تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چرا نخ هایبالک در فرش ماشینی گل برجسته به کار میرود؟

نام نویسنده: زینب انتخایی
چرا نخ هایبالک در فرش ماشینی گل برجسته به کار میرود

فرش گل برجسته چیست و چه تفاوتی با فرش معمولی دارد؟
کاربرد نخ هایبالک سبب تفاوت فرش های ماشینی می‌شود
نحوه تولید فرش گل برجسته
خرید فرش ماشینی گل برجسته با قیمت مناسب از کارخانه

همان طور که بر شما مبرهن است و در بازار فرش شاهد آن هستید امروزه تنوعی از فرش های ماشینی را می‌بینید که در پی تولید ارائه جدیدترین محصولات روانه بازار می‌گردند که یکی از آن ها قالی های دستباف گونه ای هستند که توانسته نظر خریداران متقاضی قالی دستباف را جلب نماید به طوری که به جای نوع دستباف به سراغ این محصولات می‌روند که طرح و رنگبندی متنوعی را در بر دارد.

همین تقاضا و به روز شدن و پیشرفت صنعت نساجی و فناوری ها بود که توانست به منظور ارتقای زیبای دکوراسیون شما تولیدکنندگان را وادار نماید که به نوعی محصولاتی را با حفظ همین ویژگی اما به شکل برجسته روانه بازار نماید که نما و جلوه آن به شکل سه بعدی است و این زیبایی جذابی را برای فرش و دکوراسیون شما به دنبال دارد.

اغلب این شکل بافت در فرش های تراکم بالا که به نوعی قالی دستباف گونه معرفی می‌شوند به چشم می‌خورد؛ ولی در راستای برطرف سازی نیاز هموطنان برخی از تولیدکنندگان دست به تولید تراکم های پایین تری از این شکل بافت زده اند که به طور مثال فرش 700 شانه گل برجسته نمونه ای از آن است که می‌توانید بدان دست یابید.

به منظور اطلاعات بیشتر در باب فرش گل برجسته که با به کارگیری نخ هایبالک بدین شکل تولید می‌شود، بهتر است با ما همراه باشد تا بتوانید علاوه بر آشنایی بیشتر با این محصولات به یافتن پاسخ سوالاتی نظیر چرا نخ هایبالک در فرش ماشینی گل برجسته به کار میرود یا از این قبیل سوالات دست یابید.

 

فرش گل برجسته چیست و چه تفاوتی با فرش معمولی دارد؟

بهتر است برای کسب اطلاعاتی در باب توضیحات بیان شده در مقدمه ابتدا به این سؤال که فرش گل برجسته چیست و چه تفاوتی با فرش معمولی دارد، پاسخ دهیم و بعد به سراغ سوالاتی که در باب این چنین محصولی مطرح است، بپردازیم.

در اصل فرش گل برجسته یا همان فرش هایبالک، فرشی است که وقتی به سطح آن می‌نگرید قسمت های برجسته و فرورفته ای را در آن مشاهده می‌کنید که به نوعی حالت سه بعدی را به فرش بخشیده است و همین جذابیت این بافته را دو چندان کرده است.

در حالی که در فرش های معمولی یا در اصل همان مسطح کل سطح فرش به صورت یکدست و صاف هستند و شاید همین شکل بافت بیان شده است که می‌تواند عاملی برای تفاوت بین این قبیل از محصولات با یکدیگر باشد.

تفاوت فرش گل برجسته با فرش معمولی فروشگاه فرش کاشان

حال شاید این سؤال مطرح شود که چگونه این شکل بافت برای این محصولات پدید می‌آید که این در اصل همان ویژگی است که این تفاوت را پدید آورده است و چیزی نیست جر نخ بافت این محصولات که در فرش برجسته این نوع نخ آکریلیک و هایبالک استفاده می‌نمایند، در حالی که برای نوع ساده باف این محصولات تنها نوع اکریلیک به کار برده می‌شود. شاید با این تفاسیر بتوان به این که تفاوت بافت و نخ فرش های گل برجسته با عادی در چیست، پی برد.

 

کاربرد نخ هایبالک سبب تفاوت فرش های ماشینی می‌شود

با توجه به گفته بالا می‌توان به این که کاربرد نخ هایبالک سبب تفاوت فرش های ماشینی می‌شود، پی برد که در اصل بدین شکل این تفاوت پدید می‌آید. نخ هایبالک نخی است واکنش پذیر نسبت به گرما و حرارت البته در دمای حرارتی مشخص که در این صورت است که به شکل جمع شده یا همان فرورفته در می‌آید و به نوعی قسمت برجسته فرش را که با آکریلیک بافته شده را نشان می‌دهد.

با این توصیف در اصل می‌توان گفت که دلیل استفاده از نخ هایبالک در قالی های گل برجسته، ایجاد فرورفتگی در فرش است که سبب می‌گردد تا قسمت های برجسته در فرش به چشم آید و محصولی روانه بازار شود که در اصل گل برجسته است.

نوآوری جدیدی که امروزه توانسته نظر بسیاری از هموطنان را جلب نماید، به طوری که افراد متقاضی خرید فرش دستباف گونه با جلوه خاص، این شکل از بافته ها را خریداری می‌کنند تا دکوراسیونی مجلل و با شکوه را برای خود رقم بزنند.

 

نحوه تولید فرش گل برجسته

حال شاید این سؤال ذهن شما را در باب فرش های گل برجسته به خود مشغول سازد که استفاده از این نوع نخ بافت برای تولید این چنین محصولاتی روند تولید خاصی را دارد که در پاسخ به آن می‌توان گفت نه، در اصل نحوه تولید فرش گل برجسته با سایر فرش های ماشینی یکسان است و این که چگونه این فرش بدین شکل تولید می‌شود به مرحله آهار این محصولات و ویژگی نخ به کار رفته در آن باز می‌گردد.

روش تولید این محصولات به این صورت است که همانند دیگر فرش های ماشینی، تراکم مشخص و نقش و طرح مورد نظر به دستگاه بافندگی که از فناوری های به روز شرکت وندویل بلژیک است، داده می‌شود با این تفاوت که تولید کننده در کنار نخ اکریلیک برای تولید فرش برای نوع برجسته از نوع نخ هایبالک برای قسمت هایی که باید فرورفته باشند، استفاده می‌کند.

این فرایند تولید به صورت معمول و روال انجام می‌شود و فرش مورد نظر به صورت مسطح حتی نوع محصولی که با نخ هایبالک بافته شده است، تولید می‌گردد. بعد از فرایند تولید در مرحله آهار و پردازش که فرش طی حرارت قرار می‌گیرد، است که بافت فرش به صورت برجسته مشخص می‌شود؛ چرا که در این مرحله نخ هایبالک در برابر گرما و حرارت از خود واکنش نشان می‌دهد و شروع به فرورفتن می‌کند، این در حالی است که الیاف آکریلیک هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد؛ چون این الیاف در برابر گرما و حرارت مقاوم هستند و بدین صورت فرش ماشینی گل برجسته زیبا به وجود می‌آید.

اختلاف ارتفاع برای این محصولات در قسمت های فرورفته حدود یک تا دو میلیمتر با قسمت های برجسته فرق دارد که این ارتفاع بسته به تراکم فرش متفاوت است. به طور مثال در فرش 1500 شانه گل برجسته یکی از انواع این محصولات ارتفاع خاب قسمت برجسته 5 میل و حدود 4 میل اختلاف ارتفاع برای قست های فرورفته مشاهده می‌شود.

وجود این تفاوت ارتفاع خاب و نوع بافت و ظرافت این محصولات دلیلی گشته تا بیشتر از این بافته ها برای مکان های کم تردد و لوکس هم چون فرش پذیرایی استفاده شود تا تردد بر روی فرش منجر به تغییر شکل ظاهری نشود.

 

خرید فرش ماشینی گل برجسته با قیمت مناسب از کارخانه

با وجود مطالب بیان شده به قطع به این موضوع نیز دست یافته اید که بسته به شکل بافت در کنار نوع الیاف مصرفی، تراکم، دستگاه فرش بافی و تعداد رنگی که برای تولید این محصولات به کار می‌رود و حتی ابعاد است که قیمت فرش ماشینی تعیین می‌شود که در نوع فرش های گل برجسته که اغلب در تراکم های بالا تولید می‌شود این قیمت بالاتر است.

حتی با وجود تراکم پایین نیز نوع فرش گل برجسته نسبت به ساده گران‌تر است و امروزه وجود نوسانات اقتصادی است که این تردید را برای خریداران به وجود آورده است که فرش گل برجسته بخرند یا ساده که در پاسخ بدان می‌توان گفت اگر به نمونه های برجسته فرش علاقه مند هستید و بحث شما در خرید تنها مسئله قیمت است می‌توانید از خرید مستقیم و بدون واسطه این محصولات که در فروشگاه فرش کاشان فراهم آمده است، بهره‌مند شوید که سبب گشته تا بتوانید خرید فرش ماشینی گل برجسته با قیمت مناسب از کارخانه را انجام دهید.

این مجموعه به دلیل تقاضای بسیار فرش های گل برجسته کاشان، این محصولات فاخر و لوکس را با قیمتی ارزان‌تر از دیگر کارخانه ها و فروشگاه ها ارائه می‌دهد؛ چرا که به صورت مستقیم با خریدار تعامل داشته و در این میان واسطه و دلالان را حذف نموده است نه این که به دلیل کیفیت پایین با قیمت مناسب عرضه شود.

در ضمن به جهت جلب رضایت و اعتماد شما مشتریان این مجموعه به ازای هر محصول خود، ارائه گارانتی را در نظر گرفته است که خیال شما را در باب تضمین کیفیت راحت کند، تا بتوانید با اطمینان صددرصدی از کیفیت و قیمت اقدام به خرید نمایید.

همچنین این مجموعه با فراهم آوری شیوه آنلاین خرید این امکان را فراهم کرده است تا هموطنان از اقصی نقاط کشور بتوانند به این چنین محصولاتی با قیمت و کیفیت مناسب دست یابند در ضمن این که در راستای پاسخگویی به هر فرهنگ و سلیقه ای تنوعی از طرح و رنگ و نوع بافت ساده و برجسته این محصولات را روانه بازار نموده است تا بر اساس بودجه خود بتوانید بدان دست یابید.

به طور مثال با مراجعه به این فروشگاه اینترنتی فرش می‌توانید طرح های بی نظیری از محصولات را در تراکم های مختلفی چون فرش 1200 شانه گل برجسته مشاهده کنید و با در نظر گرفتن قیمت های مختلفی که هر تراکم در بر دارد محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

البته که می‌توانید در نوع قالی دستباف گونه که به شکل برجسته بافته شده باشد و قیمتی ارزان‌تر را به نسبت محصولات 1200 یا 1500 داشته باشد، به انتخاب فرش 1000 شانه گل برجسته بپردازید. البته نوع 700 برجسته این بافته ها از سری محصولاتی است که جزو قالی دستباف شناخته نمی‌شود؛ یعنی ظرافت و ریزنقشی تراکم های بالا را ندارد و اگر بحث ظرافت به این حد برای شما مهم نیست، می‌توانید آن را برای خرید انتخاب کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در باب انتخاب این محصولات برای دکوراسیون منازلتان می‌توانید از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان خبره و مجرب مجموعه فرش کاشان به صورت تلفنی و به صورت رایگان بهره‌مند شوید و سپس تصمیم نهایی خود را برای خرید هر یک از محصولات ارائه شده در این فروشگاه بگیرید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی