تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش 1500 شانه گل برجسته

نام نویسنده: زهرا معماری مقدم
همه چیز در مورد فرش 1500 شانه گل برجسته

فرش 1500 شانه گل برجسته چیست؟ ویژگی های فرش 1500 شانه چیست؟ فرش ‌های گل برجسته برای چه محیط¬هایی مناسب هستند؟ مزایا و معایب فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه چیست؟ فرش 1500 شانه چه تفاوت هایی با سایر فرش ها دارد؟ این سوالات برای کسانی که قصد خرید این نوع فرش را دارند حتما پیش آمده است.
یکی از پیشرفت‌های صنعت نساجی تولید و بافت فرش گل برجسته است که به رونق فروش آن کمک بزرگی کرده است. این فرش به دلیل داشتن حالتی سه‌بعدی و زیبایی بیشتر امروزه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. فرش های گل برجسته دارای نقش‌ها و مدل‌های گوناگونی هستند به طوری که با اینکه قیمت قابل توجهی دارند باز هم خریداران و دنبال‌کنندگان خودش را دارد.

 

فرش 1500 شانه چیست؟

حتما در هنگام خرید فرش با کلماتی همچون شانه و تراکم مواجه شده‌اید و برای شما سوال پیش آمده که معانی آنها چیست و در خرید فرش چه نقشی دارند؟ در ادامه مطلب این موضوع را بیان می‌کنیم.
شانه در فرش به معنی تعداد گره‌های فرش در عرض و تراکم به معنی تعداد گره‌ها در طول فرش است. هرچقدر شانه فرش بیشتر باشد فرش ظریف‌تر است و بافت ریزتری دارد و هرچه تراکم فرش بیشتر باشد فرش با دوام‌تر و محکم‌تر است. درهر متر از عرض فرش 1500 شانه 1500 گره و در هر متر از طول آن 4500 گره است.
فرش 1500 شانه کاشان جزو گران ترین و باکیفیت‌ترین فرش ها است. این فرش به دلیل تعداد شانه خود ظاهری ظریف و بسیار زیبا دارد. به افرادی که به زیبایی منزل و ظرافت فرش خود اهمیت می‌دهند خرید فرش 1500 شانه گل برجسته توصیه می‌شود.

 

مشخصات فنی فرش 1500 شانه گل برجسته

فرش های 1500 شانه تنها به صورت گل برجسته بافته می‌شوند. همان‌طور که گفتیم تراکم این فرش 4500 و شانه‌ ی آن 1500 است. تعداد رنگ‌هایی که در فرش 1500 شانه به کار می‌رود 8 رنگ است. ارتفاع قسمت‌های برجسته ی فرش 6 میلی‌متر و ارتفاع قسمت‌های زمینه فرش 5 میلی‌متر است. این فرش در 10 سایز مختلف به فروش می‌رسد اما سایز‌های رایج آن 6 متری، 9 متری و 12 متری است.

جنس نخی که در تهیه فرش 1500 شانه به کار می‌رود در واقع نخ آکریلیک هیت ست شده است و علاوه بر آن جنس نخ پود استفاده شده در فرش از پنبه اصل است که هر دو ویژگی در کیفیت فرش بسیار موثر است. فرش 1500 شانه با دستگاه HCPX2 بافته می‌شود که جزو جدیدترین و بهترین دستگاه‌های بافت فرش ماشینی است.

 

نحوه تولید فرش 1500 شانه گل برجسته چگونه است؟

بر خلاف تصور عموم که گمان می‌کنند نحوه‌ی بافت فرش گل برجسته با دیگر فرش ها کاملا متفاوت است و تفاوت این فرش با بقیه فرش ها در نخ خابی است که در تهیه فرش به کار می رود.
در بافت فرش 1500 شانه گل برجسته علاوه بر نخ آکریلیک از نخ هایبالک هم استفاده می‌شود. جنس نخ هایبالک طوری است که در برابر حرارت واکنشی از خود نشان می‌دهد و حالتی کوتاه‌تر و فرورفته به خود می‌گیرد درحالی که نخ آکریلیک تغییری نمی‌کند.
در گذشته و در شیوه‌ی سنتی نواحی رنگی پس زمینه فرش را کوتاه کرده تا گل‌های فرش حالتی برجسته داشته باشد اما به دلیل سختی و زحمت بسیار کار فرش های گل برجسته ی دستباف شامل هزینه‌ی زیادی می‌شد.
در بافت فرش گل برجسته کارخانه‌ای و با دستگاه جنس نخ های زمینه فرش به گونه‌ای است که با دمای بالا منقبض شده و به طور دائم همان طور می مانند اما جنس نخ گل‌های فرش طوری است که نسبت به دما واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.
 به همین دلیل فرش را در دمای به خصوصی قرار داده تا با جمع شدن نخ‌های قسمت زمینه فرش حالتی کوتاه‌تر داشته باشد و گل‌های فرش برجسته شود.

مقایسه فرش 1500 شانه با دیگر فرش ها

در مقایسه‌ی فرش 1500 شانه با دیگر فرش ها متوجه می‌شویم که فرش 1500 به دلیل تراکم بالای خود دارای ظرافت و زیبایی بیشتری است و علاوه بر آن استحکام و مقاومت زیاد آن به دلیل بافته شدن آن در سه ردیف پود است.
برای بالا بودن کیفیت فرش 1500 برای بافت آن باید از دو نوع نخ آکریلیک و نخ پود پنبه استفاده نمود. نخ آکریلیک نخی وارداتی است که کیفیت بالایی به دلیل ماندگاری و استحکام و کاهش پرزدهی و تبدیل فرش به فرشی ضد حساسیت دارد.
برای مثال تفاوت فرش 700 شانه با فرش 1500 شانه این است که فرش های 1500 شانه همان‌طور که با کیفیت هستند ظرافت و زیبایی بیشتری دارند اما فرش 700 شانه استحکام و مقاومتشان از زیبایی آنها بیشتر است.

 

طرح های فرش 1500 شانه گل برجسته:

طرح‌های فرش های 1500 شانه تنها کلاسیک و سنتی است و طرح های فانتزی و مدرن را نمی‌توان بین آنها یافت کرد. پرفروش‌ترین طرح‌های فرش 1500 شانه گل برجسته طرح افشان، خشتی، ترنج ، لچک ، طرح‌های ماهی و... است که دارای طراحی‌های بسیار شلوغی هستند و طرح‌ های برجسته آنها بسیار زیبا به چشم می‌آیند.

فرش 1500 شانه گل برجسته طرح افشان:

طرح افشان یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین طرح های فرش 1500 شانه است. طرح افشان در واقع مجموعه ای از گل و بوته و جوانه است که مانند درختی در هم تنیده شده‌اند و به دلیل اینکه این طرح گویی روی فرش افشانده شده است این طرح را افشان می‌نامند. نبودن قرینگی در فرش های طرح افشان یکی از ویژگی های این طرح است که آن را با بقیه فرش ها متفاوت ساخته است.

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته طرح افشان جدید

طرح خشتی فرش 1500 شانه گل برجسته:

طرح‌های خشتی یکی دیگر از طرح‌های پرفروش امروزه است. طرح‌های خشتی ظاهری منظم و یکسان دارند و نظم هندسی‌ای که در آنها رعایت شده باعث شده است که به آنها طرح قابی هم گفته شود. طرح خشتی در واقع ترکیبی از طرح های مدرن و سنتی است و علاوه بر آن نقش و نگار های گوناگون و بسیاری را دارا است.

فرش 1500 شانه تراکم 4500 برجسته طرح خشتی ترنج دار

فرش 1500 شانه گل برجسته طرح لچک ترنج:

یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین طرح‌های فرش که از قدیم بین مردم رایج بوده است فرش های طرح ترنج است. فرش های با طرح ترنج در واقع دارای مرکزی مشخص به شکل دایره، لوزی، بیضی و... می‌باشند که بخشی از فرش را در بر می‌گیرند. طرح های داخل ترنج می‌توانند نقش های بسیاری باشند همچون نقش های اسلیمی، ختایی، گلستان و نقوش دیگر. از طرفی دیگر به قسمت های کناره ترنج که نقش هایی حدودا همسان با ترنج را دارا هستند لچک گفته می‌شود. لچک در واقع در 4 گوشه ی فرش قرار گرفته و معمولا طرح هایی یکسان با ترنج را دارد.

 فرش 1500 شانه جدید طرح لچک ترنج

فرش 1500 شانه گل برجسته طرح ماهی:

یکی دیگر از طرح‌های زیبا و پرفروش فرش طرح های ماهی است. در طرح فرش ریزماهی از یکی ماهی در هم تنیده به عنوان مرکز فرش استفاده می‌کنند. در مرکز فرش و در داخل طرح از نقش و نگار‌های مختلفی همچون گل و بوته و برگ‌های در هم تنیده استفاده می‌شود.

فرش 1500 شانه تبریز گل برجسته طرح ماهی

مزایای فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه:

شاید بسیار در مورد معایب فرش 1500 شانه مطالبی خوانده باشید ولی خریداران باید بدانند که این مزایای فرش گل برجسته 1500 شانه بیشتر از معایب آن است:

ظرافت و لطافت فرش:

فرش های گل برجسته به دلیل تراکم بالا از زیبایی بالایی برخوردار هستند و ظرافت آنها یکی از دلایل فروش زیاد آنها است به طوری که شباهت بسیاری به فرش دستبافت داشته و به آنها فرش دستبافت گونه هم می‌گویند.تراگ بالای فرش های 1500 شانه گل برجسته باعث شده است که طرح و مدل‌های فرش وضوح بیشتری داشته باشند.

بالا بودن تراکم گره ها:

فرش های ماشینی گل برجسته به خصوص ۱۵۰۰ شانه از تراکم بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل ظرافت و لطافت بیشتری دارند مورد توجه خریدار قرار می‌گیرند. علاوه بر آن فرش 1500 شانه وزن بسیار سبکی دارد.

مقاومت بالا:

در صورتی که الیاف استفاده شده در فرش از کیفیت بالایی برخوردار است فرش های گل برجسته ماندگاری بالایی داشته و در اثر شست شو ظاهر خود را حفظ می کنند.

تنوع فراوان:

تنوع زیاد و طرح‌های مختلف فرش های گل برجسته باعث شده که خریداران در خرید خود دست بازی داشته باشند. علاوه بر طرح‌های مختلف این فرش رنگ های متفاوت آن باعث شده که خریداران مشتاق خرید آن شوند. علاوه بر آن این فرش دارای رنگ‌های بسیار زیاد و گوناگونی است که موجب جلب توجه مشتریان می‌شود.

 

معایب فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه

همان‌طور که در مطلب بالا ذکر کردیم فرش 1500 شانه گل برجسته مزایای بسیاری دارد اما باید دانست که این فرش معایب کمی را دارا است.

ضخامت کم:

یکی از معایب فرش های 1500 شانه گل برجسته ضخامت کم آنها است که به این دلیل در برابر رفت و آمد بسیار آسیب پذیر هستند به همین دلیل برای استفاده در مکان‌های پر رفت و آمد مناسب نیستند.

قیمت بالا:

به دلیل تراکم زیاد و ظرافت این فرش قیمت قابل توجهی نسبت به فرش های عادی دارد و باید در هنگام خرید آن از کیفیت آن اطمینان کسب کرد.

 

قیمت فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه:

برجستگی‌های فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه در همه‌ی ابعاد یعنی ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری برابر است بنابراین تفاوت قیمت فرش های گل برجسته ۱۵۰۰ شانه به دلیل ابعاد آن است.
قیمت فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه ۹‌ متری قاعدتا از قیمت فرش ۱۲ متری گل برجسته کمتر است اما در بین دیگر فرش ها از قیمت بالاتری برخوردار است و به دلیل هزینه‌ی بالای تولید آن قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته حدود 12% از فرش های دیگر بیشتر است.

در تولید فرش گل برجسته ۱۵۰۰ شانه از نخ ها و الیاف بسیار لطیف و ظریف استفاده شده است پس اگر نوع نخ و الیاف کیفیت پایینی داشته باشد پس از مدتی فرش برجستگی و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 

نحوه خرید فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته:

برای خرید فرش ۱۵۰۰ شانه باید به مواردی توجه نمود. خریدار باید از ویژگی‌های فرش اطلاع داشته باشد تا خریدی باکیفیت داشته باشد.
همان‌طور که گفتیم فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته برای مکان‌های پر رفت و آمد مناسب نیست زیرا به دلیل ضخامت کم خود پس از مدتی در اثر پا خوردن ظرافت اولیه خود را از دست می‌دهد.
برای خرید فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته ما سایت فرش کاشان را پیشنهاد می‌کنیم. فرش کاشان بیش از صد طرح و مدل‌های گوناگون فرش را دارا است و تنوع و کیفیتی بسیار عالی دارد که می‌توانید آنها را در سایت مشاهده بفرمایید. شما با خرید از سایت کاشان می‌توانید تفاوت قیمت با سایر فروشندگان را به وضوح حس کنید زیرا شما با خرید از فرش کاشان خریدی مستقیم از کارخانه را خواهید داشت که قیمت کمتر و مقرون به صرفه‌تری نسبت به جاهای دیگر دارد.

سخن آخر:
امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیار شما خریداران عزیز بگذاریم و توانسته باشیم شما را در خرید بهتر فرش یاری کنیم. اگر قصد خرید فرش را دارید و اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه خرید فرش لازم دارید با فرش کاشان در ارتباط باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی