سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» فرش ماشینی پتینه

فرش پتینه

بسیاری از افراد در خرید فرش ماشینی علاقمند به طرح های با اصالت و قدیم ایرانی هستند . فرش دستبافت به عنوان یک محصول اصیل و سنتی از محبوبیت زیادی در نزد خریداران برخوردار است ولی به علت قیمت گران آن ، از خرید آن صرف نظر می کنند . در همین راستا تولید کنندگان به تولید فرش های با اصالت و قدمت فرش دستبافت زدند که به عنوان فرش پتینه تولید و وارد بازار کردند . این محصول که از ویژگی های خاصی برخوردار است بسیار شبیه به فرش های قدیمی دستبافت است که از طرفداران زیادی هم برخوردار است و فرش ماشینی پتینه از قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دستباف برخوردار است و می تواند مورد خریداری توسط همه افراد با بودجه های مختلف قرار بگیرد . در ادامه با خصوصیات این محصول منحصر به فرد و پر فروش بیش تر آشنا خواهید شد .
فرش ماشینی پتینه
فرش پتینه به محصولی گفته می شود که در فرآیند تولید تحت عملیات خاصی ، از نظر شکل ظاهری بسیار شبیه به محصولات عتیقه و قدیمی می شود که به عنوان فرش کهنه نما و در اصطلاح انگلیسی فرش وینتیج نیز شناخته می شود . این مدل فرش به ظاهر قدیمی با روش های مختلفی به این شکل در می آیند که به عنوان فرش سنتی و با اصالت در دکوراسیون های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد . هم چنین این مدل فرش ماشینی کهنه به دلیل ویژگی های فنی و ظاهری که دارد در دسته بندی فرش فانتزی قرار می گیرد . این محصول بسیار شبیه به فرش های دستبافت با قدمت بالا می باشد که در عتیقه فروشی ها با قیمت زیاد فروخته می شود . ارزش قالی های دستبافت با پاخور شدن زیاد آن بیش تر می شود و به این دلیل تولیدکنندگان محصولات ماشینی شبیه به آن ها را تولید نمودند برای طرفداران خاص آن ها در به کارگیری در دکوراسیون منزل خود به عنوان فرش قدیمی و با ارزش . در ادامه می توانید با روش های کهنه نما کردن فرش ماشینی که در کارخانه های فرش بافی صورت می گیرد آشنا شوید .
تولیدکنندگان در ایجاد جلوه کهنه برای فرش های ماشینی ، با روش هایی که در ادامه گفته خواهد شد ، به کم رنگ نمودن رنگ های به کار رفته در فرش یا ایجاد ساییدگی در آن می پردازند . در گذشته از روش هایی همانند انداختن فرش در زیر نور خورشید یا در مسیرهای پر رفت و آمد کوچه بازار و شستن آن با آب و خاکستر و چوب به کهنه نما کردن فرش می پرداختند . امروزه برای کهنه نما نمودن فرش از روش های صنعتی با استفاده از مواد شیمیایی بدون ضرر برای کهنه کردن فرش به کار گرفته می شود . این روش که به نام دواشور کردن شناخته می شود ، از مهم ترین روش های کهنه کردن فرش است . این روش توسط ماده ای به نام هیپوکلریت کلسیم که اصطلاحا به آن سود و پودر سفید گری نیز گفته می شود ، صورت می گیرد که کلرینه کردن نیز از دیگر نام های آن است . در صورت استفاده از این روش الیاف فرش فلس های خود را از دست می دهد و به این ترتیب فرش حالت صیقلی به خود می گیرد . این روش برای صادرات فرش توسط تجار مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد . این محصول مناسب برای پاسخگویی به نیاز افرادی است که علاقمند به اصالت و سنت قدیمی هستند و می خواهند دکوراسیون منزل خود را به لحاظ اصالت ایرانی حفظ نمایند . این محصولات به صورت با دوام و دارای استحکام و مقاومت بالایی تولید می شوند تا در گذارندن مراحل سخت و دشوار کهنه نما شدن ، بتواند مقاومت و کیفیت خود را حفظ کند . هم چنین شست و شوی این مدل فرش پتینه به جهت سبک وزن بودن آن بسیار راحت و آسان است . افرادی که می خواهدد در فضای منزل خود از دکوراسیونی سنتی و قدیمی با طرح فرسوده استفاده نمایند ، فرش کهنه نما یا پتینه گزینه مناسبی برای آن ها خواهد بود . از ویژگی های این محصول این است که فرش را در چشم بیننده از طول عمر و قدمت بالایی برخوردار می سازد و کهنه نما کردن آن تاثیر بسیار خوبی در رفع عیوب ظاهری موجود در فرش است . کهنه گی در فرش موجب زیبایی خاصی در آن می شود که در نمای دکوراسیون نیز از جلوه ای بسیار خاص و با اصالت برخوردار است که به همین علت طرفداران زیادی دارد که به خرید فرش پتینه به عنوان فرش دستبافت قدیمی با قیمت بسیار مناسب تر علاقه نشان می دهند و گوشه ای از خانه خود را با وسایلی قدیمی و سنتی و کهنه نما دیزاین می کنند تا در کنار مدرنیته بودن ، اصالت خود را نیز حفظ نمایند . فرش ماشینی پتینه یک نمونه از هنر با اصالت ایرانی است که مورد استقبال زیاد خریداران چه در داخل و چه در خارج از کشور واقع شده است .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  نکات مهم و ضروری برای رفع کیسی فرش
•  چالش‌های خرید فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان