تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش مناسب قیمت چگونه فرشی است؟

نام نویسنده: امید انصاری
فرش مناسب قیمت چگونه فرشی است؟

فرش ارزان قیمت چیست؟
عوامل مؤثر بر ارزان بودن فرش

پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی ارزان
خرید فرش با قیمت مناسب و کیفیت بالا

امروزه بیشتر مردم برای خرید فرش مناسب قیمت به دنبال کیفیت و همینطور فرش ارزان هستند تا بتوانند فرشی زیبا و ارزان قیمت برای دکوراسیون های منزل خود خریداری کنند. خرید فرش ارزان دلیل بر بی کیفیتی آن فرش نیست، بلکه شرایطی خاص این امکان را برای خریدار به وجود می‌آورد تا فرشی باکیفیت و ارزان تهیه کنند. قیمت فرش ماشینی بسته به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آنها شانه و تراکم، تعداد رنگ فرش و جنس الیاف در قیمت است. در این مقاله، به این سوال که فرش مناسب قیمت چگونه فرشی است؟ پاسخ داده و شما را با خصوصیت های فرش مناسب قیمت و خوب آشنا می‌کنیم تا برای خرید فرش، مانند یک کارشناس به سراغ فرش دلخواه خود بروید و از اطلاعات کافی برخوردار باشید.

 

فرش ارزان قیمت چیست؟

خرید فرش ارزان قیمت، موضوعی مهم در خرید یک فرش خوب است. یکی از دلایلی که بعضی فرش ها، مناسب قیمت و ارزان هستند، ماشینی است که این فرش را بافته است زیرا مدرن و بروز بودن یا قدیمی بودن ماشین در قیمت فرش تأثیر می‌گذارد. اولین مرحله برای خرید یک فرش مناسب قیمت، درنظر گرفتن مکان لازم و نوع کاربرد فرش است. برخی مواقع کارخانه های فرش، انبار گردانی انجام می دهند و فرش و بافته های باقی مانده را با قیمت ارزان و مناسب تری به فروش می‌رسانند که در اصطلاح به این نوع فرش های ارزان قیمت، فرش استوک یا ته انباری می‌گویند.

بیشتر افراد گمان می‌کنند فرش های استوک به این معنی است که آن محصول آسیب دیده یا معیوب است و به همین دلیل ارزان اند درحالی که اصلا اینطور نیست. فرش های استوک محصولاتی هستند که بدلیل قدیمی شدن طرح آن‌ها یا به فروش نرفتن این محصولات، در انبار کارخانه باقی می‌مانند و در زمان خاصی با قیمت مناسب و ارزان به فروش می‌رسند.

 

عوامل مؤثر بر ارزان بودن فرش

در صنعت فرش فروشی عوامل مختلفی باعث شده تا قیمت فرش با فرش های دیگر تغییر یابد. مهم ترین عوامل مؤثر بر ارزان بود فرش عبارتند از رنگ، طرح، شانه و تراکم فرش، متراژ فرش، الیاف بکار رفته در فرش و... گوشه‌ای از عواملی است که در ارزانی و گرانی یک فرش تاثیر می‌گذارد و خریدار باید با توجه به نیاز و شرایط مالی خود، فرش را انتخاب کند.

تأثیر شانه و تراکم بر قیمت

به تعداد ریشه بافته شده در یک متر عرض فرش را شانه، و به فشردگی الیاف فرش یا تعداد ریشه بافته شده در یک متر طول فرش را تراکم می‌گویند. بنابراین تراکم بالا سبب دوام و استحکام آن خواهد شد و شانه بالا سبب ریز بافت‌تر شدن و وضوح بالا که موجب زیبایی و نوازش چشم می‌شود. شاید با خود بگویید تأثیر شانه و تراکم بر قیمت چگونه است؟ بدون شک هر چه شانه و تراکم فرش افزایش یابد، قیمت فرش هم بیشتر می‌‏شود زیرا ریز بافت‌تر می‌شود که سبب وضوح بیشتر نقش و رنگ های می‌شود که همین نیازمند به جدیدترین و بروزترین دستگاه های فرش بافی است.

فرش ها دارای شانه و تراکم های مختلفی از جمله فرش 500 شانه، 700، 1000، 1200 و 1500 هستند. در صورتی که محدودیت و مشکل مالی ندارید و به دنبال فرشی چشم‌گیر و زیبا هستید، توصیه می‌کنیم فرش هایی با شانه های 1200 یا 1500 خریداری کنید زیرا ظاهری بسیار ظریف دارند که تشخیص آن را از فرش های دستبافت دشوار کرده است که به این نوع فرش ها، فرش های دستبافت گونه می‌گویند. در حالی که اگر تراکم و شانه فرش کاهش یابد، ظرافت فرش به سمت درشتی و زبر مانند رفته و از شباهت این بافته به فرش های دستبافت کم می‌شود و یکی از دلایلی است که موجب کاهش قیمت فرش می‌شود.

تأثیر سایز و اندازه بر قیمت

فرش ها به دلیل اندازه یا سایز خاص دستگاه های بافت فرش و با توجه به استفاده‌ای که دارد در سایز های خاصی تولید و عرضه می‌شوند که در تأثیر سایز و اندازه فرش بر قیمت را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا درصد زیادی از قیمت را در بر می‌گیرد. ابعاد فرش های استاندارد عبارتند از 6 متری، 9 متری، 12 متری و همچنین کناره فرش در ابعاد 4 متری، 3 متری و 2 متری بافته می‌شود که طبیعتا با افزایش ابعاد و سایز فرش قیمت آن هم نیز افزایش میابد که از جمله معروف ترین و پرفروش ترین سایز های حال حاضر است که برا هر خانه و کاشانه‌ای مناسب و استاندارد است. امروزه با گسترش شهرنشینی و آپارتمان نشینی، ابعاد و سایز فرش های ماشینی کوچک تر شدند. با توجه به آمار و تحقیقات، تقاضا برای فرش های ماشینی بزرگ در گذشته رواج بیشتری داشته است اما امروزه عمدتا خرید فرش های ۹ متری و فرش های ۶ متری کاشان بیشتر هستند.

تأثیر الیاف و جنس نخ بر قیمت

برای تولید انواع فرش ها از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود که معمولا از نخ اکلریک، نخ پلی استر، نخ BCF و... استفاده می‌شود. الیاف استفاده شده در فرش نه تنها تعیین کننده رنگ و طرح است، بلکه نشان دهنده خواص و مضرات فیزیکی و شیمیایی فرش هم است مانند پرزدهی، داشتن حساسیت نسبت به الیاف، لطافت، ضخامت، نداشتن مشکل برای شست و شوی فرش و... است.

از دیگر عوامل مهم قیمت فرش، تأثیر جنس الیاف بر قیمت فرش است و در این رابطه باید گفت فرش های مناسب قیمت و ارزان بیشتر از نخ های BCF و پلی استر استفاده می‌کنند که جنس نرم و با ظرافتی است اما نباید این نوع فرش ها را تا حد ممکن شست. لازم به ذکر است که فرش هایی که با نخ پلی استر بافته می‌شوند نسبت به فرش با نخ BCF، مناسب قیمت‌تر و باکیفیت‌تر است زیرا دوام بیشتری دارند و جذب کمتری نسبت به آلودگی و کثیف شدن دارند.

 

پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی ارزان

طرح و رنگ فرش یکی دیگر از عواملی است که باعث به فروش رسیدن یک فرش می‌شود و بر قیمت فرش تاثیر دارد. با اینکه فرش های ارزان قیمت از کیفیت و شانه و تراکم کمتری برخوردار اند، ولی دلیل نمی‌شود با طرح های جدید بافته نشوند هرچند معمولا فرش های ارزان تنوع بالایی ندارند. ما در این مقاله به شما پرفروش ترین طرح های فرش را معرفی می‌کنیم که می‌توانید در فرش های ارزان قیمت هم بیابید:

طرح افشان

طرح فرش افشان مثل نام آن حالت بی نظمی و مختلط دارند. این طرح یکی از معروف و پرفروش‌ترین طرح های فرش در ایران است که در تمامی دسته های فرش از جمله فرش های ارزان قیمت قابل رویت است. اگر به طرح بیشتر فرش های ایرانی دقت کنید متوجه یکدستی خاصی در آن‌ها خواهید شد. طرح افشان به این گونه است که گل و برگ و شاخه ها به طور مختلط و بی نظم و بدون پیوستگی با یکدیگر در فرش پخش شده اند و شاید برعکس فرش های دیگر، اجزا و اشکال به هم پیوسته در آن وجود نداشته باشد.

طرح خشتی

یکی از زیبا ترین طرح ها، طرح خشتی است. بافندگان و هنرمندان این طرح را به دیواری سرشار از قاب عکس های کوچک و مربعی شکل تشبیح کرده اند که در هر قاب یک تصویر زیبا قرار دارد. طرح خشتی از قاب های چند ضلعی و بیشتر مربعی شکل به وجود آمده و زیبایی چشم نوازی دارد. فرش خشتی از جمله طرح های اصیل و قدیمی در بین فرش های ایرانی است که بسیار طرفدار پیدا کرده. کاشان یکی از معروف‌ترین شهر های اصیل در زمینه بافت فرش طرح خشتی به شمار می‌آید.

در طرح های خشتی قدیمی، متن فرش با کمک قاب های ریز، به بخش های جدا تقسیم می‌شود. درون آن ها با نقش های هندسی، مانند مربع، لوزی و ستاره‌ای تزیین می‌شود و در داخل بعضی از این خانه ها نیز از نقش های گلدان گل، اسلیمی، بته، شاخه گل، درختانی مانند بید و سرو، پرندگان، حیوانات و... به صورت جدا بافته می‌شود. هر خانه از نظر شکل و محتوا با خانه کناری خود متفاوت است، این طرح ‌ها را قاب خشتی می‌نامند.

طرح لچک ترنج

یکی دیگر از طرح های پرطرفدار و اصیل فرش های ماشینی و دستبافت، طرح لچک ترنج است. ترنج به معنی میوه بالنگ است. برخی معتقدند که ریشه این طرح ابتدا در جلد قرآن‌ها و کتاب‌های نفیس بوده است. طراحان فرش با رعایت اصول و قواعد مربوطه، الگوهای فرش ایران را در نظر گرفته و آن را به کار گرفته اند. طرح لچک ترنج طرحی معروف، زیبا و بسیار سنتی در فرش های ایرانی است.

طرح ترنج در فرش کاملاً قابل تشخیص است و یکی از طرح های عمده و برجسته‌ی فرش به حساب می‌آید و چشم نوازی خاصی به فرش می‌بخشد. به مرکز فرش، ترنج می‌گویند. طرح ترنج دقیقاً در وسط فرش و به شکل دایره، نواری یا بیضی شکل قرار گرفته و فضای مشخص شده ای از فرش را پوشش می‌دهد و لچک به معنای گوشه است و این نقش در حاشیه های اغلب فرش های اصیل ایرانی به شکل مثلث قرار دارد.

طرح ماهی

این نوع فرش از دوره تیموریان شروع به بافتن و رواج پیدا کرد. باید بدانید که فرش های طرح ماهی به دلیل طرح و رنگی که دارند و از آنجایی که درصد بکارگیری ابریشم در این نوع فرش نزدیک به صفر است، در دسته فرش های ارزان قرار می‌گیرد که برای پاخوری و دوام بالا مناسب است و صرفا فقط یک فرش برای خالی نماندن کف زمین مناسب است، یعنی انتخاب آنها برای نشیمن، اتاق خواب، راهرو و هر جایی که رفت و آمد و نشت و بر خواست زیاد باشد مناسب است.

 

خرید فرش با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با توجه به آن که فرش یکی از گران قیمت‌ترین ملزومات زندگی است، خرید فرش ارزان قیمت یکی از مشکلات اصلی و اساسی خریداران فرش است و راهنمای خرید فرش ارزان شما را در این زمینه یاری می‌کند. با وجود آنچه درباره عوامل موثر در قیمت فرش کاشان بیان شد، قیمت دو فرش با کیفیت و شانه و تراکم یکسان، ممکن است متفاوت باشد. طبق آمار کاربران و خریداران، خرید غیرحضوری یا به زبان ساده اینترنتی، ارزان‏ترین راه خرید فرش است. یکی از مهم‌ترین دلایل آن، حذف واسطه‏‌ها و جلوگیری از پرداخت پول اضافی است. دلیل دیگر این است که خرید غیرحضوری، نیازی به نمایشگاه‏‌های بزرگ فرش با هزینه‏‌های گزاف ندارد.

خرید اینترنتی فرش با بهترین و نازلترین قیمت در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با انواع طرح و رنگ بندی امکان پذیر است. گروه تجاری فرش کاشان تمام تلاش خود را نموده تا محصولات خود را که شامل انواع فرش ماشینی و تابلو فرش ماشینی که با انواع طرح و رنگ است به صورت مستقیم از کارخانه فرش کاشان به دست مصرف کننده یا مشتری گرامی برساند و کلیه واسطه های فروش فرش را حذف نماید به همین دلیل تاکید زیادی بر فروش آنلاین محصولات خود نموده است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی