تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش گبه پلی استر

فرش گبه

همانطور که می دانید امروزه سبک سلیقه خریداران به سمت و سوی خرید فرش های ماشینی هدایت شده است که خاص و منحصر بفرد هستند . خرید های خاص و متفاوت از آنچه تاکنون وجود داشته است ، برای خریداران جذابیت زیادی دارد چراکه این محصولات می توانند با برآوردی جدید دکوراسیون خانه را متحول نمایند .
فرش های ماشینی به عنوان مهم ترین عنصر موجود در دکوراسیون شناخته شده اند . دلیل اهمیت فوق العاده بالای فرش های ماشینی پوشاندن مساحت زیادی از کف خانه است . فرش های ماشینی بیش از هر عنصر دیگری در دکوراسیون خانه به چشم می ایند . زیبایی دکوراسیون زمانی تکمیل می شود که فرش ماشینی در بهترین طرح و رنگ انتخاب شود . خوشبختانه کارخانه های تولید فرش کاشان در ارائه کف پوش های زیبا به نحو احسنت عمل کرده اند به گونه ای که تولیدات جدید کارخانه فرش کاشان که از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان قابل خرید هستند تنوع زیاد به خود گرفته اند و بازار فرش و قالی را از یکنواختی خارج ساخته اند . نوآوری کارخانه فرش کاشان در ان است که طرح ها و رنگ های جدید تولید شده بسیار متفاوت از طرح ها و رنگ های قدیمی هستند .
در بین محصولات موجود در فروشگاه فرش کاشان ، انواع زیادی از فرش های ماشینی و دستبافت از جمله فرش گبه و گلیم فرش به چشم می خورد که فروش بالایی از محصولات را به خود اختصاص داده اند . فرش های گبه در دسته فرش های مدرن و فرش های فانتزی قرار دادند ، فرش هایی که تحت عنوان فرش مدرن یا فانتزی بافته می شود از بعد طرح و رنگ و نقشه و حتی جنس الیاف هم با فرش های ماشینی سنتی و کلاسیک تفاوت هایی فاحشی دارند .
فرش گبه
گبه را می توان نمونه سنتی و فاخری از فرش های ماشینی دانست که در طرح و نقشه و نگاره از فرش های دستبافت ایرانی خصوصا نوع گلیم فرش الهام گرفته اند . در بازار فرش و قالی گبه ماشینی یکی از انواع پرفروش کف پوش های حاص و جذابی است که به علت شباهت بالا به گلیم فرش از سوی افراد عادی اشتباها گلیم فرش نامیده می شوند . در طرح و نقشه فرش های گبه شاهد کاراکتر هایی هستیم که رنگ و بوی سنت دارند . عمده فرش گبه پلی استر در نقوش ساده ای با نگاره هایی از آدمک ، درخت و گل و ... بافته می شود . رفته رفته تلفیق نقشه های سنتی و ساده با رنگ های متنوع خاص بودن فرش های گبه ماشینی را بیشتر کرده است .
ویژگی فرش ها گبه پلی استر
گبه با نام معروف قالیچه خرسک هم شناخته می شود . جنس فرش های گبه همانند قالی یا فرش های دستبافت است که معمولا در ابعاد کوچک قالیچه بافته می شود . در زمان های دورتر گبه های دستبافت در اندازه های کوچک و توسط بافندگان عشایر لر و قشقایی تولید می شده است . گبه دستبافتی که توسط زنان عشایر و در طرح های ساده و رنگ های شاد و زیبا بافته می شدند مهم ترین صنایع دستی بودند . طرفداران گبه دستبافت صاحب خانه های خوش سلیقه ای هستند که به هنر و اصالت توجه ویژه دارند .
همانطور که در فروشگاه فرش کاشان دیده می شود ، در فرش های گبه پلی استر استفاده از رنگ های شاد و جذاب در تولید بافتی متمایز و چشم نواز برای خریداران ایجاد کرده است . فرش های گبه در رنگ های شاد می توانند دکوراسیون خانه های شهری را صفا داده و فضایی آرام بخش به اومغان اورند .
عمدتا در بازار های فیزیکی گبه هایی حضور دارند که در طرح و کیفیت ضعیف تر از فرش های گبه موجود در فروشگاه های اینترنتی هستند . نو و جدید بودن گبه های پلی استر و عرضه محصولات نوین در فروشگاه های اینترنتی موجب توجه خریداران به بازار های اینترنتی شده است . فروشندگان بازار های فیزیکی با ارائه فرش های کم کیفیت در قیمت ارزان سعی در سوءاستفاده از بازار ها دارند اما تولید کنندگان با آماده سازی فروشگاه های اینترنتی فرش های گبه در کیفیت بالا و قیمت ارزان را عرضه می کنند .
جنس فرش های فانتزی با فرش های کلاسیک و سنتی متفاوت است . بهترین فرش های کلاسیک و سنتی از الیاف اکرولیک هیت سته شده تولید می شوند اما اکثر فرش های فانتزی از جمله فرش های گبه با الیاف پلی استر تولید و به عنوان فرش های گبه مرغوب وارد بازار می شوند . فرش های گبه پلی استر کیفیت مناسب و قیمت ارزانی دارد .
تنوع رنگی فرش گبه بسیار بالا ست ، تولید در 12 رنگ کاملا متفاوت از نظر طول طیف رنگی شکیل بودن محصولات مد نظر را به همراه داشته است .  تا اینجا دانستیم که فرش های گبه فروشگاه فرش کاشان از جنس الیاف پلی استر هستند ، حال می خواهیم در ادامه با صحبت در رابطه با فرش های پلی استر با این نوع الیاف بیشتر آشنا شویم . مطالعه ویژگی های فرش های پلی استر در پاسخ به این سوال که چرا پلی استر برای بافت فر های گبه بهتر است ؟ کمک خواهد کرد .
فرش پلی استر
برای بافت فرش های ماشینی الیاف های مختلفی موجود است . فرش های ماشینی از سه نوع نخ تار ، پود و خاب تهیه می شوند که در این بین نخ خاب از سایرین مهم تر است . نخ خاب آن نخی است که در ظاهر فرش به چشم می خورد و رنگ و لعاب و طرح و نگاره فرش را شکل می دهد . برای تهیه فرش ها بسته به نوع بافته از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شود . در مودر نخ خاب ، مرغوب ترین الیاف آکرولیک هیت ست شده و پس از ان پلی استر هیت ست شده می باشد . در فرش های فانتزی که گبه هم نوعی از ان است ، الیاف پلی استر محبوبیت بیشتری نسبت به الیاف اکرولیک دارد چرا که محل پهن شدن فرش های گبه مکان های پرترددی است که خطر آلوده شدن را به همراه دارد و نیازمند شست و شو خواهد بود .
در بافته های فانتزی از الیاف پلی استر استفاده می شود تا :
1-  زیبایی و درخشندگی بالای فرش تضمین شود . برای این که فرش های ماشینی درخشان و جذاب تر به نظر برسند الیاف پلی استر را قبل از بافت از فرآیند هیت ست می گذرانند . هیت ست شدن علاوه بر درخشندگی ویژگی هایی مانند مقاومت ، تاب آوری در برابر فشار و جست و جو و ... را به همراه دارد . الیاف پلی استر را به علت شباهت بالا به ابریشم ، ابریشم مصنوعی هم میخوانند .
2-  قیمت الیاف پلی استر نسبت به اکرولیک و پشم ارزان تر و نسبت به پلی پروپلین گران تر است .
3- رنگ بندی الیاف پلی استر بسیار گسترده است .
4- فرش های گبه پلی استر فرش کاشان حالت BCF دارند . BCF همان پیوسته بودن بافته است .
5-  عدم پرزدهی نیز دیگر ویژگی مهم فرش های گبه پلی استری است که هیت ست شده اند .
در کنار مزیت های عنوان شده فرش های گبه پلی استر ویژگی هایی دارند که برخی آن ها را ویژگی های منفی می دانند اما در مورد بافته های فانتزی یا مدرن چندان هم منفی نیستند . فرش های پلی استر نسبت به فرش های بافته شده از الیاف اکرولیک هیت ست کم دوام تر هستند . این ویژگی موجب شده تا فرش های گبه برای جلوی درب ورودی و ... مناسب نباشند . اگر مکان پهن شدن فرش های گبه پلی استر درست انتخاب شود ، کم دوامی دیگر ویژگی منفی نخواهد بود .
فرش های گبه پلی استر با ارتفاع نخ خاب بالا برای مکان هایی مانند آشپزخانه و اتاق خواب مناسب هستند .
برای خرید فرش ماشینی گبه پلی استر در بهترین کیفیت ، بالا ترین زیبایی و نازل ترین قیمت ، فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را به عنوان مناسب ترین مکان خرید انتخاب کنید . فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به علت عرضه مستقیم از جانب تولید کننده و عدم حضور هیچ گونه واسطه و دلالی به قیمت کارخانه یا به عبارت دیگر به قیمت عمده به فروش می رسند .
خرید اینترنتی از فروشگاه فرش کاشان با گارانتی ، ضمانت نامه ، ارسال رایگان درب منزل و مواردی از این دست همراه است . مزیت های خرید اینترنتی به حدی بالا ست که در این نوشتار نمی گنجد ، اما ما به عنوان متخصصین این حرفه با توجه به آشنا بودن به ویژگی های انواع روش های خرید ، به شما عزیزان خرید اینترنتی از فروشگاه فرش کاشان را توصیه می نماییم .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی