تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

معایب فرش ۱۵۰۰ شانه و نکاتی مهم قبل از خرید این فرش

نام نویسنده: مهدیه زارع
معایب فرش ۱۵۰۰ شانه + نکاتی مهم قبل از خرید این فرش

ویژگی های فرش 1500 شانه گل برجسته
معایب فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰
چند نکته ضروری در مورد فرش 1500 شانه که باید بدانید!
خرید فرش ماشینی 1500 شانه

تولید کنندگان زیادی در طول این سال ها پا به عرصه وجود گذاشته اند و اقدام به تولید انواع فرش های ماشینی نموده اند. ویژگی های مختلفی که کیفیت بالا، زیبایی بی نظیر، تنوع بالای مدل ها، متد های جدید تولید، استفاده از دستگاه های بافت جدید و... را شامل می شود. شاید برایتان سوال باشد که این ویژگی ها را سایر تولید کنندگان هم می توانند داشته باشند یا خیر؟ اما مهم ترین تفاوت تولید کنندگان کاشانی با سایر تولید کنندگان در نو آوری، خلاقیت و تولید فرش های جدید است. در طول سال هایی که فرش های ماشینی در حال تولید بوده اند تمامی نو آوری ها و تولیدات جدید به کارخانه جات شهر کاشان منصوب بوده اند.

مهم ترین و جذاب ترین این نو آوری ها نیز به تولید فرش در شانه و تراکم های مختلف اختصاص دارد. اولین فرش های ماشینی که در شهرک صنعتی راوند کاشان، سلیمان صباحی و... تولید شدند دارای شانه 350 یا به عبارت دیگر دارای تعداد گره عرضی 350 بوده اند. با آن که پس از مدتی کوتاه فرش های 500 شانه و بعد فرش های 700 شانه روی کار آمدند اما این نوآوری و تولید به بافته های تراکم پایین محدود نشد. انواع مختلفی از فرش های ماشینی در تعداد گره عرضی 1000، 1200 و 1500 هم از دل کارخانه های فرش کاشان بیرون آمده اند و کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از نوین ترین و نو آور ترین فروشگاه ها و کارخانه ها در حال حاضر مشغول فعالیت و تولید فرش ماشینی ریز بافت می باشد.

 

ویژگی های فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

قبل از اینکه بخواهیم به معایب فرش ۱۵۰۰ شانه اشاره کنیم، ابتدا می خواهیم شما را با این فرش دستباف گونه کاشان بیشتر آشنا کنیم و اینکه ما در بافت قالی های ماشینی چیزی با عنوان معایب نداریم چرا که تمامی بافته های ماشینی درجه یک با جدیدترین دستگاه های روز دنیا به تولید می رسند و بالاترین درجه کیفی را نیز دارند و در حالت کلی معایب یک فرش زمانی صدق می کند که فرش ماشینی خریداری شده برای مکان و قسمتی که در منزل برای استفاده از بافته ها در نظر گرفته اید مناسب نباشند!

فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته با توجه به بافت خاصی که دارند برای مکان هایی خاص نیز مناسب می باشند که در ادامه به ویژگی های فرش 1500 شانه گل برجسته می پردازیم و بعد از آن حساسیت های بالایی که در بافت این دسته از بافته های دستباف نما وجود دارد را ذکر به صورت کاملا صریح و واضح ذکر می کنیم.

زیبایی بی نظیر فرش های 1500 شانه

ظرافت و زیبایی فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان با هیچ محصولی قابل مقایسه نیست. برای افراد غیر متخصص تشخیص فرش های 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان از فرش های دستباف اگر غیر ممکن نباشد ممکن است بسیار سخت و دشوار باشد. تعداد گره بالا باعث شده تا ظرافت بافت برای طرح های زیبا و شلوغ و پر نگاره فراهم شود. هرچه پیچ و خم نگاره ها بیشتر باشد زیبایی بافته بالا تر رفته و جذابیت آن برای خریدان بیشتر خواهد شد. ناگفته نماند که هر طرح شلوغ و پر نگاره ای زیبا نیست، بلکه طراحان کارخانه فرش ماشینی فرش کاشان به حدی خبره و حرفه ای هستند که توان طراحی و کشیدن نقوش زیبا را برای بافته های فرش 1500 را دارند.

جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه

در این بافته ها شما می توانید جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه را مشاهده کنید و تنوع بالایی از سبک را در این بافته بی نظیر مشاهده کنید، چرا که فرش 1500 شانه تراکم 4500 با توجه با شانه و تراکم بالایی که دارد با تنوع بی نظیری از سبک و طرح های زمینه سبک مدرن، کلاسیک و سنتی رو به رو می باشد و این تنوع بی نظیر سبب آن گشته تا دست شما برای انتخاب و خرید فرش 1500 شانه باز باشد و محدودیتی از این بابت نداشته باشید.

وجود بافتی فشرده و منسجم در فرش 1500

به دلیل این شانه و تراکم بالا در فرش کاشان تراکم 4500 تعداد گره و یا ریشه بافته شده در این بافته ها بسیار بالا می باشد و به دلیل این تراکم بالا، شما وقتی بخواهید بین ریشه ها را باز کنید کاری دشوار خواهد بود که این تراکم بالا سبب آن شده تا هیچ ذرات گرد و غباری به بافته قالی نفوذ نکند و به مرور زمان بر خلاف فرش های تراکم پایین ریشه فرش دچار آسیب نخواهد شد.

از دیگر ویژگی های خاص و بی شمار فرش 1500 شانه می توان به نوع الیاف درجه یک آکریلیک هیت ست شده و نخ هایبالک بافته شده در قسمت های فرو رفته این بافته ماشینی اشاره کرد، چرا که این بافته خاص و بسیار زیبا معروف به فرش های ضد لک می باشند و به راحتی با یک اسفنج نرم شما می توانید سطح بافته را عاری از هرگونه آلودگی کنید و توجه کنید که کشیدن محکم اسفنج و یا لیف های زبر بر روی فرش های 1500 شانه، می تواند بافت آن را دچار اسیب کند.

استفاده از بروز ترین دستگاه های بافت

با توجه به اینکه این فرش طرح دستبافت گونه دارای شانه و تراکمی بالا می باشد، باید با جدید ترین دستگاه های بافت به تولید برسند و بر خلاف فرش های 500 و یا 700 شانه در بافت پشت و یا روی فرش شما هیچگونه ایرادی را مشاهده نخواهید کرد، چرا که با دستگاه های پیشرفته و به روز وندویل بلژیک به تولید می رسند و کیفیت بافت بالا و استحکامی بی نظیر نیز دارند.

 

معایب فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰

قبل از نقد و بررسی هر محصولی لازم است تا بطور دقیق با تمامی ویژگی های آن آشنا شده و به عبارتی لزوم شناخت محصول قبل از اظهار نظر لازم و ضروری خواهد بود. فرش های ماشینی زمانی بر اساس شانه و تراکم دسته بندی می شوند که موضوع مورد بحث به تعداد گره ها بستگی داشته باشد. در ادبیات صنعت نساجی فرش های ماشینی 1500 شانه، فرش هایی هستند با تعداد گره 1500 در هر متر عرض بافته شده اند، به نحوی دیگر می توان چنین عنوان داشت که شانه تعداد گره های عرضی و تراکم تعداد گره های طولی هستند.

تعداد گره ها ویژگی های زیادی را تعیین می کنند که شامل ویژگی های ظاهری از جمله ظرافت بافت و ویژگی های فنی از جمله ضخامت و نوع کاربرد فرش می باشند در ادامه مهم ترین ویژگی های فنی و ظاهری فرش های ماشینی 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان را به عنوان بهترین تولید کننده به صورت موردی به آن ها اشاره می کنیم.

کم ترین ارتفاع نخ خاب در فرش های 1500 شانه

ارتفاع نخ خاب با شانه و تراکم ارتباط عکس دارد. هرچه تعداد گره ها بیشتر باشد ارتفاع نخ خاب کم تر می شود و از طرفی شاهد ضخامت کم تر و نازک تر شدن فرش ها خواهیم بود. یکی از ایرادات وارد شده به فرش های 1500 شانه عدم ضخامت کافی جهت نشستن روی زمین می باشد. در توجیه باید چنین گفت که فرش های 1500 شانه برای مکان هایی بافته شده اند که از مبلمان و صندلی برای نشستن استفاده شده و در واقع ویژگی مطرح در این محصولات زیبایی و لوکس بودن است که فرش های 1500 شانه به عنوان یک عنصر زینتی در فضای پذیرایی به کار رفته و در وسط فضا پهن می شوند و نباید اجسام سنگین روی آن ها قرار بگیرد.

ظرافت و حساسیت بالای فرش های هزار و پانصد شانه

ظرافت بالای فرش های 1500 شانه علاوه بر زیبایی چشم گیر موجبات آسیب به فرش را نسبت به سایر بافته ها حساس تر می کند، فرش های 1500 شانه کاشان در بهترین کیفیت هم نیازمند مراقبت های ویژه هستند. یکی دیگر از ایرادات وارد شده به فرش های 1500 شانه در این است که ظرافت و سطح آسیب پذیری بافته ها بالا است در حالی که اگر در استفاده از این بافته ها نکات و اصول صحیح نگهداری رعایت شوند. کافی است به یاد داشته باشید که فرش های 1500 شانه نباید مورد فشار و سایش زیاد قرار گیرند چرا که نور مستقیم خورشید و تردد بالا آسیب زا بوده و از قرار دادن وسایل سنگین روی فرش های 1500 شانه باید جدا خودداری نمایید.

نازکی و ظرافت فرش های 1500 شانه به گونه ای است که توان شست و شوی زیاد را نداشته و اگر به صورت مداوم از مواد شیمیایی برای شست و شو استفاده شود الیاف نازک و ظریف بافته، آسیب خواهند دید. بهتر است تا حد امکان فرش های 1500 شانه را در مکان هایی که در معرض آلودگی هستند پهن نکنید و در صورت پهن نمودن آن ها در فضا های آلوده از روفرشی یا ملحفه برای محافظت بیشتر استفاده کنید. در هیچ فرشی نباید آلودگی برای مدت زمان زیادی باقی بماند و اگر فرش های ماشینی آلوده شدند یا نوشیدنی و... روی آن ها ریخت نسبت به تمیز کردن سریع اقدام نمایید. چرا که ماندن مواد غذایی در بافت فرش 1500 که جزء باکیفیت ترین فرش ها هستند، موجب پوسیدگی و آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد

عدم توان شست و شوی فرش 1500 شانه در منزل

فرش 1500 شانه گل برجسته یکی از بافته های ظریف و حساسی می باشد که هرگز نباید در منزل اقدام به شست و شوی آن کنیدآ چرا که این بافته ماشینی دارای قسمت های فرو رفته و برجسته و همچنین دارای شانه و تراکمی بالا می باشد و اگر ذره ای نم و رطوبت در آن باقی بماند، بافت فرش 1500 به شدت آسیب خواهد دید، پس عدم توان شستشوی فرش 1500 شانه در منزل و عواقب آن را در نظر داشته باشید و کار شستن این نمونه بافته خاص را به قالی شویی های معتبر بسپارید.

فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته، انتخابی خاص برای منازل خاص

شما هرگز نمی توانید از فرش 1500 شانه گل برجسته در منازل و سالن های پذیرایی پر رفت و آمد استفاده کنید، چرا که این فرش ماشینی ریز بافت تنها برای منازل شلوغ و پر رفت و امد مناسب نمی باشد، چون دارای بافتی ظریف و حساس می باشند و اگر در معرض پاخور زیاد قرار بگیرند به دلیل تراکم بالا و بافت برجسته، بافته شکل ظاهری و رنگ و رخ خود را از دست می دهد و به همین دلیل این بافته های خاص تنها فرش مناسب سالن های پذیرایی شیک می باشند که از فرش به عنوان یک عنصر زینتی استفاده می کنند.

 

چند نکته ضروری در مورد فرش ۱۵۰۰ شانه که باید بدانید!

در حالت کلی اگر بخواهیم چند نکته ضروری در مورد فرش 1500 شانه را ذکر کنیم، ابتدا شما قبل از خرید فرش ماشینی 1500 شانه باید به سبک زندگی خود توجه کنید و این نکات را برای داشتن بهترین خرید در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین فرش های ماشینی را از فرش های نامرغوب تشخیص دهید.

خشک و شکننده بودن فرش 1500

فرش ماشینی با تراکم بالا با مشکل خشک و شکننده بودن نیز مواجه می باشد که این عامل وابسته به آهار نشدن درست این بافته های ماشینی می باشد چرا که فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ و تراکم های بالا تر دارای بافتی ظریف و ضخامتی کم می باشند که تا کردن طولانی مدت این بافته های ماشینی و خریدن فرش 1500 از مکان های نامعتبر سبب آن می شود تا شاید بافته به درستی نیز آهار نشده باشد و بعد از مدتی خشک و شکننده نیز بشود.

بافت غیر استاندارد، داشتن وزنی سبک

توجه داشته باشید که در بافت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ از 1500 گره در عرض و 4500 گره در طول آن نیز استفاده شده باشد، چرا که بعضی از تولید کنندگان با تعداد گره اصلی و واقعی قالی را به تولید نمی رسانند و فرش دچار بافت غیر استاندارد و وزنی سبک نیز خواهد شد که این عامل مخصوصا در فرش های تراکم پایین سبب آن می شود وزن بافته کم شود و قالی روی سرامیک لیز بخورد و در بافته های تراکم بالا ظرافت آنقدر که باید جلوه نداشته باشند.

احتمال پاره شدن فرش در زمان شستشو

احتمال پاره شدن فرش های تراکم بالا در زمان شست و شو زیاد می باشد چرا که این فرش های 1500 شانه و تراکم های بالاتر دارای بافتی فشرده می باشند و به دلیل داشتن بافت فشرده، باید برای شست و شو به قالی شویی های خبره نیز سپرده شوند، پس حتما از شستن فرش ۱۵۰۰ شانه در منزل جدا خودداری نمایید.

حساسیت بالای فرش های ماشینی ظریف

بافته های تراکم بالا به فرش های ماشینی ظریف معروف می باشند و همانطور که می دانید تراکم بالا، ضخامت کم، باعث انسجام و فشردگی بین الیاف شده است و نمره های نخ خاب در این بافته های بسیار نازک و ظریف 50، 55 و 60 می باشد که اگر این دسته از بافته های تراکم بالا در مرحله تکمیل و آهار به درستی تنظیم نشوند، باعث می شود تا فرش ضعیف تولید شود و بعد از مدتی دچار پوسیدگی نیز شود.

کاهش کیفیت با استفاده از نخ نامرغوب

سوالی که زیاد پرسیده می شود این است که می گویند فرش ۱۵۰۰ شانه خوبه یا نه؟ باید بگوییم که جنس نخ تار و پود و دستگاه بافت از مهم ترین عوامل برای تولیدی با کیفیت می باشد که باید توجه داشته باشید، فرش را از مکان های معتبر خریداری کنید و اطمینان داشته باشید که با نخ مرغوب به تولید رسیده باشند چرا که کاهش کیفیت با استفاده از نخ نامرغوب در بافت فرش های ماشینی در کارخانجات نامعتبر این روز ها زیاد دیده می شود.

 

خرید فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

با توجه به محاسن و معایبی که در مورد فرش های 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته ذکر نمودیم، اگر هنوز هم قصد خرید فرش ماشینی 1500 شانه را دارید حتما ابتدا به سبک زندگی خود توجه داشته باشید چرا که اگر با توجه به مکان، بافته ای مناسب بخرید هیچ گاه از کیفیت فرش های ماشینی تولید شده در کاشان پشیمان نخواهید شد. خرید فرش ماشینی دستباف گونه با بالاترین سطح کیفی نیازمند تجربه و شناخت کافی می باشد و اگر که شما می خواهید بهترین فرش ماشینی درجه یک را خریداری کنید حتما خرید خود را از مکان های معتبر و فروشگاه های تخصصی انجام دهید!

خرید اینترنتی فرش 1500 شانه

گروه تولیدی فرش کاشان یکی از تولید کنندگان مستقیم و بی رقیب در عرصه تولید و فروش انواع فرش های ماشینی می باشد که بیش از 14 سال سابقه در فروش انواع فرش های ماشینی درجه یک دارد که امکان خرید اینترنتی انواع فرش های ماشینی را نیز برای مشتریان فراهم نموده است. با توجه به قیمت بالای فرش های 1500 شانه گل برجسته که یکی از معایب آن نیز حساب می شود، شما می توانید خرید فرش 1500 شانه را به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام دهید تا هزینه های اضافی بر روی قیمت فرش ماشینی کشیده نشود.

با خرید اینترنتی فرش 1500 شانه می توانید علاوه بر اینکه بافته را ارزان تر از دیگر مکان ها خریداری می کنید، خرید خود را نیز به صورت اقساطی انجام دهید و اقساط آن را به صورت 6، 9 و یا 12 ماهه با خرید اقساطی فرش انجام دهید. برای خرید فرش های 1500 شانه مناسب از جهت کیفیت، زیبایی و قیمت بهترین مکان فروشگاه اینترنتی فرش کاشان است. در هر زمان و از هر مکانی می توانید به فروشگاه فرش کاشان رفته و در بین فرش های ماشینی 1500 شانه محصولی باب میل و سلیقه خود انتخاب کنید، چرا که می توانید بیشترین تنوع را در فرش های ماشینی 1500 شانه مشاهده کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی