تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

از تاثیر رنگ در روحیه افراد چه می‌دانید؟

نام نویسنده: پریسا صیادی
از تاثیر رنگ در روحیه افراد چه می‌دانید؟

تاثیر رنگ فرش ماشینی از نظر روانشناسی
اهمیت انتخاب رنگ مناسب
اصول ست کردن فرش با دکوراسیون منزل بر اساس رنگ
رنگ های پر کاربرد در فرش آشپزخانه
جدیدترین و پرفروش ترین رنگ فرش سال 1401

در حقیقت رنگ همان نور است نخستین بار نیوتن، نور را به رنگ‌های قابل رویت تجزیه کرد و به وسیله نور خورشید طیف کاملی از رنگ‌ها را به وجود آورد و نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگی طول موجی منحصر به فرد دارد. طبیعت پیرامون ما سرشار از رنگ‌های زیبایی است که یا طلوع و غروب خورشید و تغییرات سایه و نور همیشه درحال تغییر و دگرگونی است و ایرانیان با الگو برداری از طبیعت از رنگ‌های پیرامون در هنر خود مخصوصا در هنر فرش بافی استفاده کردند و فرش هایی با نقش و نگار و رنگ‌های خیره کننده تولید کردند که هر رنگ در روحیه افراد تاثیر متفاوتی دارد.

 

تاثیر رنگ فرش ماشینی از نظر روانشناسی

خرید فرش ماشینی یکی از مهم ترین نیاز ها است اما انتخاب طرح و رنگ فرش هم یکی از اساسی ترین دغدغه‌ها در هنگام خرید فرش است رنگ زمینه فرش علاوه بر اینکه در دکوراسیون منزل تاثیر می‌گذارد بر روی روحیه افراد نیز تاثیر گذار است تنوع در رنگ فرش های ماشینی بسیار زیاد است با این وجود رنگ قالی باید با توجه به روحیه افراد انتخاب شود زیرا رنگ زمینه فرش بر روی آرامش و نشاط تاثیر گذار است. در ادامه مطالب با تاثیر رنگ فرش از نظر روانشناسی آشنا می‌شوید.

فرش قرمز

از قدیم استفاده از فرش لاکی رنگ حرف اول را می‌زده رنگ قرمز رنگ گرمی است که می‌تواند احساس گرما را به همراه داشته باشد و به میزان روشنایی و رنگ آن می‌توان سطح انرژی اتاق را افزایش دهد. رنگ قرمز بسیار انعطاف پذیر است و به شدت می‌درخشد فرش قرمز سمبل زندگی و حیات است و بیان کننده هیجان و شور است. رنگ قرمز تندترین و پرشورترین رنگ است که باعث سریع‌تر شدن ضربان قلب و تنفس می‌شود. افراد عاشق، خونگرم، پرهیجان و با تحرک بالا و کسانی که دنبال کارهای هیجانی و خطرناک هستند طرفدار رنگ قرمزند این افراد فعال، شجاع، سرکش و کمی هم عجول هستند.

فرش ماشینی قرمز در دکوراسیون

فرش طوسی

رنگ طوسی، رنگ خنثی و بدون گرمی و سردی است و استفاده از فرش طوسی در منزل و سرکار باعث چشم نوازی و جذابیت می‌شود. افراده علاقه مند به این رنگ ویژگی‌هایی مثل اعتماد به نفس، برخورداری از هوش بالا، آرامش طلب، تمایل به سازگاری، استرس و دلهره کم، بی طرف و... دارا هستند. رنگ طوسی نماد صلح، آرامش، توافق و منطق است اما در کل طوسی را می‌توان نماد وقار دانست.

فرش طوسی از نظر روانشناسی چه تاثیری بر افراد می‌گذارد

فرش آبی

رنگ آبی رنگ مردونه پسند و سرد است و در کل آرامش بخش و نشان دهنده اعتماد به نفس، هوشمند بودن، صداقت و وفاداری است. آبی معنی ایمان را می‌دهد و بر خلاف رنگ قرمز انبساط دهنده است استفاده از فرش آبی باعث بزرگ‌تر نشان دادن اتاق می‌شود و قدرت دفاعی بدن را زیاد می‌کند و باعث آرام شد اعصاب افراد می‌شود و اغلب ضربان قلب و دمای بدن را کاهش می‌دهد ولی استفاده دائم از رنگ آبی باعث خستگی و افسردگی می‌شود.

فرش آبی رنگی آرامش بخش در منزل و محیط کار

فرش سرمه ای یا فرش سورمه ای

رنگ سرمه ای جز دسته رنگ‌های سرد بوده و ترکیبی از دو رنگ آبی و سبز است که باعث اعتماد و صمیمیت بیشتر افراد می‌شود و شادی و انرژی را افزایش می‌دهد القا کننده‌ی اعتماد به نفس و اقتدار بوده و برای افرادی که دائم مورد بحران‌های روحی قرار می‌گیرند بسیار مناسب است این رنگ خلاقیت و اطمینان درونی را افزایش داده از جمله ویزگی‌های افرادی که به فرش سرمه ای علاقه دارند می‌توان به بشر دوستی، صداقت و درستکاری اشاره کرد.

فرش سرمه ای باعث اعتماد و صمیمیت بین افراد می‌شود

فرش سبز

رنگ سبز رنگی سرد است و ترکیبی از دو رنگ شاد و آرامش بخش زرد و آبی است این رنگ فرش که کمتر کسی از آن استفاده می‌کند می‌تواند استرس را کاهش دهد رنگ سیز نشان دهنده‌ی آرامش و امیدواری است و باعث هماهنگی جسم، روح و ذهن می‌گردد فشار خون را کاهش و فشار عصبی را آرام می‌سازد و حس امید را در افراد زنده می‌کند اگر آدم ناامیدی هستید فرش سبز بخرید. افرادی که رنگ سبز را دوست دارند افراد التیام دهنده‌ای هستند و شنوندگان خوبی بوده و بسیاری از آنها دوست دار محیط زیست و فعالان حیوانی هستند.

فرش سبز از نظر روانشناسی چه تاثیر در افراد دارد

فرش کرم

رنگ کرم ترکیب رنگ سفید و زرد است و رنگی خنثی بوده فرش کرم باعث ظرافت، آرامش دهنده، پاکی و خالص بودن برای فرد می‌شود. کسانی که عاشق رنگ کرم هستند به افکار و ایده‌های جدید علاقه دارند علاقه مندان رنگ کرمی به دلگرمی زیادی برای شادی خوشحال بودن نیاز دارند اگر در منزلتان دنبال آرامش هستید فرش کرم بهترین انتخاب است.

فرش کرم بهترین انتخاب برای شادی افراد

فرش بنفش

بنفش از دسته رنگ‌های سرد است و رنگی بسیار خاص و سخت پسند بوده که کمت کسی از آن استفاده می‌کند ولی در سال 1401 بسیار ترند و مد شده است. این رنگ به این معنی است که شما بسار هوشمند و باهوش هستید و تمایل به ایستادگی دارید افرادی که به رنگ بنفش علاقه دارند قبل از دیگران به خودشان فکر می‌کنند و افرادی با اراده بالا، جسور و تا حدی کله شق هستند و این رنگ باعث ایجاد حس خلاقیت و افزایش مهارت‌های حل مسئله می‌شود. فرش بنفش برای کاهش مشکلات اعتیاد و میگرن، بهبود عملکرد سیستم لنفاوی، قلبی و عروقی، عصبی و حفظ تعادل پتاسیم بسیار مفید است.

فرش بنفش رنگی خاص و جذاب در منزل

فرش زرد

زرد که رنگ گرم و شادی است و استفاده از فرش زرد در فضاهای روباز می‌تواند بسیار آرامش بخش و انرژی زا باشد زیرا باعث نشان دادن بیشتر روشنایی و نور می‌شود و آدم‌های دانا، بامحبت، شوخ طبع و در جست و جو علم و دانش هستند حتما فرشی با رنگ های زرد انتخاب می‌کنند. رنگ زرد باعث افزایش تمرکز و متابولیسم بدن می‌شود و برای افزایش اعتماد به نفس، تحریک سیستم عصبی و سیستم گوارشی و بهبود تفکر به شدت مفید است.

فرش زرد مناسب برای افزایش اعتماد به نفس

فرش نارنجی

یکی دیگر از رنگ های گرم و پر انرژی که برای هر فضایی مناسب نیست اما استفاده از این رنگ فرش در مکان هایی که فعالیت زیادی در آنجا انجام می‌شود مثل اتاق کار می‌تواند باعث روحیه بیشتر شود و خستگی و کلافگی را کاهش دهد فرش نارنجی رنگ است. نارنجی رنگ خوش بینی و مثیت اندیشی بوده کسانی که رنگ نارجی را دوست دارند اصولا افرادی اجتماعی، خوش خلق، صادق و فداکار هستند و انتخاب این رنگ در جهت حفظ انرژی، افزایش اشتها، کمک به جذب کلسیم، کمک به بهبودی و سلامت بدن بسیار مفید است.

بهترین انتخاب برای افراد مسن فرش نارنجی است

اهمیت انتخاب رنگ مناسب 

رنگ یکی از مهم‌ترین و چشم‌گیرترین فاکتور برای انتخاب فرش در خانه است در هنگام خرید فرش باید به رنگ فرش دقت زیادی کنیم. فرش سطح زیادی از خانه را به خود اختصاص می‌دهد و همیشه رنگ زمینه فرش در قاب چشمانمان جا می‌گیرد برای همین انتخاب رنگ مناسب فرش در منزل و محیط کار از اهمیت زیادی برخوردار است که در نهایت انتخابمون منجر به افزابش انرژی ، آرامش و حال خوب در وجودمان می‌شود.

 

اصول ست کردن فرش با دکوراسیون منزل بر اساس رنگ

دکوراسیون یک منزل از وسایل متنوع و بسیاری تشکیل شده است که فرش یکی از مهمترین اجزا در هر دکوراسیونی است رنگ فرش در منزل و محیط کار تاثیر مستقیم بر روحیه شما و خانوادتان میگذارد. برای ست کردن فرش با دکوراسیون فقط کافی است هماهنگی بین رنگ‌ها را تشخیص بدهیم ما در ادامه میخواهیم اصول ست کردن فرش با دکوراسیون منزل را به شما آموزش دهیم.

استفاده از رنگ گرم و شاد

رنگ های گرم و شاد شامل رنگ‌های زرد، قرمز و نارنجی است که محرک سیستم عصبی هستند و احساسات را تشدید می‌کند استفاده از این رنگ‌ها در خانه باعث گرما بخشیدن و صمیمیت در محیط می‌شود. بهتر است رنگ قرمز را به صورت پراکنده در جاهای مختلف استفاده کرد و ترکیب آن با رنگ های خنثی مثل کرم، سفید، طوسی، مشکی، قهوه ای و... بسیار جذاب است. استفاده از فرش رنگ قرمز در کنار رنگ سفید در محیط کار بسیار مناسب است اما استفاده از فرش قرمز در اتاق خواب اصلا مناسب نیست.

استفاده از فرش رنگ نارنجی و زرد بسیار خاص است اما ترکیب این دو رنگ با مبلمان و پرده‌ های سفید، کرم، قهوه ای و دیگر رنگ های خنثی بسیار چشم نواز می‌شود استفاده از رنگ زرد و نارنجی برای خانه‌های افراد مسن بسیار مناسب و پر انرژی است فرش زرد و فرش نارنجی در منازل کوچک باعث بزرگ‌تر نشان دادن منزل می‌شود استفاده از رنگ‌های سرد مخصوصا رنگ نارنجی برای افراد افسرده بسیار توصیه می‌شود. 

 

استفاده از رنگ سرد

رنگ سرد شامل آبی، سرمه ای، بنفش و سبز است و استفاده از رنگ‌های سرد در منزل بسیار آرامبخش و پر انرژی است. رنگ آبی و سرمه ای در در خانه‌های سلطنتی در کنار طلایی و نقره ای بسیار جذاب است و باعث وقار می‌شود فرش سرمه ای را می‌توان با مبلمان و پرده‌های کرم و طلایی ست کرد و فرش سرمه ای اصلا مناسب منازل کوچک نیست و رنگ های تناژ آبی در پذیرش و اداره و اتاق خواب محیطی زیبا و ایده آل به وجود می‌آورد.

رنگ سبز هم در کنار رنگ بنفش ، نقره ای و طوسی بسار جذاب است و برای سویس بهداشتی و اتاق خواب مناسب بوده می‌توان فرش سبز را با مبلمان طوسی، قهوه ای و سفید در پذیرایی ست کرد و اما رنگ بنفش که کمتر کسی در منزل خود از این رنگ استفاده می‌کند لذا ترکیب رنگ بنفش با زرد و طوسی بسیار خاص می‌شود افرادی که به استفاده از رنگ بنفش در منزل خود  علاقه دارند می‌توانند فرش بنفش را با پرده و مبلمان طوسی ست کنند.

استفاده از رنگ خنثی

رنگ های خنثی شامل  طیف‌های رنگی کرم، سفید، مشکی، قهوه ای و طوسی است ساده‌ترین انتخاب فرش در دکوراسیون فرش‌های رنگ خنثی هستند لذا این رنگ ها به راحتی با هر رنگی ست می‌شوند و دست افراد را برا انتخاب رنگ باز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد فرش های کرم و فرش های طوسی را می‌توان با مبلمان و پرده‌های رنگ سرد و یا گرم ست کرد فرش های رنگ مناسب برای استفاده در هر فضایی است فرش های روشن‌تر برای خانه‌های کوچک بسیار مناسی اند و باعث بزرگ‌تر دیده شدن منزل می‌شوند.

از فرش های مشکی و سفید کمتر کسی در منزل استفاده می‌کند زیرا فرش سفید اصلا منازل محیط های پر رفت و آمد نیست و زود کثیف می‌شود و فرش مشکی هم در منزل بسیار دلگیر است و محیط را بسیار خفه و کوچک می‌کند لذا بعضی افراد از این دو رنگ فرش هم در منزل استفاده می‌کنند.

و اما فرش قهوه ای که از همون قدیم ندیما در دکوراسیون منزل بسیار طرفدار داشته است و این فرش بسیار مناسب دکوراسیون کلاسیک است و ست کردن آن با رنگ های کرم و قرمز بسیار جذاب است فرش قهوه مناسب برای فضاهای پر رفت و آمد است و خانواده هایی که بچه کوچک دارند بهتر است از فرش قهوه ای استفاده کنند زیرا بسیار چرک تاب است و نیاز به شستوشو کوتاه مدت ندارد. 

 

رنگ های پر کاربرد در فرش آشپزخانه

آشپزخانه برای خانم‌ها قلب خانه است و بسیار اهمیت دارد و ار آنجایی که پخت و پز و شستوشو در آشپزخانه انجام می‌شود رنگ فرش در دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است و بهتر است رنگ فرش چرک تاب باشد تا دائم نیاز به شستوشو نباشد به هیچ عنوان نباید از فرش های روشن در آشپزخانه استفاده کرد زیرا ریختن بعضی مواد غذایی مثل زردچوبه لکه‌ای را در فرش ایجاد می‌کند که اصلا نمی‌توان از شرش خلاص شد شما می‌توانید بسته به دکور آشپزخانه خود فرش‌ آشپزخانه چرک تاب مثل فرش گردویی، قهوه ای، طوسی و قرمز را انتخاب کنید.

 

جدیدترین و پرفروش ترین رنگ فرش سال 1401

در سال‌های اخیر فرش فیلی، طوسی، نقره ای، بژ و خاکستری بیشتر مورد پسند افراد قرار گرفته است از آنجایی که متراژ خانه‌ها کوچک تر شده است از این رنگ فرش ها استقبال زیادی می‌شود زیرا باعث بزرگ‌تر نشان دادن منزل می‌شود و به راحتی می‌توان با هر رنگی این فرش‌ها را ست کرد اما فرش های رنگ قرمز و سرمه ای فضارا کوچک‌تر نشان می‌دهند. فرش های رنگ خنثی مثل فرش طوسی را می‌توان در کنار رنگ های شاد مثل زرد، سبز، آبی و... استفاده کرد.

رنگ سال 1401 بنفش بوده و دوست داران این رنگ از فرش بنفش رنگ در دکوراسیون خود می‌توانند استفاده کنند که این انتخاب در منزل بسیار خاص و چشم نواز است و یا می‌توانید فرش طوسی را با دیگر وسایل مثل کوسن بنفش، پرده بنفش و... ست کنید، استفاده از رنگ بنفش در کنار رنگ زرد و طوسی از جذابیت زیادی برخوردار است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی