تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

محبوبیت های فرش 1200 شانه گل برجسته و دلایل آن

نام نویسنده: امید انصاری
محبوبیت های فرش 1200 شانه گل برجسته و دلایل آن

فرش های گل برجسته چیست؟

ویژگی های مهم فرش 1200 شانه گل برجسته

محبوب ترین طرح های فرش 1200 شانه برجسته

نحوه تشخیص فرش گل برجسته از فرش معمولی

عوامل تأثیر گذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

نظر خریداران درباره فرش های گل برجسته چیست؟

نکاتی در مورد خرید اینترنتی فرش 1200 شانه گل برجسته

فرش های 1200 شانه گل برجسته نوعی مدرن و امروزی از فرش های ماشینی هستند که در آن الیافی مثل اکریلیک هایبالک بکار رفته که موجب برجسته و سه بعدی بودن فرش می‌شود. محصولات گل برجسته به دلیل حالت سه بعدی‌ای که دارند، از زیبایی بی‌نظیر و شیک بودن خاصی برخوردارند و به همین دلیل جزو پرفروش‌ترین فرش های ماشینی و منشأ محبوبیت فرش های گل برجسته است. بافته های گل برجسته به علت نوع الیاف خاص و روش خاص پرداخت نسبت به بافته های ساده، گران‌تر هستند. این نوع فرش آنقدر لطافت و ظرافت دارد که بیشتر اوقات از آن برای تزئین و زیباسازی دکوراسیون خانه و مسکن استفاده می‌شود.

در فرش های 1200 شانه سبب می‌شود تا نقش و طرح فرش با وضوح بیشتری به چشم بیاید و فرش شباهت زیادی به فرش دستباف پیدا کند. بنابراین می‌توان گفت که در میان این فرش های دستباف گونه، فرش 1200 شانه گل برجسته از جمله جدیدترین و پرطرفدارترین مدل های موجود در بازار است. در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل بیشتری درباره محبوبیت های فرش 1200 شانه گل برجسته بدانید...

 

فرش های گل برجسته چیست؟

فرش گل برجسته به فرشی گفته می‌شود که نقوش آن بلندتر از زمینه‌ بافته می‌شود و شکلی سه‌بعدی به خود می‌گیرند. بافته های گل برجسته، هنری چشم نواز در صنایع دستی ایران به حساب می‌آید و یکی از جدید ترین فرش ماشینی درجه یک کاشان می‌باشد که در بافت این فرش زیبا شما به وضوح بافت ریز، ظریف و زیبا را می‌توانید ببینید. تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان جهانی هستند که در صنعت فرش بافی، بافته های برجسته را هم دارند.

نمونه فرش گل برجسته کاشان

 

ویژگی های مهم فرش 1200 شانه گل برجسته

در صنعت فروش فرش عوامل مختلفی باعث شده تا کیفیت هر فرش با فرش های دیگر تغییر یابد. مهم ترین عوامل مؤثر بر کیفیت فرش عبارتند از رنگ، طرح، شانه و تراکم فرش، متراژ فرش، الیاف بکار رفته در فرش و... از عواملی است که در قیمت فرش تاثیر بسزایی دارد و خریدار باید با توجه به نیاز و شرایط مالی خود، فرش را انتخاب کند. در این قسمت به گوشه ای از ویژگی‌ها و مزایای محصولات گل برجسته می پردازیم تا به شما کمک کند که خریدی مطمئن‌تر و رضایت بخش را تجربه کنید؛

تراکم فرش

برای درک و مفهوم فرش 1200 شانه تراکم 3600، نیاز دارید که معنی شانه و تراکم را متوجه شوید که منظور از شانه و تراکم چیست. در فرش ماشینی، شانه به تعداد گره هایی که در یک متر عرض فرش توسط دستگاه بافندگی فرش ماشینی بافت می‌شود، گفته می‌شود و تراکم نیز به تعداد گره هایی که در یک متر طول فرش ماشینی بافته می‌شود، می‌گویند. فرش 1200 شانه با تراکم 3600 بافته می شود که به فرش دستبافتگونه شباهت زیادی دارد. بخاطر فشردگی‌ای که بین ریشه هایش وجود دارد از مقاوت بالایی برخوردار است و توسط بهترین و مجهز ترین دستگاه های بافندگی روز دنیا بافت می‌شود.

طرح و رنگ بندی فرش های گل برجسته

در بافته های گل برجسته هشت رنگ واقعی و مختلف در بافتش به کار رفته است و از لحاظ رنگ بندی و طرح و نقشه، از تنوع بالایی نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارد. لازم به ذکر است که تنوع طرح فرش های 1200 شانه گل برجسته نسبت به فرش های 1500 شانه خیلی بیشتر و با کیفیت تر است. در پشت بافته های گل برجسته با کیفیت، هیچ گونه قلاب خوردگی یا ایراد و نخ اضافه برنمی‌خورید و همچنین به مرور زمان دچار خوردگی، چروک، پارگی و... نمی‌شود. این نوع فرش در طولانی مدت فرم و ظاهر خود را از دست نمی‌دهد.

الیاف بکار رفته در فرش های گل برجسته

فرش 1200 شانه گل برجسته بخاطر الیاف خاصی که در آن بکار رفته است دارای انعطاف بالا و ارتفاع نخ خاب پایین است. به دلیل استفاده از الیاف مرغوب و باکیفیت هیچ گونه بوی پلاستیک یا شیمیایی مانند نمی‌دهد وبا داشتن الیاف اکریلیک هیت ست بدون پرز دهی و ضد حساسیت می‌باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های فرش گل برجسته بخاطر الیاف مرغوبش، می‌توان به ظرافت و لطافت بالایی ک دارد و آن را شبیه به فرش های دستباف می‌کند اشاره کرد.

نقاط ضعف فرش های گل برجسته 1200 شانه

به دلیل ضخامت کم فرش های 1200 شانه گل برجسته، برای شسشتشو و تطهیرش به افراد با تجربه و خبره نیاز است. برای جارو زدن کمی مشکل ساز است و باید از جارو های قوی استفاده کرد. قالی های گل برجسته در سطح خود ناهمواری دارند که باعث می‌شود بیش تر در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار بگیرند و به دلیل ضخامت کم فرش برای گرما بخشیدن به کف منزل و خانه مناسب نیست. پس نتیجه می گیریم که فرش های گل برجسته فقط جنبه زیبایی و دکوراسیونی دارند. درباره قیمت این نوع فرش باید گفت که قیمت فرش های گل برجسته نسبت به بافته های ماشینی دیگر بیشتر است.

 

محبوب ترین طرح های فرش 1200 شانه برجسته

طرح و نقش فرش ها و بافته های ایرانی را می‌توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. نکته مهمی که در رابطه با طرح و نقش ها باید در نظر داشته باشید این است که دسته بندی طرح های امروزی، طرح های دست به دست شده اصیل ایرانی هستند. سعی ما بر این است تا در این مطلب به طور ساده و قابل درک، برای طرح ها مثال و توضیحی دهیم تا برا خواننده محترم و همگان جذابیتی هرچند کوچک داشته باشد. از جمله محبوب ترین طرح های فرش 1200 شانه برجسته می توان به موارد زیر اشاره نمود.

فرش طرح افشان

فرش های طرح افشان مثل نام آن حالت بی نظمی و مختلط دارند. اگر به طرح بیشتر فرش های ایرانی دقت کنید متوجه یکدستی خاصی در آن‌ها خواهید شد. فرش گل برجسته 1200 شانه طرح افشان به این گونه است که گل و برگ و شاخه ها به طور مختلط و بی نظم و بدون پیوستگی با یکدیگر در فرش پخش شده اند و شاید برعکس فرش های دیگر، اجزا و اشکال به هم پیوسته در آن وجود نداشته باشد. در فرش هایی با طرح افشان نظم وجود ندارد و به همین سبب نام افشان را بر روی آن گذاشتند.

فرش طرح اسلیمی

یکی دیگر از نقش های اصیل ایرانی، فرش گل برجسته طرح اسلیمی است. کلمه اسلیمی از اسلیم به معنای جوانه می‌باشد. این طرح درحرکت دورانی شاخه ها در بین برگ ها صورت می‌گیرد. طرح اسلیمی انواع مختلفی دارد و بیشتر اوقات این طرح در قالب ها تکرار می‌گردد.

فرش طرح خشتی

یکی از زیبا ترین طرح های فرش اصیل، فرش 1200 شانه طرح خشتی است. بافندگان و هنرمندان این طرح را به دیواری سرشار از قاب عکس های کوچک و مربعی شکل تشبیح کرده اند که در هر قاب یک تصویر زیبا قرار دارد. این طرح از قاب های چند ضلعی و بیشتر مربعی شکل به وجود آمده و زیبایی چشم نوازی دارد.

فرش طرح گلدانی

فرش های طرح گلدانی همانطور که از نامش پیداس تشکیل شده از گل و گلدان ها با شکل و اندازه های مختلف است. در این طرح معمولان یک گلدان بزرگ در وسط فرش نقش پیدا می‌کند و گل های ریز درشت او را محصاره می‌کنند و زیبایی قابل توجهی به خود می‌گیرد.

فرش طرح گل فرنگ

فرش طرح گل فرنگ ترکیبی از طرح ها و نقش های ایرانی با گل های زیبا و طبیعی است که بیشتر از گل سرخ استفاده می‌شود. در این طرح معمولا از رنگ های شاد و روشن مخصوصا رنگ سرخ و قرمز استفاده می‌کنند. طرح گل فرنگ یکی از پرفروش ترین فرش های اصیل ایرانی است که در عین سادگی، زیبایی چشم نوازی را به شما تقدیم می‌کند.

فرش طرح محرابی

نام فرش های طرح محرابی از خوده محراب الهام گرفته شده و در آن ستون ها و قندیل ها و همینطور گل ها به نقش آن اضافه شده است که لازم به ذکر است از این طرح بیشتر در مساجد و اماکن مذهبی استفاده می‌شود.

فرش طرح باغ معلق

درباره فرش طرح باغ معلق می‌توان از ترنج متفاوتی که در مرکز فرش خودنمایی می‌کند صحبت کنیم که به صورت طرحی خورشیدی شکل خودنمایی می‌کند. بوم فرش به کمک یک قابی مستطیل شکل که خود با استفاده از طرح های مدور ترکیب شده است از حاشیه جدا شده است. حاشیه فرش طرح باغ معلق را نواری مستطیل شکل تشکیل داده است که با استفاده از طرح های ریز از گل و بوته های زیبا طراحی و نقش بندی شده است و به جذابیت فرش اضافه کرده است.

 

نحوه تشخیص فرش گل برجسته از فرش معمولی

یکی از مشکلات خریداران، نحوه تشخیص فرش های گل برجسته از فرش معمولی است. منظور از فرش معمولی یعنی استفاده از مواد آکریلیک یا BCF و مخلوطی از این دو، یا الیاف جدید ابریشم مصنوعی (پلی استر) باشد. جنس نخ استفاده شده در یک قالی معمولی صد درصد، الیاف آکریلیک است و کسانی که به دنبال این محصول هستند بیشتر به داشتن این نوع نخ دقت می‌کنند. دو ماده اصلی باعث می‌شود که دسته جدید بافته های گل برجسته از فرش عادی جدا شود که شامل نخ آکریلیک هیت ست و هایبالک می‌باشد که باعث برآمدگی و سه بعدی شدن بافته های گل برجسته می‌شود و به آن طرح و مدل زیبا و منحصر به فردی می‌بخشد. فرش هایبالک یکی دیگر از نام های این محصولات می‌باشد ک ارتفاع قسمت های برجسته را از دیگر نقاط بیشتر می‌کند که حدود 1 میلی متر است و همین باعث متفاوت بودن این محصول می‌شود و می‌تواند هنگام دست کشیدن روی فرش،، در بعضی از قسمت های فرش، ارتفاع و برآمدگی را حس می‌کنید.

 

عوامل تأثیر گذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته به ویژگی‌های زیادی بستگی دارد مثل اندازه هایش که در سایز های 6 متری، 9 متری و 12 متری است که هرچه متراژ بالاتر برود طبیعتا قیمت کالا هم بیشتر می‌شود. اما معمولا به دلیل الیاف خاصی که در آن به کار گرفته می‌شود، شانه، تراکم، بافت ریز، طرح و نقش به‌روز، گران قیمت‌تر از سایر فرش ها هستند و به همین دلیل نیاز به نگهداری و مراقبت ویژه دارند. یکی از عوامل و دلایل تأثیر قیمت، جنس نخ بکار رفته در هر فرش می‌باشد. فرش های معمولی بیشتر از نخ پرز، نخ پود و نخ تار تشکیل شده اند درحالی که فرش های 1200 شانه گل برجسته علاوه بر این مواد، از دو نوع ماده دیگر بنام اکریلیک هیت ست و هایبالک هیت ست استفاده شده اند که بیش از 80 درصد الیاف فرش را به خود اختصاص داده و حالت سه بعدی به خود می‌گیرد و تفاوت چشم گیری را در آن حس می‌کنید. این امر طبیعتا در قیمت هم تأثیر بسزایی دارد که دربرابر زیبایی و برتری که نسبت به فرش های معمولی پیدا می‌کند، ارزشش را دارد. از دیگر دست آوردهای مدل های گل برجسته فرش های ماشینی که نسبت به فرش های معمولی برتری پیدا می‌کنند، میتوان به زیبایی و ظرافت بالا، تراکم بیشتر گره ها، تنوع زیاد فرش های گل برجسته و... اشاره کرد.

بررسی قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

نظر خریداران درباره فرش های گل برجسته چیست؟

در نظرسنجی هایی که انجام می‌شود طرح و رنگ و قیمت مورد بررسی قراره گرفته می‌شود و طبق نظرسنجی های انجام شده، فرش های آکریلیک هیت ست شده با شانه و تراکم بالا جز بهترین فرش ها بوده اند و در نظرسنجی بهترین تراکم فرش، فرش های 1200 شانه گل برجسته از بهترین فرش ها به حساب می‌آیند. فرش های کاشان امروزه جز بهترین و باکفیت ترین فرش های کشور و خاورمیانه به حساب می‌آید. فرش های گل برجسته کاشان جزو بهترین و بالاترین کیفیت را دارند و دارای زیبا ترین مدل و طرح ها در بین فرش های ماشینی هستند. صحبت از کیفیت شد، در نظرسنجی که این اواخر صورت گرفته، فرش های آکریلیک هیت ست شده با شانه و تراکم بالا جز بهترین فرش های ماشینی بوده است زیرا الیاف اکریلیک هیت ست دارای بالاترین و بهترین کیفیت می‌باشد. در مقایسه قیمت ها بین فرش ها، قیمت فرش 1200 شانه برجسته هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت نسبت به دیگر فرش ها بهتر و به صرفه تر است.

 

نکاتی در مورد خرید اینترنتی فرش 1200 شانه گل برجسته

 امروزه با وجود مشغله های کاری مردم، بهترین راه برای خرید کالا، خرید اینترنتی و به صورت مجازی است زیرا در کوتاه ترین زمان و با حذف هزینه های اضافی کالای مورد نظر شما به دستتان می‌رسد. یکی از این کالا ها که از مهم ترین اشیاء در دکوراسیون منزل نیز به حساب می‌آید، فرش و قالی های گل برجسته می‌باشد. یکی از ویژگی های خرید فرش 1200 شانه گل برجسته به صورت آنلاین و غیر حضوری که این روز ها با استقبال بی نظیری نیز مواجه شده، این است که شما به آسانی می‌توانید انواع مختلف فرش های ماشینی 1200 شانه ساده یا برجسته دار را با طرح های کلاسیک و مدرن مشاهده کنید و با صبر و حوصله فرش دلخواه خود را می‌توانید انتخاب و خریداری کنید.

برای خرید آنلاین فرش ماشینی باید وبسایت هایی را انتخاب کنیم که دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند. این وبسایت ها کاملا حقیقی و مطمئن و همچنین دارای مجوز رسمی دولتی می‌باشند. یکی از مزیت هایی که در این چند سال بین شرکت ها مخصوصا هایپر فرش ها گفته می‌شود، داشتن گارانتی چندین و چند ساله برای فرش و قالیچه ها است. این یک راه حل خوب و امیدوار کننده برا شما خریدار محترم است. ولی مراقب باشید، زیرا که گارانتی خوب است ولی به شرط آنکه قیمت یا وجه اضافی بابت آن پرداخت نکنید.
گروه تجاری فرش کاشان یکی از این فروشگاه های فرش آنلاین و اینترنتی است که قابل اطمینان بوده و مهم تر از همه تمامی طرح ها و مدل های روز دنیا یا کلاسیک را می‌توانید مشاهده و فرش مورد پسند خود را از طریق این سایت انتخاب کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی