تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش ارزان قیمت

نام نویسنده: مهدیه زارع
همه چیز در مورد فرش ارزان قیمت

عوامل مؤثر بر قیمت و کیفیت فرش های ماشینی
بررسی فرش 350 شانه ارزان قیمت
بررسی فرش های 500 شانه ارزان قیمت
بررسی فرش های طرح 700 شانه ارزان قیمت
بررسی ویژگی های فرش 700 شانه ارزان قیمت
چگونه برخی از فرش ها ارزان قیمت هستند؟
خرید فرش ارزان از کارخانه به صورت مستقیم

فروشگاه فرش کاشان توانسته است در این دوران نوسانات اقتصادی فروش فرش ارزان قیمت در کاشان را با بالاترین کیفیت انجام دهد. امروزه قیمت فرش های ماشینی برای خریداران به یکی از اصلی ترین رکن های انتخابی تبدیل شده است. همه به دنبال خرید فرش های ارزان قیمت هستند ولی آیا می توان فرش های ارزان قیمت را از همه جا خریداری کرد؟ خرید فرش های ارزان قیمت از فروشگاه های معتبر و از تولید کنندگان برتر یکی از اقدامات مهم برای خریدار است. ما در فروشگاه های آنلاین و در بنر های سطح شهر با این تبلیغ فروش فرش ارزان مواجه می شویم ولی آیا می توانیم به آن ها اعتماد کنیم؟ ما در ادامه همه چیز در مورد فرش ارزان قیمت ذکر کرده ایم تا بتوانید بهترین بافته را مناسب سبک زندگی خود خریداری کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت و کیفیت فرش های ماشینی

این باور غلط است که هر ارزان قیمتی بی کیفیت است و هر گران قیمتی با کیفیت و اصل است! چه بسا فرش های ارزانی هستند که دارای کیفیت بالا هستند و خریدار باید قبل از خرید حضوری و یا آنلاین به کارخانه ها و فروشگاه های آنلاین مختلف مراجعه کند و به مقایسه قیمت ها بپردازند. چه بسا شهر های تولید کننده و کارخانه های فرش ماشینی هستند که فرش های با کیفیت و زیبا را به دلیل عرضه مستقیم و فروش بی واسطه به فروش می رسانند.

شهرستان کاشان که به عنوان مهد تولید فرش ماشینی شناخته شده است به دلیل زیاد بودن کارخانجات و تولید کنندگان در این منطقه، حس رقابتی میان آن ها بر قرار شده است و تولید کننده ای در امر فروش موفق می شود که بتواند فرش های ارزان قیمت کاشان را با بالاترین کیفیت به فروش برساند. اگر تولید کننده در کاشان نتواند به مقوله قیمت، کیفیت و زیبایی اهمیت دهد از صحنه رقابت حذف می شود و در فروش شکست می خورد و در این میان یکسری عوامل موثر بر قیمت و کیفیت فرش های ماشینی هستند که در این امر نیز دخیل هستند.

شانه و تراکم

شانه و تراکم دو رکن اصلی در بافت فرش های ماشینی است و علاوه بر اینکه میزان بالا رفتن شانه و تراکم روی زیبایی و ظرافت فرش ماشینی ارزان قیمت تاثیر می گذارد، از طرفی هم این میزان روی قیمت بافته ها تاثیر گذار خواهند بود. هر چه میزان تراکم در بافت فرش های ماشینی افزایش پیدا کند، استحکام و بافت فشرده ای در بافت قالی صورت خواهد گرفت و همچنین به دلیل میزان متریال مصرفی بیشتر در بافت فرش درجه یک، قیمت فرش نیز افزایش پیدا خواهد کرد. هر چه شانه و تراکم در فرش ها افزایش پیدا کند با همان اندازه نیز وقتی در قالی بافته می شوند بافته، بافتی ظریف به خود خواهد گرفت که مسلما فرش 1200 شانه و 1500 شانه از ظرافت و زیبایی بیشتری نیز برخوردار هستند.

اما برای خرید بهترین فرش ماشینی در نظر داشته باشید که گران بودن الزاما نشان از بهتر بودن نیست چرا که شما هر نوع فرش ماشینی را که بخواهید برای منازل خود خریداری کنید باید متناسب با سبک زندگی که دارید بهترین بافته را انتخاب کنید چرا که فرش های شانه و تراکم بالا برای منازل پر تردد مناسب نیستند و ارزش خرید پایین تری نیز دارند.

رنگ بندی فرش

همانطور که می دانید فرش های ماشینی با پالت های رنگی مختلفی نیز به تولید می رسند که جنس الیاف بافته شده در فرش ها نیز تاثیر گذار در نشان دادن رنگ و کیفیت بافته ها نیز می شوند. الیافی که با استفاده از رنگ های طبیعی رنگرزی می شوند مسلما زیبا و خاص تر و با کیفیتی بالاتر نیز خواهند بود و از طرفی فرش های ماشینی که با رنگ های مصنوعی رنگرزی می شوند قطعا قیمت ارزان تری نیز خواهند داشت.

رنگ پذیری نخ هایی مثل پلی استر و ورژن بسیار بالا تر از نخ آکریلیک بوده و از طرفی هم قیمت نخ های پلی استر ارزان تر نیز است. هر چه تعداد رنگ بافته شده در فرش های ماشینی بیشتر شود، ظرافت و زیبایی طرح و بوم نیز افزایش پیدا خواهد کرد. رنگ بندی فرش های ماشینی ارزان قیمت و بافته های گران با تعداد پالت های رنگی 8، 10، 12 و 14 رنگ صورت می گیرد.

الیاف فرش

چیزی که باعث ایجاد تفاوت در قیمت فرش ارزان و قیمت فرش های گران شده جنس الیاف بافته شده در فرش های ماشینی هستند. همانطور که می دانید فرش های ماشینی امروزه با جنس الیاف مختلفی بافته می شوند که بهترین الیاف فرش که روی قیمت آن ها نیز تاثیری مستقیم می گذارند، نخ آکریلیک هیت ست شده است که این نخ همانند نخ پشم طبیعی بوده و کیفیتی مانند فرش های دستباف به بافته ها می دهند.

اما دسته دیگر نخ ها نیز هستند مانند نخ ورژن، پلی استر، پلی پروپیلن و... که این نخ ها دارای قیمتی ارزان تر و همچنین کیفیت پایین تر از نخ های آکریلیک دارند. اگر به دنبال خرید فرش ماشینی خوب و ارزان هستید، این الیاف در صورت هیت ست شدن مناسب هستند و در حالت کلی کیفیت و دوام وابسته به استفاده شما از فرش است.

 

بررسی فرش 350 شانه ارزان قیمت

اگر به دنبال خرید فرش ارزان ضخیم هستید، بهترین انتخاب برای شما خرید فرش 350 شانه ماشینی است. فرش 350 شانه جزء ارزان ترین نوع فرش مای ماشینی است که با شانه و تراکمی پایین بافته می شوند که این شانه و تراکم پایین سبب آن شده است تا از نخ تار و پود و چله کمتری نیز برای بافت این فرش ارزان قیمت استفاده کنند. برای بافت فرش 350 شانه بی سی اف ارزان از نخ بی سی اف اغلب استفاده می شود چون دستگاه بافت این فرش جدید ارزان توانایی بافت فرش بی سی اف را با نخ تار و پود های دیگر ندارد. فرش 350 شانه دارای وزنی کم نیز بوده و دلیل آن نیز به دلیل استفاده از میزان متریال مصرفی کمتر در بافت قالی است.

در باب بررسی مشخصات فرش 350 شانه ارزان قیمت باید بگوییم چون این بافته دارای قیمتی ارزان است، به همین دلیل جزء یکی از محبوب ترین فرش ارزان قیمت هستند که با تعداد بسیار بالایی به کشور های افغانستان و پاکستان صادر می شوند و همچنین بهترین فرش برای مساجد، حسینیه، سالن تشریفات هستند چرا که دارای قیمتی ارزان بوده و به دلیل ضخامت بالا برای مکان های پر تردد مناسب هستند.

 

بررسی فرش های 500 شانه ارزان قیمت

فرش ماشینی 500 شانه بافته ای است که در تعداد 500 گره در هر متر عرض و همچنین تعداد 50 گره در هر ده سانتی متر از فرش بافته شده است که این تعداد گره ها وظیفه اتصال نخ های تار و پود را به یکدیگر دارند. فرش های 350 شانه به دلیل اینکه جزء اولین تولیدات بودند بعد از مدتی به سرعت از دور خارج شدند.

فرش 500 شانه ماشینی جایگزین این نوع بافته ها شدند به گونه ای که برای بافت فرش 500 شانه از طرح های بیشتری می توانستند در بافتشان استفاده کنند و همچنین به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالاتر دارای پاخوری مناسب نیز هستند. فرش ارزان 500 شانه به دلیل اینکه کیفیت مطلوبی داشت و پاسخگوی مکان های پر تردد بودند، به همین دلیل این فرش های 500 شانه ارزان قیمت را با ابعاد و متراژ های بزرگ با نام فرش های یکپارچه نیز به تولید رساندند.

در جهت بررسی مشخصات فرش های 500 شانه ارزان قیمت باید این مورد را در نظر داشته باشید که این بافته ها را نیز اغلب با نخ های ورژن، پلی استر و گاها آکریلیک هیت ست شده می بافند چرا که نخ ورژن حجیم است و بافت توپری نیز به بافته می بخشند و از طرفی قیمت ارزان تری نسبت به فرش های تراکم بالا نیز دارد.

 

بررسی فرش های طرح 700 شانه ارزان قیمت

خیلی از فروشندگان کلاه بردار و سودجو فرش های طرح 700 شانه ارزان قیمت را به جای فرش 700 شانه اصل به فروش می رسانند و هزینه زیادی نیز در قبال فروش فرش طرح 700 شانه نیز دریافت می کنند. اما توجه کنید که تفاوت های فرش طرح 700 شانه و 500 شانه قابل تشخیص است و شما تنها با دانستن چند مورد به راحتی می توانید، تفاوت بین دو بافته را تشخیص دهید. این فرش ارزان ماشینی نمونه ای از بافته های ارزان قیمت بافته شده با طرح های جدید است. فرش طرح 700 شانه در اصل همان فرش 500 شانه ماشینی است اما با به بکارگیری ماشین آلات جدیدتری اقدام به تولید فرش 500 شانه با طرح و نقشه های فرش 700 شانه ماشینی نموده اند.

از لحاظ بررسی فرش های طرح 700 شانه ارزان باید بگوییم که چون با دستگاه ها جدیدتری نسبت به فرش 500 شانه، این فرش 500 شانه طرح 700 بافته می شود قاعدتا قیمت گران تری نیز خواهد داشت. فرش طرح 700 شانه عمدتا با تراکم های مختلفی نیز بافته می شوند که این تراکم های بالا موجب می شوند تا بافت فرش فشرده نیز بشود که علاوه بر اینکه استحکام و مقاومت بافته افزایش پیدا می کند، به واسطه بالا رفتن میزان تراکم فرش قیمت فرش طرح 700 شانه نیز با افزایش قیمت رو به رو خواهد شد.

 

بررسی ویژگی های فرش 700 شانه ارزان قیمت

همان طور که گفتیم از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش های ماشینی، شانه و تراکم فرش، میزان متریال مصرفی و جنس آن ها است که فرش 700 شانه به عنوان یکی از پر فروش ترین فرش های ماشینی با قیمت مناسب است چرا که برای بافت فرش 700 شانه ارزان قیمت از نخ آکریلیک هیت ست شده استفاده می شود و همچنین از جدیدترین دستگاه های روز برای بافت فرش 700 شانه کاشان استفاده می شود.

اگر به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی می گردید که تا 10 سال نیز دوام و طول عمری بالا داشته باشد، بهترین انتخاب برای شما فرش ارزان 700 شانه خواهد بود. فرش 700 شانه با تراکم های مختلفی نیز بافته می شود که دست شما برای انتخاب باز خواهد بود و در نظر داشته باشید که هر چه میزان تراکم در بافته افزایش پبدا کند دارای استحکام و مقاومتی بی نظیر نیز خواهد شد.

در راستای بررسی قیمت فرش 700 شانه ارزان قیمت چیزی که اهمیت زیادی دارد این است که فرش های 700 شانه با سبک و طرح های مختلفی نیز بافته می شوند که فرش 700 شانه گل برجسته، مدرن، از جدیدترین نوع بافته ها هستند و همچنین شانه و تراکم های مختلفی که برای بافت فرش های 700 شانه به کار برده می شوند عبارتند از فرش های 700 شانه تراکم 2100، 2250، 2550 و مدل های 700 شانه تراکم 3000 که این دسته از محصولات در کنار کیفیت بسیار بالا و خوب دارای قیمتی ارزان تر از فرش 1000، 1200 و 1500 شانه نیز است. بهترین جنس نخی که برای بافت فرش 700 از آن استفاده می کنند، نخ آکریلیک هیت ست شده بوده و این بافته در دسته فرش ماشینی مناسب قیمت با نخ ورژن نیز به تولید می رسد که بسیار ارزان تر خواهد بود.

 

چگونه برخی از فرش ها ارزان قیمت هستند؟

همانطور که گفته شد عوامل زیادی هستند که روی قیمت این محصولات تاثیر می گذارند و این قیمت وابسته به کیفیت نیز است. در جواب به این سوال که چگونه برخی از فرش ها ارزان قیمت هستند باید بگوییم که برخی از تولید کنندگان این شهرستان برای فروش فرش ارزان قیمت در کاشان به روش های عرضه مستقیم و ارائه فرش به قیمت کارخانه دست زده اند.

آن ها به جای اجاره کردن نمایشگاه در سطح شهر، محصولات خود را به دو صورت حضور مشتری در کارخانه و به صورت آنلاین به فروش می رسانند. فروش اینترنتی و فروش حضوری در کارخانه از روش های فروش مستقیم و بدون واسطه هست و فرش به قیمت درب کارخانه عرضه می شود و تولید کننده به دلیل نبود واسطه و دلالان در این میان، عدم پرداخت اجاره مغازه یا فروشگاه می توانند فرش ارزان قیمت کاشان را ارائه دهند.

در حقیقت امروزه برخی از کارخانه ها فروش آنلاین فرش را انجام می دهند تا بتوانند از برخی از هزینه های اضافی بکاهند. در این میان برخی از تولید کنندگان هستند که محصولات بی کیفیت و ارزان قیمت را عرضه می کنند و مشتری باید قبل از خرید فرش ارزان قیمت در کاشان آگاهانه عمل کند و کیفیت محصول را کامل بررسی کند که برای بررسی کیفیت قالی های ارزان با ما همراه باشید.

دستگاه بافت فرش

هر چه میزان شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند مسلما برای بافت، باید از دستگاه های بافت فرش ماشینی جدیدتری نیز استفاده شود. دستگاه های بافت فرش قدیمی دستگاه هایی مانند: CRT، تکسیما و شونهر آلمان هستند و جدیدترین فرش های ماشینی به دلیل بالا بودن شانه و تراکمشان با دستگاه هایی همچون HCPX2 و HCIX2 به تولید می رسند که هر چه از دستگاه های بافت جدیدتری برای بافت فرش های ماشینی استفاده کنند ظرافت طرح و نقشه بیشتر می شود و همچنین بافته با بافتی توپر و ریز نقش روبه رو خواهند شد و از طرفی فرش های ارزان قیمت به دلیل بافته شدن با دستگاه های قدیمی و شانه و تراکم پایین مسلما دارای بافتی تو خالی و طراحی نقش و نگاره های ساده تری نیز خواهند داشت.

برند تولید کننده فرش

اصولا برند تولید کنند فرش، روی قیمت فرش ها تاثیری مستقیم می گذارند که امری کاملا بی دلیل و غیر منطقی است چرا که تولید کنندگان هزینه زیادی روی قیمت فرش های ماشینی می کشند و در اصل پول برند خود را دریافت می کنند. شما برای خرید فرش ماشینی به بهترین مراکز فروش که تولید از درب کارخانه را دارند مراجعه کنید و هزینه اضافی در قبال برند بودن را پرداخت نکنید.

انبار گردانی

گاهاً پیش می آید که تولید یک سبک و طرح فرش متوقف شده یا رنگ آن فرش دیگر موجود نیست و مسائلی از این قبیل پیش می آید که باعث می شود فرش داخل انبار ها باقی بماند و یا فرش هایی هستند که از نمایشگاه به انبار منتقل می کنند که ممکن است کمی دارای سطحی آلوده باشند، که به همین دلیل در انبار گردانی به فروش می رسند. در اصل این فرش ها، به فرش استوک یا فرش ته انباری معروف هستند که با شانه و تراکم و جنس های مختلفی بافته می شوند و حتی دچار کوچک ترین مشکلی هم نیستند و بنا به دلایلی که گفتیم ممکن است داخل انبار باقی مانده باشند که با قیمتی بسیار ارزان به فروش رسانیده می شوند.

 

خرید فرش ارزان از کارخانه به صورت مستقیم

همانطور که گفته شد خرید هر فرش ارزان قیمتی منطقی نیست و اعتبار کارخانه و شرکت تولید کننده یک اصل مهم است. کارخانه های فرش ماشینی که رزومه و اعتبار بالایی دارند به عرضه محصولات بی کیفیت نمی پردازند و محصولات آن ها با عنوان برند فرش به فروش می رسد، پس این تولید کنندگان برای نگه داشتن جایگاه والای خود در نزد مردم محصولات بی کیفیت را عرضه نمی کنند. از واسطه گران و مغازه داران خرید نکنید چرا که این فروشندگان از آنجایی که تولید کننده نیستند محصولات را از کارخانه مورد نظر خریداری می کنند و آن را با واسطه به مشتری می دهند.

خرید فرش ارزان از کارخانه به صورت مستقیم و خرید اینترنتی از تولید کننده بهترین نحوه خرید است. افراد با خرید بدون واسطه می توانند فرش های با شانه و تراکم بالا را به صورت ارزان قیمت خریداری کنند که در ادامه به بیان مشخصات فرش ارزان قیمت با کیفیت برای خرید پرداخته ایم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

محصولات با شانه و تراکم بالا از جمله 1500 شانه، 1200 شانه و 1000 شانه جزء گران قیمت ترین ها هستند. ولی خریدار اگر مکان و مرکز خرید را درست انتخاب کند می تواند این محصولات را با قیمتی ارزانتر از بازار فرش خریداری کند. فروشگاه فرش کاشان فرش های لوکس و زیبا را ارزانتر از دیگر کارخانه ها عرضه می کند که توجه به مشخصات فرش در وب سایت فروشگاه فرش کاشان خریدار را از این موضوع مطلع می سازد که پایین بودن قیمت فرش های ماشینی به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه است نه بی کیفیت بودن و استفاده از الیاف نامرغوب! فروشگاه فرش کاشان عرضه فرش های بدون پرز و ضد حساسیت، با شانه و تراکم بالا و با طرح و نگاره های زیبا را به دلیل ارتباط مستقیم با خریدار ارزان عرضه می کند.

بسیاری از خریداران هستند که به دنبال خرید فرش های خیلی ارزان هستند که آن ها فرش های ارزان را برای مکان های عمومی و پر رفت و آمد می خواهند. به این افراد فرش های 500 شانه ارزان قیمت کاشان و فرش های طرح های 700 شانه ارزان پیشنهاد می شود که زیبایی و ظرافت این محصولات کمتر است ولی به دلیل ضخامت بالا و بافته شده با الیاف ضخیم برای مکان های پررفت و آمد مناسب هستند. فروشگاه فرش کاشان به دلیل تولید فرش های ماشینی در شانه و تراکم های مختلف و در طرح های متنوع و زیبا شما را به دیدن فروشگاه فرش کاشان دعوت می کند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی