تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مهم‌ترین دلایل محبوبیت فرش های 700 شانه

نام نویسنده: محمد مهدی غفاری مهابادی
مهم‌ترین دلایل محبوبیت فرش های 700 شانه

ویژگی های فرش 700 شانه خوب چیست؟
چرا فرش های 700 شانه پرفروش تر هستند؟
خرید فرش 700 شانه ارزان قیمت ولی با کیفیت

با پیشرفت علم و از راه رسیدن دستگاه های مدرن بافت فرش، فرش های ماشینی به واسطه تراکم بالا و ظرافت بی نظیری که دارند به جایگزین فرش های دستباف تبدیل شده و سهم این فرش‌ها را از بازار در اختیار گرفته اند. فرش های ماشینی با تنوع زیادی در شانه و تراکم عرضه می‌‍‌شوند که از بین آن ها فرش 700 شانه ماشینی به دلیل کیفیت بالا، تنوع در طرح و سبک و قیمت مناسب بسیار محبوب تر است. در ادامه مهم‌ترین دلایل محبوبیت فرش های 700 شانه و ویژگی های این فرش را بررسی می‌کنیم.

 

ویژگی های فرش 700 شانه خوب چیست؟

شاید هنگام خرید فرش این سوال برایتان پیش بیاید که ویژگی های فرش 700 شانه خوب چیست؟ فرش 700 شانه کاشان با تراکم های گوناگون و متنوعی به بازار عرضه می‌شود. تراکم بیشتر و بافت توپر فرش 700 شانه باعث ظرافت و مقاومت بیشتر فرش شده و آن را به فرش های دستباف نزدیک می‌کند. البته دستگاه های پیشرفته و بروز بافت، مثل دستگاه HCPx2 وندویل بلژیک که بهترین نمونه موجود است، به دلیل دقت و سرعت زیادشان کمک زیادی به این موضوع می‌کنند. علاوه بر این استفاده از الیاف مناسب و نخ پود فرش بر کیفیت و زیبایی فرش می‌افزاید.

شانه و تراکم

شانه و تراکم فرش از مهم‌ترین مشخصه هایی هستند که هنگام خرید فرش 700 شانه باید به آن ها توجه کرد. به طور کلی شانه شامل تعداد گره های بافته شده در یک متر عرضی است درحالی که تراکم تعداد گره های بافته شده در یک متر طولی بافته است. با افزایش شانه فرش ظرافت طرح زمینه بیشتر می‌شود و این موضوع باعث نزدیک‌تر شدن بافت فرش ماشینی، به فرش های دستباف می‌شود. اما با تراکم طولی بیشتر بافته، فرش منسجم‌تر و توپرتر شده و این یعنی تراکم بیشتر فرش ماشینی، کیفیت و استحکام بیشتر آن را به دنبال دارد. فرش ماشینی 700 شانه از نظر تراکم، در تراکم های 2100 تا 3000 تولید می‌شود که فرش 700 شانه تراکم 2550 پرفروش‌ترین و متداول ترین آن ها به شمار می‌رود.

الیاف

فرش 700 شانه با کیفیت و درجه یک، با الیاف با کیفیت تولید می‌شود. استفاده از الیاف مناسب در بافت قالی 700 شانه، کیفیت کلی فرش را بهتر می‌کند و می‌تواند موجب نرمی ‌و راحتی بیشتر فرش هم بشود. معمولاً در بافت فرش های ماشینی درجه یک از نخ اکریلیک هیت ست شده استفاده می‌شود که به خاطر شباهت زیادش به پشم طبیعی، در برابر حرارت و شست و شو مقاوم است و قابلیت برگشت پذیری و ارتجاعی بالایی دارد. بهتر است قبل از خرید فرش 700 شانه ماشینی حتما به هیت ست شدن الیاف توجه کنید. زیرا در مراحل هیت شدن الیاف فرش، الیاف یکدست‌تر شده و پرزهایش گرفته می‌شود. همینطور نخ پود پنبه فرش‌های 700 شانه مقاومت و ماندگاری فرش را افزایش می‌دهد و مانع از جذب رطوبت می‌شود.

دستگاه بافت

همانطور که قبلا هم اشاره شد دستگاه بافنده تاثیر زیادی در کیفیت فرش ماشینی دارد. دقت پایین دستگاه های قدیمی باعث پدید آمدن مشکلاتی در بافت می‌شد. مشکلاتی مانند در رفتگی و پارگی نخ، توخالی شدن، تکرار نقشه، دورنگی و... در بافته؛ اما دستگاه های پیشرفته امروزی از دقت و سرعت بالایی برخوردار هستند که باعث افزایش کیفیت فرش، افزایش سرعت تولید، کاهش خطاها و اشکالات و جلوگیری از پارگی یا دررفتگی نخ می‌شود.

 بهترین و به روز ترین دستگاهی که درحال حاضر در صنایع فرش ماشینی مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگاه بافت فرش ماشینی هفتصد شانه HCPx2 وندویل بلژیک است که حتی با نازک‌ترین الیاف موجود، فرش ماشینی با کیفیت، مقاوم و با طراحی ظریف تولید می‌کند. دقت و سرعت بالای این دستگاه سبب می‌شود تا نخ تار و پود فرش به شکل فشرده و مستحکم کنار هم قرار بگیرد و مقاومت نخ اکریلیک هم بیشتر شود. ‌در نهایت فرش ماشینی تولید شده به وسیله این دستگاه بافت ریز و توپرتری دارد و تراکم بیشتر بافته، این فرش را به فرش دستباف شبیه تر می‌کند.

 

چرا فرش های 700 شانه پرفروش تر هستند؟

فرش ماشینی 700 شانه سال هاست که به فروش می‌رسد و همواره جزو پرفروش ترین مدل های فرش بوده. در جواب اینکه چرا فرش های هفتصد شانه پرفروش تر هستند، باید گفت از جمله دلایل فروش بالای قالی هفتصد شانه، کیفیت بالای آن در کنار قیمت مناسب و به صرفه اش است که خریداران زیادی را جذب این محصول می‌کند. همچنین تنوع بی نظیر فرش‌های 700 شانه از نظر طراحی و رنگبندی تمام سلیقه ها را دربر می‌گیرد و این فرش را به انتخابی ایده‌آل برای ست کردن با دکوراسیون منزل تبدیل می‌کند.

قیمت مقرون به صرفه

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که هنگام خرید فرش 700 شانه به آن توجه می‌شود قیمت مقرون به صرفه فرش است. از آنجا که فرش ماشینی 700 شانه تراکم کمتری نسبت به انواع دیگر فرش دارد، مواد و متریال کمتری در بافت این فرش به کار می‌رود و قیمت نهایی فرش، ارزان‌تر و به صرفه از دیگر فرش هاست. به عنوان مثال قیمت فرش 700 شانه تراکم 1500 از قیمت فرش 700 شانه تراکم 3000 کمتر است.

از سوی دیگر متراژ فرش هم در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. چون هرچه متراژ فرش بیشتر باشد، مواد و متریال بیشتری در بافت فرش استفاده می‌شود. مثلا قیمت فرش 700 شانه 9 متری کمتر از فرش 12 متری است. مورد دیگری که ممکن است قیمت فرش هفتصد شانه را تحت تاثیر بگذارد، تولیدکننده فرش است. تولیدکننده های مختلف از دستگاه ها، الیاف و مواد مختلف در تولید و بافت فرش استفاده می‌کنند. استفاده از الیاف با کیفیت تر و دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته تر می‌تواند سبب افزایش کیفیت و طبیعتا افزایش قیمت فرش 700 شانه ماشینی شوند.

کیفیت بالا

کیفیت بالای قالی 700 شانه در مقایسه با قالی‌های دیگر که تراکم کمتری دارند، خریداران و مشتری های فراوانی را به خرید فرش 700 شانه ماشینی تشویق می‌کند. امروزه در تولید و بافت فرش های ماشینی از دستگاه های پیشرفته ای استفاده می‌شود که با دقت و سرعت زیادشان باعث افزایش کیفیت فرش ها شده اند. با کمک این دستگاه ها و با افزایش تراکم، فرش هایی با بافت توپر تر تولید می‌شوند که ظاهر و کیفیتی نزدیک به فرش های دستبافت دارند و به فرش 700 شانه دستباف گونه مشهورند.

جنس الیاف به کار رفته در بافت فرش هم تاثیر به سزایی در کیفیت آن دارد. پشم طبیعی بهترین و مرغوب ترین الیافی است می‌توان در تولید فرش استفاده کرد. اما امروزه، بیشتر الیاف اکریلیک هیت ست شده در بافت فرش ماشینی 700 شانه به کار می‌رود. این الیاف از بهترین الیاف مصنوعی مشابه پشم طبیعی است و مقاومت بیشتری هم نسبت به دیگر الیاف دارد.

ضخامت مناسب

انواع گوناگون فرش های ماشینی وزن های متفاوتی دارند که هر نوع فرش دارای وزن استاندارد ویژه خود است. افزایش شانه و تراکم فرش ماشینی موجب افزایش مواد، متریال و الیاف به کار رفته در بافت فرش می‌شود. به همین خاطر ارتفاع نخ خاب در زمان تولید فرش کمتر در نظر گرفته می‌شود تا علاوه بر افزایش وضوح طرح بوم زمینه، وزن فرش کاهش یابد.

از طرفی افزایش ارتفاع نخ خاب ضخامت فرش ماشینی هفتصد شانه را زیاد می‌کند و کیفیت بهتر فرش، قابلیت برگشت پذیری خیلی خوب نخ خاب فرش، عایق کردن فضا در برابر سرما، پاخور مناسب، نرمی‌ و راحتی آن را به همراه دارد. ضخامت مناسب و 10 میلی متری فرش ماشینی 700 شانه باعث این ویژگی ها شده و این فرش را به گزینه ای مناسب برای استفاده در مکان های پر رفت و آمد، اتاق خواب، آشپزخانه و نشیمن تبدیل کرده است.

تنوع در طراحی

فرش های ماشینی 700 شانه به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا مورد توجه خریداران زیادی قرار گرفته اند و این موضوع باعث شده تا این نوع از فرش ماشینی در میان دیگر مدل ها و انواع فرش فروش بیشتر و بهتری داشته باشد. تنوع در طراحی و نقشه، سبک، تراکم، بافت ساده، بافت گل برجسته و رنگ های گوناگون به کار رفته در فرش های هفتصد شانه ماشینی به منظور رفع نیاز مشتری و نتیجه وجود خریداران بسیار برای این محصول است.

تولیدکنندگان و فروشندگان فرش ماشینی برای اینکه بتوانند پاسخگوی نیاز بازار و تنوع طلبی و سلیقه های گوناگون مشتری ها به محصول فرش ماشینی هفتصد شانه باشند، فرش 700 شانه را با تنوع بالایی در طراحی عرضه می‌کنند. طرح های پرفروش فرش ماشینی 700 شانه شامل انواع طرح های مدرن و کلاسیک، مثل فرش هفتصد شانه مدرن وینتیج و طرح های کلاسیک مانند فرش 700 شانه خشتی و فرش 700 شانه افشان می‌شود.

از لحاظ رنگ بندی فرش های هفتصد شانه ماشینی در پالت های رنگی گوناگون از جمله فرش 700 شانه ماشینی 8 رنگ، 10 رنگ و 12 رنگ تولید می‌شود. انتخاب طرح و رنگ مناسب برای منازلی با پذیرایی و نشیمن کوچک می‌تواند موجب بزرگ تر به نظر رسیدن خانه شود. همینطور تنوع بالای قالی 700 شانه به خریدار ها کمک می‌کند تا به راحتی فرش را با دکوراسیون و دیگر لوازم منزل ست و هماهنگ کنند.

انواع تراکم

عامل دیگری که موجب افزایش تنوع در فرش های هفتصد شانه ماشینی شده تولید این فرش ها با تراکم های گوناگون و متنوع است. استقبال بسیار زیاد خریداران از فرش ماشینی هفتصد شانه سبب تولید و فروش این فرش با انواع تراکم از جمله 2100، 2250، 2550، 2700 و 3000 شده است که در بین این تراکم ها فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 و فرش 700 شانه تراکم 3000 با استقبال بیشتر خریداران مواجه شده و فروش بیشتری دارند.

 

خرید فرش 700 شانه ارزان قیمت ولی با کیفیت

فروشگاه فرش کاشان، فرش های هفتصد شانه ماشینی را با تنوع بالایی در طرح و رنگ و همچنین با تراکم های گوناگون عرضه می‌کند. این فروشگاه درحال همکاری با بهترین برند های فرش بوده و فرش‌ های هفتصد شانه ارایه شده در این فروشگاه با برترین فناوری‌های روز دنیا تولید شده اند. شما می‌توانید از طریق سایت فروشگاه یا با تماس تلفنی، اقدام به خرید فرش 700 شانه ارزان قیمت ولی با کیفیت نمایید و انواع فرش 700 شانه را به شکل مستقیم، بدون واسطه و با قیمت درب کارخانه، در طرح های مدرن و کلاسیک مانند فرش 700 شانه طرح افشان یا فرش 700 شانه طرح وینتیج، خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید. در خرید بدون واسطه فرش، در واقع شما فرش مورد نظرتان را از خود تولیدکننده خریداری می‌کنید. در نتیجه این اتفاق دست واسطه ها و دلالان کوتاه شده و به همین علت است که فروشگاه فرش کاشان محصولاتی مانند قالی هفتصد شانه ماشینی را با ارزان ترین قیمت های بازار به دست مشتری می‌رساند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی