تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

آنچه که باید قبل از خرید یا سفارش تابلو فرش چاپی بدانید!

نام نویسنده: زینب عسکری
آنچه که باید قبل از خرید یا سفارش تابلو فرش چاپی بدانید

تاریخچه‌ ی تابلو فرش ها
تابلو فرش های چاپی چیست؟
مقایسه ی تابلو فرش چاپی با تابلو فرش ماشینی بافت
جدیدترین طرح های تابلو فرش چاپی
نحوه ی تولید تابلو فرش های چاپی
ابعاد استاندارد تابلو فرش های چاپی

تابلو فرش خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

بسیاری از مردم دغدغه ی خرید بهترین هدیه برای عزیزان خود را دارند که راهی بهتر و تاثیرگذارتر برای ابراز محبت‌شان باشد و یکی از بهترین راه ها ثبت لحظات و چاپ آن است و اگر این لحظات به طوری چاپ شود که ماندگاری و زیبایی در آن باشد دلپذیرتر و دلنشین تر خواهد بود. امروزه بهترین و ماندگارترین روش برای چاپ لحظات خود و هدیه کردن آن استفاده از چاپ عکس روی تابلو فرش هاست که علاوه بر زیبایی و ماندگاری یک اثر هنری بسیار زیبا و چشم نواز است و مسلما چشم هر بیننده ای را به سمت خود می کشد و در هر جایی نصب شود بسیار مجذوب کننده خواهد بود؛ دراین مطلب آنچه که باید قبل از خرید یا سفارش تابلو فرش چاپی بدانید برای شما بیان کرده ایم.

 

تاریخچه‌ ی تابلو فرش ها

در ابتدا به شرح مختصری از تاریخچه‌ی تابلو فرش ها می پردازیم همان طور که می‌دانید تابلو فرش ها ابتدا به صورت دستی بافته می شد اما این تابلو فرش ها در مدت زمان طولانی به دست می آیند و هر محصولی که با دست و سنتی به عمل آید زحمت زیادی دارد و مسلما هزینه ی بالایی خواهد داشت که خرید و تهیه ی تابلو فرش های دست بافت برای عموم مردم مقدور نمی باشد سپس با پیشرفت ماشین آلات این تابلو فرش ها به صورت ماشینی بافته و به دلیل هزینه ی مناسب تر نسبت به تابلو فرش های دستباف عرضه و تقاضای این تابلو فرش ها بیشتر شد و در پی آن برای تسریع و رفع نواقص و محدودیت ها پس از مدتی تابلو فرش های چاپی روی کار آمدند.

 

تابلو فرش های چاپی چیست؟

سوالی که این روز ها پرسیده می شود این است که تابلو فرش چاپی چیست و نحوه ی تولید و پردازش آن به چه صورت است باید گفت ابتدا تابلو فرش سفید به وسیله ی دستگاه های بافندگی عالی و بروز با شانه و تراکم بالا و الیافی مناسب برای چاپ، بافته شده و در ابعاد مناسب و مشخص برش داده و سپس ریشه به آن زده می شود. پس از این مراحل تصویر سفارشی مشتری ابتدا بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده و به وسیله ی حرارت دستگاه درست مانند چاپ عکس یا متن روی کاغذ، روی تابلو فرش سفید چاپ می شود با این تفاوت که تابلو فرش چاپی دارای رنگ هایی با دوام طولانی تر است و این نوع تابلو فرش ها در مدت زمان خیلی کمی به تولید می رسد.

 

مقایسه ی تابلو فرش چاپی با تابلو فرش ماشینی بافت

در باب مقایسه ی تابلو فرش چاپی با تابلو فرش ماشینی بافت باید بگویم که در تابلو فرش های ماشینی بافت ابتدا باید تصویر به وسیله ی طراح حرفه ای به نقشه ی بافت تبدیل شود تا دستگاه بتواند آن را ببافد ولی در تابلو فرش چاپی نیازی به طراح نیست و تصویر شما تنها با بر روی کاغذ مخصوص قرار گرفتن و حرارت دستگاه، چاپ می شود. در تابلو فرش های ماشینی بافت دستگاه با نخ هایی که از قبل رنگ آمیزی شده که تعداد این رنگ ها محدود به 8 تا 10 رنگ است، نقشه ی تصویر را می بافد اما در تابلو فرش های چاپی تصویر مورد نظر با همان رنگ بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده و دستگاه همان طرح و رنگ را با حرارت بر روی تابلو فرش سفیدی که در دستگاه قرار داده شده چاپ می کند.

دستگاه های تابلو فرش ماشینی بافت جفت بافت هستند یعنی در هر بافت دو تابلو فرش بافته می شود که یک تابلو فرش با طرح اصلی و یک تابلو فرش قرینه ی طرح است و در سفارشاتی که در آن خط و آیه ای از قرآن به کار رفته باشد به دلیل قرینه شدن خط ها تابلو فرش دوم مسلما به کار نمی آید. زیرا نحوه ی کار اکثر دستگاه ها این است که فرش را به صورت جفتی می بافند گرچه این تابلو فرش ها نسبت به تابلو فرش دستباف قیمت مناسب تری دارد ولی خریداران باید هزینه ی دو تابلو فرش را بپردازند اما در تابلو فرش های چاپی دستگاه ها جفت بافت نیستند و خریداران تنها هزینه ی یک تابلو فرش را پرداخت می کنند.

مقایسه تابلو فرش ماشینی چاپی با تابلو فرش ماشینی بافت

 

درباره ی زمان تولید هر یک از این تابلو فرش ها باید بگویم چون در تابلو فرش ماشینی بافت نیاز به طراح حرفه ای است تا تصویر سفارش داده ی مشتریان را به نقشه ی قابل بافت برای دستگاه تبدیل کند و سپس دستگاه آن را با نخ ها ببافد در چنین شرایطی به وضوح مشخص است که مدت زمان زیادی سپری می شود تا تابلو فرش به دست خریدار برسد اما در تابلو فرش های چاپی عمل چاپ بر روی تابلو فرش در چند ثانیه حاصل می شود.

در هر خریدی بعد از کیفیت، قیمت است که بیشترین اهمیت را دارد؛ چنانچه قبلا اشاره شد با توجه به اینکه دستگاه های ماشینی بافت در هر سفارش، تابلو فرش ها را به صورت جفت می بافند و همچنین به غیر از هزینه های خود بافت، هزینه ی طراحی تصویر به نقشه‌ی بافت را هم شامل می شود؛ خریداران با هزینه و قیمت بالاتری نسبت به تابلو فرش های چاپی روبرو هستند، زیرا در هر چاپ دستگاه فقط بر روی یک تابلو فرش کار میکند و چاپ نیازی به طراح حرفه ای نقشه ی بافت ندارد؛ قیمت تابلو فرش های چاپی برای عموم علاقه مندان و خریداران بسیار به صرفه و رضایت بخش است.

 

جدیدترین طرح های تابلو فرش چاپی

می‌دانید که طرح های تابلو فرش دستباف بیشتر طبق طرح و نقشه های قدیمی است و شامل نقش های سنتی و آیات قرآن می شود و در تابلو فرش های ماشینی بافت می توان از طرح و تصویر دلخواه استفاده کرد ولی به علت محدود بودن در رنگ و همچنین انتخاب تصویری که بتوان به نقشه ی قابل بافت برای دستگاه تبدیل کرد این شرایط را ایجاب می کند که بهترین گزینه تابلو فرش های چاپی است که هیچ محدودیتی برای رنگ و طرح و تصویر ندارند و شما می توانید هر تصویری از جدیدترین طرح های تابلو فرش چاپی و همچنین عکس های خانوادگی، منظره و حیوان مورد علاقه‌تان و چهره‌ی هر شخصیت علمی، سیاسی و هنری را با همان رنگ و کیفیت داشته باشید.

 

نحوه ی تولید تابلو فرش های چاپی

نحوه ی تولید تابلو فرش های چاپی به این صورت است که چاپ بر روی تابلو فرش های سفید در دو نوع انجام می شود که یکی از آن چاپ سطحی با دستگاه های سابلیمیشن است و دیگری چاپ عمقی که با دستگاه های کلاریس صورت می گیرد و هردو نوع این چاپ ها با بالاترین کیفیت انجام می گیرد اما تفاوتی با یک دیگر نیز دارند که در ادامه روش کار این دستگاه ها برای تولید تابلو فرش های چاپی بیان شده است.

چاپ سطحی

در چاپ سطحی یک چاپ روی لایه ی سطحی به وسیله ی دستگاه های پرسی و حرارتی سابلیمیشن صورت می گیرد؛ ابتدا تصویر با جوهر مخصوص سابلیمیشن روی کاغذ سابلیمیشن مرغوب چاپ شده که از نظر رنگ هیچ تفاوتی با تصویر ندارد سپس دستگاه با حرارت بالا و یکنواخت تصویر روی کاغذ را روی فرش پرس حرارتی می کند که این یکنواختی باعث کیفیت بالا در چاپ می شود.

چاپ عمقی

در این چاپ اساس کار با دستگاه های سابلیمیشن یکسان است و تنها تفاوتی که داراست به وسیله ی دستگاه های بسیار پیشرفته ی کلاریس رنگ‌ها به عمق تابلو فرش ها تزریق می شود به صورتی که شما می توانید تصویر را حتی در پشت تابلو فرش هم مشاهده کنید و هیچ اثری از رنگ سفید تابلو فرش خام به چشم نمی خورد.

 

ابعاد استاندارد تابلو فرش های چاپی

تابلو فرش های چاپی در هر ابعادی که مشتریان علاقه مند به آن باشند و درخواست کنند از بزرگ‌ترین ابعاد تا کوچیک‌ترین آنها تولید می شود و هیچ محدودیتی در ابعاد نیز ندارد. ولی رایج ترین ابعاد همان ابعاد استاندارد است که بیشترین درخواست را از سوی خریداران دارد در ادامه پر فروش ترین ابعاد استاندارد تابلو فرش های چاپی جدید را ذکر کرده ایم.

  • 35*50
  • 50*70
  • 50*100
  • 70*100
  • 100*150
  • 60*90

 

تابلو فرش خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

سؤال بسیار مهم درباره‌ی تابلو فرش ها این است که تابلو فرش خوب دارای چه ویژگی هایی است و همچنین اگر در مورد انواع نخ های به کار رفته شده در بافت تابلو فرش چاپی یا کیفیت آن‌ها برایتان سؤال پیش آمده است در این قسمت برای شما توضیحانی آورده ایم که می تواند به شما کمک کند که با اطمینان بیشتری این نوع تابلو فرش ها را برای خود یا عزیزانتان خریداری نمایید.

جنس نخ خاب

بخشی که شما در تابلو فرش می بینید و لمس می کنید همان نخ خاب تابلو فرش است بستر این نخ، نخ های تار و پود هستند که در میان یکدیگر عبور کرده اند و گره های نخ خاب به این نخ ها متصل است؛ نخ خاب در هر فرش و تابلو فرشی بسیار اهمیت دارد زیرا بیشترین سهم در تشکیل هر فرش و تابلو فرشی برای این نخ بوده است که در تابلو فرش های چاپی سعی شده، از بهترین نخ ها برای نخ خاب استفاده شود از جمله نخ پلی استر که بسیار رنگ پذیر، نرم، سبک، بادوام، ضد آلرژی و بهداشتی، قابل شست و شو است و همچنین بو و رطوبت نمی گیرد.

قابل شست و شو

اکثر خریداران تابلو فرش ها که تمایل به خرید تابلو فرش چاپی برای چاپ تصویر دلخواه خود را دارند تصور می کنند ممکن است با گذشت زمان و یا شست و شو تابلو فرش تغییر رنگ دهد و به همین علت در خرید این نوع تابلو فرش ها مردد می شوند ولی بهتر است بدانید که دمای چاپ برای تابلو فرش های چاپی بیش از 150 درجه ی سانتیگراد است.

بنابراین برای تغییر رنگ تابلو فرش های چاپی به دمایی بیش از 150 درجه ی سانتیگراد نیاز داریم که مسلما این دما در شست و شوی تابلو فرش ها به هیچ وجه صورت نمی گیرد زیرا آب در دمای 100درجه ی سانتیگراد بخار می شود و در هیچ محیطی از محیط مساعد برای زندگی انسان دما به 150 درجه ی سانتیگراد نمی رسد پس علاقه مندان و خریداران با خیالی راحت می تواننند این اثر هنری چشم نواز را خریداری کرده و نگرانی از بابت شست و شو تغییر رنگ آن را نداشته باشند. بهتر است برای شست و شوی آن از آب ولرم و شامپو فرش استفاده نمایید.

ضد حساسیت بودن!

برخی دیگر از خریداران تصور می کنند که تابلو فرش های چاپی برای آن ها باعث بروز حساسیت و آلرژی می شود و ممکن است به خارش و آبریزش بینی و چشم، خارش و تحریک گلو، قرمزی و خارش پوست، سرفه کردن و... دچار شوند؛ درست است که تابلو فرش های ماشینی مانند تابلو فرش های دست بافت از نخ های پشم و پنبه نیستند و از الیاف مصنوعی ساخته شده اند.
 اما مواد حساسیت زا مانند پرز ها و موهای ریز، آلودگی ها، گرد و خاک، بخش های میکروسکوپی حشرات و... ممکن است در هر بافتی یافت شود اما تابلو فرش های چاپی با دارا بودن تراکم بالا و بافت کوتاه تر و محکم تر شرایط را برای نفوذ این ذرات بسیار محدود می کند و همیشه سعی شده در تولید این تابلو فرش ها از موادی استفاده شود که باعث بروز حساسیت در افراد نشود و خریداران با خیالی آسوده خرید و هدیه دادن آن را انجام دهند.

ضخامت

ضخامت تابلو فرش ها با افزایش شانه (تعداد گره ها در عرض) و افزایش تراکم (تعداد گره ها در طول) کمتر می شود؛ به این دلیل که افزایش شانه و تراکم باعث می شود ارتفاع نخ خاب کم و تابلو فرش ریز بافت شود که این ریز بافتی باعث افزایش زیبایی و دلپذیری تابلو فرش هاست و همچنین ضخامت کم این تابلو فرش ها در شست و شوی راحت آن‌ها نیز کمک می کند.

تولید

مزیتی که تابلو فرش چاپی در تولید دارا می باشد این است که برخلاف تابلو فرش ماشینی بافت که ممکن است در آن پارگی نخ چله، دو رنگی، تیغ خوردگی و کچلی در بافت فرش رخ دهد؛ تابلو فرش چاپی این مشکلات را ندارد زیرا تابلو فرش سفیدی که برای چاپ تصویر بر روی آن استفاده می شود کاملا بی نقص بوده و اگر دارای نقص باشد مسلما چاپ بر روی آن صورت نمی پذیرد.

 

خرید اینترنتی تابلو فرش چاپی

برای یک خرید اینترنتی که قابل اطمینان مشتریان باشد فروشگاهی نیازمند است که توانایی آن را داشته باشد کالایی متنوع، با بیشترین کیفیت و همچنین دارای قیمتی بسیار مناسب را در مدتی کوتاه به دست همه‌ی مشتریان خود برساند و همچنین نام و سابقه‌ی آن ضمانتی باشد برای خریدارانی که نسبت به خرید اینترنتی تردید دارند؛ فروشگاه ما سال هاست برای داشتن این ویژگی ها تلاش کرده و موفق شده است مشتریانی ثابت برای خود داشته باشد. شما عزیزان می توانید همه روزه جهت خرید اینترنتی تابلو فرش چاپی و یا ثبت سفارش با فروشگاه فرش کاشان تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی