تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش طرح 700 شانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
فرش طرح 700 شانه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

فرش طرح 700 شانه چیست؟
کیفیت فرش طرح 700 شانه
فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه
تفاوت فرش طرح 700 شانه با دیگر فرش های ماشینی
قیمت فرش طرح 700 شانه
خرید فرش طرح 700 شانه

در چند دهه اخیر تولیدکنندگان فرش ماشینی علی الخصوص شهر فرش کاشان که پایتخت فرش جهان به شمار می رود در صدد تولید انواع فرش ماشینی زیبا و جذاب با قیمت مناسب بوده اند که بتوانند در عین کیفیت قیمت فرش ماشینی را نیز برای عرضه به بازار فرش متعادل نگهدارند. همانطور که می‌دانید این روز ها فرش های ماشینی با تنوع بسیار بالایی به تولید می رسند که هر کدام از بافته ها ویژگی های مختص به خود را دارند. فرش های ماشینی با شانه و تراکم های مختلفی نیز به تولید می رسند که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند و از طرفی هم باید بدانید که یک تخته فرش 1200 و یا 1500 شانه برای مکان های پرتردد مناسب نمی باشند و بهترین فرش های ماشینی باید با توجه به مکانی که در نظر دارید خریداری شوند.

اغلب برای مکان های پر رفت و آمد فرش هایی مناسب می باشند که شانه و تراکم پایین دارند و هر کدام از بافته ها با جنس نخ تار و پودی که دارند ویژگی هایشان رقم می خورد که مسلما فرش طرح 700 شانه نیز جزء آن دسته از بافته هایی است که دارای ویژگی های مختلفی بوده است و قطعا برای مکان هایی خاص که در ادامه به ذکر آن می پردازیم مناسب خواهند بود.

 

فرش طرح 700 شانه چیست؟

شاید برای شما نیز این سؤال پیش بیاید که فرش طرح 700 شانه چیست و این بافته چه تفاوتی با فرش 700 شانه واقعی و دیگر بافته ها نیز دارد؟ ما در باب بیان ویژگی های اینکه فرش طرح 700 شانه چیست و چه ویژگی هایی دارد بر آمده ایم تا بتوانیم به صورت کامل و واضح به سوالات شما قبل از خرید فرش طرح 700 شانه پاسخ دهیم. در واقع ابتدا باید بدانید که فرش طرح 700 شانه همان فرش 500 شانه می باشد با این تفاوت که با دستگاه های به روز تری اغلب به بافت می رسند.

فرش 500 شانه عمدتا با تراکم 1000 بافته می شود که این شانه و تراکم پایین سبب شده است تا بافت بین گره های قالی خلوت تر جلوه کنند که مسلما به دلیل داشتن شانه پایین در بافته 500 شانه امکان بالا رفتن تراکم در بافته 500 شانه نیز وجود دارد که انتخاب آن وابسته به خرید خود مشتریان می باشد. فرش طرح 700 شانه همانطور که گفته شد همان فرش 500 شانه می باشد اما به دلیل بافته شدن با دستگاه های کامپیوتری جدید و به روزتر قالی 500 شانه را با سبک و طرح های فرش 700 شانه اصل به تولید می رسانند و از تعداد پالت رنگی بیشتری نیز برای بافت استفاده می شود.

اغلب در ابتدای تولید قالی 500 از دستگاه های CRT و CRX استفاده می کردند، اما امروزه برای بافت همان فرش های 500 شانه نیز از دستگاه جدید و به روز HCPX2 استفاده می کنند که سرعت و دقت عملی بسیار بالا دارد. پس در حالت کلی همانطور که گفتیم فرش طرح 700 شانه همان فرش 500 شانه می باشد اما با طرح های جدید و به روز فرش 700 شانه اصل یا واقعی بافته شده است.

 

کیفیت فرش طرح 700 شانه

همانطور که می‌دانید هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی کمتر باشد و با نخ های درجه یک نیز بافته شوند دارای کیفیت بالاتری نیز خواهند بود و اغلب برای منازل پر رفت و آمد بسیار مناسب می باشند چرا که ریشه های بافته شده در طول و عرض به صورت فشرده بافته نشده اند و به همین دلیل قابلیت برگشت پذیری خیلی خوبی نیز در برابر پاخور و شستشو زیاد نیز خواهند داشت، اما هر چه شانه و تراکم افزایش پیدا می کند مسلما بافته به دلیل داشتن بافتی بسیار فشرده دارای ضخامت کمی نیز می شود و به عنوان فرش های تزئینی تنها از فرش های تراکم بالا می توان استفاده نمود.

جنس نخ

یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر کیفیت فرش های ماشینی به غیر از میزان شانه و تراکم، جنس نخ بافته شده در قالی ها می باشد. برای بافت فرش طرح 700 شانه مانند دیگر بافته ها از نخ های آکریلیک هیت ست شده، پلی استر، ورژن و... استفاده می کنند. گران‌ترین فرش طرح 700 شانه بافته شده با نخ آکریلیک می باشد و بعد از آن اگر با دیگر نخ ها بافته شوند مسلما دارای کیفیت پایین و قیمتی ارزان‌تر نیز خواهند شد. اما در نظر داشته باشید که اگر حتما می خواهید فرش 500 شانه طرح 700 شانه را خریداری کنید بهترین انتخاب بافته نخ آکریلیک می باشد چرا که تا 10 سال به بالا نیز فرش برای شما همچنان سالم باقی خواهد ماند.

دستگاه بافت

به تعداد گره یا ریشه های بافته شده در عرض بافته شانه فرش گفته شده و به تعداد گره یا ریشه های بافته شده در طول فرش تراکم گفته می شود که این موارد رابطه مستقیمی با استحکام فرش خواهند داشت. بسیاری از تولید کنندگان فرش ماشینی برای بافت فرش های 500 شانه از دستگاه های قدیمی CRT و CRX استفاده می کنند که مسلما ظرافت بافت با این دستگاه ها ایجاد نمی شود اما گروه تولیدی فرش کاشان برای تولید فرش طرح 700 شانه و یا حتی بافت مدل های مشابه 500 شانه از دستگاه HCP استفاده می کنند که این دستگاه ظرافت را نیز در بافته حفظ کرده و سرعت و دقت عمل بالایی نیز دارند که شما هیچگونه خطایی در بافت آن نخواهید دید که استحکام بافته نیز افزایش پیدا می کند.

ظرافت

قطعا فرش طرح 700 شانه از ظرافت کمتری نسبت به فرش 700 شانه اصل برخوردار می باشد چرا که شانه و تراکم در بافته 500 شانه بسیار بیشتر می باشد که مسلما ظرافت بافت، طرح و بوم زمینه در فرش 700 شانه اصل بیشتر می باشند. اما برای بافت فرش 500 شانه طرح 700 بیشتر سعی می شود تا از نخ های ظریف تر و با نمره نخ خاب های بالاتری در بافت آن ها استفاده کنند تا طرح بافته شده در بفرش ظریف و نزدیک تر بهم رخ نشان دهند.

 

فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه

در باب بیان و بررسی مقایسه فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه باید به نکاتی که ذکر می شود در زمان خرید فرش 700 شانه واقعی توجه ویژه ای داشته باشید چرا که فرش 500 شانه طرح 700 شباهت زیادی به بافته 700 شانه اصل دارد. فرش های 700 شانه دارای شانه و تراکم های مختلفی همچون فرش 700 شانه تراکم 2100، 2250، 2550، 2700 و بیشترین تراکم آن نیز تراکم 3000 می باشد که به دلیل بافته شدن با شانه و تراکمی بالا از فرش 500 شانه دارای ظرافت و بافتی ظریف تر نیز می باشند. همانطور که واضح و مبرهن است هر چه شانه و تراکم فرش افزایش پیدا کند، ضخامت قالی بیشتر خواهد شد. در نظر داشته باشید که ضخامت فرش 700 شانه 10 میلی‌متر و فرش طرح 700 شانه بیشتر خواهد بود که وضوح طرح و بوم بافته فرش 700 شانه اصل بیشتر می باشد.

فرق فرش 700 شانه با فرش طرح 700 شانه

 

فرق فرش 700 شانه با طرح 700 شانه انقدر زیاد نمی باشد و اگر حواستان را در زمان خرید جمع نکنید ممکن است که فروشندگان سودجو بافته طرح 700 را به شما جای نوع اصل آن بفروشند. برای اطلاعات کامل تر در این زمینه می توانید مقاله ای که بالاتر به آن لینک داده شده و در این زمینه به قلم تحریر در آمده است را مطالعه نمایید. قالی طرح 700 شانه کاشان تنها با 8 پالت رنگی بافته می شود و فرش 700 شانه اصل به دلیل بافته شدن با دستگاه های به روزتر با 14 پالت رنگی نیز به تولید می رسند. فرش طرح 700 شانه 8 رنگ نیز زیبایی نقش و طرح نگاره های زیبایی را در خود دارد که وابسته به قیمت خود جزء فرش های ماشینی با قیمت مناسب یا فرش ارزان قیمت نیز قرار دارند و در آخر باید در باب بیان تفاوت ظاهری این دو بافته باید بگوییم که در پشت قالی 700 شانه امکان درج لوگو و برند فرش می باشد اما در قالی طرح 700 شانه درجه یک نمی توانید مشخصات حکاکی شده را مشاهده کنید.

برای بافت فرش های ماشینی تولید کننده مجبور است برای ایجاد تعادل در قیمت، وزن فرش را تا حدی مشخص متعادل نگه دارد، به همین دلیل در فرش های طرح 700 شانه خاب فرش نسبت به مدل های 1000 و فرش های 1200 شانه بلندتر بوده و نرمی فرش های طرح 700 شانه به دلیل ارتفاع خاب بلندتر بیشتر از بقیه انواع فرش ها می باشد. ضمنا به دلیل تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ و بافت این نوع از فرش و استفاده از طرح های جدید و مدرن، این فرش توانسته است سلیقه های زیادی را راضی نماید که این موضوع یکی از موارد مهم در فروش این بافته های ماشینی می‌باشد.

 

تفاوت فرش طرح 700 شانه با دیگر فرش های ماشینی

قطعا تا الان متوجه تفاوت فرش طرح 700 شانه با دیگر فرش های ماشینی شده اید و می‌دانید که اگر برای سالن های پذیرایی شیک و خاص خود بهترین فرش های ماشینی را می خواهید به ترتیب فرش قالی های 700 شانه، 1000، 1200 و 1500 شانه مناسب می باشند که محصولات 1200 و 1500 شانه تنها به عنوان یک عنصر زینت بخش و لوکس در سالن های پذیرایی مجلل از آن استفاده می شود و دو تراکم پایین‌تر دیگر نیز برای تمامی مکان ها مناسب می باشند چرا که دارای شانه و تراکمی مناسب هستند و با پالت های رنگی مختلف و طرح زمینه های مختلفی اعم از سبک های مدرن، کلاسیک و سنتی نیز بافته می شوند. اغلب از فرش طرح 700 شانه در مکان های خاصی همچون خانه باغ، مساجد، حسینه ها استفاده می کنند چرا که در برابر پاخور بسیار مقاوم می باشند و آنقدر به نگهداری خاصی نیاز ندارند.

 

قیمت فرش طرح 700 شانه

همانطور که می‌دانید قیمت فرش های ماشینی بر اساس میزان متریال مصرفی بافته شده در قالی تخمین زده می شود که مسلما قیمت فرش طرح 700 شانه به دلیل بافته شدن با میزان متریال مصرفی کمتر، کیفیت بافت پایین‌تر با توجه به نوع متریال مصرفی و همچنین بافته شدن با شانه و تراکمی پایین و داشتن ظرافتی کم قیمت مناسب تری نسبت به فرش 700 شانه اصل دارند. مسلما فرش طرح 700 شانه 9 متری و فرش طرح 700 شانه 6 متری به دلیل کوچک‌تر بودن سایزی که نسبت به متراژ 12 متری دارند طرح و بوم زمینه ای جذاب تر خواهند داشت و ظرافت در نمونه های کوچک‌تر بیشتر به چشم خواهد آمد. قیمت فرش طرح 700 شانه بسیار ارزان‌تر از دیگر فرش های ماشینی می باشد که در فروشگاه فرش کاشان می توانید انواع فرش طرح 700 شانه جدید را با تنوع بالایی مشاهده کنید.

 

خرید فرش طرح 700 شانه

گروه تولیدی فرش کاشان از نمونه تولید کنندگان برتر در کاشان می باشد که بهترین فرش های ماشینی را با بالاترین سطح کیفی به تولید می رساند و با قیمت مناسب درب کارخانه نیز به فروش می رساند. این فروشگاه معتبر فرش طرح 700 شانه 8 رنگ را با کیفیت بالا به تولید می رساند که در جلو تمامی محصولات خود نیز ویژگی فرش ها را ذکر نموده است تا تمامی مشتریان بتوانند با دیدی باز به انتخابی ایده آل بپردازند. جهت خرید فرش طرح 700 شانه به صورت تکی و یا عمده می توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام به خرید جدیدترین فرش طرح 700 شانه نمایید و انواع عکس فرش طرح 700 شانه را از داخل سایت مشاهده کرده و بهترین بافته را با توجه به بودجه ای که دارید به صورت مستقیم و بدون واسطه از درب کارخانه خریداری نمائید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی