تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

انواع فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه

فرش های ابعاد بزرگ

هر فضایی برای کاربردی شدن نیازمند کف پوش مناسب است . این کف پوش می تواند یکی از انواع کف پوش های موجود در بازار باشد ؛ از انواع کاشی ها و سرامیک ها گرفته تا انواع فرش های دستبافت و ماشینی . در بین کف پوش ها استفاده از فرش های ماشینی محبوبیت ، کاربرد و تقاضای بیشتری دارد . ویژگی های بکار رفته در تولید یک تخته فرش ماشینی موجب شده تا این محصول چنان مورد تقاضا قرار گیرد که امروزه از فرش های ماشینی به عنوان بهترین نوع کف پوش نام ببریم . ویژگی هایی که در ادامه مختصرا مورد اشاره قرار خواهند گرفت .
فضاهای مختلفی را با فرش های ماشینی زینت می دهیم از خانه ، محل کار و اداره گرفته تا اماکن عمومی و مذهبی و ... . دیده ایم که کف اماکن عمومی مانند مساجد ، بارگاه ها ، سالن های تئاتر و کنفرانس ، سالن نمایش ، مراکز برگزاری جلسات در ادارات ، حسینیه ها و ... با انواع مختلفی از فرش های ماشینی پوشیده شده اند . فرش هایی که به لحاظ ظاهری و ویژگی های فنی با محصولات مورد استفاده در خانه ها متفاوت هستند . مساحت زیادی فرش های پهن شده در مکان های عمومی اولین ویژگی است که توجه ما را به خود جلب می نامید . این محصولات که در اکثر کارخانه های فرش کاشان تولید و عرضه می شوند فرش های یکپارچه ، فرش های بزرگ پارچه یا فرش های ابعاد بزرگ نام دارند . فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه مانند دیگر محصولات در بازار های فیزیکی عرضه نمی شوند چرا که ابعاد استاندارد و تعریف شده ای برای این محصولات وجود نداشته و بنا بر نیاز خریداران و سفارش مشتریان تولید می شوند . البته تولید فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه در ابعاد مختلف انجام می شود و بصورت آماده در کارخانه یا فروشگاه نگهداری شده و در موقع تقاضای مشتری برش داده می شود و جهت عدم باز شدن گره ها و بافت ، قسمت برش خرده دوخته خواهد شد .
استفاده از فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه به اماکن عمومی محدود نمی شود . ممکن است صاحب خانه ای ترجیح دهد هال بزرگ خانه خود را با فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه بپوشاند هرچند این مورد رایج نیست اما خارج از تصور نبوده و امکان پذیر است .
فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه به علت عدم استفاده رایج در خانه ها ، کم تر از سایر محصولات شناخته شده اند . مقاله حاضر به دنبال شناخت بهتر و معرفی کامل فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه تحت عنوان انواع فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه نوشته شده است . مطالعه این نوشتار به ما کمک خواهد کرد که علاوه بر آشنایی با فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه ، ویژگی های مهم این محصول را شناخته و بدانیم دلیل مقاومت بالای فرش های پهن شده در اماکن عمومی که بسیار مورد پاخوری قرار می گیرند ، چیست .
انواع فرش های ماشینی سایز بزرگ یا فرش های ابعاد غیر استاندارد
فرش های ابعاد بزرگ یا فرش های یکپارچه به عنوان یکی از چندین نوع فرش ماشینی در تولیدات کارخانه های فرش های ماشینی به چشم می خورند که جزء فرش های ماشینی بی قواره نیز می باشند . دسته بندی های مختلفی از فرش های ماشینی وجود دارد ، که مهم ترین آن ها شامل دسته بندی بر اساس :
1- شانه و تراکم : فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه محصولاتی هستند که به ترتیب در داشتن مقاومت و دوام تا بالاترین زیبایی و ظرافت بافت تولید می شوند . شانه و تراکم های مختلف ویژگی و کاربرد های مختلفی را به فرش های ماشینی می دهد .
2- طرح و نگاره : فرش هایی که در طرح و نگاره متفاوت از یکدیگر هستند و به عبارتی تنوع بیشتری دارند در بین خریداران محبوب تر خواهند بود . سه نوع طرح سنتی ، کلاسیک و فانتزی در بازار فرش های ماشینی موجود است . البته لازم به توضیح است که طرح بافته شده روی فرش تا حد زیادی به شانه و تراکم یا در معنایی دیگر به ظرافت بافت بستگی دارد . فرش های ماشینی متراکم تر دارای نگاره های ریز تر و طرح های پیچیده تر هستند و فرش هایی که تراکم کم تری دارند ، دارای طرح های خلوت تر و نگاره های درشت تر هستند .
3- ابعاد : دو نوع استاندارد و غیر استاندارد فرش های ماشینی در حال تولید است . فرش های استاندارد همان محصولات 6 متر ، 9 متر ، 12 متر و 24 متر هستند . هر سایز فرشی خارج از این ابعاد در دسته فرش های غیر استاندارد قرار می گیرد . خرید فرش های غیر استاندارد برای آشپزخانه و راهرو ها بسیار رایج است . فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه نیز از دسته فرش های غیر استاندارد یا فرش های بی قواره هستند .
فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه به خودی خود یک دسته مجزا از فرش های ماشینی را شامل می شود . فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه که دارای ویژگی های زیر هستند .
ویژگی فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه
فرش های مد نظر در وهله اول باید دارای مقاومت و توان بالایی در برابر فشار باشند چرا که در اماکن عمومی مورد استفاده قرار می گیرند و از همه مهم تر خریداری می شوند تا سالیان سال زیر پا خود نمایی کنند . از این رو توان تاب آوری فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه دارای اهمیت است . از طرف دیگر فرش های ابعاد بزرگ  همواره در معرض  انواع آلودگی ها و میکروب ها و لکه ها می باشد ، شست و شوی مداوم و زیاد فرش های پهن شده در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد خواهان آن است که الیاف مصرفی در تولید این دسته از محصولات در برابر مواد شیمیایی و شست و شو مقاوم باشند .
از این رو فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه تولید شده در کارخانه فرش کاشان را به شما خریداران عزیز پیشنهاد می دهیم . فرش هایی که در شانه و تراکم پایین بافته می شوند . فرش های بافته شده در شانه و تراکم پایین به خوبی در برابر فشار و سایش تاب اور هستند و به علت داشتن ارتفاع بالای نخ خاب ، نرمی و ضخامت مناسبی برای نشستن و عدم استفاده از مبلمان دارند . محصولات مذکور در شانه 500 و یا 700 شانه تولید شده اند و طراحان کارخانه فرش کاشان در طرح و نگاره با خصاصت خاصی رفتار نموده اند چراکه فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه بنابر داشتن شانه و تراکم پایین نمی توانند ظرافت و پیچیدگی های موجود در طرح های شلوغ را به خوبی نشان دهند . مهم ترین ویژگی فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه همین شانه و تراکم پایین است که منشأ بسیاری از ویژگی های فنی و ظاهری خواهد بود . البته کارخانه فرش کاشان ، فرش های 1200 شانه و 1000 شانه بزرگ پارچه را برای اماکن و پذیرایی های لوکس و مجالس تولید می کند . از دیگر ویژگی های فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- داشتن رنگ هایی که اصطلاحا چرک تاب نام دارند . تردد زیاد و قرار گرفتن در مکان های عمومی فرش ها را در معرض لکه ها و آلودگی قرار می دهد که اگر رنگ فرش های تیره ، خنثی و در کل چرک تاب باشد ، این لکه ها کم تر دیده خواهند شد .
2- داشتن ابعاد مختلف و مناسب بودن برای تمامی فضاها
3- خرید فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه در مساحت بالا باید در قیمت مناسب انجام شود . یکی از راه های خرید به قیمت ارزان مراجعه به فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان است که علاوه بر محصولات ناب و با کیفیت ، با وضع قیمت مطلوب توانسته است مشتریان را به سمت خود جذب نماید .
4- یکی از کاربرد های فرش های ماشینی خصوصا برای سالن های سینما و تئاتر عایق نمودن فضا در برابر سر و صدا می باشد . از این رو لازم است فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه دارای ضخامت و قطر مناسب باشند تا بتوانند به خوبی این وظیفه را به انجام برسانند .
در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان دسته ای تحت عنوان فرش های ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه یا فرش های سایز غیر استاندارد عرضه شده است . در این دسته فرش هایی با ویژگی های ذکر شده در قیمت مناسب ارائه شده اند که به لحاظ بافته شدن توسط نخ خاب اکرولیک هیت ست مناسبت زیادی برای مکان های عمومی خواهند داشت . نخ خاب اکرولیک هیت ست شده ، بهترین و با کیفیت ترین نخ خابی است که کارخانه های درجه یک فرش کاشان در تولید بهترین محصولات خود مورد استفاده قرار می دهند .
در بین محصولات فرش ابعاد بزرگ یا فرش یکپارچه فروشگاه فرش کاشان طرح و نگاره مد نظر خود را انتخاب نمایید و با درخواست و سفارش ابعاد در کم ترین زمان ممکن منتظر تحویل مرسوله از سوی تولید کننده درب منزل باشید . خدمت ارسال رایگان فرش درب منزل در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان ارائه می گردد که برای فرش های ابعاد بزرگ یا یکپارچه به علت وزن و مساحت بالا بسیار جذاب خواهد بود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی