تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش 1500 شانه برای کدام فضا مناسب است؟

نام نویسنده: امیرعلی آریان پور
فرش 1500 شانه برای کدام فضا مناسب است؟

فرش 1500 شانه چيست؟
فرش 1500 شانه در دکوراسيون
مزاياي فرش هاي 1500 شانه
معايب فرش هاي 1500 شانه
جنس فرش ماشيني 1500 شانه گل برجسته
ضخامت فرش ماشيني 1500 شانه
رنگبندي فرش گل برجسته 1500 شانه
قيمت فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان
جديدترين فرش ماشيني 1500 شانه
خريد مستقيم فرش 1500 شانه از کارخانه فرش کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه کاشان از جدیدترین نوع فرش در صنعت فرش ماشینی است. در سال های اخیر روند رو به رشد تولید فرش ماشینی در ایران به خصوص در پایتخت فرش، شهر کاشان بسیار چشمگیر و روبه رشد بوده است. در کاشان فرش های ماشینی بسیار زیبا و مدرنی با طرح و نقش های چشمگیر با شانه و تراکم های مختلفی تولید و راهی بازار فروش فرش ماشینی ایران شده است. در این مطلب ما قصد داریم راجب فرش های ماشینی 1500 شانه کاشان توضیحاتی بدهیم تا قبل از خرید فرش 1500 شانه با خیالی راحت و آسوده بهترین بافته را خریداری نمایید.

 

فرش 1500 شانه چیست؟

فرش 1500 شانه چیست؟ این سوال، سوال بیشتر شما عزیزان است. یکی از جدیدترین انواع فرش های ماشینی که با به روز ترین دستگاه های روز دنیا به تولید می رسند و همچنین این روز ها با فروشی بالا رو به رو شده اند، فرش ماشینی 1500 شانه است. این بافته های ماشینی جدید جزء یکی از پر تراکم ترین تولیدات کاشان است که با دستگاه جدید و به روز HCIx2 با جدیدترین فناوری های روز دنیا به تولید رسیده است. زیباترین طرح های فرش 1500 شانه تراکم 4500 در شهر کاشان با به روز ترین متریال مصرفی با بالاترین درجه کیفی به تولید می رسند که این فرش های خاص و جدید با شانه و تراکمی بالا به تولید می رسند که در طول این فرش ریز بافت ماشینی 4500 گره و در عرض آن نیز 1500 گره واقعی بافته شده است که این فرش ماشینی جدید بر خلاف دیگر فرش های ماشینی تنها به صورت گل برجسته به تولید می رسد.

بالا بودن تعداد گره ‌های فرش به این معنا است که فرش ریز بافت است و از ظرافت بیشتری برخوردار است؛ اما اگر شما فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه را خریداری کرده ‌اید توجه داشته باشید که هرگز اجسام سنگین را روی فرش خود قرار ندهید چراکه الیاف آن به دلیل ظرافتی که دارند آسیب ‌پذیر هستند و جای وسایل سنگین بر روی فرش شما خواهد ماند. 

 

فرش ۱۵۰۰ شانه در دکوراسیون

فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه در دکوراسیون به دلیل ریز بافت بودن و طرح‌ ها و رنگ‌‌های زیبا و مدرنی که دارد بسیار شبیه به فرش دستبافت است و به همین علت نیز این فرش برای استفاده در مکان ‌هایی که دارای طراحی و دکوراسیون لوکس و فانتزی هستند مناسب است و جلوه و زیبایی خاصی را به منزل شما خواهد بخشید. به همین منظور در نظر داشته باشید که با توجه به گران بودن و ویژگی‌هایی زیادی که این فرش ماشینی زیبا دارد، بهتر است از آن در سالن های پذیرایی منزل خود که کم تردد هستند استفاده کنید. همچنین شایان به ذکر است که استفاده از فرش های 1500 شانه کلاسیک در دکوراسیون منزل بخصوص در سالن‌های پذیرایی می‌تواند زیبایی خارق العاده‌ای را برای فضای خانه‌ی شما به ارمغان بیاورد.

 

مزایای فرش های 1500 شانه

از مزایای فرش های 1500 شانه می‌توان به ظرافت، زیبایی در طرح و نگاره، داشتن طرح ها و نقشه های پیچ در پیچ و خاص اصیل ایرانی اشاره کرد. ظرافت و زیبایی بسیار در فرش های 1500 شانه با تراکم 4500 را می‌توان به دلیل تراکم طولی و عرضی بسیار بالای آن دانست. فرش های ماشینی 1500 شانه گل برجسته به دلیل تعداد 1500 گره در یک متر از عرض و تعداد 4500 گره در یک متر از طول، باید با نخ نازک نمره 50، 55 و 60 بافته شوند که این نخ ها، نخ های بسیار ریزی هستند که مختص فرش های ماشینی 1500 شانه هستند و گره خوردن این نخ ها در کنار هم، بافته های زیبا و شیکی را باظرافت بالا به وجود می‌آورند.

 

معایب فرش های 1500 شانه

این فرش های ماشینی کاشان در کنار مزایای بسیار خوبی که دارند همانند بسیاری از فرش های ماشینی دیگر، دارای معایبی نیز هم هستند. در باب بیان معایب فرش های 1500 شانه می‌توان به نازک بودن آن ها و ارتفاع نخ خاب کم آنها اشاره کرد. علت نازک بودن فرش هزار و پانصد شانه نسبت به دیگر فرش های ماشینی اعم از فرش ماشینی 1200 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه و یا فرش ماشینی 700 شانه این است که نمره نخی که در فرش های 1500 شانه با آن ها بافته می‌شوند، بسیار نازک تر است و از طرفی در مرحله آهار مقداری از ارتفاع نخ خاب کم می‌شود که این ارتفاع کم، سبب شده تا از این فرش های نازک و ظریف در سالن های پذیرایی لوکس و مجلل استفاده شود.

ارتفاع نخ کم در فرش، سبب می‌شود تا طرح و نقشه فرش وضوح بیشتری داشته باشد ولی اگر این فرش های ماشینی در مکان هایی که از زمین به عنوان استراحت استفاده می‌کنند پهن شود، باعث محرومیت راحتی می‌شود. از طرفی این بافته های ماشینی به صورت فرش 1500 شانه گل برجسته هستند و سطحی برجسته و ناصاف دارند. فرش های 1500 شانه فقط به صورت گل برجسته بافته می‌شوند و همین برجسته بودن آنها سبب شده است تا نتوان در مکان های پررفت و آمد منزل از آن ها استفاده کرد.

 

جنس فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته

در بررسی جنس فرش های ماشینی 1500 شانه گل برجسته باید گفت این فرش ها از 3 نوع الیاف تشکیل شده اند. نخ تار، نخ پود و نخ خاب. جنس نخ خاب که 80 درصد وزن فرش های 1500 شانه را تشکیل می‌دهند؛ نخ خاب همان نخی است که در سطح فرش 1500 شانه می‌بینیم؛ اما نخ تار و نخ پود در سطح فرش دیده نمی‌شوند. نخ تار، نخ عمودی است و نخ پود همان نخ های افقی است که در قالی های 1500 شانه جنس نخ تار و پود بیشتر از پنبه است.

جنس نخ خاب فرش های گل برجسته 1500 شانه، از آکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک است. در واقع نمی‌توان این فرش های ماشینی را با نخ پلی استر، ویسکوز و پلی پروپیلین بافت. علت آن هم این است که سرعت دستگاه های HCIx3 بسیار بالاست و استفاده از نخ های ضعیف تر در فرش، سبب می‌شود تا در حین بافت فرش، نخ پاره شود و فرش ما عیب دار شود و از طرفی تعداد بالای گره در تراکم طولی و عرضی این قالی ها، تولید کننده فرش را وادار به استفاده از نخ یکدست و بسیار نازک آکریلیک هیت ست شده می‌کند تا وضوح طرح و نقشه در فرش زیباتر جلوه دهد. الیاف هیت ست شده بسیار مقاوم هستند و استفاده از آن ها در بافت فرش های 1500 گل برجسته، عمر طولانی به بافته شما می‌بخشد. از طرفی نخ های هیت ست شده، وضوح نقشه و طرح را در فرش ها بیشتر می‌کند و جلوه درخشان و براقی به سطح قالی می‌دهد.

 

ضخامت فرش ماشینی 1500 شانه 

ضخامت فرش ماشینی 1500 شانه حدود 5 میلی متر است و این ضخامت در قسمت های فرو رفته فرش کمتر است؛ البته وزن فرش های ماشینی 1500 شانه گل برجسته کم نیست. بر خلاف تصور عده ای از افراد که خیال می‌کنند این بافته ها، جزو فرش های سبک وزن هستند؛ وزن این بافته های ماشینی با متراژ فرش ماشینی 1500 شانه 12 متری، در حدود 33 یا 34 کیلو گرم است، با متراژ فرش ماشینی 1500 شانه 9 متری در حدود 25 کیلو گرم و با متراژ فرش ماشینی 1500 شانه 6 متری آن ها در حدود 17 کیلو گرم است.

 

رنگبندی فرش گل برجسته 1500 شانه

رنگبندی فرش های گل برجسته 1500 شانه بسیار زیاد و متنوع است ولی امروزه سعی شده است از رنگ های جدید و به روز برای زمینه این فرش های ماشینی استفاده شود. کارخانه فرش کاشان سعی دارد هر ساله فرش های خود با رنگ های زیبا و جدید تولید کند تا ترکیب رنگ زیبایی در زمینه فرش ایجاد کند.

فرش 1500 زغالی

فرش های ماشینی با رنگ زمینه زغالی 1500 شانه، جزو رنگ های جدید سال است که کمی روشن تر از سرمه ای است که حس آرامش را به محیط خانه شما می‌دهد. ست کردن این رنگ با صدفی، کرم و یا سفید فوق العاده است. زیبایی فرش های زغالی در فرش های بدون پرز بودن و با ظرافت طرح و نگاره بالا، بسیار بیشتر است.

فرش 1500 شانه کرم

فرش ماشینی کرم 1500 شانه جز پرفروش ترین و پرکاربرد ترین رنگ ها در فروشگاه فرش کاشان است. زمینه روشن کرم با طرح و نگاره سنتی و اصیل، زیبایی ویژه و توصیف ناپذیری دارد. فرش های ماشینی زمینه کرم همیشه جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی هزار و پانصد شانه بوده است. مطمئن باشید که فرش های 1500 شانه گل برجسته کرم جلوه ی خاصی به دکوراسیون منزل شما خواهد داد.

فرش 1500 شانه نقره ای

فرش ماشینی نقره ای 1500 شانه نیز جزو رنگ های جدید است که سطحی صیقلی و براق و شیک دارد و شما می‌توانید فرش نقره ای 1500 شانه را با مبلمان قهوه ای یا شکلاتی و یا مبلمان استیل پایه های طلایی و یا نقره ای در دکوراسیون های مجلل خانه خود ست کنید. فرش های 1500 شانه نقره ای می تواند گزینه مناسبی برای سالن پذیرایی شما عزیزان باشد.

فرش 1500 شانه سرمه ای

رنگ سرمه ای برای فضاهای دلبازتر خانه مناسب است. رنگ آبی به فضا و محیط منزل آرامش می‌بخشد. در محیط های کوچک مجلل حتما از فرش 1500 شانه گل برجسته طرح افشان روشن استفاده کنید که از قبیل فرش های 1500 شانه گل برجسته طرح افشان کرم، نقره ای. فرش های سرمه ای 1500 شانه را بهتر است با رنگ سفید، کرم و یا صدفی، شیری و استخوانی ست کنید تا فضای خانه از تیرگی و از یکنواختی خارج شود. دلیل این ترکیب رنگ ها با فرش 1500 شانه سرمه ای آن است که طرح و نقشه فرش ماشینی 1500 شانه، خیلی شلوغ و پرنگاره است و بهتر است با رنگ های روشن تر ست شود تا فضا رنگ روشن و دلباز را به خود بگیرد.

 

قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه به دلیل بافته شدن با بهترین متریال مصرفی که در بافت خود دارند، مسلما دارای قیمتی بالاتر از دیگر فرش های ماشینی نیز هستند، چرا که نخ آکریلیک بهترین جنس نخی است که به نخ های پشم طبیعی بسیار شبیه بوده و از لحاظ کیفی نیز با نخ های طبیعی رقابت می کند، پس قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان بافته شده با نخ آکریلیک گران تر از نخ های پلی اوژن و پلی پروپیلن و... است. همانطور که می دانید این فرش های ماشینی شبه دستباف گونه به صورت گل برجسته تولید می شود که ایجاد بافت برجسته در این بافته با نخ و تولیدی خاص صورت می گیرد که از این رو مسلما قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 طبیعی است که از بافته های ساده گران تر باشد.

فرش 1500 شانه با نخ آکریلیک بافته می شود و حتما توجه داشته باشید که قسمت های فرو رفته در این فرش های ماشینی گل برجسته، با نخ هایبالک است که با عبور دادن بافته از زیر این غلطک ها نخ هایبالک جمع می شود و قسمت های فرو رفته و برجسته در سطح فرش ماشینی ایجاد می شوند؛ اما مهم‌ترین دلیل قیمت بالای فرش های 1500 شانه موارد زیر است:

  • تعداد 1500 گره در یک متر از عرض و 4500 گره در یک متر از طول، سبب استفاده بیشتر از نخ آکریلیک شده است و مسلما استفاده از نخ بیشتر برای تولید کننده هزینه بیشتری هم همراه است.
  • فرش های ماشینی 1500 شانه، به صورت گل برجسته تولید می‌شوند. فرآیند تولید گل برجسته بدین صورت است که در قسمت هایی که فرش فرو رفته است با نخ هایبالک و در قسمت های برجسته، الیاف اکریلیک هیت ست شده به کار می‌رود و در بافت فرش های گل برجسته 1500 شانه دو یا سه نخ به کار رود. برای برجسته کردن طرح فرش های 1500 شانه، اول محصول به صورت ساده بافته می‌شود و سپس بعد از بافت ساده از روی غلطک های داغ عبور داده می‌شود. قسمت هایی از فرش که با نخ آکریلیک بافته شده اند بدون تغییر باقی می‌مانند ولی قسمت هایی که با نخ هایبالک بافته شده اند، فرو می‌روند چون این نخ در برابر گرما و حرارت ذوب شده، جمع می‌شود و پایین تر از نخ آکریلیک می‌رود.
  • فرش های ماشینی 1500 شانه گل برجسته فقط باید با دستگاه HCIx3 بافته می‌شوند. این دستگاه ها وارداتی از شرکت وندویل بلژیک است که خرید این دستگاه های تولید فرش برای تولید کننده هزینه بالایی دارد.

به دلایل گفته شده می‌توان گفت که فرش ماشینی 1500 شانه جزو گران قیمت ترین فرش های ماشینی ایرانی هستند ولی شما مشتریان عزیز می‌توانید با مطلوب ترین قیمت، فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته کاشان را خریداری کنید که برای داشتن خریدی با نازل ترین قیمت می توانید استراتژی قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 را نیز مورد بررسی قرار داده و گران ترین بافته ها را با کمترین سود از فروشگاه های معتبر خریداری نمائید.

 

جدیدترین فرش ماشینی 1500 شانه

جدید ترین فرش ماشینی 1500 شانه همگی سنتی و کلاسیک و مدرن هستند و جزو طرح‌های شلوغ و پرنگاره ای هستند که این طرح‌ها و نقشه ها الهام گرفته از قالی های دستباف کاشان است. طراحان خوش ذوق ایرانی، طرح‌های قالی های دستباف را با طرح‌های جدید و فرش ماشینی طرح دستباف 1500 شانه را خلق کرده اند که زیبایی بی نظیری به فضای خانه و محیط می‌دهد. طرح های مدرن و فانتزی و طرح های پتینه و کهنه نما به صورت فرش 1500 شانه تولید نمی‌شوند. قبل از انتخاب طرح‌های فرش 1500 شانه، به این نکته توجه کنید که مدل‌های این فرش های با شانه و تراکم بالا، سنتی و کلاسیک است و در آنها طرح‌ها و نگاره‌های شلوغ و پر از پیچ و خم به کار رفته است و بهتر است در فضایی پهن شود که وسایل زینتی و اکسسوری‌های اضافی حذف شده است.

فرش طرح خشتی 

طرح های خشتی همان طرح هایی هستند سنتی که در متن فرش، به صورت مستطیل، مربع و یا لوزی های در کنار هم هستند و به هر کدام از آن ها خشت می‌گویند. داخل هر خشت فرش، نقش و نگاره های زیبایی حک شده است. این طرح های زیبا را امروزه به صورت فرش های خشتی افشان، فرش های خشتی ترنج دار نیز تولید می‌کنند. فرش های طرح خشتی را تصور کنید که نقش و نگار روی آن ها به صورت گل برجسته باشد و با شانه و تراکم بالا باشند. مسلما ظاهری شکیل تر به محیط منزل شما می‌دهد. ظرافت، زیبایی و انسجام فرش ماشینی خشتی 1500 شانه قابل مقایسه با فرش ماشینی خشتی 700 شانه و یا فرش ماشینی خشتی 1200 شانه نیست.

فرش طرح افشان

فرش ماشینی طرح افشان، نقشه کلاسیک و اصیل است که به آن، فرش بدون ترنج نیز می‌گویند. این نقشه و طرح به گونه ای است که گویا گل های قالی در سراسر متن فرش، پراکنده شده اند و این پراکندگی نظم خاصی در فرش ندارد. طراحان امروزه، مدل های افشان را با فرش های ترنج دار و یا فرش های خشتی تلفیق کرده اند و مدل جدید فرش افشان ترنج دار و یا فرش افشان خشتی را تولید کرده اند. فرش ماشینی 1500 شانه طرح افشان، زیبایی و ظرافت و طرح و نگاره اش قابل مقایسه با فرش ماشینی افشان 700 شانه و یا فرش ماشینی 1200 شانه افشان نیست.

فرش طرح ترنج دار

یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین طرح های فرش کاشان که چندین سال است این طرح در شانه و تراکم های مختلف و در مدل های گوناگون ارائه می‌شود، فرش های ماشینی طرح ترنج دار و لچک است. طرح ترنج دار و لچک از اولین طرح های سنتی و کلاسیک فرش بوده است. ظرافت و زیبایی ترنج و لچک، وقتی بیشتر است فرش شانه 1500 با تراکم 4500 صورت گل برجسته تولید شود. ترنج برجسته در مرکز فرش زیبایی بی نظیری به دکوراسیون شما می‌دهد. در چیدمان فرش های ماشینی طرح ترنج دار دقت کنید تا ترنج در مرکز فضا قرار گرفته و چیدمان منظم و متقارن در فضای منزل شما ایجاد شود.

فرش طرح ریز ماهی

یکی از طرح های بسیار قدیمی که هر ساله این طرح سنتی در شانه و تراکم 1500 تولید می‌شود، فرش طرح ریز ماهی است که این طرح تلفیقی از طرح سنتی و مدرنیته است و تصویری از ماهی های درهم را نشان می‌دهد. متن فرش، پر از نقش و نگارهای خمیده و پیچیده و در هم تنیده است و بیینده در یک نگاه، تصوری از ماهی های پیچ در پیچ را دارد. طرح های فرش 1500 شانه بسیار زیاد هستند.

 

خرید مستقیم فرش 1500 شانه از کارخانه فرش کاشان

فرش های ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته، امروزه جای قالی های دستباف را در خانه ها گرفته اند. این فرش ها، فرش های تزیینی هستند که هنر اصیل ایرانی را نشان می‌دهد و طرح های آن همگی سنتی، کلاسیک و تلفیقی از سنتی و مدرنیته هستند. خرید فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته درست است برای بسیاری از افراد به دلیل قیمت بالا، غیر باور است ولی خریداران می‌توانند با خرید مستقیم این فرش ها از کارخانه فرش کاشان، فرش ماشینی گل برجسته 1500 شانه را به قیمت درب کارخانه دسترسی پیدا کنند. فرش های 1500 شانه کاشان توسط کارخانه فرش کاشان تولید می‌شود و خرید این بافته های زیبا و ظریف، به صورت اینترنتی و جضوری امکان پذیر است.

خرید اینترنتی فرش های 1500 شانه گل برجسته از این کارخانه، فرصتی است برای کسانی که دور از کاشان زندگی می‌کنند و بنابر دلایلی نمی‌توانند به کاشان سفر کنند. این افراد می‌توانند فرش مورد نظر خود را به صورت آنلاین و اینترنتی، خرید کنند. در خرید حضوری افراد می‌توانند به کارخانه فرش کاشان مراجعه کنند و از نزدیک، شاهد زیبایی و کیفیت طرح های فرش 1500 شانه باشند. سطح بدون پرزدهی و نقوش گل برجسته آن را لمس کنند. خرید حضوری، برای کسانی است که به خرید های آنلاین و اینترنتی اعتمادی ندارند. شما مشتریان عزیز می‌توانید با خرید مستقیم فرش 1500 شانه از کارخانه فرش کاشان، این فرش ماشینی زیبا و با کیفیت را با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کنید.

 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی