تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش 700 شانه بخریم یا فرش 1200 شانه ؟

فرش 700 شانه یا فرش 1200 شانه

هنگام خرید فرش ، اگر جز افرادی باشید که از مشخصات فنی شناخت فرش های ماشینی آگاهی داشته باشید ، به راحتی خرید خود را انجام می دهید ، اما اگر غیر از این باشد ، مسلما مستاصل شده و سردرگم می شوید . علت این است که در بازار فرش ماشینی ، انواع فرش ها در طرح های یکسان با ویژگی های متفاوت وجود دارد که باید برای خرید با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول اطلاعاتی در مورد فرش ماشینی و ویژگی های آن ها داشته باشید.
فرش های ماشینی از پانصد شانه در بازار وجود دارد تا فرش های هزار و پانصد شانه .
برای شناخت ویژگی های آنها و اینکه کدام برای منزل شما مناسب است؟ می توانید این مقاله را دنبال کنید .
فرش هفتصد شانه چه فرشی است و چه ویژگی هایی دارد؟
قبل از هر چیز باید تعریف شانه و تراکم را بدانید . شانه در به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی می گویند . یعنی در فرش 700 شانه ، شما هفتصد گره در هر یک متر راستای عرضی آن دارید  که برای سهولت در شمارش گره ها و اطمینان از تعداد گره های آن می توانید  هر یک سانت آن را با دقت بشمارید که باید هفت عدد گره در هر یک سانت آن بشمارید که در صد سانت که ضرب شود ، هفتصد گره در یک متر فرش را به شما می دهد .
هستند برخی از فرش ها که به اسم فرش های هفتصد شانه عرضه می شوند اما، هفتصد شانه واقعی نیستند. پس شما باید، برای خرید به فروشگاه های اینترنتی  معتبر که به خدمت صادقانه مشهور هستند و به شما ضمانت ارائه خدمات ارائه می دهند مراجعه کنید .
بد نیست بدانید، فرش های هفتصد شانه تبدیلی و طرح هفتصد شانه نیز در بازار وجود دارند که ویژگی های خاص خود را داشته و ارزان تر از فرش های 700 شانه می باشند .
تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند . فرش های 700 شانه با تراکم 2550 بافته می شوند . که به این معنا می باشد که شما در هر یک متر مربع فرش ماشینی تان 700 در 2550 عدد گره خواهید داشت . که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر رود ، تعداد این گره ها در هر یک متر مربع، بیشتر می شود و فرش شما فشرده تر و متراکم تر می گردد.
و این را هم بدانید که فرش های با شانه و تراکم کمتر ارتفاع خاب بیشتری داشته و فرش های هزار شانه به بالا ، از ارتفاع خاب و نرمی شان کاسته می شود و به ظرافت نقش و طرح و جزییات شان اضافه می گردد .
پس شما اگر جز آن دسته افرادی هستید که، علاوه بر مبلمان در منزل تان ، قسمتی هم برای نشستن افراد بر روی زمین در نظر دارید ، و کل فضای خانه شما قابل نشست و برخاست بر روی مبلمان نیست ، بهتر است که از این دسته فرش های با خاب بالا، خریداری نمایید .
مورد حائز اهمیت دیگر که باید بیان شود ، قیمت فرش ها و استطاعت مالی در خرید فرش های ماشینی است . هر چه فرش دارای شانه و تراکم پایین تری باشد، قیمت مناسب تر و کمتری دارد.

فرش های تبدیلی و طرح هفتصد شانه
این دسته از محصولات فرش هقتصد شانه واقعی نیستند . فرش طرح 700 شانه از جمله فرش های پانصد شانه است که با طرح های جدید و زیبای فرش 700 شانه بافته می شوند . پس با شمارش گره ها متوجه خواهید شد که فرش شما چند گره دارد ؟
فرش های تبدیلی ، فرش های هفتصد شانه ای هستند که با دستگاه های پانصد شانه قدیمی بافته می شوند که این دسته از فرش ها هم قیمتی پایین تر از فرش های هفتصد شانه واقعی دارند . با خرید از برند های معتبر از شر کلاهبرداران در امان خواهید بود.
فرش 1200 شانه برای چه کسانی مناسب است؟
فرش های هزار و دویست شانه از جمله فرش های دستباف گونه است. فرش های هزار و دویست شانه بسیار زیبا و دارای ظرافت نقش و طرح بسیار زیبایی است. هر چه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد تعداد نخ به کار رفته در ان بیشتر می شود و قیمت آن بالاتر می رود.
شما اگر در خرید 700 شانه یا فرش 1200 شانه یا به طور کلی ، فرش های دستباف گونه شک و تردید دارید و از لحاظ مالی دچار مضیقه می باشید؛ بهتر است از میان ویژگی ها و تفاوت هایی که این دو فرش با هم دارند یکی را برای خرید انتخاب نمایید.
فرش های ریز بافت که با گره های بیشتری بافته می شوند می توانند طرح های زیباتر و جزیی تری را در خود جای دهند. پس برای فرش های دستباف گونه طرح های بسیار ریز با جزییات بسیار بالا طراحی می شود که این عامل خود باعث زیبایی و چشم نوازی فرش های دستباف گونه شده است.
اگر به صورت واضح تر توضیح دهم، باید بگویم ، گره های فرش به مثابه ی پیکسل های تصاویر و عکس ها می باشد که هر چه تعداد این پیکسل ها بیشتر شود ، وضوح و کیفیت تصویر یا به عبارتی رزولوشن عکس بالاتر می رود و جزییات رنگ و خطوط  تصویر بیشتر به چشم می خورد . پس اگر می خواهید فرشی با زیبایی بالا در منزل تان داشته باشید و با قمیت آن مشکلی ندارید بهتر است که از این دست فرش ماشینی خرید خود را انجام دهید .
اگر از لحاظ مالی مشکل دارید و هزینه و قیمت تمام شده ی فرش های تان برای تان اهمیت بیشتری از ظاهرش دارد، پس از میان فرش های هفتصد شانه انتخاب تان را انجام دهید.
جنس فرش هفتصد شانه و فرش هزار و دویست شانه
مهم ترین عامل در کیفیت و ماندگاری فرش یا هر کالایی جنس به کار رفته در ساختار آن است . از جمله جنس هایی که در بازار فرش ماشینی برای بافت آنها به کار می رود ، اکریلیک و پلی استر می باشد . بهترین جنس مصنوعی که در بافت فرش های ماشینی به کار می رود، جنس اکریلیک است . جنسی شبیه پشم دارد ، بسیار انعطاف پذیر است و زیبایی و رنگ پذیری و شفافیت بالایی دارد .
قدرت پاخوری بالایی در گذر زمان دارد . قیمت آن از سایر جنس های پلی استر ، پلی پروپلین و غیره دارد  و فرش درجه یک مرغوب باید از جنس اکریلیک باشد .
اما اگر بخواهید فرش پلی استر خریداری نمایید، باید بدانید که قیمت این فرش از اکریلیک ارزان تر است و نباید کسی این فرش را به اسم اکریلیک به شما بفروشد .
بهترین فرش های 700 شانه و بهترین فرش های 1200 شانه باید با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی