سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش اکریلیک یا فرش پلی استر یا فرش بی سی اف ؟

فرش اکریلیک و فرش پلی استر و فرش بی سی اف

همه چیز در مورد خرید فرش ماشینی اکریلیک و فرش ماشینی پلی استر و فرش ماشینی بی سی اف

اساسا اینکه فلان ماده اولیه خوب است یا فلان ماده دیگر ، بدون در نظر گرفتن موارد مصرف و محل های آن اظهار نظری غیر اصولی و غیر فنی است . الیاف و مواد اولیه ساخته بشر به دلیل کمبود مواد اولیه طبیعی هر کدام برای منظوری خاص تولید می شوند . اینکه BCF  بد است ، اکریلیک خوب است ، یا ویسکوز خوب ، بدون در نظر گرفتن نوع مصرف و تولیدات مرتبط بحث بی نتیجه ای است .
پلی استر تنها الیاف مصنوعی است که مشخصات آزمایشگاهی آن به پنبه خیلی نزدیک است و به خاطر استحکام و مقاومت بالای حرارتی و سایشی و لطافت و مقاومت تغییر رنگ بالا و مهمتر از همه عدم پرزدهی بودن آن ، الیاف نساجی بسیار خوبی است . ولی با همه محاسن به دلیل آب دوستی در مواردیکه از پلی پروپیلن آب گریز می توان استفاده کرد ، اکریلیک قابل استفاده نیست .
عدم استفاده مناسب از هر ماده اولیه در تولید غیرمرتبط اشتباه است ، چرا که اگر اینگونه بود این همه تنوع در ماشین آلات و تراکم و شانه و سایر امکانات به وجود نمی آمد .

فرش ماشینی اکرولیک ( یا فرش اکریلیک یا فرش آکرولیک ) یا فرش پلی استر کدام بهتر است؟

حتما این نکته را باید در نظر بگیریم که فرش اکریلیک به علت بحث آسیب پذیری محیط زیست و عدم قابلیت بازیافت ، بحث زیست محیطی داشته و همچنین به دلیل بحث آلرژی زایی آن حدود 10 سال است که در اروپا تولید اکریلیک متوقف و ممنوع شده است .
فرش ماشینی کالای سرمایه ای نیست . جدا از اینکه در ایران تفکر خرید فرش ماشینی با استفاده از چندین ده سال وجود دارد ، زمان تعویض واقعی آن کوتاه و عمر مفید آن 3 الی 4 سال است .
شرکتهای تولیدکننده فرش ماشینی باید تحقیقات وسیعی در بازار مشتریان و مورد مصرف آنها انجام داده و پس از بازارسنجی و بررسی سلایق مصرف کنندگان بر اساس تفکیک اقلیمی و مورد کاربرد آن ، اقدام به تولید فرش کنند .

ثبات شستشوی رنگی فرش آکریلیک و فرش پلی استر یکسان است .
الیاف پلی استر طول عمر کمتری نسبت به اکریلیک دارند . پس بهتر است فرش ابریشم مصنوعی یا پلی استر را در محیطهای پررفت و آمد استفاده نکنیم ، چرا که نرمی و لطافت خود را در مدت بسیار کوتاهی از دست می دهند .
از لحاظ کوتاه شدن یا آب رفتگی ، تغییر فرش اکریلیک بسیار ناچیز است ولی دیگر انواع فرش ماشینی این تغییر قابل مشاهده است .
در فرش اکریلیک در برابر نور هیچگونه تغییری ظاهر نمی شود ، ولی فرش BCF و فرش پلی استر جلوه و زیبایی خود را در برابر نور از دست می دهند .
فرش اکرلیک در درازمدت هم به طبیعت برنمی گردد ولی فرش BCF و فرش پلی استر به مرور پودر شده و در فضا پراکنده و جذب طبیعت می شوند .
پرزدهی فرش اکریلیک بیشتر از پرزدهی فرش پلی استر و پرزدهی فرش بی سی اف است ولی در عوض قیمت فرش پلی استر و قیمت فرش بی سی اف با تفاوت بسیار زیادی کمتر از قیمت فرش اکریلیک است .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  راه های شناخت بهترین فرش آکریلیک
•  معیارهای قشنگ ترین فرش ماشینی
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  علت زردی ریشه در فرش ماشینی و چگونگی رفع آن

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان