تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی انواع ابعاد پر کاربرد فرش های ماشینی

فرش ماشینی در سایزهای مختلف

هنگامی یک خانه آماده سکونت خواهد بود که کف آن به وسیله کف پوش مناسبی پوشیده شده باشد . نداشتن کف پوش به منزله عدم قابل سکونت بودن منزل خواهد بود . وجود هر نوع کف پوش برای خانه مناسب است و الزاما نمی توان در بین انواع مختلف کف پوش ها تنها یک نوع را مناسب دانست . برخی ترجیح می دهند از پارکت و یا سرامیک برای کف خانه استفاده کنند و برخی موکت را برتری می دهند . در این میان عمده صاحب خانه ها خصوصا ایرانیان مناسب ترین کف پوش را فرش ماشینی می دانند . انواع مختلفی از فرش های ماشینی وجود دارد که بنا بر نیاز ، سبک معماری خانه و دکوراسیون ، بودجه مالی و سلیقه خریداران انتخاب خواهند شد . تعدد در بازار فرش های ماشینی به حدی است که به راحتی می توان نام دنیای بزرگ فرش را به این بازار ها اطلاق نمود .
گستردگی بازار از جهات مختلفی قابل توجه است و ناگفته نماند این بزرگی و روی کار آمدن دنیای فرش و قالی را مدیون تولید کنندگان خلاق ، صاحب نام و خوش آتیه کاشان هستیم . برای نمونه کارخانه فرش کاشان یکی از چندین برند معتبر و بزرگ کاشان است که با خلاقیت و نوآوری توانسته است فرش هایی جذاب و جدید تولید نموده و بر تنوع بازار بیافزاید .
جالب است بدانید اگرچه تعداد تولید کنندگان فرش و قالی کم نیست اما تعداد تولید کنندگانی که بجای کپی و تولید محصولات تکراری در پی تولید مدل ها و انواع جدید فرش های ماشینی هستند کم و انگشت شمار است . مقاله حاضر تمرکز خود را بر تولیدات کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از بزرگترین و درجه یک ترین تولیدکنندگان در سطح جهان قرار داده است .
همانطور که اشاره شد ، تنوع و گستردگی بازار از جهات مختلف فنی و ظاهری در حال رشد است . در طی کم تر از 50 سالی که از تولید اولین فرش های ماشینی می گذرد در دسته بندی ها انواع مختلفی را بر اساس شانه و تراکم ، رنگ زمینه ، تعاد رنگ اصلی به کار رفته ، طرح و مدل ، کیفیت نخ های خاب و تار و پود و از همه مهم تر ، انواع مختلف فرش در ابعاد و سایز های گوناگون را داریم .
انواع ابعاد فرش های ماشینی موضوع و مورد بحث مقاله پیش رو می باشد . در حال حاضر مهم ترین نکته درباره انواع مختلف ابعاد فرش های ماشینی آن است که نیاز مندی افراد و کاربرد محصولات بر اساس ابعاد مختلف متفاوت خواهد بود . برای مثال می توان در طرح و رنگ فرش های مشابه را جایگزین نمود اما برای مکانی که به فرش 6 متر نیاز مند است ، جایگزینی وجود نداشته و گستردن فرش های 9 متر یا ... برای مکان هایی که به فرش های 6 متر نیاز دارند به هیچ وجه درست نمی باشد .
قبل از اقدام به خرید مقاله حاضر را مطالعه نمود و با کسب آگاهی از بررسی انواع ابعاد پر کاربرد فرش های ماشینی وارد حیطه خرید شوید .
انواع ابعاد پر کاربرد فرش های ماشینی
انواع ابعاد فرش های ماشینی شامل دو دسته : فرش با سایز استاندارد و فرش با سایز غیر استاندارد می شو.ند . در ابتدای تولید فرش هایی در سایز های 6 متر ، 9 متر و 12 متر تولید می شده اند که علت اصلی این تولیدات محدودیت دستگاه بافت بوده است . چراکه توان تولید دستگاه ها تنها در سه سایز 6 متر ، 9 متر و 12 متر بوده است . از همین رو این سه دسته نام فرش با سایز استاندارد را گرفته و ابعاد خارج از این سه دسته تحت عنوان فرش های غیر استاندارد شناخته می شوند . تولید فرش  6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری در توان و حیطه وظایف تمامی تولید کنندگان است اما خلاقیت و توانایی تولید کننده زمانی مطرح می شود که بتواند در زمینه تولید فرش با ابعاد غیراستاندارد هم حرفی برای گفتن داشته باشد . در بین محصولات کارخانه تولید فرش کاشان ، انواع فرش ها از فرش های سایز بزرگ گرفته تا قالیچه ، پادری ، روپشتی و ... دیده می شود که همگی در بالاترین کیفیت ، زیباترین و جدید ترین مدل ها و ارزان ترین قیمت عرضه می شوند .
با وجود تنوع بالا ابعاد پر کاربرد فرش های ماشینی همان سه سایز استانداردی هستند که معرفی شدند . هرچند میزان خرید و تقاضای سایز های استاندارد هم نوساناتی فراوانی دارد اما نسبت به سایز های غیر استاندارد پر مبادله تر هستند . سبک معماری خانه ها به نحوی است که مناسب  کف پوش ها ، فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری می باشد . از طرفی به علت وجود و تولید این سه سایز از ابتدای بافت فرش های ماشینی تا کنون ، چشم مخاطبین و صاحب خانه ها به سه سایز فرش 6 متر ، فرش 9 متر و فرش 12 متر عادت کرده است و ترجیحات خریداران به سمت سایز های استاندارد متمایل می شود .
بررسی انواع ابعاد پر کاربرد فرش های ماشینی
در ابتدای تولید فرش های ماشینی یا به عبارتی در سال های 1350 بیشترین میزان عرضه و تقاضا مربوط به فرش های 12 متری بود . رفته رفته تمایل  خریداران و طبیعتا تمایل تولید کنندگان نیز به سمت فرش های 9 متری همگرا شد . چند سال پس از آنکه فرش های ماشینی در دل خانه ایرانیان جای گرفته و در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشتند ، شاهد پیشی گرفتن خرید و فروش فرش های 6 متر نسبت به فرش های 12 متر و 9 متر بودیم . به طوری که در حال حاضر در رده بندی های آماری تقاضا برای فرش های ماشینی 6 متر فروشگاه فرش کاشان در صدر بوده و پس از آن فرش های 9 متری فروشگاه فرش کاشان جای دارند . فرش های 12 متر فروشگاه فرش کاشان که زمانی بیشترین مخاطب را داشته اند در حال حاضر سومین ترتیب مبادله را دارند .
تغییر سلیقه و تغییرات بوجود آمده در زمینه مبادله فرش های ماشینی تنها به ابعاد و سایز فرش محدود نمی شود بلکه در سراسر جهان شاهد آن هستیم که به مرور زمان تحولاتی در مدل ها ، رنگ ها و ابعاد فرش های ماشینی مورد تقاضا به وجود آمده است و جالب آنکه این تحولات به سمت و سوی همگرا شدن در سراسر جهان در حرکت است . دلایل مختلفی موجب تغییر در انواع ابعاد پرکاربرد فرش های ماشینی شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود :
1- سبک معماری های جدید : حتی در شهرهای بزرگ و پر جمعیت هم به راحتی می توان سبک معماری خانه های قدیمی را از خانه های جدید تمایز داد . خانه های قدیمی بزرگ بوده و دارای اتاق های بزرگ و زیاد هستند . اما خانه های جدید که اکثرا آپارتمانی هستند از فضاهای کوچک ساخته شده اند . طبیعتا با این توضیح می دانیم که خانه های جدید و آپارتمانی نیازمند فرش هایی با مساحت کم تر خواهند بود . برای آپارتمان های کنونی تخته فرش های 6 متر و یا فرش 9 متر کاربرد بیشتری دارند .
2- زیبایی بیشتر با کف پوش های کوچک تر : در گذشته تمامی فضای خانه را با فرش پر می کردند به صورتی که اگر قدری از فضا خالی بود ، از کناره ها کمک گرفته تا فضای خالی در خانه دید نشود . در حال حاضر طراحان دکور اعتقاد دارند که وجود فضای خالی برای فضاهایی مانند پذیرایی راهر و هال می تواند زیبایی را بیشتر کند و جوله و نمای فرش را به چشم رساند .
3- تفاوت کاربرد فرش های ماشینی : در حال حاضر تمامی خانه ها دارای مبلمان و میز و صندلی هستند . کابرد فرش ها از نظر ضخامت و نرمی و لطافت متفاوت می باشد . برای مثال فرش های 500 شانه و فرش 700 شانه فروشگاه فرش کاشان  به علت داشتن ضخامت زیاد و ارتفاع بالا در نخ خاب ، مکانی برای نشستن فراهم آورده و فضا را بی نیاز از مبلمان خواهند نمود اما فرش های 1200 شانه و فرش 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان که در دسته کالاهای لوکس قرار دارند برای فضاهایی مناسب هستند که برای نشستن از مبلمان و صندلی استفاده می شود چرا که ارتفاع کم نخ خاب و عدم ضخامت زیاد نرمی لازم برای نشستن را نقض می کند .
با این اوصاف می دانیم تا قبل از آنکه مبلمان به یک کالای ضروری برای خانه تبدیل شود ، فرش های بزرگ باید تمام فضا را پوشش میداند اما با ضروری شدن و رونق گرفتن استفاده از مبلمان وظیفه فرش های ماشینی آن شد که با قرار گرفتن در وسط پذیرایی علاوه زیبایی خانه را تکمیل کنند . فرش های 6 متر هم بهترین کف پوشی هستند که برای قرار گرفتن در وسط پذیرایی مناسبت دارند .
اگر قصد خرید فرش ماشینی دارید آگاه باشد که در بین محصولات و انواع مختلف ابعاد فرش های ماشینی ، فرش 6 متری فروشگاه فرش کاشان به دلایل ارائه شده در متون مقاله کابرد و فروش بیشتری دارد . 

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی