تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه آنچه در مورد فرش ۷۰۰ شانه کاشان باید بدانید:

نام نویسنده: پروین اربابی نصرآبادی
:همه آنچه در مورد فرش ۷۰۰ شانه کاشان باید بدانید

انواع فرش 700 شانه

ابعاد و طرح‌های مختلف فرش 700 شانه کاشان

انواع فرش 700 شانه از نظر تعداد رنگ

انواع فرش 700 شانه از لحاظ الیاف بافت

انواع طرح فرش 700 شانه

انواع فرش 700 شانه از نظر تعداد تراکم

تنوع نام‌های فرش 700 شانه کاشان

بررسی و مقایسه انواع فرش 700 شانه

مزایا و ویژگی‌های فرش 700 شانه

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ یا تراکم ۲۵۵۰ کدام بهتر است؟

فرش 700 شانه تقلبی را از اصلی تشخیص دهید!

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

خرید فرش 700 شانه کاشان

اوج شکوفایی بافت و ارائه فرش 700 شانه کاشان از دوران صفویه است که در این زمان استادانی هنرمند این نوع از فرش‌ها را بافته و روانه بازار کردند. اصولاً فرش‌های 700 شانه با دستگاه‌های مختلفی تولید می‌شود از زمان تولید فرش 700 شانه که معمولاً ریزبافت بود خیلی از خریداران فرش‌های 500 شانه را بیشتر می‌شناختند ولی امروزه بیشترین ضخامت و به اصطلاح کلفتی برای فرش‌های 700 شانه است که طرفداران زیادی هم پیدا کرده است.

فرش 700 شانه که از نخ 18 سه لا بافته می‌شود، بافتی بسیار لطیف و ظریف دارد و کسانی که معیار سنجش آن‌ها فرشی با ضخامت بالا بود ناگهان با روی کار آمدن فرشی به نام فرش 700 شانه که بافتی نرم و مخملی داشت، نظرشان به کلی تغییر کرد و به سمت فرش 700 شانه تمایل نشان دادند و خواهان تولید این نوع فرش شدند.

اولین فرش‌های تولید شده در بازار فرش 700 شانه با تراکم 1500 بود که با پیشرفت دستگاه‌ها و طراحی‌های زیبا این تراکم روز به روز بالاتر رفت و به 3000 رسید که اکنون در بازار موجود است و در بین انواع تراکم‌ها، فرش 700 شانه با تراکم 2250 جزء استانداردترین انواع فرش‌ها است که بیشتر کارخانه‌ها آن را تولید و روانه بازار می‌کنند.

 

انواع فرش 700 شانه

امروز به دلیل این‌که فرش 700 شانه دارای محبوبیت زیادی است و نیز تقاضا برای این فرش زیاد است صاحبان کارخانجات و تولیدکنندگان این نوع فرش، به این فکر افتاده‌اند که فرشی تولید کنند که از هر لحاظ تأمین کننده نیاز افراد جامعه باشد و در این میان انتخاب آنها فرش 700 شانه است که به دست طراحان با ذوق طرح آنها تهیه شده و توسط کارخانه‌های صنعت قالی‌بافی تولید می‌شود.

این نوع فرش دارای مزیت‌های زیادی است از جمله این موارد: تنوع رنگ، تنوع طرح و قیمت مناسب و بعضاً ارزان. همچنین فرش هفتصد شانه اقسام گوناگونی دارد از جمله: فرش 700 شانه واقعی، فرش 700 شانه تبدیلی، قالی طرح 700 شانه. نیز در تقسیم بندی دیگر این فرش دارای انواع متفاوت است از جمله: فرش 700 شانه اکریلیک هیت‌ست. فرش 700 شانه پلی استر که در ایران فرش اکریلیک طرفداران بیشتری دارد ولی در اروپا که جنبه تزئینی فرش برایشان مهم است فرش پلی‌استر که نازک‌تر و براق‌ تر است مرکز توجه است.

اکنون به توضیح مختصر و مفیدی در مورد انواع فرش ماشینی واقعی، تبدیلی و طرح 700 شانه و تفاوت‌های آنها با یکدیگر می‌پردازیم باشد که در خرید این نوع فرش، کمک و راهنمایی برای مخاطبین گرامی باشد و دیگر در انتخاب و خرید این نوع فرش پرفروش مشکلاتی از قبیل ناهماهنگی در نوع رنگ مبلمان و سایر وسایل منزل با رنگ فرش انتخاب شده آنان به وجود نیاید.

قالی هفتصد شانه واقعی

 این نوع فرش به این دلیل به این نام خوانده شده که وقتی از دستگاه خارج می‌شود دارای 700 گره عرضی و به‌صورت اورجینال است، تراکم طولی آنها 2100 تا 3000 است که معروف‌ترین آنها تراکم 2550 است. تعداد گره‌های قالی 700 شانه واقعی از فرش 700 شانه تبدیلی بیشتر است و جلوه و نمایش 700 شانه اصلی از تبدیلی بیشتر است. قیمت و کیفیت فرش واقعی از تبدیلی بیشتر و بهتر است. دارای تعداد رنگ 8 و 10 هستند. فرش اصلی خاب 11 میلی‌متری دارد و شماره نخ آن 18 سه لا است. الیاف و نقشه به‌کار رفته در هر دو نوع فرش اصلی و تبدیلی یکسان است.

قالی 700 شانه تبدیلی

قالی‌هایی که توسط دستگاه‌های بافت 500 شانه بافته می‌شوند و با تغییراتی که در ماشین‌های بافت 500 شانه داده شده، این دستگاه‌ها می‌توانند به بافت قالی 700 شانه بپردازند. و لذا این عمل در پایین‌تر بودن قیمت آنها نسبت به فرش ماشینی 700 شانه اصلی مؤثر است. در هنگامی که از دستگاه خارج می‌شوند دارای 500 گره عرضی هستند و بلافاصله بعد از خروج برای تبدیل به قالی 700 شانه، وارد دستگاه آهارزنی می‌شوند. این فرش‌ها تراکم پایین‌تری نسبت به فرش‌های واقعی دارند. تنوع رنگی آنها کم است و دارای کیفیت کمتر از 700 شانه واقعی هستند ولی نسبت به فرش‌های 500 شانه با کیفیت‌تر و گران‌تر هستند. و نیز تراکم طولی آنها دارای عدد 1500 است.

فرش طرح هفتصد شانه

فرق اساسی و اصلی فرش 700 شانه و فرش طرح 700 شانه در تراکم و نوع بافت آنهاست که فرش هفتصد شانه دارای طرح بافت ریز است. فرش طرح 700 شانه محصول 500 شانه‌ای است که با طرح و نقش 700 شانه تولید و به بازار عرضه می‌شود. طرح آنها تک‌رنگ و ساده است و به طور عام با نام 700 شانه در بازار عرضه می‌شوند. شایان ذکر است که این دو نوع فرش دارای مشابهت‌هایی نیز هستند اینکه الیاف اکریلیک و پلی‌استر در هر دو نوع فرش به‌کار برده می‌شود.

فرش 700 شانه ترک

این نوع قالی‌ با نوع واقعی در طرح و رنگ تفاوت دارد. در طرح این نوع فرش خلوت است و رنگ آنها خنثی و روشن است و اکثراً محدودیت رنگ دارند. تراکم طولی 2100 و تراکم عرضی 700 است که با دستگاه شونهر تولید می‌شود. جنس نخ آن 100% اکریلیک هیت‌ست است ولی در برخی موارد از نخ هایبالک هم استفاده می‌شود از جمله قالی با طرح گل برجسته.

 

ابعاد و طرح‌های مختلف فرش 700 شانه کاشان

از ویژگی‌های منحصر به فرد فرش 700 شانه کاشان، تنوع در ابعاد و طرح‌های مختلف است که همین ویژگی باعث شده در بین خریداران محبوبیت زیادی داشته باشد. فرش 700 شانه در این ابعاد تولید می‌شود: فرش 6 متری، فرش 9 متری، فرش 12 متری و فرش 4 متری (قالیچه). همچنین فرش 700 شانه دارای طرح‌های متنوع فانتزی، کلاسیک و مدرن است در رنگ‌های فیلی، سرمه‌ای و نقره‌ای (طوسی) تولید می‌شود که با هر نوع دکوراسیون و با هر نوع سلیقه‌ای هم‌خوانی دارد.

 

انواع فرش 700 شانه از نظر تعداد رنگ

فرش‌های 700 شانه دارای تنوع رنگ بالایی هستند که با زیاد شدن تنوع رنگ، زیبایی و جلوه فرش نیز افزایش پیدا می‌کند.

اقسام فرش 700 شانه به لحاظ تنوع رنگی عبارتند از: فرش 700 شانه 14 رنگ، فرش 700 شانه 12 رنگ، فرش 700 شانه 10 رنگ و فرش 700 شانه 8 رنگ.

 

انواع فرش 700 شانه از لحاظ الیاف بافت

کارخانجات تولید و عرضه فرش ماشینی 700 شانه از الیاف متفاوتی در تهیه این نوع فرش استفاده می‌کنند از جمله الیاف پلی‌استر و آکریلیک. که بهترین الیاف از بین دو نوع ذکر شده، الیاف آکریلیک است چون که در مقابل عواملی مثل نور خورشید، مقاومت بالایی دارد و نیز دارای ویژگی ضد حساسیت و ضد پرز است. مزیت دیگر فرش با الیاف آکریلیک شستشوی راحت‌تر آن با مواد شوینده است و دوام بسیار بالایی دارد که بر طول عمر این نوع فرش و الیاف افزوده است.

 

انواع طرح فرش 700 شانه

 قالی 700 شانه از نظر نوع طرح و نقشه به دو دسته کلاسیک و مدرن قابل تقسیم است که مخاطبان بنا بر سلیقه خویش هرکدام را انتخاب و استفاده می‌کنند. انواع طرح فرش کلاسیک و مدرن به این شرح است: فرش ماشینی 700 شانه طرح جدید، فرش ماشینی 700 شانه طرح افشان، فرش ماشینی 700 شانه طرح خشتی.

 

انواع فرش 700 شانه از نظر تعداد تراکم

قالی‌های 700 شانه از لحاظ تعداد گره‌های به‌کار رفته در آنها با یکدیگر متفاوت هستند. این نوع از قالی‌ها دارای محبوبیت زیادی هستند چرا که کیفیت بالایی دارند و قیمت مناسب‌تری نسبت به فرش‌های با تراکم‌های گوناگون هستند. دسته‌های فرش 700 شانه از نظر تعداد تراکم عبارتند از:

فرش 700 شانه با تراکم 3000

در این نوع از فرش در هر یک متر مربع از آن 3000 گره یو بافته می‌شود و این ویژگی است که زیبایی و لطافتی خاص به این نوع فرش بخشیده است و جزء سفارش‌های خاص مشتری به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید فرش است و به‌خاطر این که شباهت ظاهری زیادی به فرش دست‌بافت دارد، به این نوع قالی، فرش دست باف‌گونه نیز گفته می‌شود.

فرش 700 شانه با تراکم 2700

همان‌طور که ما به نوع کف‌پوش برای منزل خود اهمیت می‌دهیم این نوع کف‌پوش و فرش، جلوه خاصی هم به فضای خانه می‌دهد که فرش تراکم 2700 یکی از انواع این فرش‌هاست. ویژگی این فرش: در یک متر از طول و یک متر از عرض این نوع قالی، تعداد 700 گره وجود دارد. نیز دو نوع دیگر از انواع فرش 700 شانه از نظر تراکم عبارتند از: فرش 700 شانه با تراکم 2550 که در یک متر قسمت عرض تعداد 700 و یک متر قسمت طولی آن تعداد2550 گره یو وجود دارد و فرش طرح 700 شانه با تراکم 2400: که تعداد گره‌هایی که در این نوع فرش به‌کار رفته پانصد و 2400 گره است و شاید برایتان جالب باشد پس چرا می‌گوییم 700 شانه؟ جواب این است: این همان فرش پانصد شانه است که در نقشه آن طرح نقشه 700 شانه استفاده شده است.

 

تنوع نام‌های فرش 700 شانه کاشان

فرش 700 شانه کاشان دارای تنوع رنگ و نام‌های بسیاری است که اکثر این نام‌ها ایرانی‌ است که توسط استادان مشهور این مرز و بوم بر روی آنها گذاشته شده است و چون ریشه در وطن دارد حسی خوشایند به انسان می‌دهد. فرش 700 شانه به‌خاطر تنوع زیاد و قیمت مناسب بیشترین تقاضا را علی‌الخصوص در کاشان دارد.

از جمله این اسامی: یلدای کویر، افشان، هدیه، مهستان، سلیمان، یلدا، مهفام، زمرد، گلرنگ (پایار)، عقیق، عالی‌مقام، نیاوران، قیطران، الماس ترنج، شیخ صفی اصفهان، بزرگمهر، داریوش، پامچال، نگین مشهد تابان، راوند کاشان، شهبانو، شاهرخ و...

 

بررسی و مقایسه انواع فرش 700 شانه

قبلاً متذکر شدیم که پرفروش‌ترین، مقبول‌ترین نوع قالی‌های ماشینی در شهر کاشان، فرش 700 شانه است که مشخصه اصلی این نوع فرش شانه و تراکم آن است که واقعی، طرح فرش و تبدیلی هست و کلفتی و قطر آنها از فرش 1000 و 1200 شانه بیشتر است که ضخامت آن به‌خاطر نخ خاب‌های کلفت و بلندی در نخ خاب آنها است.

بیشتر در مکان‌های پر آمد و شد از این نوع فرش استفاده می‌شود چون دوام زیادی دارند و مقاوم هستند در برابر پاخوردن‌های زیاد. مدل‌های با شانه بیشتر از فرش 700 شانه دوامشان کمتر است ولی از نظر ظرافت و ریزباقتی فرش 700 شانه نسبت به فرش‌های 1000 و 1200 در مرتبه پایین‌تری قرار می‌گیرد. چون‌که این گونه فرش‌ها نرمی خاصی دارند بیشتر مناسب پذیرایی و اتاق خواب هستند. دلیل دیگری که به فرش 700 شانه برتری و امتیاز بخشیده، الیاف آکریلیک هیت‌ست شده از مرغوبترین و گران‌قیمت‌ترین نخ است که در خاب آن استفاده می‌شود. تعداد رنگی که در فرش 700 شانه استفاده می‌شود هرچه بالاتر برود، بر زیبایی آن اضافه می‌کند و نیز به بالا رفتن قیمت آن نیز می‌انجامد.

 

مزایا و ویژگی‌های فرش 700 شانه

هر فرشی که تولید می‌شود حتماً براساس یک‌سری پیش‌نیازهایی تولید و عرضه می‌شود که مهم‌ترین آنها میزان تقاضا از طرف مردم است. در اینجا فرش 700 شانه از این ویژگی برخوردار است و تقاضای زیادی برای تولید دارد. و چون هر فرشی که تولید می‌شود به نسبت رنگ‌ها و کاربردی که دارد دارای مزایا و معایبی نیز هست. در اینجا شماری از مزایای فرش 700 شانه را با توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

قیمت فرش 700 شانه: ارزان و مقرون به صرفه: فالی 700 شانه قیمتی به مراتب پایین‌تر از انواع دیگر فرش‌های با تراکم بالاتر و پایین‌تر دارد و از این نظر اقتصادی‌تر است و مردم تمایل بیشتری برای تهیه این نوع از فرش را دارند. قیمت نسبتاً ارزان این نوع از فرش، به معنای بی‌کیفیت بودن آن نیست چرا که فرش 700 شانه کاشان دارای ضمانت‌نامه 10 ساله کیفیت هستند و دوام بسیار بالایی دارند. فرش هفتصد شانه دارای ضخامت بالایی نیز هست که به طول عمر آن در برابر پاخوری و فرسودگی کمک می‌کند.

نرمی و لطافت بیشتر: اگر بخواهیم روی فرشی که راه می‌‌رویم و می‌نشینیم لطافت، آرامش و حسی لطیف را تجربه کنیم فرش 700 شانه با تراکم بالاتر و ضخامت بیشتر دارای این خصوصیات ویژه است. فرش 700 شانه کاشان با خابی بالای 10 میلی‌متر بافته شده که با سلیقه ایرانیان هماهنگی کامل دارد.

بازگشت‌پذیری بیشتر! یکی از نکاتی که در فرش 700 شانه بخصوص از نوع نخ آکریلیک، حائز اهمیت است این است که این نوع فرش‌ها دارای دوام بیشتری نسبت به فرش‌هایی هستند که با انواع نخ‌ها بافته شده است. پس اگر قرار است که فرشی تهیه کنید که پاخور بالایی ندارد و زیاد در معرض رفت و آمد نیست فرش 700 شانه انتخاب مناسبی است.

داشتن تنوع در طرح و رنگ بندی: سایز بندی کامل و تنوع بافت به صورت فرش گرد. داشتن ضمانت‌نامه و استاندارد و خدمات پس از فروش خوب.

 

فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ یا تراکم ۲۵۵۰ کدام بهتر است؟

گفتیم که از بین انواع فرش، فرش 700 شانه از مقبولیت و عامه‌پسندی بالاتری برخوردار است و در این بین فرش با تراکم 2550 نیز از این ویژگی خاص برخوردار است و دارای محبوبیت بیشتری است و بیشتر کارخانه‌ها و شرکت‌ها قالی با تراکم 2550 تولید می‌کنند ولی در این بین هستند کارخانه‌هایی که فرش‌هایی با تراکم 3000 تولید می‌کنند. و در نهایت این سلیقه و نوع نیاز مصرف کننده است که نوع فرش را انتخاب و خریداری می‌نماید.

 

فرش 700 شانه تقلبی را از اصلی تشخیص دهید!

فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه از نظر قیمت تفاوت بسیاری دارند و چون مردم از این تفاوت بی‌خبرند فکر می‌کنند که فرشی که مد نظرشان بوده را با قیمت بهتر و پایین‌تری خریداری کرده‌اند در صورتی که این‌طور نیست و مثلاً قیمت فرش طرح 700 شانه 12 متری با قیمت فرش 500 شانه برابری می‌کند و این روشی است که سودجویان برای دریافت سود بیشتر، اقدام به استفاده از آن می‌کنند. در این مورد باید این نکته را در نظر داشته باشید که بازار پرتلاطم فرش، اطلاعات بالا را می‌طلبد و اگر دارای این اطلاعات نیستید بهترین عمل، خرید مستقیم فرش از شرکت است.

فرش 700 شانه تقلبی را از اصلی تشخیص دهید

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

فرش 700 شانه با تراکم‌های مختلفی تولید می‌شود و بالطبع دارای قیمت‌های مختلف نیز هست. هرچه تراکم بالاتر رود، قیمت فرش هم بالاتر می‌رود. مثلاً فرش 700 شانه با تراکم 1500 قیمتش از قالی با تراکم 2550 تقریباً 30% کمتر است. قیمت فرش‌های 700 شانه بر اساس متراژ 12 محاسبه و عرضه می‌شود مثلاً قیمت فرش 12 متری 700 شانه الگویی برای قیمت‌گذاری سایر متراژهای این نوع قالی است.

 

خرید فرش 700 شانه کاشان

در خرید فرش 700 شانه باید به این نکته دقت شود که فرش در یک متر از عرض 700 گره باید داشته باشد، تراکم معمولی این فرش 2100 باید باشد. هرچند فرش 700 شانه با تراکم‌های بالاتر مانند 2250، 2400، 2550 و 2700 هم بافته می‌شود که این عمل کیفیت و زیبایی دو چندانی به آن افزوده می‌کند. طرح فرش که تأثیر آن‌چنانی در قیمت فرش ندارد، ولی شانه و مقدار تراکم آن نه تنها یکی از مهم‌ترین فاکتورها در قیمت فرش ماشینی است بلکه اثر مستقیم بر کارایی و کیفیت و ماندگاری فرش دارد!

سخن پایانی:

این‌که ما چه نوع فرشی با چه رنگ و الیافی تهیه کنیم بسته به نیاز ما در فضاها و شرایط مختلف، تفاوت دارد. در موقعیتی شاید نیاز باشد فرش گرد تهیه شود و در موقعیتی فرش با الیاف آکریلیک و تراکم 1500 ولی آنچه که مسلم است این است که در هر مرحله‌ای از انتخاب تا خرید فرش، نیاز به یکسری اطلاعات احساس می‌شود که ما را در تهیه فرشی با کیفیت، ماندگاری و قیمت مناسب کمک بسیاری می‌نماید. پس قبل از تهیه هر نوع کالایی بخصوص فرش که مدت نسبتاً زیادی مهمان خانه‌هایمان است، بهتر است کمی پرسش و جستجو انجام شود تا در نهایت فرشی با بهترین کیفیت و ماندگارترین قابلیت تهیه شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی