تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی بدون پرز

فرش بدون پرز

بیشتر مردم بر این باورند که آلودگی و رشد میکروب ها منحصر به بیرون از خانه است در صورتی که آلودگی و رشد میکروب ها درون منزل و روی فرش هاش ماشینی وجود دارد . خیلی از فرش ها و موکت ها به دلیل بافته شدن با الیاف نامرغوب ، محل بسیار خوبی برای رشد قارچ ها و آلودگی ها می شود و طبعاتی از جمله سردردهای مزمن ، خارش ، پوستی ، سوزش چشم و گلودرد را به وجود می آورد . یکی از مهمترین عوامل در ایجاد این حساسیت ها و انواع آلرژی ها ، پرزهای فرش است . خطرات فرش های با پرز دهی بالا برای بیماران تنفسی و کودکان بسیار مضر است . به همین دلیل است که به خریداران توصیه می شود که قبل از اینکه به ظاهر و زیبایی فرش اهمیت دهند ، کیفیت فرش های ماشینی یکی از اصول مهم انتخابی باشد .
آیا فرش های بدون پرز و ضد حساسیت وجود داردند ؟ آیا این فرش پرز نمی دهد ؟ این ها سوالی است که اغلب خریداران از فروشندگان می پرسند .
فرش ماشینی ضد حساسیت
خریداران در فروشگاه های آنلاین و یا در بنرهای سطح شهر با این تیتر تبلیغات فروش فرش ضد حساسیت  ، فرش بدون پرز ، یا فرش با پرزدهی کم مواجه می شوند . حال برخی از خریداران نمی داند که به کدام این تبلیغات در فروشگاه های آنلاین و یا بازار فرش اعتماد کنند . این مقاله به خریداران فرش های ضد حساسیت را معرفی خواهد کرد .
در گذشته بهترین کف پوش های ضد حساسیت ، قالی های دستباف بودند . قالی هایی که علاوه بر ضد آلرژی بودن ، عایقی بسیار خوب در برابر جلوگیری از سرما و گرما بودند . با بالارفتن قالی های دستباف و تبدیل شدن به کالاهای نفیس ، قدرت خرید مردم نسبت به آن ها کم شد و سیل عظیمی از خریداران به سمت فرش های ماشینی رفت . محصولات ماشینی در اوایل تولید خود دارای پرزدهی بالایی بودند . تا اینکه تولید کنندگان به این پی بردند تا الیافی در بافت نخ خاب فرش های ماشینی به کار برند که شبیه پشم و الیاف طبیعی و بدون پرزدهی باشند . آن ها الیاف آکریلیک را در بافت نخ خاب به کار بردند . خاصیت این الیاف به گونه ای است که آلودگی کمتر را به خود جذب می کند و ضد حساسیت و ضد آلرژی نیز می باشد . پس توصیه می شود اگر قدرت خرید قالی های دستباف را ندارید ، از فرش های آکریلیک هیت ست شده استفاده کنید .
البته الیاف آکریلیک قبل از بافت دارای پرز می باشند این الیاف وقتی در مرحله هیت ست می روند ، پرزهایشان گرفته می شود ، مقاومتر می شوند و برای بافت بهترین محصول آماده می شوند . مرحله هیت چیست ؟ مرحله ای است که الیاف قبل از بافت از بخار آب و گرما عبور داده می شوند ، پرزهایش گرفته می شوند و مقاومت تر می شوند . هیت ست الیاف آکریلیک را یکدست می کند و آن را برای بافت آماده می کند .
دلیل ایجاد پرز در برخی از فرش ها چیست ؟
پرزدهی بالا یکی از عیوب فرش تلقی می شود . از عواملی که سبب می شود برخی از محصولات از جمله فرش های آکریلیک دارای پرزدهی فراوان شود ، عوامل مرتبط با تولید فرش هست . اگر در مرحله بافت ، تنظیم دستگاه های ریسندگی و یا تثبیت حرارتی به خوبی درست انجام نشود و یا اینکه مرحله آهار به درستی انجام نشود ، باعث پرزدهی می شود .
با بالارفتن شانه و تراکم فرش ، پرزدهی کمتر می شود . پس می توان به این نکته پی برد که چرا در گذشته پرزدهی فرش های ماشینی بسیار زیاد بود . محصولات ماشینی در دهه 50 ، 350 شانه بود که پرزدهی بالایی داشت . با پیشرفت در صنعت و تکنولوژی فرش ، شانه و تراکم محصولا بالا رفت . استفاده از نازک به دلیل افزایش شانه و تراکم سبب پرزدهی کمتر فرش های ماشینی شد و بدین صورت محصولات با شانه و تراکم بالا از جمله فرش های 1500 شانه ، فرش های 1200 شانه و فرش های 1000 شانه به وجود آمده اند که بدون پرزدهی هستند .
به طور کلی می توان گفت که پرزدهی فرش به عواملی چون ، تعداد شانه و تراکم ، آهار ، نوع الیاف و ضخامت نخ خاب بستگی دارد .
روش های از بین بردن پرزهای فرش
- جارو زدن : یکی از روش های سنتی برای از بین بردن پرز قالی ، جارو زدن با جاروهای دستی و یا جارو برقی است . جاروی دستی را بهتر است نمناک کنید تا پرزها به جارو بچسبند .
- فرچه : از فرچه در جهت خواب فرش استفاده شود .
- دستمال مرطوب : در جهت خواب قالی ، دستمال تمیز و مروطب و نمدار را روی فرش بکشید .
- شامپو فرش : پارچه توری را آغشته به آب و شامپو کنید و آن را روی فرش بکشید . بعد از خشک شدن ملاحظه می کنید که پرزهای فرش کم شده است .
- چسب کاغذی : می توانید چسب نواری را روی فرش بچسبانید و سپس به آرامی آن را از روی قالی جدا کنید .
- کیسه حمام : در جهت خواب فرش ، کیسه حمام مرطوب و نمدار کشیده شود .
خرید فرش بدون پرز با ضمانت نامه کتبی و تضمین کیفیت فرش
امید است که خریداران قبل از خرید ، تفحص و جستجو کنند و بهترین کیفیت را خریداری کنند تا بتوانند از بیماری های آلرژی زا در امان باشند . خرید از کارخانه معتبر یک اصل مهم است . در خرید های آنلاین فرش ماشینی ، به مشخصات کامل فرش دقت کنید و بعد از تحویل فرش درب منزل ، به شناسنامه پشت محصول توجه کنید . محصولات با شانه و تراکم بالا را برای خرید انتخاب کنید . از خریدن محصولات پلی استر و پلی پروپلین خودداری کنید . فرش های بدون پرز آکریلیک دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر محصولات می باشند ولی می توانید با خرید این محصولات سال ها از تعویض فرش در امان باشید .  فروشگاه فرش کاشان ، کلکسیونی از بهترین فرش های آکریلیک می باشد که این فرش های بدون پرز را به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه ارائه می دهد . این گروه تجاری برای اینکه کیفیت بالای محصولاتش را به تمامی خریداران ثابت کند ، ضمانت نامه و گارانتی را همراه تمامی محصولات فروخته شده قرار می دهد . وقتی فروشنده ای در فروش محصولات ضمانت نامه قرار می دهد مطمئن باشید که آن محصول درجه یک و مرغوب است . آیا تا به حال دیده اید که فروشندگان محصولات درجه دو و سه پلی پروپلین و یا الیاف نایلونی ، محصولاتشان را با ضمانت نامه به فروش برسانند ؟ خیر چون وقتی فروشنده ای تضمین کیفیت می کند یعنی بر طبق تاریخ آن قرار داد موظف است که اگر محصولی عیب یا نقصی داشت و یا اینکه ماهیت خود را از دست داد ، بتواند آن محصول را ارجاع دهد .
این گروه تجاری ، فرش های 1500 شانه بدون پرز ، فرش های 1200 شانه بدون پرز ، 1000 شانه و 700 شانه را به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می رساند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی