تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بهترین فرش ماشینی ایرانی کدام است؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
بهترین فرش ماشینی ایرانی کدام است؟

بررسی اصالت فرش دستباف ایرانی
اصالت فرش ماشینی ایرانی
نحوه تشخیص فرش ایرانی اصل
فرش وینتیج، جایگزین فرش های اصیل ایرانی

فرش ایرانی از جمله کالا هایی است که از قدیم الایام در اختیار ایرانیان بوده و در اقصی نقاط جهان طرفداران مخصوص خود را دارد. فرش های دستباف ایرانی به عنوان هدیه به پادشاهان سراسر جهان تحفه داده میشده است و هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کیفیت، زیبایی چشم نوازی دارد. فرش های دستباف ایرانی به عنوان سرمایه زندگی بودند به گونه ای که شما بابت هر چیز پولی پرداخت کنید، بعد از گذشت چند سال شما آن پول را نخواهید داشت و آن وسیله در اثر استفاده فرسوده و مستهلک می شود. اما قالی ایرانی از جمله وسایل و کالاهایی است که هر چه از زمان استفاده ی آن می گذرد، به ارزش آن افزوده می شود و افراد برای سرمایه گذاری از قالی ایرانی استفاده می کنند.

هر چه بر روی فرش ایرانی رفت و آمد بیشتری شود، ارزش آن و زیبایی آن بیشتر می شود. زیرا این قالی از الیاف طبیعی، پشم گوسفندان بافته می شود که این فرش هر چه در معرض رفت و آمد قرار بگیرد، زیباتر، درخشان تر و با ارزش تر می گردد. به همین دلیل است که فرش های ایرانی کهنه و مستهلک نیز مشتریان خود را دارند و هر چه فرش ایرانی کهنه‌تر باشد، جا افتاده تر است و این کالا در میان مشتریان خارجی و هنر دوست جایگاه ویژه ای دارد. به دلیل اینکه فرش های دستباف قیمت بالایی دارند شما می توانید فرش های ماشینی تراکم بالا را خریداری کرده که به عنوان فرش دستباف نما نیز شناخته شده اند.

 

بررسی اصالت فرش دستباف ایرانی

اولین فرش دنیا، قالی ایرانی بوده که به پازیریک معروف است و این فرش در یکی از موزه های بزرگ دنیا نگهداری می شود. این فرش توسط یک محقق روسی در دره ی پازیریک واقع در سیبری پیدا و کشف شده است. به دلیل نقوش سربازان هخامنشی بر روی آن مشخص شده است که این فرش در تمدن ایرانیان بافته شده و به دلیل سردی هوا الیاف آن سالم مانده و یک فرش زیبا و اصیل ایرانی را برای مردمان این زمانه به ارمغان آورده و آوازه ای از هنر ایرانیان در زمان های قدیم را به گوش جهانیان رسانده است به همین جهت است که فرش را با نام ایران می شناسند و همه ی کشورها اگر چه تلاش بسیاری در این زمینه می کنند، اما نمی توانند این جایگاه و آوازه را از ایرانیان بگیرند. ایران در تولید فرش دستباف با کیفیت و فرش های ماشینی زیبا با طرح های متنوع بسیار پیشتاز است و شهره می باشد.

 

اصالت فرش ماشینی ایرانی

فرش ماشینی در ایران در دهه ی چهل تولید شد که کارخانه ی مخمل بافی ایران با وارد کردن دستگاه تولید فرش در کارخانه ی خود اولین فرش ماشینی را با ماشین، با الیاف پشم و پلی استر، که بسیار براق و درخشان بود تولید کرد که این فرش مورد توجه بسیاری از مردم در بازار قرار گرفت. به دلیل گران بودن فرش های دستباف، مردم بسیار از این فرش استقبال کرده و از آنجا تولید فرش ماشینی به طور روزافزون در ایران افزایش یافت. به دلیل پیشینه و ذوق و هنری که از پیشینیان و طراحان قدیمی به ایرانیان و هنرمندان طراح فرش به ارث رسیده است، ایران توانسته فرش ماشینی در انواع طرح های مختلف را روانه ی بازار کند که این امر سبب این شده است که تمامی افراد جهان به دنبال یافتن فرش ماشینی مورد سلیقه ی خود در میان کارهای هنری ایرانیان باشند.

ایران از لحاظ صادرات فرش ماشینی در رتبه ی اول جهان قرار دارد اگر چه ترکیه از لحاظ ارز آوری، در رتبه ی نخست قرار دارد اما از لحاظ تکنولوژی، نمی تواند با فرش های ایرانی رقابت کند زیرا فرش های ترکیه با شانه و تراکم پایین بافته می شوند و فرش های ایرانی روز به روز با شانه و تراکم بالاتری بافته می شوند که این امر سبب شده که فرش های ایرانی به صورت فرش های دستباف گونه در بیایند و بسیار ریز نقش و طرح های زیبا با جزئیات بالایی است که همین امر سبب شده ایران و فرش های ماشینی ایرانی در دسته فرش های لوکس و کالاهای لوکس و گران‌قیمت جهان قرار گیرند. اگر چه نسبت به فرش های دستباف قیمت پایین تری دارد اما در دسته و رده ی خود، جزء فرش های مرغوب و باکیفیت قرار می گیرد که سالیان سال در اثر استفاده کیفیت خود را حفظ می کند.

 

نحوه تشخیص فرش ایرانی اصل

فرش های ایرانی به دلایل مختلف با سایر فرش های دستباف جهان متفاوت هستند به دلیل اینکه فرش های ایرانی در دنیا طرفداران مخصوص خود را دارند و به همین دلیل سایر کشورها از طرح های ایرانی در بافت فرش هایشان استفاده می کنند. اما این امر سبب نمی شود که از لحاظ اصالت و کیفیت نیز به پای فرش های ایرانی برسند و کارشناسان با توجه به ویژگی های فرش ایرانی متوجه می شوند که این فرش ایرانی است یا خیر؟ فرش های ایرانی شناسنامه ی خود را دارند که بسته به نوع گره، نوع نخ های به کار رفته در بافت، نوع رنگ آمیزی نخ ها، نحوه چله کشی و انواع طرح و نقشی که در بافت آن به کار می رود و نحوه ی دور دوزی و گلیم دور فرش از سایر فرش ها متفاوت است که توجه به همه ی این نکات باعث می شود که فرش اصیل ایرانی را خریداری نموده و مهمان خانه هایتان نمایید.

 

فرش وینتیج، جایگزین فرش های اصیل ایرانی

اگر به دنبال این هستید که بدانید بهترین فرش ماشینی ایرانی کدام است؟ باید ابتدا محاسبه میزان شانه و تراکم را بلد باشید و بعد از آن به مهم ترین عامل در بافت فرش های ماشینی توجه داشته باشید چرا که مهم ترین چیزی که در بافت فرش های ماشینی دستباف گونه از اهمیت بالایی برخوردار است، جنس نخ تار و پود بافته ها می باشد و بهترین فرش ماشینی، فرشی است که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده باشد چرا که نخ آکریلیک همانند نخ پشم طبیعی بوده و هر چه شانه و تراکم در فرش ها افزایش پیدا کند، بافته بیشتر به فرش طرح دستباف گونه شبیه خواهد شد.

بسیاری از مردم به دنبال خرید فرش دستباف ایرانی قدیمی هستند که این نمونه ها قیمت هایی بسیار گران دارند که از این رو به دلیل استقبال عموم مردم از فرش های کهنه نما و اصیل ایرانی، نمونه ای از فرش های ماشینی با نام فرش وینتیج و یا فرش پتینه را به تولید رساندند که این بافته ها در اصل در بوم زمینه خود حالتی کهنه نما و ساییدگی دارند که با طرح فرش دستباف اصیل ایرانی نیز بافته می شوند که حالتی کهنه نما نیز در خود دارند و به همین دلیل این روز ها فرش وینتیج، جایگزین فرش های اصیل ایرانی شده اند و با توجه به اینکه با شانه و تراکمی بالا بافته می شوند این فرش های وینتیج برای منازل سبک کلاسیک و سنتی انتخابی ایده آل و خاص می باشند.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی