تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش های ارزان قیمت با فرش های لوکس چیست؟

نام نویسنده: الهه شاهمیری
تفاوت فرش های ارزان قیمت با فرش های لوکس چیست؟

فرش ارزان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
انواع فرش ارزان قیمت
بررسی قیمت فرش های ارزان
فرش لوکس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
انواع مدل‌های فرش لوکس
بررسی قیمت فرش های لوکس

خانه‌های ایرانی باید با فرش‌های ماشینی پوشانده شود تا برای سکونت مناسب گردد. فرش‌های ماشینی در انواع و اقسام مختلف تولید شده و در بازار قابل خرید خواهند بود. تنوع زیاد فرش‌ها توانسته است نیاز مختلف تمامی مشتریان را رفع کند. مشتریان با سلیقه‌های مختلف‌، نیازهای متفاوت، توان مالی گوناگون و غیره وارد بازارها شده و برای خرید از محصولات دیدن می‌کنند. از طرفی یکی از آیتم‌های خرید مشتریان قیمت مناسب در عین کیفیت بالا است.

تولیدکنندگان و فروشندگان برای فروش بیشتر و کسب سود بالاتر هر از چند گاهی نسبت به نوعی از فروش تحت عنوان فروش ویژه یا فروش ارزان فرش اقدام می‌کنند. جامعه هدف در این روش فروش عمدتا مشتریانی هستند که توان مالی پایین‌تری داشته و ترجیح می‌دهند از فرش های تخفیفی استفاده کنند. در ادامه توضیح خواهیم داد که فرش‌های تخفیفی در کیفیت و دوام با فرش‌های دیگر تفاوتی نداشته و علت قیمت ارزان آن‌ها مواردی است به دور از کیفیت و دوام.

در بین تمامی فرش های ماشینی موجود ویژگی‌هایی به دسته‌های خاص نسبت داده شده است. فرش‌های ماشینی 700 شانه فروشگاه فرش کاشان در کیفیت نظیر نداشته و بیشترین میزان عرضه و تقاضا را به خود اختصاص داده است. فرش‌های ماشینی 1000 شانه و 1200 شانه بافتی ظریف و زیبا دارند و عنوان فرش های لوکس را برای خود برگزیده اند. در بین محصولات مختلف، فرش‌های 700 شانه به علت کیفیت، دوام و توان بالا در برابر پاخوردگی و تردد، مرغوب و مورد خریداری بیشتری هستند.

فرش های 1200 شانه نیز به علت زیبایی بالا و ظرافت بافت، شبیه به قالی‌های دستبافت هستند و برای مکان‌هایی از خانه مانند پذیرایی بسیار مناسب هستند. در مقاله حاضر پس از بررسی و معرفی فرش های ماشینی لوکس و ارزان به این موضوع پرداخته شده که علت تخفیف خوردن فرش‌های تخفیفی چیست و چرا برخی از محصولات در قیمت بسیار ارزان به فروش می‌رسند و در کل تفاوت فرش های ارزان قیمت با فرش های لوکس چیست؟

 

فرش ارزان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در بیلبورد‌های تبلیغاتی دیده‌ایم که از عنوان‌هایی مانند فروش ویژه فرش، تخفیف ویژه برای خرید فرش و غیره برای جذب مشتریان استفاده می‌شود. اما برخی از این عبارات تنها در حد تبلیغ بوده و برخی دیگر عملی می‌شود. در مورد فرش‌های ماشینی این تکنیک برای فروش بیشتر به کار گرفته شده و محقق می‌شود. در فروشگاه‌های اینترنتی مانند فروشگاه اینترنتی فرش کاشان دوره‌هایی برای فروش فرش های ارزان و تخفیفی وجود دارد. خریداران با داشتن آگاهی از زمان این دوره‌ها می‌توانند فرش‌ها را در قیمتی بسیار ارزان خریداری نمایند. با این وجود که در خرید اینترنتی فرش‌های ماشینی به قیمت عمده یا قیمت کارخانه عرضه می‌شوند در حالی که فروش تخفیفی با قیمت عمده یا قیمت کارخانه متفاوت است.

اما فرش ارزان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ در قیمت کارخانه، فرش به قیمت تمام شده تولید کننده عرضه شده است که نسبت به فرش‌های عرضه شده در فروشگاه‌های فیزیکی داخل شهر به علت عدم وجود واسطه‌ها و هزینه‌های سربار یا نمایشگاهی متفاوت است. اما محصولات ارزان قیمت فروشگاه فرش کاشان گاها ممکن است قیمتی کمتر از قیمت تمام شده کارخانه داشته باشند. اما علت اصلی فروش فرش های ارزان چیست؟ محصولاتی که تحت عنوان فرش مناسب قیمت در فروشگاه فرش کاشان ارائه می‌شوند فرش‌هایی هستند درجه یک و با کیفیت که به دلایلی مانند موارد زیر با قیمتی بسیار مناسب‌تر عرضه شده‌اند:

  • اتمام طرح تولید شده و خالی کردن انبارها برای ارائه طرح جدید.
  • ایام مبارکی از سال مانند عید نوروز، اعیاد شعبانیه و مناسبت های ملی از جمله روز خلیج فارس.
  • حتی ممکن است تولید کننده قصد تولید فرش جدید را داشته باشد و به عنوان یک تکنیک بازاری خواستار آن باشد که ابتدا فرش‌های موجود در انبار را به فروش رسانده و پس از خالی شدن انبارها طرح و فرش جدید خود را ارائه دهد.
  • گاها ممکن است طرح، شانه و تراکم یا رنگی از محصولات ماشینی به حدی فراگیر شده باشد که تمامی برندها و کارخانه‌ها در حال تولید آن باشند. برندهای نامی و خوش سابقه که همواره به عرضه محصولات تک و بی‌نظیر معروف بوده اند، فرش های ارزان قیمت موجود از آن نوع را بصورت تخفیفی به فروش می‌رسانند تا مانند سایر برندها تلقی نشوند.
  • هم‌چنین دلیل دیگر فروش تخفیفی می‌تواند رقابت باشد. در برخی از موارد تولید کنندگان برای حذف برندی به فروش تخفیفی دست می‌زنند تا با عرضه ارزان قیمت محصولات و جذب مشتریان به سمت خود، برند ضعیفی را از پای درآورده و قدرت خود را در بازار به اثبات برسانند.

 

انواع فرش ارزان قیمت

با افزایش ناگهانی قیمت‌ها در بازار فرش فرش ماشینی، بسیاری از افراد به دنبال محصولات ارزان قیمت هستند تا بدین وسیله بتوانند با پرداخت هزینه‌ای متناسب با بودجه خود، از فرش مناسب منزل خود بهره‌مند گردند. تولیدکنندگان در مرتفع سازی نیاز بازار در این دسته از محصولات تنوع بالایی را جهت پوشش دهی سلیقه‌ها و نیاز‌های مختلف افراد بر اساس جنس و کیفیت و قیمت ارائه نموده است که در ادامه به معرفی انواع فرش ارزان قیمت و ویژگی‌ها و کاربرد آن پرداخته شده است.

فرش 700 شانه ارزان قیمت

فرش 700 شانه ارزان قیمت به عنوان تراکمی پایین در بین سایر محصولات جدید با تراکم بالا شناخته می‌شود که به علت برخورداری از ضخامت بالا و عدم محدودیت در کاربری آن برای فضاهای پرتردد، از فروش زیادی هم برخوردار است. از این رو تولید کنندگان آن را با استفاده از الیاف بافت ارزان قیمت ورژن تولید و با قیمت مناسب ارائه نموده‌اند. کیفیت این محصولات به جهت شباهت بالای الیاف ورژن با اکریلیک به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با محصولات لوکس ندارد و تنها به علت تولید الیاف ورژن در ایران و قیمت مناسب آن، در مقایسه با محصولات لوکس و اکریلیک مناسب‌ قیمت‌تر است.

فرش طرح 700 شانه

فرش طرح 700 شانه قیمت مناسب در واقع همان فرش 500 شانه با تراکم 1200 است که با جنس نخ خاب ورژن ارزان قیمت تولید شده است. تراکم پایین و به کارگیری از الیاف بافت ارزان در تولید این محصول سبب قیمت مناسب آن شده است. از خصوصیات بارز الیاف ورژن می‌توان به عدم پرزدهی، ثبات رنگی، مقاوم و دوام بالا، عدم جذب رطوبت و نرمی و لطافت بیشتر نسبت به نخ پلی استر اشاره داشت که منجر به ارائه محصولی ارزان قیمت در عین برخورداری از کیفیت درجه یک شده است.

فرش 440 شانه بی سی اف

فرش 440 شانه بی سی اف مناسب قیمت بافته شده با تراکم 800 گره طولی، از محصولات کم تراکم و به جهت برخورداری از هزینه‌های مصرفی کم، ارزان قیمت است که برای فضاهای پر تردد و مکان‌های عمومی بسیار کاربرد دارد و به همین علت تولید آن با استفاده از الیاف ارزان قیمت بی سی اف صورت گرفته تا جهت خریداری تعداد بالایی از آن برای مکان‌های عمومی، مشتریان توان پرداخت هزینه آن را داشته باشند.

فرش 350 شانه بی سی اف

اصولا تولید محصولات ارزان قیمت با استفاده از الیاف بافت ارزان و تراکم پایین صورت می‌پذیرد تا بدین نحو بتوانند محصولات با قیمت مناسب را ارائه دارند. فرش 350 شانه بی سی اف یکی از این محصولات فرش کاشان با قیمت ارزان است که از کمترین تراکم گره نیز برخوردار است. الیاف بافت بی سی اف علاوه بر قیمت ارزان، از خاصیت پوشانندگی بسیار خوبی به جهت حجیم بودن برخوردار هستند که بدین علت جهت تولید محصولات کم تراکم به کار گرفته می‌شوند.

فرش ماشینی استوک

فرش ماشینی استوک یا ته انباری به محصولاتی گفته می‌شود که به علت تک سایز، تک رنگ شدن و یا قدیمی شدن طرح و مدل با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌گردد. این محصولات ممکن است حتی از دسته محصولات با تراکم بالا باشد که تنها به دلایل مذکور با قیمت ارزان‌تری به فروش می‌رسند تا هم مشتری بتواند از خرید فرش ماشینی ارزان قیمت بهره‌مند گردد و هم تولید کننده بتواند با خالی کردن انبار به تولید و ارائه محصولات جدید بپردازد.

فرش ماشینی تخفیفی

تولید کنندگان یا عاملین فروش در مناسبت‌های خاصی از سال با در نظر گرفتن قیمت درب کارخانه به ارائه فرش ماشینی تخفیفی می‌پردازند. تخفیفاتی که روی این محصولات پیاده می‌شود بسته به نظر تولید کننده و میزان هزینه‌های مصرفی محصول، ممکن است بین 10 تا 50 درصد تخفیف ارائه گردد که هر مشتری با توجه به نوع نیاز خود در این ایام می ‌تواند با مراجعه به فروشگاه به تهیه و خریداری محصول مورد نظر خود با مناسب‌ترین قیمت بپردازد.

 

بررسی قیمت فرش های ارزان

به منظور بررسی قیمت فرش های ارزان و راهنمای خرید فرش های ارزان یا تخفیفی باید به روش‌های مستقیم روی آورد. چک کردن فروشگاه اینترنتی فرش کاشان یکی از ساده ترین راه‌هایی است که مشتریان می‌توانند از زمان جشنواره‌ها یا فروش تخفیفی فرش ماشینی و انواع فرش های ارزان قیمت ارائه شده جدید مطلع شوند. در این نوع خرید محصول، فرش ارزان‌ترین قیمت ممکن را دارد. چرا که به علت اینترنتی بودن خرید هیچ نوع هزینه اضافی، حمل و نقل و رفت و آمدی را متحمل نشده و با خرید از فرش‌های تخفیفی قیمت محصول را به کمتر از قیمت تمام شده کاهش داده ایم. قیمت تمام شده قیمتی است از جمع بهای مواد اولیه به علاوه سود تولید کننده که نهایتا از قیمت مناسبی برخوردار است، اما مسلما محصولات تخفیفی و یا ارزان باز هم از قیمتی بسیار مناسب‌تر از قیمت نهایی کارخانه برخوردار هستند.

 

فرش لوکس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کالای لوکس به کالاهایی گفته می‌شود که زیبا هستند و بنابر ارزش والای هنری قیمت گزافی دارند. اما فرش لوکس چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ فرش ماشینی 1200 شانه و پس از آن فرش های 1000 شانه لوکس‌ترین محصولات در بین کف پوش‌ها به حساب می‌آیند. البته برخی از کارخانه‌ها مانند کارخانه فرش کاشان به تولید فرش‌هایی زیباتر و لوکس تحت عنوان فرش 1500 شانه می‌پردازد، اما از آن جایی که این محصولات فراگیر نشده و تولید فرش 1500 شانه در انحصار برخی کارخانه‌های نوآور و قدرتمند است، در بازارها عمومیت نیافته‌اند.

فرش های لوکس کلاسیک برای منازل لوکس و اصیل ایرانی تهیه می‌شوند و برای اتاق مهمان نشین خانه که عمدتا همان پذیرایی به حساب می‌آید، لوکس هستند. برخورداری این محصولات از ویژگی‌هایی خاصی، فرش های لوکس را به کاربرد مناسب برای فرش پذیرایی مختص نموده است. داشتن ظرافت و زیبایی بی‌نظیر ویژگی بارز این محصولات است. اما به ویژگی‌هایی دیگری نیز می‌توان در این زمینه اشاره نمود:

  • انواع فرش های لوکس دارای ضخامت کمی هستند. نازکی این محصولات که به علت بافته شدن با نخ نازک اما مستحکم اکرولیک هیت ست شده است، موجب شده تا محصولات به اندازه 700 شانه مقاوم در برابر فشار و غیره نباشند. فرش‌های ماشینی 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه شهر فرش کاشان را برای مکان‌هایی از خانه که کم تردد است، تهیه نمایید تا علاوه بر حفظ کیفیت، بتوانید مدت زمان بیشتری از زیبایی و جلوه بی نظیر آن در منزل خود لذت ببرید.
  • زیبا بودن طرح‌های فرش‌های لوکس به دلیل بافت ظریف و شانه و تراکم بالای آن‌ها است. در تعداد گره بالا، جزئیات نقشه به خوبی نشان داده می‌شود. از همین رو استفاده از طرح‌هایی با نگاره‌های شلوغ و درهم، پر پیچ و خم و یا اصطلاحا نقشه شلوغ در بین این محصولات رواج دارد.
  • به یاد داشته باشید که قیمت فرش های لوکس گران‌تر از سایر بافته‌هاست. چرا که در تولید این محصولات متراکم و فشرده مسلما مواد اولیه بیشتری به کار گرفته می‌شود، طرح‌ها و نگاره ها به علت مد روز بودن و شلوغ و اختصاصی بودن گران قیمت‌تر هستند و هنر و ارزش بیشتری در فرش‌های ماشینی لوکس به کار گرفته می شود.

 

انواع مدل‌های فرش لوکس

با وجود تنوعی که از تراکم‌های بالا در بازار مشاهده می‌نماییم، به نوعی می‌توان طرح‌های خاص و مدل‌های جدید از محصولات دستباف گونه را در دسته بندی لوکس و خاص قرار داد. اما انواع مدل های فرش لوکس بر اساس شانه و تراکم را در زیر معرفی نموده‌ایم که متناسب با نوع نیاز و کاربری‌تان می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

فرش 1500 شانه گل برجسته

اخیرا با پیشرفته شدن صنعت فرش بافی تولید محصولات در بالاترین تراکم و شانه فرش ماشینی صورت می‌پذیرد که فرش 1500 شانه گل برجسته را می‌توان به عنوان نمونه‌ای از این محصولات معرفی نمود که در حال حاضر به عنوان پر تراکم ترین فرش ماشینی شناخته می‌شود و از بافتی ریز نقش و بسیار ظریف برخوردار است و به همین علت در دسته محصولات لوکس و خاص قرار می‌گیرد که از کاربردی خاص نیز برخوردار است و جهت حفظ ظرافت و زیبایی بیشتر بهتر است به عنوان فرش پذیرایی لوکس و مجلل مورد استفاده قرار گیرد. انواع طرح‌ها و نقش و نگار شلوغ فرش اصیل تبریز مانند طرح ماهی، خشتی، افشان و ترنج دار در قالب این تراکم گره از فرش ماشینی تولید و ارائه شده است.

فرش 1200 شانه

از دیگر محصولات پر تراکم می‌توان به فرش 1200 شانه اشاره داشت که در دو مدل ساده و گل برجسته ارائه شده است. انواع فرش 1200 شانه که به علت برخورداری از روش تولید متفاوت مانند کلاریس تمام رنگ، طرح و مدلی اصیل و جدید و رنگ بندی خاص و نامحدود از ظاهری متفاوت و بسیار زیبا و با ظرافت بیشتری برخوردار بوده را دسته بندی فرش لوکس و خاص می‌توان جای داد.

فرش ماشینی 1000 شانه

فرش ماشینی 1000 شانه به عنوان محصولی دستباف گونه شناخته می‌شود که از بافت و ظرافتی شبیه به قالی‌های دستبافت برخوردار است و تولید آن با طرح‌های اختصاصی شرکت و یا مدل‌های جدید و پر نقش و نگار اصیل سبب ارائه محصولی لوکس و خاص در بین سایر مدل‌ها شده است. فرش 1000 شانه دستباف گونه از محصولاتی لوکسی است که به کارگیری از آن برای فرش مناسب پذیرایی است.

فرش 700 شانه دستباف گونه

تولید فرش ماشینی 700 شانه به علت پر استقبال بودن با تراکم‌های متنوعی صورت می‌پذیرد که مسلما هرچه تراکم طولی بالاتر باشد، فرش از استحکام و انسجام بیشتری نیز برخوردار است و می‌توان آن را با عنوان فرش 700 شانه دستباف گونه معرفی نمود. این محصول در تنوع رنگ بندی 8 و 10 رنگ ارائه می‌گردد که به علت به کارگیری از طرح‌های خاص و لوکس در آن، می‌توان آن را به عنوان فرش 700 شانه لوکس نیز شناخت و در فضاهای مجلل از آن به عنوان فرش نشیمن و پذیرایی استفاده نمود.

 

بررسی قیمت فرش های لوکس

به منظور بررسی قیمت فرش های لوکس بهتر است با در نظر گرفتن عواملی موثر در قیمت آن‌ها مانند جنس و تراکم بگوییم که محصولات با تراکم بالاتر به علت برخورداری از هزینه‌های مصرفی بیشتر، مسلما از قیمت بالاتری نیز برخوردارند. پس می‌توان قیمت فرش لوکس را بالا تعریف نمود که از همین رو توصیه تولیدکنندگان برای این محصولات در نظر گرفتن قسمت‌هایی از خانه است که از میزان تردد کمتری برخوردار هستند تا با پرداخت هزینه‌ای گزاف بتوانید محصول را به بهترین شیوه استفاده و نگهداری نمایید. اگر صرف نظر از قیمت به دنبال خرید محصولی لوکس هستید، فرش‌های تراکم بالا گزینه انتخابی مناسبی برای شما خواهد بود، اما اگر توان پرداخت هزینه آن را ندارید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاهی فرش کاشان از بهترین قیمت فرش لوکس کاشان بهره‌مند گردید.

در داشتن فرش ماشینی لوکس و اصیل ایرانی حتما از برندهایی خرید نمایید که اصولی و منطقی انتخاب شده اند. انتخاب برند خصوصا در خریدهای اینترنتی بسیار مهم است. ما به عنوان متخصصین و آگاهان به بازار فرش و قالی به شما خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را پیشنهاد می‌دهیم. خرید از این برند به علت داشتن سابقه درخشان، سهم بالایی از بازار خرید و فروش، صادارت، تولید فرش‌های درجه یک و نامی و... اطمینان بخش خواهد بود. می‌توانید در موتور جست و جوی فروشگاه فرش کاشان با سرچ واژه فرش 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه یا واژه لوکس از تمامی محصولات لوکس و خاص موجود در فروشگاه دیدن نمایید. کار کردن با فروشگاه اینترنتی برای تمام افرادی که آشنایی هر چند اندکی هم با دنیای اینترنت دارند به راحتی امکان پذیر است.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی