گذارده شده است، متوجه می‌شوید. دلیل این موضوع یعنی قیمت فرش 1500 شانه 9 متری را می‌توان بافت این محصول با متراژ 2.5 در 3.5 بیان نمود زیرا دستگاه های بافندگی عرضی برابر با 3 متر را بافت می‌نمایند که حدود 50 سانت آن در این متراژ اضافه و پرت است و به سبب جبران این هزینه پرتی بوده که قیمت این محصول بالاتر از حد محاسبه شده است.

در باب قیمت فرش ماشینی 6 متری 1500 شانه که با سایز بندی 2 در 3 متر بافته می‌شود می‌توان گفت که قیمتی نصف قیمت فرش 12 متری را دارا است و نسبت به دو سایز بیان شده قیمتی ارزان‌تری را دارد البته که سایز های قالیچه، پادری و پشتی این بافته به نسبت ابعاد کمتر قیمتی ارزان‌تر را دارند.

 

خرید بهترین قیمت فرش 1500 شانه در بازار

اگر به دنبال خرید بهترین قیمت فرش 1500 شانه در بازار به سبب کم شدن بودجه و نقدینگی مردم به علت شرایط اقتصادی جامعه هستید به مراکز فروش معتبر فرش مراجعه نمایید زیرا در این صورت است که می‌توانید فرش 1500 شانه را گران نخرید؛ زیرا مراکز فروش فرشی که به صورت مستقیم امکان خرید را فراهم نموده اند خود تولید کننده با خریدار تعامل برقرار می‌نماید و دست دلالان و واسطه ها را از میان بر می‌دارد و همین امر منجر به این می‌گردد تا ارائه قیمت عمده و تولیدی را برای خریداران فراهم شود و این زمان مناسبی است که با این شیوه دست به خرید محصولات لوکس بدون گرانی های بیش از حد بزنید.

در خصوص گرانی های اخیر در جامعه و بالا رفتن قیمت فرش ماشینی 1500 شانه مجموعه فروشگاهی فرش کاشان تمهیداتی را در راستای عرضه بهترین قیمت فرش 1500 شانه در بازار به منظور خرید فراهم نموده است تا شما بتوانید یک فرش گران‌قیمت را با قیمتی به صرفه تر تهیه نمایید که در باب تدبیر اندیشیده شده در این فروشگاه می‌توان به فراهم کردن شیوه خرید مستقیم و بدون واسطه اشاره نمود که سبب گشته تا با حذف و کوتاه نمودن دست دلالان فرش با قیمت تولیدی و عمده به دست خریداران برسد.

خرید از این مجموعه هم به صورت خرید مستقیم از کارخانه به شکل حضوری و هم به صورت خرید اینترنتی فرش 1500 شانه مهیا است تا هموطنان بتوانند به هر شیوه که امکان خرید برایشان فراهم است این چنین محصولات لوکسی را خریداری نمایند. البته در باب شیوه های خرید ذکر شده باید بدین موضوع توجه داشته باشید که نوع خرید اینترنتی به سبب کاهش هزینه خرید و زمان و همچنین امکان مشاهده تنوعی از طرح و رنگ این بافته ها امروز نسبت به شیوه خرید حضوری ارجحیت دارد که در این راستا فروشگاه آنلاین فرش کاشان راه‌اندازی گشته است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی