سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» مناسبترین نخ برای فرش ماشینی

فرش آکریلیک و فرش پلی استر و فرش فیلامنت

نخ خاب فرش یا همان نخی که در ظاهر فرش قابل مشاهده است مهمترین فاکتور تمایز در فرشهای ماشینی است . در نخستین سالهای تولید فرش ماشینی منحصرا جنس نخ از پشم بود . فرش پشمی به دلیل ویژگیهای ساختاری بسیار نرم بوده و در اثر رفت و آمد تغییر حالت چندانی ندارد . فرش پشم مانند عایقی است که در تابستان خنک و در زمستان گرم می باشد . اما حساسیت زا بودن این جنس برای برخی افراد و نیز قیمت بالای آن ، عملا تولید این فرش را از رده خارج کرده است . هر چند در سالهای اخیر کارشناسان با ترکیب الیاف مصنوعی با پشم به محصولاتی رسیده اند که معایب این فرش را به کمترین میزان رسانده اند ، با اینحال اکثر تولیدات فرش ماشینی ایران در حال حاضر از جنس اکریلیک می باشد .
به دلیل اینکه الیاف مصنوعی اکریلیک ضمن شباهت زیاد ساختاری به الیاف پشم ، نسبت به پشم قیمت بسیار مناسبتری داشته و کیفیت بسیار بالایی هم دارد از اوایل دهه 60 میلادی که تولید فرشهای ماشینی در جهان در حال شکل گیری بود ، به عنوان ماده اولیه تولید مورد استفاده قرار گرفت و فرش اکرولیک هر روز پر استفاده تر شد.

ویژگی های فرش های آکریلیک با الیاف آکرولیک

داشتن ویژگیهایی مانند مقاومت بالا در برابر اشعه UV ، مقاومت در برابر حرارت و نور و استحکام بالا ، در سالهای اخیر مورد استقبال شدید مردم بخصوص در ایران قرار گرفته است .
ماده اولیه تولید الیاف اکریلیک یعنی اکریلونیتریل در خارج از ایران تولید می شود و برای خرید این مواد سالیانه دهها میلیون دلار ، ارز از کشور خارج می شود . در داخل ایران شرکت پلی اکریل اصفهان تنها کارخانه تولید الیاف اکریلیک بوده که نهایتا قادر به برآورده کردن 15% از مقدار مورد نیاز الیاف مصرفی می باشد .
فرشهای اکریلیک نسبت به سایر فرشهای مصنوعی مانند فرش پلی پروپیلن یا فرش بی سی اف دوام و طول عمر بیشتری داشته و با مرورزمان دچار آب رفتگی یا کوتاه شدگی نمی شوند .
در مقایسه با فرشهای پلی استر ، فرش اکریلیک بسیار نرم تر ، لطیف تر و روشن تر بوده و در حین دست کشیدن روی آن زیر دست دانه دانه شده و داخل هم کلاف نمی شوند . برخلاف فرشهای پلی استر ، فرش اکریلیک بوی مواد نفتی نمی دهد و  رنگهای بکار رفته در آن  اکثرا زنده و شاداب و شفاف بوده و در برابر شست و شو و سایش ، حرارت های غیرمستقیم مانند کتری یا ظرف داغ مقاومت بسیار بالایی داشته و قیمت آن نیز از فرش پلی استر به مراتب بالاتر است .
البته با وجود تورم شدید موجود در بازار در ماههای اخیر ، فرشهای اکریلیک مشکلات زیادی در بحث تولید و صادرات داشته و همچنین به علت پرزدهی بالا ، مشکلات زیست محیطی و عدم چرخه برگشت سریع به طبیعت در کشورهای دیگر مورد استقبال زیادی از طرف مردم قرار نگرفته و تولیدکنندگان فرش ماشینی دچار مشکل شده اند .
فرش با نخ فیلامنت پلی استر با داشتن ویژگیهایی مانند فاقد آسیب رسانی به سلامتی ، مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت ، عدم رشد قارچ  و باکتری ، پایداری در شرایط اسیدی ، عدم حساسیت زایی ، ثبات بالای نوری و سایشی و قابلیت کاربرد به عنوان چله ، پود و نخ خاب فرش ماشینی در سایر کشورها جایگزین نخ اکریلیک قرار گرفته است و با این روند مصرف در ایران نیز بزودی بهترین نخ پلی استر خواهد بود .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مقایسه فرش پلی استر فیلامنت و فرش اکریلیک
•  6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  همه چیز در مورد وزن فرش های ماشینی

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان