سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش فانتزی آشپزخانه

فرش آشپزخانه

ورود فرش های ماشینی به بازار فرش و قالی تحولات اساسی در این بازار ها خلف کرد . از سال 1350 که اولین فرش های ماشینی در اولین کارخانه بافت فرش در شهر کاشان و منطقه صنعتی راوند ، تولید شد . خرید و فروش فرش های ماشینی رونق گرفته و رفته رفته بازار ها به سمت گسترده تر شدن و خانوار ها به سمت استفاده بیشتر از فرش های ماشینی حرکت کردند . فرش های ماشینی به زودی توانستند توجه مخاطبین را به خود جلب کنند و در زمانی اندک ، در خانه های ایرانیان جای بگیرند . نگاهی گذرا به بازار فرش و قالی تا حد زیادی می تواند ما را در شناخت محبوبیت و میزان عرضه و تقاضای انواع مختلف کف پوش ها راهنمایی کند .
درطول سال ها فعالیت بی دریغ تولید کنندگان ایرانی ، شاهد حضور پررنگ انواع مختلفی از فرش های ماشینی بوده ایم که هر کدام بهتر از دیگری در بازار خودنمایی کرده و توجه مشتریان را جلب می کنند . برای مثال در فروشگاه فرش ماشینی فرش کاشان تعداد بسیار زیادی طرح و رنگ و نقشه و نگاره و سایز و شانه و تراکم وجود دارد که همگی در کیفیت عالی و قیمت ارزان عرضه می شوند .
یکی از دسته بندی هایی که به خوبی توانسته اند انواع مختلف فرش های ماشینی را به نمایش درآورد ، دسته بندی بر اساس طرح فرش است . دسته هایی که از فرش های طرح سنتی ، طرح کلاسیک و فرش طرح فانتزی یا مدرن صحبت می کنند . از ابتدا که کارخانه تولید فرش ماشینی پا گرفت ، تولیدات با طرح سنتی وجود داشته است و مدتی پس از آن شاهد تولید طرح کلاسیک بودیم . طرح های سنتی و کلاسیک دارای شباهت های زیاد و تفاوت های اندکی هستند ، اما حضور فرش های فانتزی و مدرن به جهت تفاوت فاحش با دو طرح قبل ، برای خریداران جذابیت ویژه ای به همراه داشت .
با ورود فرش های فانتزی ، طرفداران دکوراسیون های مدرن به سمت این فرش های مدرن روی آوردند . ویژگی های خاص و طرح های زیبا علاقه مندان به آن ها را بیشتر کرد . در هر خانه ایرانی تقریبا وجود یک فرش فانتزی الزامی است حتی کسانی که طرفدار فرش های سنتی و کلاسیک هستند . چون فرش های فانتزی برای آشپزخانه بهترین انتخاب هستند .
گبه و گلبم فرس بهترین فرش های فانتزی برای آشپزخانه به حساب می آیند .
دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس طرح
همانطور که در قسمت مقدمه اشاره شد ، فرش های ماشینی در سه طرح کلی : 1- سنتی ، 2- کلاسیک و 3- فانتزی تولید و عرضه می شوند . طرح های سنتی و کلاسیک که تقریبا مشابه هستند عمدتا از نگاره هایی تشکیل شده اند که دارای پیچ و خم های مبسوط بوده و دقیقا طرح در چهار طرف فرش بصورت قرینه تکرار می شود . داشتن حاشیه ، ترنج و ... از ویژگی عمده فرش هایی ست که در طرح های کلاسیک و سنتی بافته می شوند . هرچند افراد عام در ظاهر فرش های کلاسیک و سنتی تفاوت چندانی مشاهده نمی کنند اما متخصصین این حرفه به خوبی از تمام اختلافات و تفاوت های این دو دسته اطلاع دارند .
مورد استفاده فرش های سنتی و کلاسیک بسیار گسترده است چراکه از ابتدا این دو طرح تولید شده و در فضاهای مختلف خانه مورد استفاده قرار گرفته است ، از این رو حتی در حال حاضر هم شاهد پهن نمودن فرش های سنتی و کلاسیک در فضاهایی هستیم که شاید استفاده از طرح های مدرن و فانتزی برای آن مناسب تر باشد . ناگفته نماند با وجود اطلاع از این موضوع که هر طرح باید در فضای مناسب خود پهن شود ، به علت شباهت بالا می توان از طرح های سنتی و کلاسیک به جای یکدیگر استفاده نمود .
اما دسته دیگر فرش هایی هستند که با طرح های فانتزی و مدرن در بازار حضور یافته و زیبایی می آفرینند . فرش های طرح فانتزی نوین ترین طرح در بین کف پوش های  نساجی هستند . در ادامه با ویژگی های مختلف فرش های طرح فانتزی آشنا می شویم .
فرش های طرح فانتزی
تفاوت ظاهری فرش های فانتزی با فرش های کلاسیک و سنتی موجب شد تا این محصولات در بین مشتریان جایگاه ویژه ای پیدا کنند . هر فرد که طرح های سنتی و کلاسیک را نمی پسندد یا هر فضایی که برای طرح های سنتی و کلاسیک مناسب نیست ، از فرش های فانتزی کمک می گیرد . فرش های فانتزی در فضاهای مدرن و سبک زندگی هایی که در آپارتمان های امروزی رواج دارد مناسب هستند . در بین بافته های مختلف 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان ، محصولات فانتزی بیشتر شانه و تراکم های پایین را به خود اختصاص داده اند و این مورد به ویژگی ظاهری فرش های فانتزی فرش کاشان مربوط است که مورد بررسی قرار می گیرد . ویژگی های مطرح این دسته از فرش های مذکور شامل مواردی از جمله :
1- داشتن نگاره های درشت و طرح های خلوت : محصولات 1200 شانه و 1500 شانه فرش هایی هستند ظریف که برای طرح های شلوغ و پر نگاره که نیازمند بافت ریز هستند مطلوب می باشند . از این رو و به علت مواردی مانند گران تر بودن فرش های 1200 شانه ، مصرف مواد اولیه بیشتر و .... نیازی به بافته شدن طرح های خلوت از جمله فرش های طرح فانتزی در شانه و تراکم بالا دیده نمی شود . طرح های فانتزی به نحوی کشیده می شوند که بافته های 700 شانه و 1000 شانه هم به خوبی از عهده تولید ان ها بر می آیند .
2- عدم قرینگی و در واقع هنجار شکنی موجود در طرح های فانتزی که خارج از عرف و اصول فرش های سنتی و کلاسیک می باشد به نوعی برای مشتریان جذاب است . این طرح های که از قاعده خاصی پیروی نمی کنند باب سلیقه جوانان و نوجوانان می باشند .
3- رنگ زمینه شاد و خنثی در فرش های فانتزی جذابیت موضوع را دو چندان کرده است .
4- فرش های فانتزی به لحاظ طرح خلوت و ساده و بافته شدن در شانه و تراکم پایین قیمت ارزان ترین نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک دارد .
فرش های فانتزی برای آشپزخانه ، اتاق خواب و هال
فرش های فانتزی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان به حدی با کیفیت و با دوام هستند که برای مکان های پرتردد خانه قابل کاربرد خواهد بود . از طرفی طرح های جذاب در این بافته ها و قیمت مناسب دیگر آلمان هایی هستند که برای تعیین کاربرد فرش فانتزی مد نظر قرار می گیرند .
فرش های فانتزی در آشپزخانه قابل استفاده هستند . استفاده از این فرش ها در آشپزخانه به علت حجم زیاد وسایل و شلوغ بودن بر اساس طرح خلوت گزینه مناسبی است . فرش های فانتزی به علت شانه و تراکم پایین در برابر شست و شو مقاوم و برای مکان های در معرض آلودگی مناسب هستند . همچنین قیمت ارزان هم به کمک سایر ویژگی ها آمده و فرش فانتزی را برای آشپرخانه مناسب تر کرده است . رنگ های خنثی به عنوان رنگ زمینه برای کف آشپزخانه جهت ست شدن با دکوراسیون و فضا بسیار جذاب است .
فرش فانتزی برای اتاق خواب ها مناسب است . بی شک سلیقه و ترجیح تمام جوانان و نوجوانان برای طرح کف پوش اتاق خوابشان فرش های فانتزی است . فرش هایی به جد زیبا که به دلیل داشتن طرح هایی خاص توجه جوانان را جلب کرده است . فرش اتاق کودک هم از همین دسته بوده و انواع مختلفی از طرح ها با تصاویر کارتونی و عروسکی برای اتاق کودکان در فروشگاه فرش کاشان وجود دارد .
فرش فانتزی برای هال مناسب است . یکی از ویژگی های مطرح شده برای فرش های فانتزی داشتن مقاومت در برابر شست  و شو است ، هال به عنوان یکی از اماکن پرتردد و در معرض آلودگی باید با فرشی پوشیده شود که علاوه بر مقاومت در برابر شست و شو بتواند لکه ها و آلودگی ها را در رنگ زمینه و نگاره های خود محو کند . فرش های فانتزی این توان را داشته و از این جهت برای هال هم مناسب خواهند بود .
لازم به ذکر است که بر خلاف هال ، پذیرایی مکان خوبی برای خودنمایی فرش های فانتزی نیستند . فرش های فانتزی نسبت به طرح های سنتی و کلاسیک مناسب برای پذیرایی ، غیر رسمی و اصطلاحا " خودمونی " هستند . پذیرایی قسمت لوکس و مهمان نشین خانه است و باید با کف پوش هایی آذین شود که زیبا ، دارای رنگ و لعاب رسمی و شیک و مجلسی باشند .
فروشگاه فرش کاشان در بین محصولات خود دسته ای تحت عنوان فرش های ماشینی مدرن یا فانتزی عرضه کرده است . دسته ای که نوین ترین نوع طرح ها را در خود جای داده و برای آشپزخانه ، اتاق خواب و راهرو و هال مورد تقاضای زیادی دارند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی
•  استخدام در فرش کاشان
•  بهترین نوع نخ برای فرش ماشینی چه نخی می باشد ؟
•  چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان