تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مهم ترین تفاوت های فرش های 1500 شانه با مدل های 1200 شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
مهم ترین تفاوت های فرش های 1500 شانه با مدل های 1200 شانه

کیفیت فرش های دستباف گونه را خودتان بسنجید

فرش های 1200 شانه برای چه مکانی مناسب هستند؟

فرش های 1500 شانه برای چه مکانی مناسب هستند؟

استراتژی تعیین قیمت فرش های 1500 شانه تراکم 4500

استراتژی تعیین قیمت فرش های 1200 شانه تراکم 3600

فرش ۱۵۰۰ شانه یا ۱۲۰۰ شانه، کدام بر یک برتری دارد؟

فرش ۱۵۰۰ شانه بخریم یا فرش ۱۲۰۰ شانه؟

دنیای زیبای فرش های ماشینی همه نگاه را از سمت قالی های دستباف برگرداند و به سمت فرش های ماشینی دستباف گونه اعم از مدل های 1200 شانه، 1000 شانه و 1500 کشاند. زیبایی و ظرافت این بافته های ماشینی قابل مقایسه با اولین فرش های ماشینی که در دهه 50 تولید شد، نیست و این روند تولید و پیشرفت صنعت فرش سبب شد تا طرح ها و نقش و نگارهای قالی های دستباف با شانه 1200 و 1500 و تراکم بالا تولید شود.

تبلور زیبایی و ریز بافتی نگاره سبب شده است تا کمتر کسی به سراغ خرید قالی های دستباف برود و از زیبایی و ظرافت فرش های 1500 شانه در دکوراسیون های مجلل و پذیرایی های فاخر لذت ببرد. این بافته های ظریف که نمادی از فرهنگ و هویت ایرانی است دارای ویژگی های منحصربه فردی است که این ویژگی ها سبب برتری آن ها نسبت به دیگر فرش های با شانه و تراکم پایین شده است؛ از این رو کمتر کسی به سراغ بافته های با شانه و تراکم پایین می رود و خرید فرش های 1200 شانه یا 1500 شانه به عنوان نمادی از بهترین محصولات ماشینی انجام می شود.

 

کیفیت فرش های دستباف گونه را خودتان بسنجید

یکی از آیتم‌های مهم در دکوراسیون، فرش های ماشینی هستند که این روزها با دنیایی از طرح و رنگی که دارند، چشم خریداران را شیفته خود کرده اند. مدل های گوناگونی از محصولات روانه بازار شده اند که از پرفروش ترین آنها فرش 1500 شانه و 1200 شانه است.

این فرش های ماشینی توانسته اند با نقش و نگارهای زیبایی که دارند نمایی دلربا و جذاب را به دکوراسیون های ایرانی هدیه دهند و طرح های سنتی و کلاسیک آن ها نمادی از اصالت و هویت قالی های دستباف است؛ چون طرح ها و نگاره های این بافته ها تکامل یافته طرح های دستباف قدیمی است.

خصوصیات فرش 1200 شانه

فرش 1200 شانه، بافته ای است که برای انواع منازل سبک کلاسیک، مدرن و سنتی مناسب است که با تراکم 3600 تولید می‌شود که با تراکم بالای خود ظرافت خاصی دارند و به همین علت محبوبیت بالایی در بین خریداران دارند.

عکس جدیدترین مدل های فرش 1200 شانه کاشان

فرش 1200 شانه تراکم 3600 با نخ تمام آکریلیک تولید می‌شود که این الیاف با خاصیت ضد آلرژی از بهترین نوع نخ به کار رفته در فرش های ماشینی می باشند. برای اینکه جزئیات فرش های ۱۲۰۰ شانه بدانید باید بگوییم که این بافته به دلیل اینکه به صورت ساده و گل برجسته بافته می‌شوند، از مدل های 1500 شانه نیز پرفروش تر هستند چرا که ضخامت این بافته ها بیشتر است.

قالی 1200 شانه کاشان با 1200 گره در عرض و 3600 گره در طول بافته می شود که به دلیل داشتن شانه و تراکمی مناسب با پالت های رنگی مختلف و همچنین با تنوع بالایی از سبک و طرح های جدید به تولید می رسند که برای بافت این قالی ۱۲۰۰ شانه از نخ هایی با نمره 36 تا 40 استفاده می کنند؛ در حقیقت حجم بالایی از گره در یک متر از طول و عرض سبب شده است تا نخ نازک آکریلیک هیت ست شده در بافت این محصولات به کار گرفته شود و دستگاه بافندگی این محصولات HCIx2 است.

ضخامت در حدود ۶ میلیمتر، ظرافت و زیبایی طرح و نگاره های فرش های ماشینی 1200 شانه سبب محبوبیت این بافته ها شده است. وقتی می شود از زیبایی چشم نواز و شبیه قالی های دستباف با کیفیت ایده آل بهره برد، آیا منطقی است که افراد به سراغ قالی های دستباف گرانقیمت بروند؟

خصوصیات فرش 1500 شانه

در بیان بررسی مشخصات قالی 1500 شانه گل برجسته باید بگوییم که فرش های 1500 شانه از جمله فرش های سبک کلاسیک به حساب می آیند و همچنین از دسته فرش های دستباف گونه نیز محسوب می شوند که دلیل این نامگذاری این است که این بافته از ظرافت بسیار بالایی بر خوردار می باشد.

فرش 1500 شانه با تراکم 4500 بافته می شود که بالابودن تراکم در این گونه از فرش های ماشینی باعث شده است که این نمونه از قالی ها دارای بافت توپر تر و زیباتری باشند. طرح و نقشه فرش هزار و پانصد شانه ریز بافت تر و زیباتر از دیگر فرش های ماشینی می باشد. این فرش کلاسیک ایرانی به دلیل ظرافت بسیار بالایی که دارد برای مکان های شلوغ مناسب نمی باشد و به همین دلیل باید همه چیز در مورد فرش 1500 شانه قبل از خرید بدانید تا بعد از مدتی از انتخاب خود پشیمان نشوید.

چند نمونه از جدید ترین مدل های فرش ۱۵۰۰ شانه

فرش 1500 شانه تراکم 4500 بافته ای است که در عرض آن 1500 گره بافته شده که سبب بالا رفتن ظرافت فرش شده است و همچنین 4500 ریشه در تراکم طولی بافته به کار برده اند که تعداد بالای گره های زده شده در قالی گل برجسته سبب بالا رفتن استحکام و ایجاد بافتی فشرده نیز در بافت فرش 1500 شانه شده است. 

برای بافت فرش های گل برجسته 1500 شانه به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا از نمره نخ خاب هایی نازک 50، 55 و 60 استفاده می‌کنند تا بافت توپر با ظرافت بسیار بالایی صورت بگیرد و همچنین ضخامت قالی های ۱۵۰۰ شانه را برابر با 5 میلی متر در نظر می گیرند که این ضخامت کم باعث شده است تا فرش ۱۵۰۰ شانه جزء پر فروش ترین فرش های گل برجسته به حساب بیایند.

در باب بیان ویژگی های فرش ماشینی 1500 شانه همانطور که گفتیم برای بافت این بافته از ظریف ترین نخ ها استفاده می شود؛ زیرا این قالی ماشینی با تراکم بالایی که دارد باعث می شود که گل و طرح های قالی در هم پیچیده شوند و نقش آن ها در فرش نمایان نباشد، به همین خاطر از نخ آکریلیک هیت ست برای بافت این قالی ها استفاده می شود. نخ آکریلیک نخی است که دارای دوامی بالا و بی نظیر می باشد و با پشم طبیعی رقابت می کند. اصطلاح هیت ست هم به این معنا می باشد که نخ آکریلیک پس از فرایند بخار دهی به نخی با فرسایش و مقاومت بالا تبدیل می شود.

به علت پر تراکم بودن قالی 1500 شانه نمی توان آن را با الیاف ضخیم بافت، بدین جهت تولید کنندگان الیاف آکریلیک را طی فرآیند گذراندن از تونل آب و بخار که با اصطلاح هیت ست شناخته می شود، از ضخامت کمی برخوردار می باشند و بدین واسطه جزء فرش های بدون پرزدهی و ضد حساسیت شناخته می شوند. از ویژگی های نخ آکریلیک می توان موارد زیر را نام برد که سبب کیفیت و دوام و ماندگاری بالای محصول می گردد:

  • پفکی و سبک بودن الیاف منجر به توپری و فشردگی گره ها در فرش 1500 شانه می شود.
  • رنگ پذبری بالای الیاف سبب از دست نرفتن رنگ الیاف این محصولات پس از سالیان استفاده از آن می شود.
  • جذب هیچ گونه لکه و کثیفی به جهت دانه اناری بودن گره های فرش آکریلیک 1500 شانه و قابلیت جارو زدن آسان و راحت
  • عدم پرزدهی الیاف و براق بودن آن ها به جهت گرفته شدن فلس الیاف در هنگام حرارت دهی و شفاف و براق شدن آن

دستگاه hcix2 تولید کننده فرش 1500شانه است که از پیشرفته ترین دستگاه های صنعت فرش ماشینی می باشند. این دستگاه با وجود نخ آکریلیک فرشی ریز بافت و زیبا تولید می کند. این ماشین آلات پیشرفته از قابلیت تولید فرش با بیش ترین تراکم بدون هیچ گونه خطا و عیب و نقص در بالاترین سرعت ممکن برخوردار هستند که هم سبب افزایش راندمان کارخانجات فرش بافی و هم به نوعی سبب افزایش کیفیت محصولات تولیدی شهر فرش کاشان شده است. فرش هزار و پانصد شانه با ۸ رنگ واقعی بافته می شود.

طرح های زیبا و خاص فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته با تلفیق این ۸ رنگ زیبا با هم به وجود می آیند. پالت های رنگ واقعی به کار رفته در این فرش پر تراکم، بسیار شفاف و براق، از تثبیت بالا و عدم رنگ دهی برخوردار است که سبب زیبایی نقش فرش برجسته ۱۵۰۰ شانه شده است.

 

فرش های 1200 شانه برای چه مکانی مناسب هستند؟

با توجه به ویژگی های گفته از فرش 1200 شانه می‌توان گفت که این بافته های ظریف نقش مهمی در زینت بخشی خانه ها و دکوراسیون ها دارد. مزیت فرش های ماشینی 1200 شانه نسبت به 1500 شانه این است که این محصولات به دو صورت ساده و برجسته بافته می شوند که فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته در سطح آن ها پستی ها و فرو رفتگی هایی وجود دارد که سبب برجسته نشان دادن طرح شده است که برای قسمت پذیرایی منزل مناسب هستند. اگر به دنبال کف پوشی زیبا برای فضا و مکان‌هایی هستید که قسمت پذیرایی، هال و اتاق نشیمن آن ها یکی است بهتر است از مدل های فرش 1200 شانه گل برجسته استفاده کنید.

 

فرش های 1500 شانه برای چه مکانی مناسب هستند؟

فرش های 1500 شانه جزو بافته های لوکس، ظریف بسان قالی های ابریشم هستند که ضخامت آن ها بسیار کمتر از 1200 شانه هاست و از این فرش های با ضخامت کم و نازک در مکان های کم تردد باید استفاده کرد. این فرش های ماشینی نمی‌توانند کف پوش ضخیم و مناسبی برای اتاق نشیمن، هال و یا مکان های پررفت و آمد باشند و طرح و نگاره، رنگ و لعاب آن ها به دکوراسیون و پذیرایی اصالت و هویت می‌بخشد.

 

استراتژی تعیین قیمت فرش های 1500 شانه تراکم 4500

قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 بالاتر از دیگر فرش های ماشینی است و برای خرید این بافته‌ها خریدار باید بها و هزینه سنگینی را بپردازد، از این رو کمتر کسی به سراغ این فرش های ماشینی ظریف بافت می‌رود؛ ولی تولید این فرش های ماشینی ظریف سبب شد تا کمتر کسی به سراغ قالی های دستباف گرانقیمت برود.

شاید عده ای بر این باور باشند که خرید قالی های دستباف نوعی سرمایه است که پول و بهایی که بابت آن پرداخت شده است سرمایه خریدار محسوب می شود؛ در صورتی که باید گفت که امروزه بر خلاف گذشته راه های بسیار عاقلانه دیگری برای سرمایه گذاری وجود دارد و از طرفی طرح های قالی های دستباف همانند طرح های فرش 1500 شانه گل برجسته زیبا و امروزی نیستند.

قیمت فرش 1500 شانه 12 متری بیشتر از دیگر ابعاد و سایزهای استاندارا است، ولی این بافته های ظریف را در متراژ کوجک خریداری می کنند و در مرکز سالن پذیرایی پهن می کنند تا جنبه تزیینی داشته باشد و طنین انداز دکوراسیون شود. متراژ 12 متری فرش 1500 شانه که 3 متر در 4 متر است، برای سالن های پذیرایی بزرگ و مجلل استفاده می‌شود.

 

استراتژی تعیین قیمت فرش های 1200 شانه

درست است که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 بالاست ولی قیمت این بافته ها در برابر قیمت 1500 شانه ها و قالی های دستباف ناچیز است، از این رو امروزه خریداران برای زیبا ساختن پذیرایی و جهیزیه عروس به سراغ این فرش های ظریف و زیبا می‌روند. 

مسلما در بافت این فرش های ماشینی از نخ کمتر نسبت به بافت 1500 شانه ها استفاده شده است. تعداد 1200 گره در یک متر از عرض بافت و 3600 گره در یک متر از طول بافته بسیار کمتر از بافت قالی های 1500 شانه است که در یک متر از عرض خود 1500 گره و در یک متر از طول خود 4500 گره دارد. از این رو می توان گفت که قیمت فرش 1500 شانه بسیار بالاتر از 1200 شانه است و کسانی که به دنبال بافته های زیبا با قیمت مناسب هستند، باید به سراغ انتخاب قالی های 1200 شانه روند.

 

فرش 1500 شانه یا 1200 شانه؟ کدام بر یک برتری دارد؟

با انتخاب فرش های 1500 و 1200 شانه می‌توان دکوراسیون را تغییر داد و زیبایی منزل و فضای ایرانی را دو چندان کرد. در جواب این سوال که فرش 1500 شانه بهتر است یا 1200 شانه؟، خریداران بهتر است به موارد زیر دقت کنند:

  • طرح های فرش 1200 شانه همه به صورت کلاسیک و سنتی هستند و برای مکان های فاخر، لوکس و مجلل مناسب هستند.
  • طرح های فرش 1200 شانه اعم از طرح های کلاسیک، مدرنیته و وینتیج هستند که افراد می‌توانند از این طرح ها در مکان های رسمی و غیر رسمی استفاد کنند.
  • فرش های 1500 شانه نازکی بسان پارچه های مخملی ابریشمی دارد که فقط می تواند زیبایی یک دکوراسیون را متحول سازد.
  • فرش های 1200 شانه علاوه بر زیبایی و ظرافتی که دارد، از ضخامت بهتری نیز برخوردار است و مدل مسطح آن برای مکان های پرتردد نیز مناسب است.
  • طرح ها و نگاره های فرش 1500 شانه شلوغ و پرنگاره هستند در صورتی که در طرح ها و مدل های 1200 شانه ها می توان نقشه های ساده تر و خلوت را پیدا کرد.

 

فرش 1200 شانه بخریم یا فرش 1500 شانه؟

با توجه به اینکه قیمت فرش های تراکم بالا گران می باشد شما باید قبل از خرید فرش 1200 شانه یا 1500 شانه با ویژگی های این دو فرش ماشینی آشنا باشید و بافته ای برای منازل خود خریداری کنید که بعد چند سال ظاهر و کیفیت خود را از دست ندهند. قالی های 1500 شانه تنها برای منازل کم رفت و آمد و مبله انتخابی درست می باشد و همچنین می توانید انواع فرش 1200 شانه گل برجسته و ساده بافته شده با طرح های متنوع و پالت های رنگ 8 رنگ، 10 و 12 رنگ را نیز در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مشاهده کرده و بهترین فرش مناسب سالن پذیرایی را با توجه به سبک و رنگ دکوراسیونی که دارید خریداری نمایید. فرش ماشینی کاشان تحت نام های بسیار متنوعی تولید می گردند.

امروزه راهی که به وسیله آن تولیدکنندگان فرش ماشینی، محصولاتشان را به فروش می رسانند، از طریق فروشگاه های اینترنتی است که خوشبختانه شما برای خرید فرش ماشینی اگر تنها کلمه ی خرید فرش را جستجو کنید، انواع برند ها و تولیدکنندگان فرش ماشینی برای شما لیست می شوند که در بین آن ها می توانید نام گروه تجاری فرش کاشان را به عنوان برندی معتبر و شناخته شده ببینید و از طریق آن به خرید آنلاین فرش ماشینی کاشان با قیمت کارخانه در تراکم های مختلف همراه با گارانتی معتبر بپردازید. با توجه به اینکه قیمت فرش 1500 شانه گل برجسته و مدل های گل برجسته 1200 شانه بسیار گران می باشد شما می توانید با خرید مستقیم از درب کارخانه با حذف واسطه ها این بافته های لوکس را بسیار ارزان تر خریداری نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی