تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش فانتزی آشپزخانه

فرش آشپزخانه

ورود فرش های ماشینی به بازار فرش و قالی تحولات اساسی در این بازار ها خلف کرد . از سال 1350 که اولین فرش های ماشینی در اولین کارخانه بافت فرش در شهر کاشان و منطقه صنعتی راوند ، تولید شد . خرید و فروش فرش های ماشینی رونق گرفته و رفته رفته بازار ها به سمت گسترده تر شدن و خانوار ها به سمت استفاده بیشتر از فرش های ماشینی حرکت کردند . فرش های ماشینی به زودی توانستند توجه مخاطبین را به خود جلب کنند و در زمانی اندک ، در خانه های ایرانیان جای بگیرند . نگاهی گذرا به بازار فرش و قالی تا حد زیادی می تواند ما را در شناخت محبوبیت و میزان عرضه و تقاضای انواع مختلف کف پوش ها راهنمایی کند .
درطول سال ها فعالیت بی دریغ تولید کنندگان ایرانی ، شاهد حضور پررنگ انواع مختلفی از فرش های ماشینی بوده ایم که هر کدام بهتر از دیگری در بازار خودنمایی کرده و توجه مشتریان را جلب می کنند . برای مثال در فروشگاه فرش ماشینی فرش کاشان تعداد بسیار زیادی طرح و رنگ و نقشه و نگاره و سایز و شانه و تراکم وجود دارد که همگی در کیفیت عالی و قیمت ارزان عرضه می شوند .
یکی از دسته بندی هایی که به خوبی توانسته اند انواع مختلف فرش های ماشینی را به نمایش درآورد ، دسته بندی بر اساس طرح فرش است . دسته هایی که از فرش های طرح سنتی ، طرح کلاسیک و فرش طرح فانتزی یا مدرن صحبت می کنند . از ابتدا که کارخانه تولید فرش ماشینی پا گرفت ، تولیدات با طرح سنتی وجود داشته است و مدتی پس از آن شاهد تولید طرح کلاسیک بودیم . طرح های سنتی و کلاسیک دارای شباهت های زیاد و تفاوت های اندکی هستند ، اما حضور فرش های فانتزی و مدرن به جهت تفاوت فاحش با دو طرح قبل ، برای خریداران جذابیت ویژه ای به همراه داشت .
با ورود فرش های فانتزی ، طرفداران دکوراسیون های مدرن به سمت این فرش های مدرن روی آوردند . ویژگی های خاص و طرح های زیبا علاقه مندان به آن ها را بیشتر کرد . در هر خانه ایرانی تقریبا وجود یک فرش فانتزی الزامی است حتی کسانی که طرفدار فرش های سنتی و کلاسیک هستند . چون فرش های فانتزی برای آشپزخانه بهترین انتخاب هستند .
گبه و گلبم فرس بهترین فرش های فانتزی برای آشپزخانه به حساب می آیند .
دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس طرح
همانطور که در قسمت مقدمه اشاره شد ، فرش های ماشینی در سه طرح کلی : 1- سنتی ، 2- کلاسیک و 3- فانتزی تولید و عرضه می شوند . طرح های سنتی و کلاسیک که تقریبا مشابه هستند عمدتا از نگاره هایی تشکیل شده اند که دارای پیچ و خم های مبسوط بوده و دقیقا طرح در چهار طرف فرش بصورت قرینه تکرار می شود . داشتن حاشیه ، ترنج و ... از ویژگی عمده فرش هایی ست که در طرح های کلاسیک و سنتی بافته می شوند . هرچند افراد عام در ظاهر فرش های کلاسیک و سنتی تفاوت چندانی مشاهده نمی کنند اما متخصصین این حرفه به خوبی از تمام اختلافات و تفاوت های این دو دسته اطلاع دارند .
مورد استفاده فرش های سنتی و کلاسیک بسیار گسترده است چراکه از ابتدا این دو طرح تولید شده و در فضاهای مختلف خانه مورد استفاده قرار گرفته است ، از این رو حتی در حال حاضر هم شاهد پهن نمودن فرش های سنتی و کلاسیک در فضاهایی هستیم که شاید استفاده از طرح های مدرن و فانتزی برای آن مناسب تر باشد . ناگفته نماند با وجود اطلاع از این موضوع که هر طرح باید در فضای مناسب خود پهن شود ، به علت شباهت بالا می توان از طرح های سنتی و کلاسیک به جای یکدیگر استفاده نمود .
اما دسته دیگر فرش هایی هستند که با طرح های فانتزی و مدرن در بازار حضور یافته و زیبایی می آفرینند . فرش های طرح فانتزی نوین ترین طرح در بین کف پوش های  نساجی هستند . در ادامه با ویژگی های مختلف فرش های طرح فانتزی آشنا می شویم .
فرش های طرح فانتزی
تفاوت ظاهری فرش های فانتزی با فرش های کلاسیک و سنتی موجب شد تا این محصولات در بین مشتریان جایگاه ویژه ای پیدا کنند . هر فرد که طرح های سنتی و کلاسیک را نمی پسندد یا هر فضایی که برای طرح های سنتی و کلاسیک مناسب نیست ، از فرش های فانتزی کمک می گیرد . فرش های فانتزی در فضاهای مدرن و سبک زندگی هایی که در آپارتمان های امروزی رواج دارد مناسب هستند . در بین بافته های مختلف 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان ، محصولات فانتزی بیشتر شانه و تراکم های پایین را به خود اختصاص داده اند و این مورد به ویژگی ظاهری فرش های فانتزی فرش کاشان مربوط است که مورد بررسی قرار می گیرد . ویژگی های مطرح این دسته از فرش های مذکور شامل مواردی از جمله :
1- داشتن نگاره های درشت و طرح های خلوت : محصولات 1200 شانه و 1500 شانه فرش هایی هستند ظریف که برای طرح های شلوغ و پر نگاره که نیازمند بافت ریز هستند مطلوب می باشند . از این رو و به علت مواردی مانند گران تر بودن فرش های 1200 شانه ، مصرف مواد اولیه بیشتر و .... نیازی به بافته شدن طرح های خلوت از جمله فرش های طرح فانتزی در شانه و تراکم بالا دیده نمی شود . طرح های فانتزی به نحوی کشیده می شوند که بافته های 700 شانه و 1000 شانه هم به خوبی از عهده تولید ان ها بر می آیند .
2- عدم قرینگی و در واقع هنجار شکنی موجود در طرح های فانتزی که خارج از عرف و اصول فرش های سنتی و کلاسیک می باشد به نوعی برای مشتریان جذاب است . این طرح های که از قاعده خاصی پیروی نمی کنند باب سلیقه جوانان و نوجوانان می باشند .
3- رنگ زمینه شاد و خنثی در فرش های فانتزی جذابیت موضوع را دو چندان کرده است .
4- فرش های فانتزی به لحاظ طرح خلوت و ساده و بافته شدن در شانه و تراکم پایین قیمت ارزان ترین نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک دارد .
فرش های فانتزی برای آشپزخانه ، اتاق خواب و هال
فرش های فانتزی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشان به حدی با کیفیت و با دوام هستند که برای مکان های پرتردد خانه قابل کاربرد خواهد بود . از طرفی طرح های جذاب در این بافته ها و قیمت مناسب دیگر آلمان هایی هستند که برای تعیین کاربرد فرش فانتزی مد نظر قرار می گیرند .
فرش های فانتزی در آشپزخانه قابل استفاده هستند . استفاده از این فرش ها در آشپزخانه به علت حجم زیاد وسایل و شلوغ بودن بر اساس طرح خلوت گزینه مناسبی است . فرش های فانتزی به علت شانه و تراکم پایین در برابر شست و شو مقاوم و برای مکان های در معرض آلودگی مناسب هستند . همچنین قیمت ارزان هم به کمک سایر ویژگی ها آمده و فرش فانتزی را برای آشپرخانه مناسب تر کرده است . رنگ های خنثی به عنوان رنگ زمینه برای کف آشپزخانه جهت ست شدن با دکوراسیون و فضا بسیار جذاب است .
فرش فانتزی برای اتاق خواب ها مناسب است . بی شک سلیقه و ترجیح تمام جوانان و نوجوانان برای طرح کف پوش اتاق خوابشان فرش های فانتزی است . فرش هایی به جد زیبا که به دلیل داشتن طرح هایی خاص توجه جوانان را جلب کرده است . فرش اتاق کودک هم از همین دسته بوده و انواع مختلفی از طرح ها با تصاویر کارتونی و عروسکی برای اتاق کودکان در فروشگاه فرش کاشان وجود دارد .
فرش فانتزی برای هال مناسب است . یکی از ویژگی های مطرح شده برای فرش های فانتزی داشتن مقاومت در برابر شست  و شو است ، هال به عنوان یکی از اماکن پرتردد و در معرض آلودگی باید با فرشی پوشیده شود که علاوه بر مقاومت در برابر شست و شو بتواند لکه ها و آلودگی ها را در رنگ زمینه و نگاره های خود محو کند . فرش های فانتزی این توان را داشته و از این جهت برای هال هم مناسب خواهند بود .
لازم به ذکر است که بر خلاف هال ، پذیرایی مکان خوبی برای خودنمایی فرش های فانتزی نیستند . فرش های فانتزی نسبت به طرح های سنتی و کلاسیک مناسب برای پذیرایی ، غیر رسمی و اصطلاحا " خودمونی " هستند . پذیرایی قسمت لوکس و مهمان نشین خانه است و باید با کف پوش هایی آذین شود که زیبا ، دارای رنگ و لعاب رسمی و شیک و مجلسی باشند .
فروشگاه فرش کاشان در بین محصولات خود دسته ای تحت عنوان فرش های ماشینی مدرن یا فانتزی عرضه کرده است . دسته ای که نوین ترین نوع طرح ها را در خود جای داده و برای آشپزخانه ، اتاق خواب و راهرو و هال مورد تقاضای زیادی دارند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی