تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

علت ظرافت بسیار بالای فرش های 1500 شانه چیست؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
علت ظرافت بسیار بالای فرش های 1500 شانه چیست؟

ویژگی فرش 1500 شانه گل برجسته
مقایسه کیفیت فرش 1500 شانه نسبت به دیگر فرش ها
زیبایی و چشم نوازی طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه
فرش 1500 شانه گل برجسته در دکوراسیون
خرید فرش ماشینی 1500 شانه

از گذشته تا به امروز فرش های ماشینی طبق نیاز بازار و گسترش صنایع با پیشرفت‌های زیادی مواجه بوده است. کارخانجات فرش بافی با وارد شدن پیشرفته ترین صنایع بافندگی، تولیدات جدیدی را با شانه تراکم های بالا وارد بازار نموده است که از ظرافت بافت بسیار خوبی شبیه به محصولات دستبافت برخوردار است و به عنوان فرش ظریف وارد بازار عرضه می‌شوند که مشتریان نیز از این محصولات اسقبال بسیار خوبی به عمل آورده اند. فرش های 1500 شانه محصولات بسیار جدید و ظریفی هستند که در حال حاضر در برخی کارخانه های فرش ماشینی با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی بافت روز دنیا که قابلیت بافت بالاترین شانه و تراکم فرش را دارد، تولید می‌گردند. در ادامه‌ی مقاله خواهیم گفت که علت ظرافت بسیار بالای فرش های 1500 شانه چیست و عوامل تاثیرگذار بر این مهم را به تفصیل توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

 

ویژگی فرش 1500 شانه گل برجسته

از سری ویژگی های فرش 1500 شانه گل برجسته که موجب بالا رفتن ظرافت و زببایی این بافته‌های تراکم بالا می‌شود عواملی همچون شانه و تراکم، جنس نخ و نوع دستگاه بافت فرش 1500 شانه است که تمامی این موارد علاوه بر اینکه روی ظرافت و زیبایی فرش 1500 تاثیر می گذارند، به صورت مستقیم تاثیر زیادی نیز روی قیمت انواع فرش 1500 شانه گل برجسته می گذارد که شما قبل از خرید فرش 1500 شانه با تراکم 4500 ابتدا باید به این ویژگی‌های مهم در بافته ها توجه داشته باشید و بعد از آن اقدام به خرید بافته ای با کیفیت و ظرافتی بالا کنید.

فرش ماشینی 1500 شانه به عنوان محصولی لوکس و نفیس دارای ظرافت بسیار زیادی است که در سالن های پذیرایی شیک خانه ها و عمارت های مجلل به کار گرفته می شود. استفاده از این فرش نفیس به عنوان فرش پذیرایی می تواند تاثیر زیادی در زیبایی بخشی به آن مکان و جلوه چندین برابر آن در چشم بیننده داشته باشد.

شانه و تراکم فرش های 1500 شانه

فرش های ماشینی در شانه تراکم های متفاوتی متناسب با مکان های مختلف تولید می شوند که به دلیل ویژگی های خاصی که دارند، در مکان های مناسب مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد گره هایی که در یک متر از راستای عرضی و طولی فرش به کار می رود تعیین کننده شانه و تراکم فرش است. این محصول منحصر به فرد نیز از تعداد 1500 و 4500 گره در یک متر مربع برخوردار است که به عنوان فرش 1500 شانه با تراکم 4500 عرضه می شود. تاثیر گره ها در ظرافت، زیبایی و استحکام فرش است که با افزایش آنها، به این ویژگی های تعیین کننده زیبایی ظاهری و کیفیت فرش نیز افزوده می شود.

فرش های ماشینی 1500 شانه به دلیل دارا بودن ریز بافتی و ریز نقشی شبیه به قالی های دستباف و طرح‌های اصیل ایرانی که در آنها هم به کار رفته است، به عنوان فرش دستبافگونه با قیمتی بسیار مناسب تر عرضه می‌شوند تا طرفداران محصولات دستباف که از توان خرید قالی های دستباف برای خانه خود بر نمی‌آیند، بتوانند محصولی با همان ظرافت و زیبایی و کیفیت و قیمت مناسب‌تر تهیه نمایند چرا که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند قیمت و ظرافت آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

بافت ریز و ظریف فرش 1500 شانه

همان طور که گفتیم فرش 1500 شانه تراکم 4500 کاشان به دلیل داشتن بافتی پر با تعداد گره و شانه و تراکمی بالا، از دسته بافته های بسیار ظریف و ریز بافت هستند. تعداد بالای ریشه های بافته شده در عرض فرش 1500 باعث می‌شود تا طرح و نقش و نگار های پر در این بافته بسیار ظریف در کنار یکدیگر زده شوند و همچنین تعداد بالای گره ها در طول فرش ماشینی سبب آن می شود تا استحکام و انسجام آنها بالا رود چرا که در بافت طولی فرش ماشینی 1500 شانه گل برجسته از سه ردیف پود نیز استفاده می‌کنند.

 

مقایسه کیفیت فرش 1500 شانه نسبت به دیگر فرش ها

برای مقایسه کیفیت فرش 1500 شانه نسبت به دیگر فرش ها ابتدا باید به ظرافت و بافت ریز و بی نظیری که در این فرش طرح دستباف گونه مشاهده می شود توجه داشته باشید چرا که از دسته بافته های شیک و لوکس در هر خانه ای به حساب می آیند. کیفیت فرش 1500 شانه نسبت به دیگر بافته ها، با توجه به شانه و تراکم بالایی که دارد دارای کیفیتی بیشتری نیز هست؛ چرا که با بافته شدن با شانه و تراکمی بالا دارای وزنی سنگین‌تر و استحکام و انسجام بالایی نیز هستند و اگر شما با توجه به مکان و نگهداری که از بافته ها می کنید را در نظر بگیرید خواهید دید که فرش تراکم 4500 از دسته با کیفیت ترین بافته های ماشینی لوکس مانند فرش های دستباف هستند.

وضوح طرح و نقشه فرش 1500

این فرش ماشینی برجسته به دلیل اینکه با الیاف درجه یک بدون پرزدهی بافته می شوند، و همچنین با توجه به اینکه دارای شانه و تراکم، بافتی توپر و فشرده نیز هستند باید از نخ های نازک تری نیز برای بافت آنها استفاده شود تا بافته دارای بافتی استانداد شود. وضوح طرح و نقشه فرش 1500 به گونه ای است که ضخامت فرش 1500 گل برجسته را حدود 6 میلی متر در نظر می گیرند و این ضخامت کم باعث آن شده است تا این فرش کلاسیک ایرانی از دیگر بافته های ماشینی تراکم پایین وضوحی بیشتر داشته باشد.

از ویژگی های منحصر به فردی که می توان برای فرش 1500 شانه تعریف نمود، ارتفاع خاب بسیار کم و نازک آن است که تاثیر زیادی در زیبایی و ظرافت فرش دارد و به همین علت تولید کنندگان استفاده از آن را برای مکان های کم تردد مثل سالن پذیرایی یا فرش جهیزیه عروس، توصیه می نمایند تا محصول خریداری شده شما به لحاظ زیبایی ظاهری تغییر شکل ندهد و دفورمه نشود و فرشتان طول عمر بیشتری داشته باشد.

بررسی جنس فرش 1500 شانه گل برجسته

فرش 1500 شانه از لحاظ الیاف بافت نیز بسیار شبیه به قالی های دستباف است زیرا الیاف آکریلیک به کار رفته در فرش به علت داشتن وزن سبک و نرمی و لطافت، جایگزین بسیار خوب و ارزان‌تری نسبت به پشم طبیعی است که در فرش های ماشینی به عنوان تولید فرش استاندارد و درجه یک مورد استفاده قرار می گیرد. الیاف آکریلیک یک عایق حرارتی بسیار مناسبی است که در به کار رفتن در فرش های ماشینی موجب می‌شود در برخورد ناگهانی فرش با وسایل داغ، هیچ واکنشی از خود نشان ندهد و تغییر رنگ و شکلی در آن صورت نگیرد.

بسیاری از خانواده‌ها به دنبال فرش ضد آلرژی هستند که ما خرید فرش آکریلیک هیت ست شده را به آنها پیشنهاد می‌دهیم. تولید کنندگان با هیت ست کردن الیاف آکریلیک، پرزدهی را کاهش داده اند و ضخامت آن را مناسب برای استفاده در دستگاه های بافنده پیشرفته و جدید که قابلیت تولید فرش ریز بافت با استفاده از الیاف نازکی را دارند، نموده اند.

هم چنین این الیاف به لحاظ مقاومت بالا در برابر پارگی در سرعت بالای دستگاه های بافنده بسیار خوب و عالی عمل می نماید زیرا در فرآیند هیت ست شدن، مقاومتشان افزایش پیدا می‌کند. مقاومت الیاف آکریلیک در برابر جذب رطوبت، گرد و غبار و آلودگی منجر به تولید فرش آنتی باکتریال شده است. همچنین در قسمت‌های فرو رفته‌ی فرش 1500 شانه از نخ هایبالک استفاده می‌کنند که این نخ همانند نخ های ابریشم نما بوده و در قسمت های فرو رفته فرش ماشینی برجسته بافته می‌شوند.

نحوه بافت فرش های ماشینی به این شکل است که گره و یا ریشه‌ها به دور نخ تار تابانده می شوند و اگر برای فیکس کردن این ریشه های بافته شده در آخر، آهار کردن فرش درست صورت نگیرد بافته بی کیفیت و دارای طول عمری کم نیز خواهد شد. اما فرش 1500 به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا تمامی گره‌ها، به صورت فشرده بافته شده اند و این فشردگی بین الیاف تار و پود به گونه‌ای است که امکان بیرون آمدن نخ‌ها بسیار کم بوده و همچنین هیچ گونه ذرات گرد و غباری نمی‌تواند به بافت فرش نفوذ کند که این استحکام بین ریشه‌ها با آهار زنی درست و اصولی تثبیت شده و مقاومت قالی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد. ضخامت کم نخ خاب در فرش 1500 شانه تراکم 4500 سبب شده که بعد از مدتی نخ های خاب دچار کوبیدگی نشوند.

تعداد رنگ به کار رفته در فرش 1500 شانه گل برجسته

با توجه به اینکه فرش 1500 شانه با تراکم 4500 به تولید می رسد، از تعداد رنگ هایی بالا بر خلاف فرش های 700، 1000 شانه نمی توان استفاده نمود چرا که در حالت کلی برای بافت این فرش های ماشینی باید از الیاف و نخ تار و پود بیشتری استفاده نمود که اگر از تعداد رنگ بالاتری نیز بخواهند برای بافت آن استفاده کنند، نیازمند داشتن دستگاه های بافت بزرگتری نیز خواهند شد که به سوله های بسیار بزرگی نیز برای قرار دادن دوک های نخ و دستگاه تولید نیازمند می‌شوند.

تعداد رنگ به کار رفته در فرش 1500 شانه گل برجسته برابر با 8 پالت رنگی واقعی و خاص است که با توجه به طرح زمینه ریز بافتی که این فرش های برجسته دارند، دارای تنوع رنگ زمینه خاص و شکیلی نیز می شوند. انتخاب رنگ ها برای بافت فرش ماشینی دستباف نما به گونه ای صورت می گیرد که شما در بوم زمینه این فرش کلاسیک ایرانی هارمونی بی نظیری از رنگ های خاص را مشاهده خواهید کرد.

دستگاه بافت فرش 1500 شانه گل برجسته

بعد از شانه و تراکم، مهم ترین عاملی که سبب بالا رفتن ظرافت و ایجاد بافتی ریز در فرش های ماشینی 1500 می شود، استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته است. دستگاه بافت فرش 1500 شانه گل برجسته HCIX2 است که از جدیدترین تولیدات وندویل بلژیک است و هرگز نمی‌گذارد خطایی در هنگام بافت فرش 1500 شانه گل برجسته برای بافته های تراکم بالا به وجود بیاید. به دلیل بافت فرش 1500 شانه گل برجسته با دستگاه های جدید و روز سبب ایجاد بافتی ریز و طرح زمینه ای با وضوحی بالا گشته است که به دلیل بافت سریعی که این دستگاه در زمان تولید دارند، مقاومت نخ های آکریلیک و هایبالک نیز در اثر کشیدگی بالا خواهد رفت.

 

زیبایی و چشم نوازی طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه

همان طور که می دانید بافته های تراکم بالا به فرش ماشینی دستباف نما مشهور هستند که علت آن بافته شدن با 1500 گره است که باعث شده تا این بافته های ماشینی به قالی های دستباف قم و تبریز مشهور شوند. زیبایی و چشم نوازی طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه تماما بر گرفته از سبک های اصیل و خاص ایرانی است که شما این بافته تراکم بالا را نمی توانید در سبک های مدرن و فانتزی مشاهده کنید. از دسته طرح های فرش ۱۵۰۰ شانه می توان به طرح های لچک و ترنج دار، بافته های بدون لچک، فرش افشان 1500 شانه و فرش خشتی 1500 شانه اشاره نمود. ظرافت و زیبایی این طرح های فرش ریز بافت به حدی است که از آنها باید در مکان های لوکس و مجلل، سالن های پذیرایی خاص و رسمی که پاخور کمی نیز دارند استفاده کنید.

ظاهر فرش کلاسیک گل برجسته به دلیل داشتن بافتی توپر و فشرده، انسجام و پیوستگی بالا بین ریشه ها، طرح و نقشه های لوکس و خاص و رنگ بندی خاص و متنوع سبب ایجاد طرح و رنگ بوم زمینه ای بسیار شکیل و براق شده است که که مهم ترین عامل تاثیر گذار بر ظرافت و زیبایی این فرش های ظریف ماشینی به کارگیری شانه و تراکمی بالا و استفاده از نمره نخ خاب 55 الی 60 است که سبب ایجاد وضوحی در طرح و نگاره های بوم فرش های 1500 شانه گشته است.

اگر به دنبال خرید فرش شیک برای پذیرایی هستید و فرشی ظریف بسان بافته های دستباف می خواهید از انتخاب فرش های تراکم بالا غافل نشوید، درست است که این بافته ها از دسته فرش های کلاسیک هستند اما بافت ظریف و گل برجسته سبب آن گشته تا از فرش های 1500 شانه طوسی، نقره ای متالیک و دیگر رنگ های خنثی نیز بتوانید در خانه های مدرنیته خود استفاده کنید.

 

فرش 1500 شانه گل برجسته در دکوراسیون

فرش 1500 شانه گل برجسته در دکوراسیون سبک کلاسیک و مدرن کاربرد دارند. استفاده از این بافته برای منازل لوکس و خاص، سالن های پذیرایی شیک و رسمی که قالی در معرض پاخور کمی قرار می گیرند مناسب هستند؛ چرا که این بافته ظریف در فرش کلاسیک گل برجسته سبب آن شده است تا شستشوی زیاد بعد از چند سال از زیبایی بافته کم کند. در دکوراسیون سبک کلاسیک و سنتی اگر از این بافته ها استفاده می کنید حتما از لوستر های کریستال، مبلمان استیل و اکسسوری های جذاب و زینتی نیز استفاده کنید.

  • اگر برای منازل سبک مدرن خود، به دنبال خرید 1500 شانه گل برجسته هستید انتخاب فرش دستباف گونه طرح افشان و طرح خشتی که با رنگ های تناژ طوسی و خنثی بافته شده اند می توانند برای فضای مدرن شما انتخابی بی نظیر باشند.
  • حتما قبل از انتخاب و خرید فرش شیک پذیرایی به متراژ سالن خود نیز توجه داشته باشید و فرش 1500 شانه طرح افشان بافته شده با گل های ریز و زمینه خلوت با تناژ رنگی روشن را انتخاب کنید تا فضای منزل بزرگتر به نظر بیاید.
  • برای فضاهای بزرگ و سبک کلاسیک خانه های خود می توانید از فرش 1500 شانه گل برجسته با رنگ زمینه تیره استفاده کنید و همچنین با حفظ هارمونی و ست کردن رنگ مبلمان و وسایل با رنگ گل های بافته شده در زمینه فرش، فضایی لوکس و شکیل به وجود بیاورید.
  • توجه داشته باشید که فرش های 1500 شانه گل برجسته دارای بوم زمینه هایی پر نقش و نگار و شلوغ هستند که در انتخاب رنگ وسایل و... باید محتاط باشید.
  • فرش های 1500 شانه به دلیل داشتن بافتی ظریف و ضخامتی کم تنها باید در وسط سالن های پذیرایی پهن شوند و هیچگونه وسایل سنگینی را روی این بافته ها اصلا قرار ندهید چرا که در طولانی مدت بافته دچار آسیب خواهد شد.

 

خرید فرش ماشینی 1500 شانه

اگر به دنبال خرید فرش ماشینی 1500 شانه هستید با توجه به قیمت های بالا و گرانی که این فرش های لوکس ماشینی دارند، خرید بدون واسطه و از درب کارخانه سبب آن می‌شود که فرش 1500 شانه را ارزان قیمت تر از فروشگاه های حضوری خریداری کنید. همچنین خرید اینترنتی فرش 1500 شانه دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است تا با مراجعه به وبسایت فرش کاشان انواع سبک و طرح های فرش 1500 را مشاهده کنید و با قیمتی ارزان از خود تولید کننده بهترین بافته ها را خریداری نمایید. برای اطلاع از قیمت روز فرش ۱۵۰۰ شانه می توانید به سایت فرش کاشان مراجعه کنید و مشخصات کامل تمامی محصولات را مشاهده کرده و با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی