تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش 700 شانه تبدیلی چیست؟

نام نویسنده: زینب انتخابی
فرش 700 شانه تبدیلی چیست

بررسی و معرفی فرش 700 شانه تبدیلی
ویژگی های فرش 700 شانه تبدیلی
تفاوت فرش 700 شانه تبدیلی با دیگر فرش های 700 شانه اصل
فرش 700 شانه تبدیلی چنده؟
خرید فرش 700 شانه تبدیلی ارزان

یکی از انواع دسته بندی هایی که برای بافته های نساجی در نظر گرفته شده است دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم است که انتخاب و خرید شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. از اولین تولیدات فرش های ماشینی را می‌توان فرش 350 شانه معرفی نمود که در دهه 50 در شهرک صنعتی راوند کاشان تولید و روانه بازار گشت و جای گرفتن فرش ماشینی در میان مردم با ورود این محصول بود که تراکم های مختلفی را در چرخه تولید قرار داد به طوری که منجر به توقف تولید این فرش 350 شانه گشت.

سری محصولات بعدی که بعد از این تراکم در چرخه تولید قرار گرفت به طوری که با وجود فرش های تراکم بالای امروزی هنوز هم در تولیدات کارخانجات فرش بافی قرار دارد را می‌توان فرش 500 شانه معرفی نمود که از نظر زیبایی و کیفیت بهتر از تولیدات اولیه است و به کارگیری تغییرات جدید بر روی آن هم چون استفاده از تکنولوژی جدید بافت برای این محصولات بود که توانست این بافته را به عنوان فرش 700 شانه تبدیلی معرفی نماید؛ پس این که فرش 700 شانه تبدیلی چیست را می‌توان استفاده از یه سری تغییرات جدید در صنعت بافت فرش بر روی دستگاه های بافندگی محصولات 500 شانه بیان کرد.

 

بررسی و معرفی فرش 700 شانه تبدیلی

همان طور که می‌دانید با به روی کارآمدن تکنولوژی های نوین بافت فرش های ماشینی رفته رفته تراکم های زیادی از این محصولات روانه بازار گشتند که در این بین هنوز هم سری بافته های 700 شانه جزو پرفروش ترین ها قرار دارند که خود انواع مختلفی شامل فرش 700 شانه واقعی، فرش طرح 700 و فرش 700 شانه تبدیلی را در بر دارد که موضوع مقاله امروز ما مربوط به بررسی و معرفی فرش 700 شانه تبدیلی است که جزو فرش های ارزان قیمت ماشینی هستند و امروزه با وجود نوسانات اقتصادی حاکم بر جامعه به عنوان پرفروش های بازار شناخته می‌شوند.

در باب معرفی به جهت این که فرش 700 شانه تبدیلی چیست می‌توان این گونه گفت که فرش های 700 شانه ای که خصوصیات و ویژگی های فنی فرش های 500 شانه را با خود دارند یعنی در واقع تلفیقی از فرش های 500 شانه و 700 هستند را به عنوان فرش تبدیلی می‌شناسند که به لحاظ کیفیت و ماندگاری دوام مطلوبی دارند ولی از نظر زیبایی در رده پایینی قرار داده می‌شوند.
به طور کلی در باب تعریف دقیق تری از این چنین بافته هایی بهتر است تا با مضمون تراکم فرش آشنا گردید که در زیر بدان اشاره نموده ایم:

تراکم و شانه فرش تعریفی کاملا مشابه دارند با این تفاوت که شانه به تعداد گره های عرضی در هر متر مربع و تراکم به تعداد گره های طولی در هر متر فرش گفته می‌شود که شانه بحث ظرافت و زیبایی و تراکم استحکام و انسجام را در پی دارد. گره های زده شده در عرض فرش 700 تبدیلی همان طور که از نامش پیداست برابر با 700 و تراکم آن از فرش های 700 شانه پایین‌تر و از فرش های 500 شانه بالاتر است که معمولا به صورت فرش 700 شانه تراکم 1500 در بازار به چشم می‌خورد.
با توجه به بیانات کلی می‌توان در بررسی و معرفی فرش 700 شانه تبدیلی این گونه بیان نمود که در واقع همان فرش 500 شانه که هنگام تولید تغييراتی در دستگاه بافت آن ها ایجاد می‌شود که بافت را هنگام خروج در تعداد گره عرضی 700 ارائه می‌دهد فرش 700 تبدیلی هستند که دستگاه بافت آن ها مخصوص است.

 

ویژگی های فرش 700 شانه تبدیلی

همان طور که در تعریف این سری از بافته ها بیان شد فرش های 500 شانه که با اعمال تغییرات بر روی دستگاه بافت تعداد شانه برابر با 700 را ارائه می‌دهند و معمولا تراکم آن 1500 است را فرش 700 شانه تراکم 1500 یا همان فرش 700 تبدیلی می‌نامند که معمولا بافت آن با سری الیاف های مصنوعی داخل کشور هم چون الیاف های ورژن صورت می‌گیرد که این از ویژگی های فرش 700 شانه تبدیلی به شمار می‌رود.

از دیگر خصوصیات این بافته ها را می‌توان تعداد رنگ اصلی به کار رفته در بافت این محصولات بیان نمود که معمولا تعداد 7 رنگ است در حالی که در دیگر بافته های ماشینی این تعداد رنگ قرار گرفته در پالت فرش از 8 تا 14 رنگ بسته به تراکم بافت و طرح و نقش فرش متغیر است و همین تعدد رنگی است که زیبایی هر چه بیشتری را برای این محصولات در پی دارد.

از دیگر خصوصیات این دسته از فرش های ماشینی 700 شانه را می‌توان قیمت کمتر این بافته ها نسبت به دیگر انواع فرش 700 بیان کرد در حالی که کیفیت مطلوبی را دارد اما این مطلوبیت در قیاس با دیگر بافته های فرش 700 به طور یقین کمتر است در حالی که به نسبت زیبایی این بافته ها نیز از دیگر انواع آن کمتر است.

ویژگی فرش 700 شانه تبدیلی فروشگاه فرش کاشان

تفاوت فرش 700 شانه تبدیلی با دیگر فرش های 700 شانه اصل

قطعا به منظور آگاهی از تفاوت فرش 700 شانه تبدیلی با دیگر فرش های 700 شانه اصل لازم است با تعاریف دیگر انواع این بافته ها آشنا گردید و سپس به مقایسه این سری از محصولات با یکدیگر بپردازید که در زیر به تعریف جداگانه و ویژگی های این محصولات که در اصل خود تفاوت این بافته هاست، اشاره نموده ایم:

فرش 700 شانه ی واقعی

فرش های 700 شانه واقعی دارای تراکم عرضی یا همان شانه فرش 700 و تراکم طولی یا همان تراکم فرش 2100 تا 3000 گره هستند. رایج ترین فرش های 700 شانه واقعی در تراکم 2550 تولید می‌شوند. فرش های 700 شانه کاشان که با کیفیت درجه يک با پالت های رنگی 8 تا 10 رنگ اصلی بافته می‌شوند که خود اختلافات جزئی قیمت را برای این بافته ها به همراه دارد.
بافته های 700 شانه واقعی توسط دستگاه هايی متفاوت از فرش های 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه تولید می‌شوند که به روزترین این دستگاه ها HCPx2 از محصولات شرکت وندویل بلژیک است. معمولا نوع الیاف این محصولات علاوه بر الیاف های داخلی با مرغوب ترین الیاف وارداتی تحت نام آکریلیک هیت ست شده است که بافت می‌گردد و کیفیت درجه یک ر برای این محصولات به همراه دارد.

فرش های طرح 700 شانه

از دیگر انواع فرش های 700 شانه را می‌توان فرش ماشيني طرح 700 شانه معرفی نمود که از خانواده فرش های 500 شانه هستند.علت نام گذاری فرش های 700 شانه و اطلاق آن ها به خانواده فرش 500 داشتن طرح و نگاره هایی است که به محصولات 700 شانه مربوط است و در این بافته به کار گرفته می‌شود. بر خلاف دو دسته قبل فرش های طرح 700 شانه دقیقا دارای 500 گره عرضی بوده و تشخیص آن از طریق شمردن تعداد گره های عرضی امکان‌پذیر است. در عین حال تعداد گره های طولی یا تراکم این بافته ها ما بین 500 تا 1000 است. همچنين فرش طرح 700 شانه نیز به علت بافته شدن در طرح های 700 شانه با تعداد رنگ 7 يا 8 عرضه می‌شوند. نوع الیاف بافت این محصولات نیز معمولا الیاف های تولید داخل شامل ورژن و یا پلی استر است.

حال که با تعاریف و ویژگی های انواع فرش ماشینی 700 شانه آشنا گشته اید؛ پس می‌توان به تفاوت فرش 700 شانه تبدیلی با دیگر فرش های 700 شانه اصل بدین شرح اشاره داشت:

  • در فرش 700 شانه تبدیلی تنوع طرح و رنگ بافت کمتر از فرش های 700 شانه و طرح 700 است.
  • تراکم بافت طولی در فرش 700 تبدیلی برابر با 1500 در حالی که در فرش 700 و طرح 700 این تراکم طولی از 2100 به بالاست.
  • تعداد رنگ به کار رفته در فرش در نوع محصولات تبدیلی کمتر از دیگر انواع فرش 700 شانه و برابر با 7 رنگ است در حالی که این تعداد در دیگر محصولات بین 8 تا 10 رنگ است.
  • نوع الیاف بافت معمولا برای نوع فرش 700 شانه واقعی، آکریلیک است در حالی که فرش طرح 700 و حتی فرش 700 شانه تبدیلی از الیاف های داخلی چون ورژن و پلی استر استفاده می‌شود.
  • نوع دستگاه بافت فرش 700 شانه تبدیلی ارتقا یافته دستگاه های بافت فرش 500 شانه است در حالی که در دو مدل دیگر از دستگاه های بافندگی HCP استفاده می‌شود.

 

فرش 700 شانه تبدیلی چنده؟

همان طور که بر این موضوع آگاهی دارید معمولا عوامل مؤثر بر قیمت فرش در اصل تعیین کننده و تاثیرگذار بر قیمت هستند که این موضوع در هر دسته بندی فرش ماشینی دخیل است؛ به طوری که می‌توان گفت در پاسخ به این که فرش 700 شانه تبدیلی چنده همین عوامل تاثیر دارند؛ پس با این تفاسیر می‌توان گفت قیمت فرش 700 شانه تبدیلی به علت تراکم پایین، نوع الیاف بافت و تعداد رنگ به کار رفته در فرش، نوع دستگاه بافت در کنار ابعاد فرش و نوع فروش است که نسبت به دیگر محصولات قیمتی کمتر را دارد و به عنوان فرش ارزان قیمت ماشینی به خریداران ارائه می‌گردد.
در باب نوع فروش اگر فروشگاهی امکان فروش را مستقیم و بدون واسطه فراهم نماید شما می‌توانید با ارزش افزوده ای کمتر به قیمت تولیدی این بافته ها دست یابید که در فروشگاه فرش کاشان ارائه این سری از فرش های ارزان بدین شکل مهیا است تا هموطنان بتوانند به راحتی به فرش قیمت مناسب برای خرید دست یابند.

 

خرید فرش 700 شانه تبدیلی ارزان

به منزله خرید فرش 700 شانه تبدیلی ارزان باید به کارخانجات فرش بافی مراجعه کنید که در راستای پاسخگویی به نیاز خریداران به جهت خرید فرش ارزان قیمت به ارائه محصولاتی چون فرش طرح 700 شانه یا فرش 700 شانه تبدیلی می‌پردازند که فروشگاه فرش کاشان یکی از برند های ناب و شناخته شده در شهر فرش کاشان است که در این راستا فعالیت دارد و همواره سعی خود را بر این گذاشته تا مطابق با نیاز روز جامعه و هموطنان محصولاتی را ارائه نماید که با توجه به شرایط اقتصادی امروز به عرضه فرش های ارزان از جمله فرش 700 شانه تبدیلی پرداخته است.
امکان خرید از این مجموعه برای هموطنان علاوه بر خرید و فروش حضوری به صورت خرید اینترنتی فرش ارزان نیز مهیا شده است تا در هزینه های خرید و حتی زمان صرفه جویی شده و شما بتوانید با کمترین بهای پرداختی این سری از فرش های ارزان ماشینی را تهیه نمایید.

در حال حاضر بهترین مکان برای يک خريد با اطمينان، رضایت بخش و مطلوب از فرش های 700 شانه تبدیلی با کیفیت اما ارزان قیمت فروشگاه های اینترنتی هستند که مستقیما زیر نظر کارخانه برند مربوط اداره می‌شوند. در تمام فروشگاه های فرش اعم از اینترنتی یا فیزیکی‌، فرش های 700 شانه پرطرفدار ترین هستند که نوع تبدیلی آن به سبب قیمت مناسب و کیفیت مناسب امروزه جایگاه خرید مطلوبی را دارد. خرید فرش های 700 شانه تبدیلی از فروشگاه اینترنتی برند مد نظر امکان‌پذیر و بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. عرضه اینترنتی به علت فروش به قیمت کارخانه از بعد اقتصادی برای خریداران مناسب است و در این مجموعه به همراه تضمین به دست خریداران می‌رسد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی