تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش قیمت مناسب را از کجا بخریم ؟

فرش قیمت مناسب کاشان

امروزه اکثر خریداران این سوال را می کنند که فرش قیمت مناسب را از کجا بخریم ؟ آیا می توان به فرش قیمت مناسب کاشان با کیفیت بالا دسترسی پیدا کرد ؟
هر خانه و مکانی برای سکنی گزیدن نیازمند کف پوشی است که بتواند خانه را از آسیب موریانه ها و حشرات صیانت نموده و از افراد خانه در برابر سرما و گرما مراقبت کند . این موارد کم ترین و ابتدایی ترین کاربرد هایی هستند که برای کف پوش ها به شمار می رود . در نظر بگیرید خانه ای را که بدون کف پوش باشد بی شک چنین خانه ای قابلیت زندگانی نخواهد داشت .
تا قبل از تأسیس کارخانه های فرش ماشینی کاشان ، بهترین کف پوش فرش های دستبافت بودند اما به علت قیمت بالا و گران در توان خرید بسیاری از افراد نبوده و خانوار ها از انواع و اقسام دیگر کف پوش ها برای پوشاندن کف خانه استفاده می کرده اند .
روی کار آمدن فرش های ماشینی و تأسیس کارخانه جات فرش ماشینی چنان مورد نیاز خانواده ها بود که در بدو تولید با استقبال فوق العاده خوبی مواجه شدند . عرضه و تقاضای فرش های ماشینی کاشان از همان سال 1350 رونق گرفته و رفته رفته به تعداد کارخانه جات این شهرستان اضافه شد . تولید کنندگان مختلفی در طول سالیان فعالیت و تولید فرش های ماشینی دست به تولید زده اند اما تنها کسانی توان تاب آوردن در بازار فرش را داشته اند که در رقابت سربلند بوده و بهترین محصولات را ارائه داده اند .
یکی از این تولید کنندگان نامی و موفق که در طول سابقه کاری خود خوش درخشیده است فروشگاه فرش کاشان می باشد . تمامی برند های تولید شده و کاشان معتبر و مفتخر به تولید بهترین ها هستند اما فروشگاه فرش کاشان در داشتن ویژگی های تولیدی ، زیبایی و قیمت مطلوب بی نظیر می باشد .
مدتی پس از تولید فرش های ماشینی کاربرد ها و تنوع بالایی در بازار به وجود آمد به حدی که فرش های ماشینی تنها برای پوشاندن کف خانه ها خریداری نمی شد و زیبا و زینت بخشیدن به فضا وظیفه ای بود که بر عهده این بافته ها گذاشته شد . تنوع بخشیدن به بازار و تولید انواع و اقسام محصولات حد و اندازه ای به بازار ها داد که از تصور خارج بود . تولید فرش های مختلف کارکرد های مختلف به دنبال داشت . از طرف دیگر قیمت فرش های ماشینی نیز در انواع و اقسام مختلف متفاوت بود . فروشگاه فرش کاشان با داشتن بیشترین تنوع در تولیدات بیشتری کارکرد را داشته و سهم بالایی از بازار را در دست دارد .
علت رونق گرفتن فرش های ماشینی و جلب توجه زیاد ، قیمت مناسبی بود که این محصولات نسبت به بافته های دستبافت داشته اند و از همین رو جایگزین مناسبی برای فرش های دستبافت به شمار می روند . موارد و آلمان های مختلفی در تولید یک تخته فرش ماشینی موثر واقع می شود . مواردی که از خط تولید گرفته تا خط عرضه را شامل شده است .
موارد موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی کاشان
در این قسمت قصد داریم تا مختصرا در مورد هر یک از موارد مهم تعیین قسمت فرش های ماشینی مطالبی ارائه دهیم .
الیاف : مواد اولیه فرش های ماشینی الیاف ها هستند . عمده فرش ها را نخ خاب و باقی را نخ ها تار و پود شکل می دهند . فرش های کاشان با بکارگیری بهترین نخ خاب که همان الیاف اکرولیک هیت ست شده می باشد ، در کیفیت بی نظیر و در زیبایی فاخر هستند . الیاف اکرولیک هیت ست علاوه بر مقاومت و کیفیت بالا در درخشندگی ، عدم پرزدهی ، شفافیت ، عدم رنگ دهی و مواردی از این دست نسبت به سایر الیاف از جمله پلی استر و پلی پروپلین برتر می باشد . هرچه الیاف مرغوب تری در فرش بکارگرفته شود طبیعتا قیمت محصول هم بیشتر خواهد شد اما فروشگاه فرش کاشان با خرید الیاف اکرولیک هیت ست شده بصورت عمده و مستقیم تا حد زیادی این موضوع را زیر سوال برده و توانسته است مرغوبیت را در عین قیمت ارزان تضمین کند .
طرح و نقشه : داشتن طرح و نگاره های تکراری ، خلوت و ساده فرش را ارزان قیمت تر می کند و فرش های کاشان در شانه و تراکم پایین به لحاظ داشتن طرح هایی ساده و نگاره هایی خلوت ارزان قیمت تر از محصولاتی هستند که با شانه و تراکم بالا تولید شده اما دارای نگار ه هایی شلوغ و پیچیده هستند . علت بکارگیری طرح های خلوت در فرش های کم شانه و طرح های شلوغ در فرش ها با شانه و تراکم بالا اختلاف در تعداد گره ها و ظرافت بافت است که در ادامه توضیح داده خواهد شد .
شانه و تراکم : شانه و تراکم از دو جهت در تعیین قیمت اثر گذار هستند . اول آنکه تولید کننده ، برای تولید فرش های ماشینی 1200 شانه و 1000 شانه از الیافی استفاده می کنند که نسبت به الیاف مصرفی برای فرش های 500 شانه و 700 شانه ظرافت و نازکی بیشتر اما در عین حال استحکام و دوام بالایی دارد . هر دو نوع محصول از الیاف اکرولیک استفاده می کنند پس در بالا بودن کیفیت تفاوتی ندارند اما اختلاف قطر الیاف گران تر بودن فرش های 1000 شانه و 1200 شانه را به همراه دارد . از طرف دیگر استفاده از نگاره های پیچیده و طرح های شلوغ که به لحاظ بالا بودن تعداد گره ها و ظرافت بافت در فرش های 1200 شانه و 1000 شانه امکان پذیر شده است  دیگر مورد مهم در ارزان تر بودن فرش های 500 شانه و 700 شانه است . اما برند فرش کاشان هر دو دسته محصول را چه در شانه و تراکم بالا و چه در شانه و تراکم پایین به کم ترین قیمت ممکن به فروش می رساند .
مراحل مهم در تعیین قیمت فرش های ماشینی
همانطور که عنوان شد موارد مختلفی در تعیین قیمت نقش دارند . می توان قیمت فرش های ماشینی را به دو قسمت تعیین قیمت در کارخانه و تعیین قیمت در بازار تقسیم نمود . در روش های سنتی و خرید از بازار های فیزیکی فرش های ماشینی پس از تولید توسط دلالان و واسطه گران خریداری شده و به بازار راه پیدا می کنند . قیمتی که در آن فرش بین تولید کننده و واسطه ها مبادله می شود را تحت عنوان قیمت کارخانه یا قیمت تولید کننده می شناسیم که همان قیمت داخل کارخانه می باشد . اما پس از خرید فرش توسط دالالان و واسطه گران ، هزینه هایی از جمله هزینه حمل ، کارگر و ... توسط واسطه ها بر قیمت فرش افزوده می شود . هرچه تعداد واسطه ها بیشتر باشد ، میزان اضافه شده به قیمت کارخانه هم بیشتر خواهد شد . اضافه شدن هزینه هایی تحت عنوان هزینه های نمایشگاهی که آن را ارزش افزوده هم می نامیم ، تا حدی منطقی و اقتصادی است اما به علت عدم نظارت بر این روند عموما فرش های ماشینی پس از خروج از کارخانه متأثر تغییرات گزافی شده اند که با هیچ منطق و اقتصادی سازگار نیست . از همین رو در بازار های فرش شاهد فروش محصولات به قیمتی بسیار متفاوت از قیمت کارخانه هستیم .
با این توضیحات مشخص است که خرید فرش به قیمت کارخانه امری عقلایی و مقرون به صرفه خواهد بود . برای خرید فرش از فروشگاه فرش کاشان به قیمت کارخانه کافی است از روش های مستقیم خرید استفاده کنیم . روش های مستقیم انواع مختلفی دارند که رایج ترین آن ها خرید حضوری از کارخانه و خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین فرش کاشان است . خرید حضوری برای آن دسته از خریدارانی که از شهر تولید کننده دور هستند با دشواری های حمل و نقل و هزینه های رفت و آمد مواجه است و ناکارا خواهد بود اما خرید فرش های ماشینی از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مقرون به صرفه ترین روش برای خرید محصولی با کیفیت و ارزان قیمت تلقی می شود . پس در پاسخ به این سوال که فرش قیمت مناسب را از کجا بخریم ؟ فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان معرفی می شوند . فروشگاه های مذکور تحت نظارت تولید کننده اداره شده و فرش به قیمت کارخانه عرضه می شود . مهم ترین عامل در ارزان بودن قیمت این فروشگاه ها عدم وجود واسطه ها و هزینه های نمایشگاهی است . در خرید اینترنتی از فروشگاه فرش کاشان خریداران تنها هزینه مواد اولیه ، نیروی کار و سود کارخانه را پرداخت می کنند و به علت وجود رقابت بالا در بین تولید کنندگان کاشانی قیمت تا حد امکان پایین خواهد بود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی