تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش ۱۵۰۰ شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
همه چیز در مورد فرش 1500 شانه + نکاتی جالب و گفته نشده!

فرش ۱۵۰۰ شانه یعنی چه؟
کیفیت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰
نوع دستگاه بافت قالی ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته
انواع سبک و طرح های قالی ۱۵۰۰ شانه
تعداد رنگ به کار رفته در زمینه فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته
فرش ۱۵۰۰ شانه را باید کجا استفاده نمود؟
ابعاد قالی ماشینی ۱۵۰۰ شانه
قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته
خرید قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

یکی از زیباترین فرش های ماشینی که امروزه با جدیدترین فناوری روز نیز به تولید رسیده اند، فرش های ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ گل برجسته می باشند. زیبایی این فرش ۱۵۰۰ به قدری می باشد که از آن به عنوان فرش دستباف گونه یاد می شود چرا که از نظر ظاهری و فنی ویژگی های فرش دستباف را نیز در خود جمع نموده است. کاشان به عنوان قطب اصلی تولید انواع فرش های ماشینی با شانه و تراکم، سبک و طرح های مختلف می باشد که در این مقاله ما به مبحث همه چیز در مورد فرش ۱۵۰۰ شانه پرداخته ایم تا با داشتن اطلاعات و شناخت کافی فرش مناسب منازل خود را خریداری کنید تا از خرید فرش ۱۵۰۰ شانه رضایت داشته باشید.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه یعنی چه؟

از قبیل سوالاتی که مشتریان زیاد این روز ها قبل از خرید این کالای ارزشمند و گران قیمت می پرسند این است که فرش ۱۵۰۰ شانه یعنی چه؟ فرش ۱۵۰۰ شانه خوبه یا نه؟ که در درجه اول باید بگوییم چیزی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد این است که باید بدانید فرش های ماشینی با اصطلاحی با نام شانه و تراکم طول و عرض آن ها تشکیل می شود، به این شکل که شانه مفهوم تعداد گره زده شده در عرض فرش های ماشینی می باشد و همچنین تراکم تعداد گره و یا ریشه زده شده در طول بافته ها است.

فرش ۱۵۰۰ شانه همانطور که از نام آن نیز پیداست بافته ای است که با ۱۵۰۰ گره در عرض و ۴۵۰۰ گره در طول بافته می شود که این تعداد بالای شانه و تراکم سبب آن شده است تا این بافته ها به عنوان فرش ریز بافت و فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ مطرح شوند. دانستن مفهوم شانه و تراکم در فرش های ماشینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید قبل از خرید بدان توجه داشته باشید که فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته نیز برای چه مکان هایی مناسب هستند!

با توجه به مشخصات ابتدایی ذکر شده در مورد فرش ۱۵۰۰ شانه باید بگوییم که این بافته جزء ظریف ترین محصولات تولید شده در کارخانجات تولید فرش های ماشینی می باشد و به عنوان فرش لوکس گران قیمت نیز شناخته می شود که این شانه و تراکم بالا سبب آن شده است تا فرش ۱۵۰۰ تنها برای منازل کم رفت و آمد و لوکس انتخابی مناسب باشند که عنوان فرش شیک پذیرایی را نیز به خود اختصاص داده است. همانطور که گفتیم هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش پیدا کند تعداد گره های بافته شده در فرش نیز زیاد می شود و بافت گره ها به صورت فشرده نیز صورت می گیرند که فشردگی زیاد بین فرش ۱۵۰۰ شانه باعث می شود تا این بافته ها دیرتر کثیف شده و دوام آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

 

کیفیت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰

از مهم ترین عواملی که کیفیت فرش های ماشینی را رقم می زنند نوع میزان متریال مصرفی در بافت فرش های ۱۵۰۰ شانه ماشینی می باشند و شما باید قبل از خرید بهترین فرش ۱۵۰۰ شانه باید توجه داشته باشید که جنس نخ تار و پود بافته شده در فرش گل برجسته چیست چرا که نوع متریال مصرفی کیفیت بافته ها را تعیین می کنند. کیفیت فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ به دلیل داشتن بافتی فشرده باید بسیار بالا باشد چرا که این بافته بسیار حساس و ظریف می باشد که در زمان خرید فرش ۱۵۰۰ شانه باید به مکانی که دارید توجه ویژه ای داشته باشید.

با توجه به این که فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته جزء بافته های تراکم بالا می باشند به همین دلیل باید با بهترین الیاف مقاوم نخ آکریلیک هیت ست شده نازک نیز بافته شوند چرا که تعداد گره در این بافته ها زیاد می باشد و برای اینکه بوم و طرح زمینه فرش ماشینی با وضوحی بیشتر دیده شود قطعا باید از نمره نخ خاب هایی همچون 50، 55 و 60 استفاده نمود. نخ آکریلیک هیت ست شده از بهترین نوع نخ هایی است که بسیار شبیه به پشم طبیعی می باشد که این نخ را از تونل آب و حرارت عبور می دهند و نخ دارای مقاومتی بالا و بدون پرزدهی نیز می شود و همچنین برای بافت قسمت های فرو رفته فرش از نخ هایبالک استفاده می شود که در زمان آهار نخ هایبالک بر اثر حرارت جمع شده و قسمت های فرو رفته در بوم زمینه ایجاد می شوند.

جنس نخ پود در فرش کاشان تراکم ۴۵۰۰ از نوع پنبه اصل می باشد که این نخ پود سبب ایجاد بافتی با استحکام و مقاومتی بالا می‌شود و همچنین باعث ایجاد بافتی نرم نیز در بافت فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ می شود که استفاده از نخ پود پنبه سبب آن شده است تا این بافته ها در برابر رطوبت نیز مقاوم باشند و فرش مناسب مناطق مرطوب نیز می باشند.

 

نوع دستگاه بافت قالی ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته

قطعا برای بافت فرش های تراکم بالا باید از جدیدترین و به روز ترین دستگاه های بافت استفاده کنند چرا که فرشی مثل فرش ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ با تعداد گره بالایی بافته می شوند و اصولا از طرح و نقشه های شلوغی نیز برای بافت این نمونه ها استفاده می کنند که دقت دستگاه برای بافت باید بسیار بالا باشد تا الیاف نازک نیز به درستی بدون آسیب در فرش ها بافته شوند تا در آخر فرشی بی عیب و نقص به تولید برسد. نوع دستگاه بافت قالی ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته، HCIX2 وندویل بلژیک می باشد که از جدیدترین دستگاه های فناوری روز در صنعت قالی بافی می باشد.

به دلیل ظرافت فرش 1500 شانه باید در تولید آن ها از ظریف ترین و با کیفیت ترین الیاف نخ استفاده شود چرا که در غیر این صورت باعث می شود که گل ها و طرح های فرش در هم پیچیده شود و نقوش فرش به آسانی قابل دیدن نباشد به همین دلیل باید در تولید فرش های 1500شانه از نخ های بسیار نازک و مقاوم استفاده کنند. همچنین ارتفاع خاب نخ را در فرش های هزار و پانصد شانه در قسمت آهار و تکمیل فرش با دستگاه شیرینگ بسیار کوتاه می کنند تا طرح ها و نقوش فرش هر چه زیباتر نمایش داده شود.

 

انواع سبک و طرح های قالی ۱۵۰۰ شانه

در باب معرفی انواع سبک و طرح های قالی ۱۵۰۰ شانه باید بگوییم که این بافته های جدید تنها با عنوان فرش سبک سنتی و فرش کلاسیک ایرانی نامیده و شناخته نیز شده اند. فرش ۱۵۰۰ شانه تنها با سبک و طرح های کلاسیک بافته می شوند و شما نمی توانید سبک و طرح های مدرن، فانتزی و... را در بوم زمینه این فرش های لوکس مشاهده نمایید چرا که این بافته تنها برای سالن های پذیرایی لوکس و مجللی همچون کاخ ها مناسب می باشند.

طرح های زمینه بافته شده در فرش ۱۵۰۰ شلوغ و با بافتی بسیار ریز و خاص نیز می باشند که جدیدترین طرح فرش ۱۵۰۰ شانه سبک هایی جدید هستند که با انتخاب درست هارمونی رنگ ها شما می توانید فرشی مناسب برای فضای کلاسیک منزلتان با توجه به متراژ کم و یا زیادی که دارید را خریداری کنید. فرش افشان ۱۵۰۰ شانه و همچنین فرش خشتی ۱۵۰۰ شانه از دسته طرح های خاصی هستند که شما از آن ها برای دکوراسیون سبک مدرن خود نیز می توانید استفاده کنید!

 

تعداد رنگ به کار رفته در زمینه فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

تعداد رنگ به کار رفته در بوم زمینه فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته برابر با 8 رنگ می باشد و اگر دیدید که فروشنده ای فرش ۱۵۰۰ شانه را با تعداد رنگ 10 یا 12، 14 به تولید می رساند بدانید که قطعا برای سود بیشتر می خواهند بافته را گران تر به شما بفروشند چون فرش 1500 گل برجسته با این تعداد پالت رنگی بافته نمی شوند!

فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل اینکه با تعداد شانه و تراکمی بالا به تولید می رسد، تنها این فرش با 8 رنگ بافته می شود که اگر تعداد رنگ در بافت این فرش های لوکس گران قیمت بخواهند افزایش دهند قیمت آن بسیار افزایش پیدا کرده و همچنین نیازمند به کارگیری دستگاه های بسیار بزرگی نیز می شوند که این دستگاه ها فعلا ساخته نشده اند. قالی ۱۵۰۰ شانه نیز با تنوع رنگ بوم زمینه بالایی همچون رنگ های گرم، سرد و خنثی، تیره بافته می شوند و دست شما برای انتخاب تنوع رنگ زمینه باز خواهد بود.

 

فرش ۱۵۰۰ شانه را باید کجا استفاده نمود؟

قطعا ارزش خرید فرش های ۱۵۰۰ شانه تراکم ۴۵۰۰ بسیار بالا می باشد چرا که این بافته ها جایگزین فرش های دستباف شده اند و زیبایی فرش های دستباف را نیز در بر دارند. قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا ضخامتی بسیار کم حدود 6 میلی متر نیز دارد که این عامل سبب شده است تا شما از این فرش نازک نتوانید در منازل و سالن های پذیرایی پر رفت و آمد خود استفاده کنید چرا که این بافته به دلیل ضخامت کم برای اینکه بوم زمینه آن با جلوه ای خاص تر به چشم بیاید قالی را فقط به صورت گل برجسته تولید می کنند.

از فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته کاشان تنها باید در سالن های پذیرایی کم رفت و آمد خود استفاده کنید و با توجه به رنگ زمینه های جذاب بافته شده در آن تمامی وسایل خود را نیز می توانید به آسانی با این بافته شیک ست نمایید. بوم زمینه فرش های ۱۵۰۰ شانه به قدری زیبا و جذاب می باشد که استفاده از نخ آکریلیک و هایبالک سبب ایجاد بومی براق و خاص در بافت فرش شده اند.

مزایا و معایب فرش ۱۵۰۰ شانه

ایرانیان علی الخصوص مردم کاشان بافنده فرش ابریشم دستباف بوده اند و ریز بافی و ظرافت و طرح های آن ها همیشه زبانزد عام و خاص بوده است. یکی از آرزو های بافنده های صنعت فرش ماشینی رسیدن به زیبایی و ظرافت فرش های دستباف بوده است و می توان گفت تقریبا تا حد زیادی با تولید فرش ماشینی 1500 شانه کاشان به رویای خود رسیده اند زیرا این فرش ها از نظر زیبایی، رنگ بندی،ظرافت بسیار شبیه به فرش و تابلو فرش های نفیس ابریشم است و ضمنا تراکم بسیار بالای فرش 1500 شانه باعث شده است این فرش ها بسیار نرم و لطیف باشند که در ادامه به مزایا و معایب فرش ۱۵۰۰ شانه نیز پرداخته ایم.

  • این فرش ها از نقشه ها و طرح های خیلی خاص و ویژه ای نیز نسبت به فرش هزار شانه و فرش 1200 شانه برخوردار می باشند که قالی های 1500 شانه با طرح های اصیل ایرانی بافته می شوند.
  • فرش 1500 شانه تراکم 4500 شانه دارای 1500 گره در عرض فرش بوده و تعداد 4500 گره در طول فرش آن می باشد و این فرش از نظر وزن و فشردگی گره های فرش، در حال حاضر در دنیا بی رقیب است.
  • نخ ریشه فرش ماشینی که برای تزیین فرش به انتهای آن دوخت می شود و از جنس پنبه یا ابریشم مصنوعی می باشد.
  • نخ هیت ست شده در فرش 1500شانه کاشان به معنی گذراندن نخ آکریلیک فرش از تونل های بخار و گرما به دلیل افزایش مقاومت سایشی فرش می باشد و ویژگی اصلی این نوع نخ ها حالت پفکی و سبک بودن آن ها است و دارای رنگ پذیری بسیار خوبی نیز می باشند و به راحتی این فرش ها قابل شستشو هستند و در برابر پاخور قابلیت برگشت پذیری بی نظیری دارند.
  • دستگاه بافت فرش 1500 شانه HCIX2 می باشد و این دستگاه ساخت کمپانی وندوویل است که سازنده ماشین آلات بافندگی فرش HCPX2 و HCIX2 و... بوده است، ضمنا ناگفته نماند دستگاه بافت در کیفیت بافت فرش نیز تاثیر بالایی دارد.
  • از معایب فرش ماشینی 1500 شانه در مقایسه با فرش هفتصد شانه، فرش هزار شانه و فرش هزار و دویست شانه می توان گفت به دلیل دارا بودن کمترین خاب در میان همه انواع فرش ماشینی نمی توان از آنها به عنوان کف پوشی مناسب برای نشستن استفاده کرد چرا که نازک می باشند و نسبت به فرش 1200 شانه نازک تر بوده و به همین دلیل قیمت فرش ماشینی 1500 شانه نسبت به سایر فرش ها بالاتر می باشد.

 

ابعاد قالی ماشینی ۱۵۰۰ شانه

ابعاد قالی ماشینی ۱۵۰۰ شانه، کارخانجات فرش کاشان با سه سایز استاندارد پر فروش فرش ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه، فرش ۱۵۰۰ شانه ۹ متری و کوچک ترین سایز استاندارد که از دو نمونه قبل نیز قیمت کمتری دارد یعنی فرش ۱۵۰۰ شانه ۶ متری نیز به تولید رسانده می شوند و همچنین شما می توانید ست فرش سالن های پذیرایی خود، فرش های کوچکتری همچون قالیچه ۱۵۰۰ شانه، پادری و فرش های کوچک تر را با ابعاد 1.5*1، 2*1، 3*1، 4*1 و سایز های 2.25*1.5 را نیز سفارش داده و خریداری کنید. همچنین ما پیشنهاد می کنیم که برای فضای های کنج و دنج منازل خود و یا برای زیر پله های دوبلکس منازلتان فرش گرد ۱۵۰۰ شانه را ست با فرش سالن پذیرایی خود خریداری کنید که این تنوع سایز، شکل خاص فرش ها را شما تنها در فروشگاه فرش کاشان می توانید مشاهده کنید.

 

قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

قیمت فرش ماشینی به ویژه قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته تحت تاثیر عواملی مثل جنس نخ خاب، شانه و تراکم و ابعاد فرش می باشد. قیمت فرش 1500 شانه 12 متری به دلیل اینکه جزء بزرگ ترین سایز ها می باشد و از متریال مصرفی زیادی نیز برای بافت آن استفاده می شود بسیاد گران تر از قیمت فرش 9 متری 1500 شانه کاشان و قیمت فرش 6 متری 1500 شانه نیز می باشد که شما باید ابعاد فرش را برای منازل خود را به گونه ای انتخاب کنید که کل کف سالن را با فرش ها نپوشانید و فاصله بین قالی و دیوار را حدود 30 تا 40 سانتی متر در نظر بگیرید. جهت اطلاع از قیمت روز فرش 1500 شانه می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان فروش فروشگاه فرش کاشان در ارتباط باشید و در هر ساعت از شبانه روز از نرخ قیمت ها مطلع شوید.

 

خرید قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

شما باید قبل از خرید قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته ابتدا با نوع و جنس این بافته آشنایی داشته باشید و متناسب با سبک و نوع زندگی که دارید اقدام به خرید فرشی نمایید که طول عمر بالایی نیز برایتان داشته باشد. با توجه به اینکه فرش ۱۵۰۰ شانه کاشان گل برجسته جزء بافته های گران قیمت می باشد، به همین دلیل تنها خرید مستقیم و بی واسطه سبب آن می شود تا شما بتوانید این فرش گران را با قیمتی ارزان تر نیز خریداری کنید. جهت خرید فرش ماشینی دستباف گونه می توانید از طریق سایت فرش کاشان اقدام به خرید حضوری و یا غیر حضوری از درب کارخانه نمایید و بهترین بافته ها را بدون واسطه و بدون پرداخت هزینه های اضافی با شرایط ویژه از پیش تعیین شده با ارسال رایگان و خرید اقساطی خریداری نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی