تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

حواستون باشه قیمت خرید فرش 700 شانه براتون گرون تموم نشه!

نام نویسنده: راضیه سادات جهان‌میر
حواستون باشه قیمت خرید فرش 700 شانه براتون گرون تموم نشه!

ویژگی‌های فرش 700 شانه

کیفیت فرش های 700 شانه بر چه اساسی تعیین می‌شوند؟

انواع فرش 700 شانه را بشناسید

مقایسه فرش 700 شانه کاشان و مشهد

عوامل مؤثر بر قیمت فرش 700 شانه 

نکات مهم در خرید فرش 700 شانه

فرش 700 شانه یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین فرش‌های ماشینی محسوب می‌شود. کیفیت عالی و قیمت مناسب فرش 700 شانه، به نحوی است که توجه همگان را به خود جلب کرده است. بی‌شک تمام فروشندگان فرش ماشینی در ابتدا خرید فرش 700 شانه باکیفیت را به شما پیشنهاد می‌کنند. از فرش 700 شانه چه می‌دانید؟ آیا شما در منزل خود از فرش 700 شانه استفاده کرده‌اید؟ 

 

ویژگی‌های فرش 700 شانه

یکی از محبوب‌ترین انواع فرش ماشینی کاشان، فرش ماشینی 700 شانه است. این فرش به دلایل زیادی از جمله: کیفیت و ماندگاری بالا، ‌قیمت مناسب و غیره جز پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی است. شما پس از مطالعه این مقاله خواهید توانست این فرش را با کیفیت عالی و قیمت مناسب تهیه کنید. در ادامه به بررسی ویژگی‌های فرش 700 شانه می‌پردازیم.

الیاف مصرفی در فرش 700 شانه

الیاف استفاده شده در فرش ماشینی، الیاف مصنوعی است که به‌صورت صنعتی ساخته می‌شوند، اما ممکن است در این مواد از مواد موجود در طبیعت نیز استفاده شده باشد. الیافی همچون آکریلیک و پلی‌استر، الیاف سلولز، ویسکوز، پلی‌پروپیلن، پلی‌آمید، پلی‌اتیلن و غیره از الیاف مصنوعی هستند که در صنعت فرش از آن استفاده می‌شوند. در فرش ماشینی 700 شانه معمولاً از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود که بسته به نوعشان در دسته‌بندی باکیفیت یا کم‌کیفیت قرار می‌گیرند. الیاف آکریلیک و پلی‌استر بهترین الیافی هستند که می‌توان در بافت فرش‌های ماشینی استفاده کرد. چون این الیاف دارای کیفیت بالایی هستند در بین تولیدکنندگان فرش‌های ماشینی، محبوب هستند.

الیاف آکریلیک و پلی‌استر، قبل از استفاده از فرش 700 شانه در عملیاتی که با استفاده از گرما صورت می‌گیرد، هیت‌ست می‌شوند. هیت‌ست عملیاتی است که باعث افزایش مقاومت و دوام الیاف مصنوعی و همچنین باعث مقاومت در برابر گرمای مستقیم می‌شود. در فرش های 700 شانه، الیاف آکریلیک برای نخ خاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. الیاف پلی‌استر نیز بیشتر در نخ تار و پود استفاده می‌شوند. در کنار الیاف پلی‌استر و آکریلیک، الیافی همچون پنبه و جوت هم در 700 شانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

الیاف مصرفی در فرش 700 شانه

تراکم در فرش 700 شانه

ویژگی دیگر تراکم فرش است. فرش ماشینی 700 شانه معمولاً دارای تراکم 2550 است. تراکم و تعداد شانه هر دو دارای یک تعریف هستند اما در جهت‌های مختلف. تراکم به تعداد گره‌هایی گفته می‌شود که در جهت طول یک فرش، در هر متر مربع زده می‌شود. برای مثال، منظور از فرش 700 شانه با تراکم 2550 این است که در هر متر از طول فرش ماشینی، 2550 گره زده شده است. تعداد شانه هم به این معنی است که در جهت عرض یک فرش، در هر متر مربع چه تعداد گره زده شده است. برای مثال فرش 700 شانه در یک متر از عرض، دارای 700 گره است. هر چه تعداد شانه بیشتر باشد، به مراتب تراکم هم بالاتر خواهد رفت. هر چه تعداد تعداد شانه و تراکم بیشتر شود، ظرافت فرش بیشتر می‌شود.

تراکم در فرش 700 شانه

ضخامت فرش 700 شانه

ارتفاع نخ خاب و ضخامت فرش‌های 700 شانه، سومین ویژگی است. ارتفاع نخ خاب در این فرش‌ها بین 10 الی 11 میلی‌متر است. این امر باعث می‌شود که این محصولات نسبت به دیگر محصولات، نرم‌تر و لطیف‌تر شده و به همین منظور پاخور آن هم نرم‌تر می‌شود. پس نتیجه می‌گیریم بهترین فرش برای نشستن، که هم زیبایی و هم نرمی و لطافت داشته باشد، فرش 700 شانه تراکم 2550 است.

ًضخامت فرش 700 شانه

دستگاه بافنده فرش 700 شانه

ویژگی دیگر فرش 700 شانه، دستگاه بافنده آن است. دستگاه بافنده HCP x2 از شرکت وندویل بلژیک تأمین می‌شود. این دستگاه انواع فرش‌های ماشینی از جمله 700 شانه را تولید می‌کند. شیوه بافت و تولید این دستگاه به صورت دستباف‌گونه بوده و به‌علاوه کمترین میزان ایجاد ضایعات را در هنگام تولید محصول دارد.

دستگاه بافنده فرش 700 شانه

 تعداد رنگ در فرش 700 شانه

از ویژگی‌های دیگر فرش‌های ماشینی 700 شانه، تعداد رنگی است که برای بافت آن استفاده می‌شود. پالت رنگی 8، 10 و 12 و اخیراً 14 رنگ برای تولید فرش ماشینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصولات 700 شانه در تعداد رنگ 8، 10 و 12 تولید می‌شوند که بسته به تعداد رنگی که در طرح‌ها استفاده می‌شود، قیمت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

ابعاد در فرش 700 شانه

ویژگی دیگر که می‌توان برای محصولات فرش 700 شانه بیان کرد، ابعادی است که می‌توان فرش را تولید کرد. این فرش‌ها در سه ابعاد 6، 9 و 12 متری که ابعاد استاندارد هستند، تولید می‌شوند. به علت این‌که امروزه منازل کوچک‌تر شده، محبوب‌ترین سایز 6 و 9 متری است و بیشتر استفاده می‌شود. ابعاد بزرگ‌تری هم از این فرش‌ها قابل سفارش هستند که معمولاًبرای ادارات و مساجد استفاده می‌شوند.

 

کیفیت فرش های 700 شانه بر چه اساسی تعیین می‌شوند؟

بسیاری از مشتریان می‌خواهند علاوه‌بر کیفیت بالایی که انتظار دارند، قیمت مناسبی نیز پرداخت کنند، اما چگونه این امر ممکن است؟ قیمت فرش 700 شانه براساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که یکی از آن‌ها حضور واسطه‌های بازار است. اگر شما بتوانید فرش را به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید، آن‌گاه می‌توانید با همان کیفیتی که فرش تولید می‌شود، اما با قیمت بسیار پایین‌تر آن را تهیه کنید.

کیفیت مواد اولیه

برای داشتن یک فرش باکیفیت، ‌استفاده از مواد اولیه و الیاف باکیفیت ضروری خواهد بود. هر چه یک فرش باکیفیت‌تر باشد،‌ دوام فرش بیشتر می‌شود. در بین الیاف موجود در بازار، الیاف الکرولیک جز الیاف باکیفیت و مقرون به صرفه است که معمولاًُ در بافت این فرش‌ها از این الیاف استفاده می‌شود.

الیاف مصرفی در فرش ماشینی 700 شانه چیست؟

الیاف مصنوعی همراه با پنبه در بافت فرش ماشینی استفاده می‌شوند. این الیاف از جمله آکریلیک، پلی‌استر، ویسکوز و پلی‌پروپیلن می‌باشند. در بین همه الیاف، آکریلیک برای استفاده در نخ خاب فرش بهتر و باکیفیت‌تر است. در نخ تار و پود می‌توان از الیافی همچون پلی‌استر، پنبه و نخ جوت (کنف) استفاده کرد. البته عملیات هیت‌ست باید هم در الیاف اکریلیک و هم در الیاف پلی‌استر صورت بگیرد تا کارایی آن‌ها دو چندان شود.

این دو نخ، در فرش 700 شانه با تراکم 2550 چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برای استفاده در نخ خاب، بهترین الیافی که می‌توانند استفاده شوند، الیاف آکریلیک است. الیاف آکریلیک، بیشترین کیفیت را دارند و به همین دلیل از الیاف پلی‌استر گران‌تر هستند. این نخ‌ها در دو دسته‌ی ترک و برایت وجود دارند. الیاف آکریلیک ترک، بیشتر در فرش 1200 شانه و 1500 شانه و كمتر در فرش‌هاي 700 شانه مورد استفاده قرار می‌گيرند. الیاف ترک، الیافی هستند که دوبار هیت‌‎ست می‌شوند، اما چون این کار اولین بار در ترکیه صورت گرفته است، به آن الیاف آکریلیک ترک گفته می‌شود.

الیاف آکریلیک برایت هم الیافی هستند که درخشندگی و براقیت آن‌ها به دليل انجام تغييراتی که در آن‌ها صورت گرفته است، افزایش یافته است، به همین علت در فرش‌هاي 700 شانه با طرح‌های خاص و زیبا از این الیاف نير استفاده می‌شود تا جذابیت طرح‌ها دوچندان شود. الیاف پلی‌استر کیفیت کمتری نسبت به الیاف آکریلیک دارند. این الیاف در برابر حرارت مستقیم، از خود واکنش منفی نشان می‌دهند اما در الیاف آکریلیک این اتفاق نمی‌افتد. به‌عنوان مثال، اگر شما یک جسم داغ را بر روی فرشی از جنس پلی‌استر بگذارید، فرش به جسم داغ می‌چسبد. اما در فرش ماشینی آکریلیک این اتفاق نمی‌افتد. همچنین الیاف پلی‌استر، مقاومت و دوام کمتری نیز دارد و در نهایت قیمت آن از الیاف آکریلیک نیز به مراتب کمتر می‌شود.

کیفیت بافت

آیا دستگاه بافنده می‌تواند در کیفیت بافت و تولید یک فرش تأثیر بگذارد؟ وقتی برای ساخت یک محصول از بهترین امکانات و آخرین تکنولوژی‌ها استفاده شود، قطعا این محصول، یک محصول با کیفیت تولید خواهد شد. بهترین دستگاه تولید فرش‌های 700 شانه، دستگاه HCP x2 است که تولیدات این دستگاه دارای کیفیت بالایی هستند.

 

انواع فرش 700 شانه را بشناسید

به دليل محبوبيت فرش 700 شانه در ميان مصرف‌كنندگان، اين است که این فرش در تراكم‌هاي مختلف و طرح‌هاي متنوع عرضه مي‌شوند. توليدكنندگان براي پاسخ به نيازهاي مختلف مصرف‌كنندگان، توليدات خود را گسترده‌تر كرده و توليدات خود را با طرح‌های متنوع و قیمت‌های مختلف به بازار عرضه كرده‌اند. در انتخاب و خرید فرش 700 شانه باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا فروشندگان سودجو به راحتی می‌توانند فرش بی‌کیفیت را به شما معرفی کنند.

فرش 700 شانه واقعی

فرش 700 شانه واقعی دارای تراکم عرضی 700 و تراکم طولی بین 2550 تا 2700 است که فروش بالایی نیز دارد. این فرش‌ها در بازار فرش 700 شانه واقعی نامگذاری می‌شوند و به دلیل کیفیت بالای بافت و طرح‌های متنوع و زیبا با استقبال زیادی از جانب مشتریان مواجه شده است. به علت تراکم و تعداد شانه کمتر در این فرش، قیمت کمتری نسبت به فرش‌های 1200 و 1500 شانه دارند.

فرش 700 شانه تبدیلی

نوعی دیگر از فرش‌های ماشینی که داراي کیفیت پایین‌تر از فرش‌های واقعی هستند، فرش‌های 700 شانه تبدیلی نام دارند. دليل نامگذاري اين فرش‌ها اين است كه با استفاده از دستگاه‌های تبدیلی تولید می‌شوند. دستگاه تبديلي چيست؟ دستگاهی که قبلا برای بافت فرش‌های 500 شانه مورد استفاده قرار می‌گرفته است و با تغییراتی که در آن اعمال شده است، مي‌تواند فرش 700 شانه ارزان تولید کند. این فرش‌ها دارای تراکم 1500 می‌باشند و کیفیت بافتشان بسیار پایین‌تر از فرش‌های 700 واقعی است. این فرش‌ها با استفاده از الیاف آکریلیک تولید می‌شوند که به نوبه‌ی خود دارای کیفیت خوبی هستند، اما به این علت که دستگاه بافت آن تبدیلی است، کیفیت آن بسیار کمتر می‌شود.

فرش طرح 700 شانه

یکی دیگر از انواع فرش 700 شانه ارزان قیمت، فرش‌هایی هستند که در واقع 700 شانه نیستند. این فرش‌ها با تکنولوژی بافت فرش 500 شانه تولید شده‌اند و دارای تراکم 1000 می‌باشند. البته این فرش‌ها دارای کیفیت خوبی هستند و نسبت به فرش‌های ماشینی 700 شانه پرز بلندتری دارند. الیافی همچون پلی‌استر، اکریلیک و نخ جوت در تولید این فرش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مقایسه فرش 700 شانه کاشان و مشهد

کاشان بیش از هزار واحد تولیدی فعال در زمینه فرش ماشینی دارد، اما در مشهد کمتر از ده عدد كارخانه فرش وجود دارد. صادرات فرش 700 شانه کاشان با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به اقصی نقاط جهان صورت می‌گیرد. طرح‌هایی که در فرش‌های صادراتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، همگی از طرح‌های بسیار زیبای فرش ایرانی هستند، تا همزمان با صادرات فرش ايران، فرهنگ و تاريخ بي‌نظير خود را نيز صادر كنيم.

تعداد كارخانه‌هاي مشهد از كاشان به مراتب كمتر است اما اين نكته هم وجود قابل تأمل است كه كارخانه‌هاي مشهد به مراتب از كارخانه‌هاي كاشان بزرگ‌تر مي‌باشند. اما از لحاظ كيفيت، فرش مشهد مي‌تواند با فرش كاشان رقابت كند. از لحاظ قيمت، قیمت فرش 700 شانه مشهد نسبت به قیمت فرش 700 شانه کاشان به مراتب بیشتر است. زيرا تولیدات فرش‌های مشهد بسیار محدودتر است و رقابت کمتری در بين كارخانه‌ها وجود دارد و به اين علت محصولات دارای قیمت بیشتری هستند.

 

عوامل مؤثر بر قیمت فرش 700 شانه 

قیمت فرش 700 شانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مؤثر در قيمت به دو دسته غیر مستقیم و مستقیم تقسیم‌بندی می‌شوند: عواملی که به صورت مستقیم در قیمت فرش ماشینی تأثیر می‌گذارد، عبارتند از: تراکم و شانه فرش، ‌اندازه فرش، نوع و کیفیت تخ، نوع دستگاه بافنده، شرکت تولیدکننده، وزن فرش، درجه‌بندی فرش، نوع فروشگاه،‌میزان عرضه و تقاضا در بازار. عواملی که به‌صورت غیرمستقیم بر فرش تأثیر می‌گذارند عبارتند از: قیمت ارز، واسطه‌های فروش، اجاره نمایشگاه، ارسال محصول و...

تراکم و شانه فرش

اولین گزینه‌ای که باید در زمان مقایسه قیمت و خرید فرش مدنظر بگیرید شانه فرش مورد نظر است. فرش ماشینی در دو بعد عرض و طول دارای تعداد گره‌های متفاوتی است. هر چه تراکم و شانه‌ی فرش بیشتر باشد، حجم نخ به کار رفته در آن نیز بیشتر باشد، فرش ریز‌ بافت‌تر خواهد بود. افزایش تراکم و شانه علاوه‌بر افزایش وزن فرش، سبب افزایش قیمت آن نیز خواهند شد.

اندازه فرش

امروزه با كوچك‌تر شدن خانه‌هاي شهري، تمايل به سمت فرش‌هاي كوچك‌تر بيشتر شده و هر چقدر فرش كوچك‌تر باشد، قيمت آن نيز كاهش مي‌يابد. اندازه‌های معمول فرش در بازار 12، 9 و 6 متری است که با توجه به کاهش زیربنای آپارتمان‌ها و نوع دکوراسیون منازل فرش‌های 6 و ۹ متری تقاضای بیشتری از جانب مشتریان دارند.‌ اما فرش‌های بزرگ نیز مشتریان خاص خود را دارند چون بیشتر در مکان‌های اداری و مذهبی استفاده می‌شوند.

نوع و کیفيت نخ

نوع آهار و نخ بافته شده در فرش عامل مهم ديگري از عوامل مؤثر در كيفيت و قيمت فرش است. همان‌طور كه در بخش‌هاي قبل اشاره شد، فرش ماشینی در جنس‌های آکریلیک یا BCF و مخلوطی از این دو، یا الیاف ابریشم مصنوعی (پلی‌استر) تولید می‌شوند. البته فرش‌های 100 درصد آکریلیک دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند؛ ولی فرش‌های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم پرزدهی و شست‌وشوی بسیار آسان و ثبات و درخشندگی بالا در بازارهای جهانی به‌عنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار گرفته‌اند.

نوع دستگاه بافنده

عامل مؤثر ديگر در قیمت فرش، دستگاه بافت فرش است. دو کمپانی معروف وندویل بلژیک و شونهر آلمان در زمینه تولید ماشین‌آلات فرش‌بافی فعالیت می‌کنند. هرچه دستگاه بافنده پیشرفته‌تر باشد، کیفیت بافت فرش نیز بیشتر می‌شود و با پیشرفت تکنولوژی، امکانات دستگاه‌ها بیشتر و کیفیت فرش‌ها نیز بیشتر می‌شود.

شرکت تولیدکننده

برندهاي معتبر در زمينه توليد فرش‌هاي ماشيني براي كيفيت بالا و قيمت پايين محصولات خود بسيار تلاش مي‌كنند و خريد بدون واسطه از اين شركت‌ها در تهيه ارزان‌تر محصول كمك شاياني مي‌كند. برندهای معتبر شهر خود را می‌توانید با اندکی تحقیق و تفحص بشناسید. برای خرید فرش ابتدا یک برند معتبر را پیدا کنید.

وزن فرش

وزن فرش از مهم‌ترین و قابل لمس‌ترین نکات در زمان انتخاب فرش برای مشتریان نیست ولی وزن می‌تواند ابزار خوبی جهت سنجیدن کیفیت و مرغوبیت باشد. وزن فرش به دلیل پرداخت بها بابت حمل وزنی نیز از اهمیت برخوردار است. هرچه وزن فرش بیشتر باشد،‌کیفیت آن بهتر می‌شود، زیرا وزن بالاتر نشان‌دهنده تراکم و شانه بالاتر فرش است.

نوع فروشگاه

در فروشگاه‌های مجازی معتبر در زمینه فروش فرش، به‌دلیل خرید مستقیم از کارخانه و حذف واسطه‌ها و سایر هزینه‌های رایج، قیمت تمام شده فرش پایین‌تر از قیمت بازار است و شما با خرید از این فروشگاه‌ها می‌توانید هزینه کمتری بابت فرش پرداخت کنید و البته ضمانت‌های معتبرتری نیز دریافت کنید.

 

نکات مهم در خرید فرش 700 شانه

* توجه به برچسب در پشت فرش: البته تمامي 3 دسته‌ معمولاً برچسب 700 شانه زده مي‌شود، پس برچسب را كامل و با دقت مشاهده كنيد تا ساير ويژگي‌هاي فرش را نيز بدانيد و طبق آن تصميم بگيريد.

* در هر 3 دسته‌ي؛ 700 شانه واقعي، 700 شانه تبديلي و طرح 700 شانه، فرش درجه يک و درجه دو وجود دارد که در دو دسته‌ي طرح 700 شانه و 700 شانه واقعي، معمولاً از کيفيت درجه يک و بهترين جنس در بازار هستند.

* قيمت فرش طرح 700 شانه و 700 شانه تبديلي با فرش 700 شانه واقعي و درجه يک هيچوقت برابر نيست و آن‌ها به مراتب ارزان‌تر هستند.

* کيفيت فرش ماشيني در درجه‌ي اول، درصد خالص بودن نخ استفاده شده و همچنين دستگاه بافنده مشخص مي‌کند. پس به اين دو مورد دقت بفرماييد.

 

نتیجه‌گیری

در هنگام خرید فرش 700 شانه، به فاکتورهای بیشتری باید توجه کنید، زیرا تنوع کیفیت و قیمت در این نوع فرش بسیار است. با کمی کاهش کیفیت در جنس نخ و یا فاکتورهای دیگر، کاهش محسوسی در قیمت مشاهده می‌شود. پس در هنگام خرید به عوامل مؤثر در کیفیت دقت کرده و برای اطمینان بیشتر از نمایندگی‌های کارخانه و فروشنده‌های معتبر، فرش را تهیه کنید.

 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی