تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
همه چیز در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه

فرش ۱۲۰۰ شانه یعنی چه؟
ضخامت فرش ماشینی 1200 شانه
بررسی جنس الیاف فرش ماشینی 1200 شانه
انواع فرش های 1200 شانه
رنگبندی جدید فرش 1200 شانه
طرح های فرش گل برجسته جدید 1200 شانه
فرش های ماشینی 1200 شانه در دکوراسیون
روش نگهداری از فرش های 1200 شانه
فرش 1200 شانه ساده خوبه یا فرش 1200 شانه گل برجسته؟
قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600

از قدیم الایام فرش کالایی مهم و پرکاربرد در منازل ایرانیان بوده است. با وجود انواع فرش ماشینی با طرح و رنگبندی متفاوت انتخاب این کالای ضروری کاری بسیار دشوار و سخت می باشد. فرش های دستباف با داشتن طراحی سنتی مشتریان خاص خود را دارند ولی به دلیل بالا بودن قیمت و همچنین ظرافت این گونه از فرش ها تمایل افراد به خرید فرش ماشینی بیشتر می باشد. فرش های ماشینی با شانه و تراکم های متفاوتی تولید می شوند که هر چه مقدار تراکم در این گونه از فرش ها بالاتر رود به فرش های دستباف بیشتر شبیه می شوند. فرش ۱۲۰۰ شانه جزء پر فروش ترین فرش های ماشینی سال هستند چرا که شانه و تراکمی مناسب دارند و نیاز هر کسی را بر طرف کرده اند که خرید فرش ۱۲۰۰ شانه برای سالن های پذیرایی شیک انتخابی ایده آل و بی نظیر می باشد.

 

فرش ۱۲۰۰ شانه یعنی چه؟

در جواب به این سوال که فرش ۱۲۰۰ شانه یعنی چه باید بگوییم که فرش های ماشینی با اصلی با نام شانه و تراکم شکل می گیرند و بافته می شوند که هر چه این شانه و تراکم افزایش پیدا کند روی زیبایی، قیمت و کیفیت قالی ها نیز تاثیر می گذارند. فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ از نمونه فرش های ماشینی می باشد که با ۱۲۰۰ گره در عرض و همچنین ۳۶۰۰ گره در طول بافته شده است که این تعداد بالای ۱۲۰۰ گره عرضی سبب افزایش ظرافت طرح بوم زمینه قالی شده و همچنین تراکم بالای ۳۶۰۰ سبب بالا رفتن استحکام و فشردگی گره های فرش ۱۲۰۰ شانه شده است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توان تعداد گره ها را به صورت دقیق تخمین زد تا بتوانید فرش ۱۲۰۰ شانه اصل را از فرش ۱۲۰۰ شانه تقلبی تشخیص بدهید؟!

برای تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل ابتدا یک متر از عرض قالی را در نظر بگیرید و در این یک متر باید ۱۲۰۰ گره زده شده باشد که می توانید از پشت فرش ۱۲۰۰ آن ها را شمارش کنید و همچنین در ۱۰ سانتی متر از عرض آن ۱۲۰ گره و در یک متر از فرش ۱۲۰۰ شانه، ۱۲ گره وجود دارد. برای تشخیص تراکم طولی فرش ۱۲۰۰ شانه نیز ۳۶۰۰ گره در طول بافته، زده شده است که در ۱۰ سانت از طول ۳۶۰ گره و همچنین در ۱ سانت ۳۶ گره وجود دارد که برای به دست آوردن و اندازه گیری شانه و تراکم طبق اطلاعات ذکر شده می توانید با خط کش این مقادیر را اندازه گیری کنید که شما باید قبل از خرید همه چیز در مورد فرش ۱۲۰۰ شانه بدانید و بعد اقدام به خرید نمایید.

 

ضخامت فرش ماشینی 1200 شانه

یکی از مهم ترین اصولی که باید در مورد فرشهای جدید ماشینی بدانید این است که در بافته ها هر چه شانه و تراکم افزایش پیدا کند، باید ضخامت نخ خاب را نیز کمتر در نظر بگیرند تا تراکم بالای گره های بافته شده در فرش 1200 شانه سبب بد دیده شدن بوم زمینه قالی ها نشوند. منظور از خاب فرش همان ضخامت فرش 1200 شانه می باشد که الیاف را به دستگاه بافت می دهند و دستگاه به شکل U الیاف را به دور نخ تار می بافند که یک فرش 1200 شانه را 80 درصد نخ خاب و 20 درصد نخ تار و پود تشکیل می دهد. فرش 1200 شانه گل برجسته کاشان دارای شانه و تراکمی بالاتر از فرش های 700 و 1000 شانه می باشد و قاعدتا این قالی گل برجسته دارای ضخامتی کمتر نسبت به دیگر بافته های تراکم بالا می باشد.

ضخامت فرش 1200 شانه برجسته برابر 6 میلی متر می باشد که هر چه این شانه و تراکم ها افزایش پیدا کند، باید ضخامت نخ خاب را نیز کمتر در نظر بگیرند تا ظرافت در بافت فرش تراکم بالا حفظ شود تا فرشی نازک با بافتی فشرده به تولید برسد. برای بافت فرش ۱۲۰۰ شانه ۳۶۰۰ تراکم از نخ خاب آکریلیک با نمره 36 تا 40 استفاده می شود که نخ نازک دارای دوامی بالا و بی نظیر همانند نخ پشم طبیعی می باشد که در بافت تراکم طولی و عرضی فرش 1200 از آن نخ و نمره نخ خاب استفاده می شود.

 

بررسی جنس الیاف فرش ماشینی 1200 شانه

برای بافت فرش های 1200 شانه از نخ های پلاستیکی و بی سی اف استفاده نمی شود، زیرا این نخ ها کیفیت بالایی ندارند و عمر فرش را نیز کاهش می دهند، استفاده از نخ بی سی اف در فرش ماشینی باعث می شود که فرش بوی مواد نفتی بدهد. بهترین نوع نخ موجود در بازار فرش نخ آکریلیک می باشد و دلیل این مرغوبیت عمر بالا و دوام آن می باشد. از معایب نخ آکریلیک پرز دهی آن می باشد که این عیب توسط فرایند هیت ست از بین می رود و بافت فرش 1200 شانه با نخ آکریلیک بر دوام و کیفیت فرش می افزاید.

این الیاف نرم و سبک می باشند و خصوصیاتی شبیه به پنبه و پشم را دارند. این نخ قابلیت شستشو های مکرر را نیز دارد و بر اثر شستشو رنگ خود را از دست نمی دهد و ثبات رنگی بالایی دارد که برای بافت نخ تار و پود فرش 1200 شانه از پنبه استفاده می کنند چون تعداد گره در این فرش ها بالا می باشد باید از پنبه استفاده کرد تا فشردگی بین ریشه ها بیشتر شود. فرش 1200 شانه بافته شده با نخ آکریلیک بر اثر راه رفتن در طی دراز مدت از بین نمی رود و در مقایسه با فرش های دیگر از طول عمر بالاتری برخوردار است. از دیگر مزایای فرش آکریلیک می توان به مقاومت بالای آن در برابر نور و حرارت اشاره کرد که این نمونه از فرش ها نسبت به فرش های پلی استر زیباتر و براق هستند.

همانطور که می دانید فرش 1200 شانه کاشان به دو صورت بافت ساده و برجسته نیز بافته می شوند که در ادامه به توضیحات بیشتری راجع به فرش 1200 شانه ساده و فرش 1200 شانه گل برجسته می پردازیم. در بیان بررسی جنس الیاف فرش ماشینی 1200 شانه باید بگوییم که برای بافت قسمت های فرو رفته قالی از نخ هایبالک استفاده می شود که نخ هایبالک نخی همانند ابریشم مصنوعی می باشد که وقتی روی سطح این قالی های گل برجسته و تراکم بالا دست می کشید می بینید که سطحی بسیار نرم و ابریشم نما نیز دارند. نخ آکریلیک و نخ هایبالک در فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ کاشان به صورت ساده در کنار یکدیگر بافته می شوند اما در زمان آهار به دلیل جنس نایلونی مانندی که نخ هایبالک دارد این نخ بر اثر حرارت جمع می شود و قسمت های فرو رفته در فرش ایجاد می شود.

از جمله ویژگی هایی که باعث شده است تا جدیدترین فرش ۱۲۰۰ شانه بسیار مطرح و پر فروش شوند در این است که حرارتی که برای ایجاد قسمت های فرو رفته به بافت قالی 1200 شانه می دهند باعث بالا رفتن مقاومت نخ های آکریلیک نیز می شوند و همچنین برای بافت این فرش های تراکم بالا از جدیدترین دستگاه های روز و کامپیوتری HCIX2 وندویل بلژیک نیز استفاده می کنند چرا که این دستگاه سرعت و دقتی بالا دارد و باعث بافته شدن بهترین فرش های تراکم بالا ظریف با دوامی بالا نیز می شوند که در نظر داشته باشید دستگاه بافت فرش نیز روی کیفیت بافته ها تاثیر مستقیم می گذارند.

 

انواع فرش های 1200 شانه

در بیان بررسی انواع فرش های 1200 شانه باید بگوییم که این بافته یکی از فرش های ماشینی است که با تنوع سبک و طرح های مختلفی بافته می شوند و همین عامل باعث شده است تا به عنوان پر فروش ترین فرش ماشینی نیز قرار بگیرند. این فرش جدید ماشینی با انواع مختلفی همچون فرش 1200 شانه 8 رنگ، فرش 1200 شانه 10 رنگ، فرش 1200 شانه 12 رنگ، فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته و همچنین فرش 1200 شانه وینتیج یا پتینه که جزء جدیدترین و پر فروش ترین سبک و نوع بافته ها می باشند، به تولید می رسند.

فرش 1200 شانه ساده تفاوتی که با دیگر بافته ها دارد وابسته به پالت های رنگی مختلف آن می باشد و همچنین فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته کاشان از دسته بافته هایی است که بسیار گران تر از فرش 1200 شانه ساده می باشد چرا که از دو نوع نخ برای بافت آن استفاده می کنند که بافت گل برجسته نیازمند افراد متخصص و کاربلد نیز می باشد و وقتی که شما روی سطح فرش ماشینی برجسته دست می کشید می بینید که قسمت های مهم به صورت برجسته و قسمت های بدون نقش و نگار ساده به صورت فرو رفته بافته شده اند و دسته دیگر 1200 ها یعنی فرش 1200 شانه وینتیج از دسته بافته هایی هستند که به فرش های عتیقه و کهنه نما قدیمی نیز بسیار شبیه می باشند.

یکی از نمونه های فرش ۱۲۰۰ شانه طرح جدید بافته هایی هستند که حالتی کهنه نما و قدیمی دارند! فرش های وینتیج در ظاهر به صورت فرش هایی کهنه و پاخور شده شبیه می باشند اما این گونه نیست چرا که طراحان نقشه در زمان طراحی نقشه فرش وینتیج از فیلتر هایی همچون ابر و باد، آبرنگی و... در فتوشاپ استفاده می کنند و روی نقشه فرش فیلتر ایجاد کرده و در زمان بافت دستگاه با استفاده از رنگ های تیره و روشن حالتی کهنه نما در بافت فرش پتینه 1200 شانه به وجود می آورند و هارمونی رنگ بی نظیری در این بافته های کهنه نما به وجود می آید.

 

رنگبندی جدید فرش 1200 شانه

همانطور که گفتیم رنگبندی جدید فرش 1200 شانه بسیار متنوع و جذاب می باشند که برای بافت فرش ها هارمونی رنگ ها نیز به درستی حفظ می شود و همچنین این رنگ ها هستند که زیبایی و ظرافت بوم زمینه های شلوغ و خلوت را رقم می زنند. فرش 1200 شانه ساده و فرش 1200 شانه گل برجسته با، بافته شدن با نخ آکریلیک بدون پرز و رنگ های خاص و جذاب جلوه ای خاص و بی نظیر به خود می گیرند و هر چه شانه و تراکم در بافت فرش ها بالا باشد قطعا ظرافت گل های برجسته افزایش پیدا می کنند.

زیباترین فرش ۱۲۰۰ شانه با رنگ زمینه های لاکی، سرمه ای، گلبهی، آبی، فیروزه ای، گردویی نیز بافته می شوند و همچنین به دلیل اینکه امروزه اغلب دکوراسیون مدرنیته شده اند، از فرش هایی با رنگ زمینه های خنثی نیز استفاده می کنند که پر فروش ترین آن ها فرش 1200 شانه طوسی، متالیک، نقره ای و این تناژ های رنگی خاص می باشد چرا که به راحتی انواع رنگ ها را می توان با آن ها ست نمود و برای دکوراسیون سبک کلاسیک و مدرن نیز مناسب می باشند که فروشگاه فرش کاشان ارائه دهنده انواع فرش 1200 شانه با سبک، طرح و رنگ زمینه هایی نامحدود نیز می باشد که باید توجه داشته باشید قیمت فرش 1200 شانه بر اساس سبک و طرح و رنگ زمینه تخمین زده نمی شود.

 

طرح های فرش گل برجسته جدید 1200 شانه

همانطور که می دانید کسانی که فرش های ظریف و خاص، با طرح و نگاره هایی بی نظیر می خواهند قطعا به دنبال خرید فرش 1200 شانه نیز می روند که طرح های فرش گل برجسته جدید 1200 شانه دارای تنوع بسیار بالایی نیز می باشند که شما برای انواع سبک دکوراسیونی که دارید می توانید بهترین طرح فرش دستباف گونه را انتخاب و خریداری کنید. فرش های تراکم بالا به دلیل اینکه با ظرافت بیشتر و همچنین شانه و تراکم بالا بافته می شوند، قطعا شما می توانید تنوع بالایی از سبک و طرح را در این بافته ها ببینید که همین عامل باعث شده است تا فرش 1200 شانه جزء پر فروش ترین ها شوند که فرش 1200 شانه طرح افشان، وینتیج ها، فرش 1200 شانه طرح خشتی برای منازل سبک کلاسیک و مدرن و همچنین طرح های لچک و ترنج، حوض نقره، باغ ارم و... از نمونه طرح های فرش 1200 برای منازل سبک کلاسیک هستند.

 

فرش های ماشینی 1200 شانه در دکوراسیون

برای انتخاب فرش های ماشینی 1200 شانه در دکوراسیون باید توجه داشته باشید که فرش های 1200 شانه پر نقش و نگاره باید با پرده و مبلمانی ساده تر ست شوند و همچنین فرش های ساده و بافته شده با رنگ های خنثی می توانند با پرده و مبلمان شلوغ تری نیز ست و انتخابی ایده آل خواهند بود. فرش 1200 شانه به دلیل داشتن بافتی ظریف و غالبا نقش و نگاره های سنتی باید برای انتخاب آن ها برای دکوراسیون خود محتاط باشید.

به دلیل اینکه فرش های 1200 شانه با پالت های رنگی مختلفی بافته می شوند که شما به رحاتی می توانید رنگ پرده و مبلمان و دیگر وسایل اصلی منزل خود را از بولد ترین رنگ داخل فرش ها انتخاب کنید و ست بسیار زیبایی نیز به وجود بیاورید و همچنین اگر منازل خود را به سبک مدرن چیده اید انتخاب فرش 1200 شانه وینتیج، افشان و خشتی می تواند برای این سبک دکوراسیون نیز مناسب باشند.

زیبایی طرح های فرش ریز بافت زمانی جلوه پیدا می کند که شما ابعاد فرش را کوچکتر از فضایی که دارید در نظر بگیرید به این شکل که فاصله بین دیوار تا فرش ها را حدود 30 تا 40 سانتی متر در نظر داشته باشید. توجه به متراژ سالن های پذیرایی نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشند، چرا که اگر سالن پذیرایی شما کوچک است بهترین سبک چیدمان دکوراسیون برای شما سبک مدرن و استفاده از فرش های مدرن با رنگ زمینه های روشن می باشد و همچنین اگر فضای سالن پذیرایی که دارید بزرگ است انتخاب فرش های 1200 شانه با رنگ های گرم انتخابی ایده آل خواهند بود چرا که به فضای سالن پذیرایی جلوه ای دوستانه و صمیمی می بخشند.

 

روش نگهداری از فرش های 1200 شانه

روش نگهداری از فرش های 1200 شانه بسیار ساده تر از دیگر فرش های تراکم پایین می باشد چرا که شانه و تراکم بالا در بافت این فرش ها موجب شده اند تا ذرات گرد و غبار روی سطح قالی باقی بمانند و به نخ تار و پود آن ها نیز رخنه نکنند چرا که ذرات آلودگی ها بعد از گذشت مدت زمان طولانی می توانند به بافت فرش ها آسیب وارد کنند. فرش های 1200 شانه و دیگر بافته ها که با نخ آکریلیک اصل بافته می شوند تا چند هفته پرزدهی خواهند داشت که با جارو کشیدن می توانید پرز ها را سریع تر از بین ببرید و همچنین توجه کنید که فرچه و برس های زبر را روی فرش 1200 شانه ظریف و بافته های 1500 نکشید چرا که نخ خاب آن ها آسیب خواهند دید.

فرش های 1200 شانه از دسته فرش هایی هستند که باید در استفاده از آن ها محتاط عمل کنید، به این شکل که اجسام و وسایل سنگین را روی این فرش نازک تراکم بالا قرار ندهید و هرگز این بافته ها را برای مدت زمانی طولانی تا نزنید و زمانی که روی فرش لکه ای ایجاد میشه با یک اسفنج و یا ابر نرم، با مواد شوینده ضعیف لکه ها را بر طرف کنید.

 

فرش 1200 شانه ساده خوبه یا فرش 1200 شانه گل برجسته؟

اینکه فرش 1200 شانه ساده خوبه یا فرش 1200 شانه گل برجسته کاملا وابسته به مکانی است که شما می خواهید از این فرش ماشینی با تراکم بالا استفاده نمایید چرا که فرش 1200 شانه گل برجسته اصلا انتخاب خوبی برای مکان های پر تردد نمی باشند چرا که نخ هایبالک چندان استقامتی بالا ندارد و به دلیل بافته شدن قسمت های برجسته فرش با نخ آکریلیک ممکن است پاخور زیاد سبب ایجاد آسیب در بافت فرش شود. اگر فرش زیبا برای پذیرایی های لوکس و کم رفت و آمد خود می خواهید انتخاب فرش های تراکم بالا برای شما مناسب می باشند. انتخاب فرش 1200 شانه و فرش های 1500 شانه برای سالن های پذیرایی پر تردد اصلا درست نمی باشد چرا که بافت فرش نیز بر اثر شستشو زیاد و پاخور آسیب خواهد دید و دفورمه خواهد شد.

فرش 1200 شانه نازک بهتر است یا فرش ضخیم؟

اینکه فرش 1200 شانه نازک بهتر است یا فرش ضخیم نیز باز وابسته به مکان، و استفاده شما از فرش ها می باشد. با بالا رفتن شانه و تراکم ضخامت فرش 1200 کم شده و ظرافت نقش و نگاره های آن نیز افزایش پیدا می کند که این فرش طرح دستبافت گونه برای مکان های پر رفت و آمدی مثل مساجد، راه رو و... مناسب نمی باشند که ضخامت فرش 1200 شانه ساده برابر 6 میلی متر می باشد و ضخامت فرش 1200 شانه گل برجسته نیز کمتر است که قرار دادن اجسام سنگین می تواند به بافت آن ها آسیب وارد کند و همچنین فرش های گل برجسته را باید زود به زود و با دقتی بالا جارو بکشید!

 

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600

قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا و میزان متریال مصرفی بیشتری که برای بافت خود نیاز دارند گران تر از فرش های تراکم پایین نیز می باشند. فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ قیمت ارزان تری نسبت به قالی 1500 شانه دارند و همچنین این بافته ها پرفروش تر از فرش های 1500 شانه می باشند چرا که فرش 1500 دارای تراکمی بالا بوده و ضخامتی کمتر نیز دارند. شما می توانید انواع فرش 1200 شانه 12 متری، فرش 1200 شانه 9 متری و فرش 1200 شانه 6 متری را ارزان تر از بافته های 1500 شانه گل برجسته خریداری کنید. به دلیل اینکه قیمت فرش 1200 شانه بسیار گران تر از دیگر بافته ها می باشد با خرید مستقیم و از درب کارخانه می توانید هزینه های اضافی نمایشگاهی اعم از اجاره، مالیات و... را پرداخت نکرده و فرش 1200 شانه را ارزان تر خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی