تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش ممتاز کاشان

فرش ممتاز کاشان

اگر به عنوان مشتری و خریدار فرش ماشینی وارد بازار شوید خواهید دید که دنیای بزرگ فرش های ماشینی دست شما را در انتخاب از جهات مختلفی باز گذاشته است . خرید و انتخاب از بین انواع مختلف طرح و نگاره ، رنگ و لعاب ، شانه و تراکم از یک طرف و تنوع موجود در روش های خرید از سوی دیگر ؛ خرید فرش ماشینی را جذاب نموده است . از آنجایی که لازمه هر خانه ای برای مناسب شدن و قابل سکنی شدن ، فرش است و خرید آن از الزمات است ، پس چه بهتر که از این اجبار در جهت رضایت بیشتر استفاده شود . هر اندازه درجه کیفی محصول بالاتر باشد ، تعویض فرش برای خریدار به تعویق می افتد و خریدار از خرید خود رضایت کافی را دارد .
تا قبل از سال 1350 تمامی فرش های موجود در بازار از نوع دستبافت بوده اند . فرش های دستبافت نیز مانند فرش های ماشینی انواع مختلفی را شامل می شود که بنا بر بافت و نقشه و نگاره دارای تنوع زیادی هستند . در کل عمده فرش های دستبافت که به عنوان صنایع دستی خاص و منحصر بفرد ایران زمین در سراسر دنیا شناخته می شوند ، دارای ارزش هنری و مادی بالایی خواهند بود به گونه ای که تا قبل از تولید فرش های ماشینی بسیاری از فضاهای خانه که در دید مهمان نبوده اند ، توسط کف پوش هایی نظیر گلیم ، جاجیم و ... پوشانده می شده اند و استفاده از کف پوش فرش دستبافت مختص اعیان و اشراف بوده است .
در سال 1350 فرش های ماشینی به شکل و شمایل ابتدایی تولید و روانه بازار ها شدند . هرچند فرش های ماشینی تولید شده در سال 1350 نسبت به فرش های ماشینی حال حاضر تفاوت های ماهوی داشته اند اما حضور و تولید چنین محصولاتی در آن زمان به حدی برای مردم خوشایند و مطلوب بوده است که در زمانی اندک فروشی بالا به خود گرفته و جایگاه مناسبی در بین مشتریان کف پوش پیدا کردند .
فرش های ماشینی برخلاف فرش های دستبافت که هنر دست بافندگان هستند ، توسط دستگاه ها بزرگ و پرقدرت تولید می شوند . دستگاه هایی که تکنولوژی تولیدشان در دست کارخانه های اروپایی بوده و تولید کنندگان ایرانی با خرید و وارد کردن این دستگاه ها توان تولید بهترین فرش های ماشینی را کسب نموده اند .
استفاده از الیاف مخصوص ، تولید توسط دستگاه ، عدم خطای انسانی و مواردی مانند غلط بافی ، نزدیکی صددرصدی فرش های ماشینی با ابعاد و شانه و تراکم و طرح و نقشه از پیش تعیین شده و ... از مواردی هستند که فرش های ماشینی را نسبت به فرش های دستبافت سرآمد و پر تقاضا تر نموده است . در کنار تمامی موارد گفته شده ، انچه بیش از همه در بالا بودن تقاضای فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت خودنمایی می کند قیمت پایین و مناسب فرش های ماشینی است .
محصولات ماشینی توسط دستگاه و در کم ترین زمان ممکن تولید می شوند در حالی که برای تولید یک تخته فرش دستبافت مشابه زمان و انرژی بسیار بیشتری لازم است .
از سال 1350 تا کنون تعداد کارخانه های فرش ماشینی کاشان به شدت روبه افزایش بوده است . در طول این سال های تولید کنندگان کاشانی توانسته اند با تولیدات فرش های  ممتاز ، نام پایتخت تولید فرش های ماشینی را برای شهر تاریخی کاشان به ارمغان آورند . هرجا نام فرش ماشینی مطرح باشد بی شک از فرش های ممتاز کاشان تعریف و تمجید خواهد شد و جالب آنکه حتی خریداران خارجی هم به دنبال داشتن فرش های ماشینی کاشان می باشند . در بین تولید کنندگان کاشانی ، گروه تولیدی فرش کاشان به خوبی توانسته است در این عرضه خود بدرخشد و مشتریان را به سمت خود جذب نماید . فرش های ماشینی موجود در فروشگاه فرش کاشان به علت ویژگی های برتر رضایت خاطر مشتریان را جلب کرده و در دسته بهترین فروشگاه های فرش ماشینی کاشان جای گرفته است .
چه عواملی سبب شده است تا محصولات این کارخانه در زمره فرش های ممتاز کاشان قرار بگیرند ؟
ویژگی فرش های ممتاز کاشان
عوامل بسیاری باید در کنار هم قرار بگیرند تا بتوان عنوان ممتاز را برروی محصولی نهاد .
1 . الیاف مرغوب و ممتاز در بافت :
مهمترین عامل در تعیین فرش های ممتاز ، استفاده از الیاف مرغوب و باکیفیت است . الیاف آکریلیک در بافت نخ خاب و پنبه در بافت نخ تار و پود ، محصولات را ممتاز وی بی نظیر می کنند . مقاومت ، زیبایی ، نرمی و لطافت ، استحکام بالا در برابر انواع آسیب ها و حرارت ها ، به دلیل استفاده از الیاف مرغوب و باکیفیت است . فرش های ممتاز ، در بافت نخ خاب آن ها از الیاف صددرصد آکریلیک هیت ست شده و در بافت تار و پود آن ها پنبه است . محصولات پلی استر و پلی پروپلین را نمی توان عنوان ممتاز و درجه یک را بر آن ها نهاد .
2 . شانه و تراکم :
علاوه بر کیفیت ، زیبایی طرح و نگاره هم مهم است . شانه و تراکم علاوه بر اینکه کیفیت فرش را بالا می برد باعث ظرافت و ریز نقشی طرح و نگاره نیز می شود . شانه و تراکم را می توان چنین تعریف کرد که به تعداد گره های زده شده در عرض و طول فرش گفته می شود . بالا بودن شانه و تراکم رابطه بسیاری با ظرافت و بالا بردن کیفیت فرش دارد . شانه زیاد در محصول ظرافت آن را و تراکم زیاد منسجم بودن و توپر یودن آن را بالا می برد . محصولات با شانه و تراکم بالا را می توان فرش های ممتاز دانست از آن جهت که به دلیل تعداد گره های بالا با بهترین الیاف نازک و متسحکم بافته شده اند و چنین محصولاتی حتما باید با دستگاه hcix2 بافته شوند که بهترین دستگاه و پیشرفته ترین است . پس می توان فرش های 1500 شانه ، فرش های 1200 شانه ، فرش های 1000 شانه و فرش های 700 شانه را جزء فرش های ممتاز کاشان دانست و به نسبتی که شانه و تراکم این محصلوات بالا می رود ، درجه مرغوب بودنشان بیشتر می شود .
خرید فرش ممتاز کاشان
فروشگاه فرش کاشان توانسته است فرش های ممتاز کاشان را ارائه دهد . داشتن طرح ها و نگاره های زیبا ، استفاده از الیاف صددرصد آکریلیک هیت ست شده در بافت نخ خاب ، استفاده از پنبه در بافت نخ تار و پود ، تولید محصولات با دستگاه hcix2 ، سبب شده است تا کارشناسان عنوان ممتاز را بر روی محصولات فروشگاه فرش کاشان قرار دهند .
خرید فرش ممتاز کاشان از فروشگاه فرش کاشان به دو شیوه حضوری و اینترنتی فراهم است . تمامی محصولات همراه با ضمانت نامه و بیمه نامه و گارانتی به قیمت درب کارخانه ارائه می شوند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی