سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش شگی یا فرش پرزبلند چیست ؟

فرش شگی یا فرش پرزبلند

شگی یا فرش پرزبلند
لغت شگی یک لغت انگلیسی بوده و معنای آن موبلند یا پرزبلند می باشد و فرشهای شگی یا فرش پرز بلند نمونه های ماشینی از قالی های دستباف می باشند که به مرور زمان در فرش های ماشینی نیز پدیدار گشتند. فرش شگی از بهترین تولیدات صنعت نساجی و فرش است که در قرن بیستم با تاکید بر سادگی و زیبایی و به دلیل قابلیت هماهنگی بسیار بالا با دکوراسیون های مختلف ، طرفدار زیادی پیدا کرده است و فروش بالایی گرفته است.

این نوع فرش اکثرا وزن پایین و ابعاد کمتر از 6 متر دارند که شامل قالیچه های گرد و قالیچه های مستطیل و انواع پادری می باشد و بیشتر جنبه تزئینی دارند .

به دلیل الیاف بلند به کار رفته در آن ، نرمی زیاد و شکل متفاوت آن با فرشهای سنتی ، برای فضاهای مدرن خیلی کاربرد دارد .


راه رفتن روی این فرشها به خاطر نرمی و لطافت منحصر به فرد ، جذاب و دلپذیر است . همزمان با تولید این فرشها در ترکیه به دلیل جذابیت بالای این مدل ، تولید کنندگان داخلی هم کار طراحی و تولید فرشهای فانتزی را در کنار فرشهای معمولی آغاز کردند .


نخ بکار رفته در بافت این فرشها از الیاف پلی استر ، اکریلیک ، پلی پروپیلن و حتی پشم می تواند باشد . الیاف هر نوع که باشد در تهیه شگی بصورت قطعه قطعه (پایل شده ) به کار می رود . اندازه پایل در فرش معمولی حدود 11 میلیمتر و در فرش های پرز بلند تا حدود 30 میلیمتر می باشد . معمولا شگی به یکی از سه مدل شگی تک رنگ ، شگی معمولی و شگی سه بعدی تولید می شود .  معمولا شگی ها طرحهای ساده و خلوت دارند ، تعداد رنگ بکار رفته در  آنها کم است ، معمولا رنگهای شاد و روشن دارند و در شگی سه بعدی طرح یا نقشه سه بعدی به کار می رود .

مهمترین عیوب فرش های ماشینی شگی یا فرش های ماشینی پرز بلند
مهمترین اشکال این فرشها دشوارتر بودن حفظ بهداشت آنهاست .  امکان آلودگی این فرشها به دلیل بلندی الیاف و عمق بیشتر ریشه ها ، بیش از سایر فرشها است و به همین دلیل بهتر است از آنها در محلی استفاده کنیم که رفت و آمد زیادی ندارد . به ویژه برای اتاق کودک به دلیل زودتر آلوده شدن و امکان ایجاد آلرژی خیلی مناسب نیست .

روش های تمیز کردن فرش شگی پرزبلند

برای تمیز کردن گرد و خاک و آلودگی شگی از روشهای زیر می توان استفاده کرد :
_ پهن کردن فرش روی بند در فضای آزاد و استفاده از ضربات چوب
_ استفاده از جاروبرقی با قدرت و سری مناسب
_ شست و شو با آب و شامپو فرش در منزل
_ شست و شو در قالیشویی های مجاز و تخصصی

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش های از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  چه فرشی بخرم ؟
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  فرش دستبافت کرک

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان