تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش اکریلیک یا فرش پلی استر یا فرش بی سی اف ؟

فرش اکریلیک و فرش پلی استر و فرش بی سی اف

همه چیز در مورد خرید فرش ماشینی اکریلیک و فرش ماشینی پلی استر و فرش ماشینی بی سی اف

اساسا اینکه فلان ماده اولیه خوب است یا فلان ماده دیگر ، بدون در نظر گرفتن موارد مصرف و محل های آن اظهار نظری غیر اصولی و غیر فنی است . الیاف و مواد اولیه ساخته بشر به دلیل کمبود مواد اولیه طبیعی هر کدام برای منظوری خاص تولید می شوند . اینکه BCF  بد است ، اکریلیک خوب است ، یا ویسکوز خوب ، بدون در نظر گرفتن نوع مصرف و تولیدات مرتبط بحث بی نتیجه ای است .
پلی استر تنها الیاف مصنوعی است که مشخصات آزمایشگاهی آن به پنبه خیلی نزدیک است و به خاطر استحکام و مقاومت بالای حرارتی و سایشی و لطافت و مقاومت تغییر رنگ بالا و مهمتر از همه عدم پرزدهی بودن آن ، الیاف نساجی بسیار خوبی است . ولی با همه محاسن به دلیل آب دوستی در مواردیکه از پلی پروپیلن آب گریز می توان استفاده کرد ، اکریلیک قابل استفاده نیست .
عدم استفاده مناسب از هر ماده اولیه در تولید غیرمرتبط اشتباه است ، چرا که اگر اینگونه بود این همه تنوع در ماشین آلات و تراکم و شانه و سایر امکانات به وجود نمی آمد .

فرش ماشینی اکرولیک ( یا فرش اکریلیک یا فرش آکرولیک ) یا فرش پلی استر کدام بهتر است؟

حتما این نکته را باید در نظر بگیریم که فرش اکریلیک به علت بحث آسیب پذیری محیط زیست و عدم قابلیت بازیافت ، بحث زیست محیطی داشته و همچنین به دلیل بحث آلرژی زایی آن حدود 10 سال است که در اروپا تولید اکریلیک متوقف و ممنوع شده است .
فرش ماشینی کالای سرمایه ای نیست . جدا از اینکه در ایران تفکر خرید فرش ماشینی با استفاده از چندین ده سال وجود دارد ، زمان تعویض واقعی آن کوتاه و عمر مفید آن 3 الی 4 سال است .
شرکتهای تولیدکننده فرش ماشینی باید تحقیقات وسیعی در بازار مشتریان و مورد مصرف آنها انجام داده و پس از بازارسنجی و بررسی سلایق مصرف کنندگان بر اساس تفکیک اقلیمی و مورد کاربرد آن ، اقدام به تولید فرش کنند .

ثبات شستشوی رنگی فرش آکریلیک و فرش پلی استر یکسان است .
الیاف پلی استر طول عمر کمتری نسبت به اکریلیک دارند . پس بهتر است فرش ابریشم مصنوعی یا پلی استر را در محیطهای پررفت و آمد استفاده نکنیم ، چرا که نرمی و لطافت خود را در مدت بسیار کوتاهی از دست می دهند .
از لحاظ کوتاه شدن یا آب رفتگی ، تغییر فرش اکریلیک بسیار ناچیز است ولی دیگر انواع فرش ماشینی این تغییر قابل مشاهده است .
در فرش اکریلیک در برابر نور هیچگونه تغییری ظاهر نمی شود ، ولی فرش BCF و فرش پلی استر جلوه و زیبایی خود را در برابر نور از دست می دهند .
فرش اکرلیک در درازمدت هم به طبیعت برنمی گردد ولی فرش BCF و فرش پلی استر به مرور پودر شده و در فضا پراکنده و جذب طبیعت می شوند .
پرزدهی فرش اکریلیک بیشتر از پرزدهی فرش پلی استر و پرزدهی فرش بی سی اف است ولی در عوض قیمت فرش پلی استر و قیمت فرش بی سی اف با تفاوت بسیار زیادی کمتر از قیمت فرش اکریلیک است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی