تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی استاندارد

خرید فرش استاندارد

خرید فرش ماشینی استاندارد
آشنایی با استانداردهای فرش ماشینی : فرش از مهمترین نمادهای فرهنگ اصیل ایرانی است از اینرو شاید خانه ای در ایران نتوان یافت که در آن کف یا دیوار خانه با قالی مزین نشده باشد .
افزایش تقاضای اقشار مختلف مردم از فرش که هویت ملی ما ایرانیان است و با توجه به قیمت بالای فرش دستباف ایرانی باعث شده صنعت فرش ماشینی به عنوان یک صنعت عظیم در نساجی کشور به وجود آید و از آنجاییکه فرش ماشینی از مهمترین کالاهای مورد نیاز همه خانوارهای ایرانی است این امر سبب شد که بیش از یک هزار واحد تولیدی فقط در شهر کاشان و به خصوص آران و بیدگل این خطه را به عنوان قطب تولید فرش ماشینی در کشور و حتی در منطقه تبدیل کند .

در خرید فرش ماشینی به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟ یک فرش ماشینی در صورتی در رده ممتاز کیفیت قرار میگیرد که ویژگیهای زیر را داشته باشد:
1- مهمترین نکته استفاده از نخ مرغوب برای بافت فرش می باشد که بهترین نوع آن برای فرش ماشینی نخ اکریلیک هیت ست شده است.
2- تکرار بافت ( فرش ساده بافت ) اصلا در آن دیده نشود. این امر در ماشینهای بافندگی پیشرفته  امروزی خیلی کم اتفاق می افتد.
3- ابعاد فرش ماشینی باید دقیق و در حد استاندارد باشد.
4- آهار یا شیرینگ فرش به درستی انجام شده باشد. در صورت راه راه بودن فرش یا هموار نبودن سطح فرش و اختلاف ارتفاع در نخهای خاب فرش مشکل شیرینگ دارد.
5- هیچ اثری از پارگی یا سوراخ یا دورنگی یا وصله نباید وجود داشته باشد.

براساس نظر سازمان ملی استاندارد فرش ماشینی را  باید انتخاب کنیم که روی برچسب الصاق شده به پشت فرش جنس نخ خاب فرش ، جنس نخ پود فرش ، ابعاد فرش ، نام و کد طرحفرش ، تراکم شانه و پود فرش ، تعداد گره در مترفرش ، شرایط نگهداری فرش ، درجه فرش و ارتفاع خاب فرش مشخص شده باشد.
از مهمترین فاکتورهای انتخاب فرش ماشینی جنس نخ خاب آن می باشد که با توجه به محل استفاده و هزینه ای که برای خرید فرش ماشینی در نظر گرفته ایم مشخص می شود.
مثلا در مکانهایی مثل آشپزخانه که رطوبت زیاد موجود است بهتر است از فرشهایی با جنس پرز پلی پروپیلن استفاده شود که ارزانتر از فرشهای معمول ماشینی است.
جنس نخ تار فرش معمولا از پلی پروپیلن ، پنبه ، پلی استر و یا مخلوط پنبه و پلی استر می باشد که بهترین نوع آن پنبه ای می باشد . جنس نخ پود فرش معمولا از کنف است.
تراکم شانه در متر از ویژگیهای مهم فرش ماشینی می باشد که مقدار بالاتر آن نشاندهنده مرغوبیت فرش بوده و تراکم گره عبارت است از تعداد گره در یک متر مربع که هرچه این عدد هم بیشتر باشد فرش پرتر و متراکم تر خواهد بود.
ارتفاع خاب فرش عبارت است از طولی از نخ خاب یا پرز که حد فاصل بین برزنت تا سطح فرش می باشد.
ابعاد فرش ماشینی در برچسب حتما باید قید شود که تلورانس آن در طول از 5/1 تا 2.5+ و در عرض از 1- تا 1+ درصد می باشد.
نام و کد طرحی که فرش براساس آن نقشه بافته شده حتما روی برچسب فرش باید قید شود.
همچنین اطلاعات ضروری دیگری مانند روش شست و شوی فرش ، خشک کردن فرش و عبارت " از گذاشتن اجسام داغ روی فرش خودداری شود " مندرج شده باشد و اگر درجه فرش 1 عنوان شده حتما باید از عیوب غیرمجاز عاری باشد.
کارشناسان سازمان ملی استاندارد تکرار سیلندر ، پارگی نخ تار یا نخ پود ، شکستگی و اشتباه نقشه و نخ پود اضافی را از عیوب غیر مجاز در بازرسی و آزمونهای چشمی فرش ماشینی درجه 1 می دانند و عقیده دارند مشکلاتی مانند تراش نایکنواخت ، زبری و سوختگی سطح فرش ، رفوگری فرش قابل تشخیص ، انجام نشدن پشت پاک کنی کامل فرش ، پشت ریختگی نخ خاب فرش ، جای خالیفرش ، خاب کندگی فرش ، تیغ خوردگی فرش ، سوختگی فرش ، شکنندگی فرش ، تغییر رنگ فرش ، سوزن شدن نخ خاب فرش به دلیل روزدگی آهار ، یکدست نبودن آهار پشت فرش  ، حفظ نشدن شکل هندسی فرش ، تاب خوردگی کناره فرش ، دورنگی نخ خاب فرش ، سایه روشن موضعی در سطح فرش ، جاافتادگی فرش ، پارگی فرش ، نایکنواختی طول و در یک خط نبودن ریشه فرش ، بخیه و زیگزاگ در فرشهای دارای ریشه و وجود فاصله ای بزرگتر از اندازه ارتفاع خاب بین ریشه و قسمت خاب فرش کاملا غیرمجاز است و مصرف کننده حق شکایت از تولید کننده و استیفای حقوق خود را دارد.
امید است که خریداران محترم با خواندن این مقاله و آگاهی از حداقل های رعایت شده در استاندارد فرشی که خریداری میکنند و با حمایت از کالای ملی بهترین و مرغوبترین جنس موجود را در اختیار بگیرند.

پس قبل از خرید فرش ماشینی به استاندارد فرش ماشینی توجه کافی نمایید و لطفا فرش استاندارد بخرید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی