تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد فرش ماشینی 500 شانه کاشان

نام نویسنده: زینب انتخابی
همه چیز در مورد فرش ماشینی 500 شانه کاشان

فرش ماشینی 500 شانه چیست؟
ویژگی های فرش ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ چیست؟
آشنایی با انواع قالی 500 شانه کاشان
قیمت و خرید فرش ماشینی ۵۰۰ شانه

همان طور که بر این امر واقف هستید شهر فرش کاشان یکی از تولیدکنندگانی است که در عرصه صنعت فرش بافی از نوع دستباف گرفته تا نوع ماشینی با متنوع ترین تراکم و طرح و رنگ اقدام به عرضه بهترین محصولات به بازار نموده است که یکی از دسته بندی های آن فرش 500 شانه است که امروز قصد داریم در باب این شاخه فرش سنتی کاشان که به قالی کاشی نیز معروف است و با نام فرش ماشینی 500 شانه کاشان در بازار خود نمایی می‌کند، شما را آشنا نماییم؛ بدین جهت به منظور تشریح این سری از بافته به جمع‌آوری مطالبی با موضوع همه چیز در مورد فرش ماشینی 500 شانه کاشان پرداخته ایم که در حال حاضر با مطالعه مقاله زیر می‌توانید بدان دست یابید و به خرید فرش 500 شانه دست بزنید.

 

فرش ماشینی 500 شانه چیست؟

در حال حاضر فرش ماشینی با توجه به نیاز و سلیقه های متفاوت افراد، در شاخه های متفاوتی تولید می‌شود که یکی از آنها که به فروش بسیار بالایی از گذشته تا به اکنون رسیده و به دلیل نوسانات قیمت فرش در این روزها مجددا دوباره محبوب شده است را می‌توان همین فرش 500 شانه معرفی نمود.

در مقالات گذشته اطلاعات کاملی در مورد دیگر فرش های ماشینی ارائه شده در بازار شامل فرش ماشینی 1500 شانه، 1200 شانه، 1000 و فرش 700 شانه و حتی فرش ماشینی طرح 700 شانه را بیان نموده ایم و سعی خود را بر این گذاشتیم تا شما را با مزایا و معایب این فرش ها که به عنوان فرش کلاسیک یا همان فرش سنتی کاشان معروف هستند، آشنا نماییم که از مهم ترین معایب آن ها می توان قیمت بالای آن و عدم توان خرید برای مشتریان با درآمدهای متوسط و پایین را اشاره نمود. بدین جهت سعی خود را بر این گذاشتیم تا در این مقاله به معرفی این که فرش ماشینی 500 شانه چیست، بپردازیم تا بتوانید به عنوان یک فرش ارزان قیمت که متناسب برای قشرهای کم در آمد است، دست یابید.

فرش 500 شانه چیست فروشگاه فرش کاشان

با توجه به توضیحات بیان شده حال نوبت به آن رسیده تا شما را با تعریف این محصول که به شرح زیر است، آشنا نماییم:
فرش500شانه
به فرشی گفته می‌شود که در یک متر از عرض آن 500 گره یا ریشه زده شده باشد و در طول آن تعداد گره برابر با 1000 یا 2100 دوبل قرار گیرد که در این صورت است که فرش ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ یا فرش پانصدشانه تراکم 2100 دوبل معرفی به بازار می‌شود. البته که تراکم های نظیر 1500 یا 1200 نیز برای این محصولات به کار می‌روند ولی تراکم معرفی شده در ابتدا است که به عنوان تراکم پرفروش بازار شناخته شده است.

استقبال بی نظیر هموطنان از این بافته منجر به این گشت تا تولید کنندگان در پی تولید جدیدترین این محصولات در بازار باشند که همین امر سبب شد تا شرکت ها با توجه به سلایق مشتریان به تولید فرش طرح 700 شانه که همان فرش 500 شانه بوده ولی از طرح های فرش هفتصد شانه در آن استفاده می‌نمایند را به عنوان یکی از محصولات 500 شانه روانه بازار نمایند.

 

ویژگی های فرش ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ چیست؟

همان طور که در تعریف این سری از بافته ها ذکر شده است یکی از مشخصاتی که در باب این محصول می‌توان ذکر کرد همین تراکم بافت فرش است که در نام این محصول و معرفی آن اشاره شده است یعنی فرش 500 شانه تراکم 1000 یا 2100 دوبل که به عنوان پرفروش های فرش 500 شانه عرضه می‌شود همین تراکم گره ای است که با در هم تنیده شدن در طول و عرض فرش یک بافته با نقش و نگار معین را برای شما ایجاد می‌نماید از مشخصاتی است که سبب شده تا کاربرد معینی برای این بافته ها مشخص گردد. تراکم پایین بافت در این محصولات ظرافت کمتری را برای فرش در پی دارد و در نتیجه انتخاب و استفاده از آن برای مکان های پرتردد مناسب می‌گردد.
در باب این که دیگر ویژگی های فرش ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ چیست، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ارتفاع خاب فرش های تراکم پایین به منظور ایجاد نرمی و لطافت در فرش و حتی وزن مناسب باید بالا باشد که در این بافته ها این ارتفاع نخ خاب در حدود 10 تا 11 میلی است که خود این ویژگی سبب شده تا هنگام راه رفتن روی آن احساس راحتی زیادی را به فرد منتقل شود و کف ساختمان نیز گرم نگه داشته شود.

دیگر خصوصیاتی را که می‌توان برای این فرش ۵۰۰ شانه و دیگر بافته ها بیان نمود و آن را مؤثر بر زیبایی در نقش و نگار آن دانست تعداد رنگ بندی به کار رفته در بافت این محصولات است که در این چنین فرش های تراکم پایینی این سری از محصولات به صورت فرش ماشینی پانصد شانه 7 رنگ و فرش 500 شانه 8 رنگ در بازار فرش ماشینی خودنمایی می‌نمایند که این تعدد رنگی هر چه بیشتر باشد به قطع زیبایی و قیمت بالاتر خواهد بود.

کیفیت فرش 500 شانه با هر تراکم بافتی را جنس نخ خاب که حدود 80 درصد از فرش را تشکیل می‌دهد، تعیین می‌نمایند که در نوع این محصولات از جنس نخ های چون ورژن، آکریلیک، پلی استر و ورژن استفاده می‌نمایند که به ترتیب هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ قیمت این بافته به صورت اولویت بندی فرش 500 شانه اکریلیک که معمولا همان بافته های فرش 500 شانه بلوچ هستند، فرش 500 شانه ورژن و فرش 500 شانه پلی استر روانه بازار می‌گردند که همین اولویت بیان شده در اصل خود از نمونه  انواع دسته بندی های این محصولات در بازار به شمار می‌رود.

فرش 500 شانه بلوچ فروشگاه فرش کاشان

معمولا ابعادی که برای این بافته ها به کار می‌رود و خود از مشخصات فرش های 500 شانه است شامل ابعاد فرش ۵۰۰ شانه ۱۲ متری، 9 متر و 6 و ابعاد فرش 4 متری، 1.5 متر است که بسته به نیاز و مساحت فضای مورد استفاده از این فرش باید آن را انتخاب و خریداری نمایید و مابقی ابعاد استاندارد به دلیل کمتر خریداری شدن این چنین بافته هایی معمولا تولید نمی ‌شوند و در صورت نیاز به صورت جفت بافت می‌توانید آن را سفارش دهید.

 

آشنایی با انواع قالی 500 شانه کاشان

همان طور که در توضیحات بالا به طور مختصر ذکر شده بسته به این که از چه تراکمی بافتی در تولید این محصولات استفاده می‌شود و حتی نوع جنس نخ بافت این سری از محصولات است که فرش ماشینی 500 شانه در دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در باب آن می‌توان به آشنایی با انواع قالی 500 شانه کاشان به شرح زیر اشاره نمود:

  • تقسیم بندی بافته های 500 شانه بر اساس تراکم را می‌توان بسته به کارخانه فرش بافی و نقشه فرش مورد استفاده برای تولید این محصولات به صورت فرش 500 شانه تراکم 2100 که بیشتر در تولید فرش های طرح 700 از این تراکم استفاده می‌نمایند، فرش 500 با تراکم 1200 و فرش 500 شانه 1500 تراکم تقسیم می‌شوند که به طبع هر چه تراکم بافت بیشتر انسجام و استحکام بالاتر بوده و قیمت بالاتری برای این محصول در نظر گرفته می‌شود.
  • دسته بندی دومی که می‌توان برای معرفی انواع فرش 500 شانه کاشان بیان نمود دسته بندی محصولات بر اساس نوع جنس نخ خاب بافت است که معمولا همان طور که در بالا بیان شد به سه دسته فرش 500 شانه آکریلیک که به طبع قیمت و کیفیت بالایی را دارد، فرش ورژن 500 شانه که به نسبت نوع آکریلیک قیمت کمتر و کیفیت مطلوب را دارد و فرش 500 شانه پلی استر که از نظر قیمت و کیفیت در رده پایین تری دسته بندی می‌شود، تقسیم نمود که بسته به مکان استفاده از هر یک از محصولات و بودجه ای که برای این محصولات در نظر گرفته شده و شما امکان خرید آن را دارید، می‌توانید اقدام به تهیه آن نمایید.

البته شاید در بازار خرید به این موضوع که فرش ماشینی 500 شانه ابریشم گونه یا فرش ماشینی پانصد شانه ابریشم نما را برای خرید می‌خواهید برخورد کرده باشید که به طور کلی می توان این گونه بیان کرد فرش ابریشم نما که اصطلاحا تولیدکنندگان فرش ماشینی به آن فرش ابریشم گونه نیز می‌گویند به دلیل استفاده از الیاف بافت براق و شفاف پلی استر مشابه با الیاف طبیعی ابریشم است که به عنوان فرش 500 شانه ابریشم گونه معرفی می‌شود.

 

قیمت و خرید فرش ماشینی ۵۰۰ شانه

با توصیفات بیان شده در بالا قطع به یقین به این موضوع دست یافته اید که بسته به مشخصات ذکر شده در بالا هم می‌توان این محصول را جزو بافته های با قیمت متوسط قرار دارد و هم به عنوان فرش ۵۰۰ شانه ارزان آن را خریداری نمود و این تنها بسته به عواملی چون تراکم، نوع جنس الیاف بافت، تعداد رنگ بندی فرش، ابعاد دارد؛ البته که با نحوه خرید فرش 500 شانه به صورت مستقیم از کارخانه می‌توانید حتی این چنین محصولاتی را با قیمت عمده وت ولیدی تهیه نمایید که در فروشگاه فرش کاشان این امکان فراهم شده است.

برای خرید فرش ماشینی 500 شانه کاشان امکان بازدید حضوری از کارخانه فرش کاشان به عنوان یکی از شیوه های مستقیم خرید مهیا شده است که در این باره باید از قبل با مشاورین این مجموعه زمان حضوری برای بازدید را هماهنگ نمایید. البته نوع شیوه دیگر خرید مستقیم که امروزه ارجح تر نسبت به نوع خرید حضوری است را می‌توان خرید آنلاین فرش ماشینی 500 شانه بیان نمود که دسترسی به طرح و رنگ های متنوعی از این محصولات را فراهم نموده است و با صرف کمترین زمان وهزینه امکان خرید را برای شما به همراه دارد.

امکان مشاوره و دریافت راهنمایی از کارشناسان خبره واحد فروش به منظور انتخاب و خریدی مطمئن از دیگر مزیت هایی است که برای فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به منزله سهولت خرید هموطنان در نظر گرفته شده است. فروشگاه اینترنتی فرش کاشان به منظور مرتفع سازی نیاز بازار به ارائه انواع فرش ماشینی 500 شانه با سبک و مدل های مختلف فرش 500 شانه بلوچ، فرش 500 شانه ورژن و فرش 500 شانه پلی استر ابریشم گونه در مدل های متنوع و متناسب با دکوراسیون های مدرن امروزی پرداخته است که با اطلاع از قیمت و خرید فرش ماشینی ۵۰۰ شانه از این مجموعه می‌توانید به بهترین ها دست یابید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی